KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jovana 77 30/3/2010, 11:56

sada sm zvala i Centar za Cocijalni rad, kazu treba samo podnijeti zahjev za usvajanje, a ostale papire posto zastarjevaju, kada do usvajanja dodje.........ali isto tako mi rece da to traje oko 3 godine Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Icon_rolleyes
jovana 77
jovana 77

Broj poruka : 2406
Godina : 47
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od catherine290505 30/3/2010, 12:57

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Affraid otkud ona zna da ce da traje toliko, sta ako ti nadju odmah odgovarajucu bebu, desava se -ima primera, mislim ne treba nazalost ocekivati da ce da se zavrsi za sest meseci, ali bas tri godine...samo ti kreni Joco i sedi im na glavi Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 561840
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od dr mali pariz 30/3/2010, 14:40

Joco,svu sreću vam želim!! osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od caci 30/3/2010, 14:59

Jovana zelim ti svu srecu ovog sveta i da sto pre imate kraj sebe jednog divnog angela.
A to sto imas podrsku to je najbitnija stvar
Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 62860 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 62860 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 62860 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 62860
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Jelena* 30/3/2010, 15:22

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 62860 Jovana sve najbolje i da sto pre dodjete do Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 523795
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JAmajka 30/3/2010, 15:41

Jovana,taman da postupak usvajanja i traje 3 godine,kako su ti rekli u Centru-vredi čekati.Lično mislim da postupak traje kraće.Možda bi bilo bolje da suprug i ti odete do Centra i raspitate se tamo,na licu mesta.Moja drugarica je pre 2 godine usvojila jednog malenog Mihajla,čekali su godinu dana.Oni su malo birali-hteli su samo dečaka,starosti do 1 god,a pre nego su njega uzeli odbili su dvoje "neadekvatne"dece.Glavu gore,naoružajte se strpljenjem i videćeš da će uroditi plodom.I mi se takođe spremamo za usvajanje i čekaćemo koliko god treba.Stiglo je proleće i Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 925363 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 925363 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 925363 se vraćaju.Želim da jedna sleti i na tvoj krov.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jecab 30/3/2010, 17:31

Jamajka imam ja strpljenja koliko hoces samo je sad vec na izmaku posto vidim neke stvari.
Jovana jako mi je drago da ti se mama predomislila jer je verovatno uvidela da gresi i da nije tvoje dete samo ako ga rodis.kada samo mm i ja saopstili mom ocu za usvajanje nije bio odusevljen ali je rekao da on licno nikad ne bi usvojio al ako mi tako zelimo da je uz nas.Naravno da sam razumela zasto je to rekao jer svaki roditelj strepi za svoje dete i to je normalno.sto se tice papira malo sam se iznenadila jer ovo prvi put cujem da se samo podnosi zahtev a dokumenta kasnije.ja ti ipak savetujem da ti sa muzem odes u Centar za soc.rad pa da se raspitas kod socijalne radnice ili psihologa jer ce ti oni biti u timu za usvajanje.Mozda tamo rade drugacije nego nasi al ti ipak proveri za svaki slucaj jer ce ti trebati vremena da skupis sva dokumenta pa da ga ne gubis kasnije ako ne trebas zbog pogresne informacije.Mi kad smo otisli prvi put da pitamo soc.radnica nam je odmah dala spisak dokumenata koje treba da skupimo i da joj predamo zajedno sa zahtevom.Oni ne mogu znati koliko ce to trajati,nekad to ide brze nekad sporije.U Nininom slucaju je na njenu srecu to trajalo par meseci a nama eto vec dve godine jos malo.Sve to zavisi (bar ja mislim) tako od tima koji ce raditi sa vama u vezi usvajanja.Mi smo samo na obuku cekali godinu dana.
Sve u svemu zelim vam puno srece i da svi uskoro pootvaramo dnevnike nasih malih andjela............
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jecab 13/4/2010, 22:58

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 KSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 OSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 NSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 ASimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 CSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 NSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 OSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 SSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 MSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 OSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 USimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 RSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 ESimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 GSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 ISimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 SSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 TSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 RSimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 USimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 EmptySimona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty




Jos ne mogu da verujem da se to nama desilo...........
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od caci 14/4/2010, 10:07

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 566213 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 566213 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 566213 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 566213
Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 925363 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 925363 su krenule i drzimo fige da vas sto brze nagu i slecu kod vas.
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 14/4/2010, 11:09

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 566213 i od mene Jeco!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od eni 14/4/2010, 12:16

Cestitam jeco! Krenulo je, krenulo.....sve ste blizi cilju. Srecno! Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 11031
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jecab 14/4/2010, 19:23

Jeste,jeste nego sta ...................Joj ne mogu da docekam!Znam da nas ceka dug i tezak put al jedva cekam..........
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JAmajka 15/4/2010, 16:15

Baš mi je drago.Sada budi strpljiva,jer uskoro ti stiže samo tvoja Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 172902 .
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 17/4/2010, 11:27

Cestitam Jeco!!! Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831
Zavrsili ste sa jednim delom puta, da vam bude sto kraci ovaj predstojeci do Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 430137 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 21831
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od bokica 17/4/2010, 22:17

Struzzo sad se setih jesi li procitala knjigu?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 17/4/2010, 22:41

Jesam. I moram priznati da sam ocekivala bolju.
Procitala sam posle njenu biografiju, ona nije imala problem sa neplodnoscu, niti je usvojila dete...primecuje se.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od bokica 17/4/2010, 23:21

E bas mi je zao sto ti se nije svidela.

Ti svakako bolje znas kakav je taj put, pa mozes da primetis te "rupe" u nemanju licnog iskustva.

