KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Platnene pelene

+32
Vecka
Marie
zvoncica36
sareni leptir
daca32
BiKsi :)
fmala
dizni
twinsi
Marija86
Akijeva
Tangerine
Gramatika
nina :)
ninica2
Ema78
lilly13
Dacaa
MARA
Milijana
veki1
Mirjana
Mali Princ
Botox
verpet
Sami
Jelence
tedi
era
Gala
Agata27
HappyGirl
36 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 28/3/2013, 22:34

Gramatika, upravo sam ih gledala, ne vidim neku razliku izmedju njih i coki loki, jedino sto mozes da odes i da na licu mesta vidis kako izgledaju. Od njih sam narucila spvacicu za dojilje, treba da stigne u toku sledece nedelje, pa ako bude valjala, uzecu i njihove pelenice i majice.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 28/3/2013, 23:08

Ono što meni odgovara kod daj daj pelena je to što su bele, znači nema boje. A čitala sam da je taj pamuk od bambusa otporan na bakterije i gljivice.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 29/3/2013, 11:35

Ako mi bude dobro sledece nedelje, u smislu da mi se smire sinusi, otici cu da vidim kako sve to izgleda, pa javljam utiske. I ja nesto najvise volim nebojene stvari...Gledala sam u Aksi, imaju tetra i svedske pelene koje se proizvode u Arilju, ali nesto su mi tanane, kao paucinaste...A secam se tetra pelena koje su moji roditelji koristili za moju sestru, i dan danas se vuku po kuci, sluze za pranje prozora.... Nisu bile tako tanke, naprotiv....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 29/3/2013, 13:04

Jeste i ja sam primetila da su ove koje su u ponudi kod nas dosta tanke. Ali uzeću malo za početak pa ću isprobati.
javi utiske za daj daj.
www.dajdaj.com
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 29/3/2013, 13:04

Ja moram da malo branim pampers...a mogli bi i da mi poklone neko besplatno pakovanje za reklamu Wink Very Happy Šalim se, naravno!
Mislim da to crvenjenje nema veze sa pampersom. Ja sam svega par puta kupila neku drugu vrstu jednokratnih. Dakle, već 9 meseci koristimo Pampers i samo smo dva tri puta bili blizu crvenila. Tada sam ga više luftirala i prošlo za dan.