Meni je svakako bila zanimljiva.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od HappyGirl 18/4/2010, 07:12

Čestitam jeco za ubacivanje u registar. Važno je da je krenulo as
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 18/5/2010, 14:02

Imam pitanjce za one koji su vec u registru ili su usvojili detence - kad se zavrsi sve, razgovori, skolica roditeljstva kako ste vi saznali da ste dobili podobnost? Da li vas to obavesti vas Centar za socijalni rad? Telefonski ili napismeno? Je l' to neko zvanicno obavestenje? Da li kad ste dobili podobnost znaci da ste automatski u registru?
Pozdrav svima!!!
Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 679696
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od brinbili 18/5/2010, 16:24

Struzita,srecno na ovom tvom putu Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 275568 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 275568
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jecab 18/5/2010, 17:39

Evo ja cu da ti odgovorim posto sam prilicno sveza na tom polju.Obicno je tako obicaj da te iz tvog centra obaveste da li ste dobili podobnost a to naravno znaci automatski da ste u registru.Ja kad sam zvala Bg meni su tamo rekli da smo u registru.Telefonski bi trebalo da vam jave mada eto u nasem slucaju ja sam prvo zvala Bg pa sam radi reda zvala i nas centar jer nam se nisu dugo javljalia tamo su nam samo potvrdili.Kako vi stojite,jeste prosli razgovore i skolicu ili ste tek predali zahtev???
ako ti treba jos nesto rado cu ti pomoci.........Pozzzzzz
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od NINA1 19/5/2010, 22:51

nas su zvali iz centra odma taj dan.ali ima slucajeva gde te opste nezovu da ti jave.cim si dobila podobnost odma si u registru i cekas poziv za svoje dete koje te negde ceka.dokle si ti stigla?
sta te zanima samo pitaj jer znas da smo mi to sve nedavno prosli i dobili naseg malog andjela .ima skoro mesec dana da je sve gotovo i da je na nasem prezimenu
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Yvonne 20/5/2010, 11:37

Nama su jos na razgovorima rekli da cemo dobiti podobnost. Nista formalno, jednostavno kad smo prosli sve testove i razgovore, saopstili su nam da ispunjavamo sve uslove. Ali za registar su nam rekli da tek treba da salju predmet u Ministarstvo, a telefonom su nas obavestili kad smo usli u registar, to je bilo posle otprilike mesec dana. I onda je pocelo zvanje... :)
Yvonne
Yvonne

Broj poruka : 213
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 21/5/2010, 20:47

Hvala vam devojke na odgovorima i podrsci! Divne ste, znate... Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 692299
Paa, blizu smo kraja moja ljubav i ja...valjda uskoro stizemo i do tog registra i zvanja, sto kaze Yvonne... Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Icon_biggrin Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 936740 Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 191975
I nama, Yvonne, govore onako neformalno da cemo dobiti podobnost, cak i drugi parovi sa radionice...ima tu par razloga, ali ne bih sad nikako nekog da uvredim slucajno. Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Icon_biggrin
A koliko je otprilike proslo vremena od obavestenja da ste u registru do prvog poziva? I drugo, ako nije tajna sta ste vi naveli i to vam stoji (stajalo) u registru od pola, nacionalnosti i uzrasta deteta...Zanima me da li ste zaista dugo ili malo cekali u zavisnosti od toga?
Zanima me takodje zato sto imam jednu nedoumicu...elem...pricali smo o romskoj deci, kako je njih trecina od ukupnog broja dece spremne za usvajanje i kako njih vrlo mali procenat usvojitelja zeli da usvoji i onda nas je gospodja koja drzi radionicu pitala sta mi mislimo o tome...od sest parova jedino smo mi rekli da nemamo predrasude po pitanju drugih nacionalnosti...i posle toga su se uhvatili toga kao "pijan plota" i sad razmisljam da ne bi bilo fer da ako smo mi rekli da bi mozda, naglasavam mozda usvojili i romsko dete, nas zvali samo za romsku decu...zato sto su takvi kao mi retki...stvarno mi je to bezveze...Jer ne mogu vam opisati od tog momenta, kad god se pomenu na radionicama romska deca, svi se okrenu ka nama u fazonu "ovo je za vas"...Da se razumemo, vrlo logicno i prirodno, ja bih najpre volela da usvojim dete koje ce da bude slicno nama, znaci srpske nacionalnosti...Zato me zanima da li ce ako bude pisalo za dete pored nasih imena u registru "nije bitna nacionalnost" oni nas zvati samo za romsku decu...Ako bude tako, onda to nije fer.
Pozdrav svima i veliki cmok!!!
Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 275568
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od NINA1 21/5/2010, 22:30

mi smo naveli da moze i dede romske nacije ali bele puti .i zvali su nas par puta i isli smo na razgovore da neverujes kako ta deca sa belom puti su vise beli nego mi.da cak da neznas da imaju poreklo romsko dali mama,baba ,otac ti bi rekla da je dete belo.
sto se tice od dobijanja saglasnosti ili ti kad smo usli u registar do prvog poziva je proslo oko 3 meseca ali moja drugarica jecab tvrdi da je oko 2 meseca a mene sve nesto mrzi da citam dnevnik i da vidim ko je od nas dve u pravu.to sve zavisi od slucaja do slucaja neko ceka i po 1,5-2 g do prvog poziva jer znam i takve slucaje pa da odma iz prve dobiju dete.to ti je sve sreca i trebaju sve kockice da se sloze da bi se vi i dete podudarili,jer oni gledaju da dete i malo lici na vas sto ja nisam verovala kad su mi pricali ostali parovi ali evo ti primer da marija ima lika na muzevu familiju i ko nezna da je usvojena kaze da jako lici na njih eto ti jeca pa ce ti ona reci da sve visde lici na devera i mog mm
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu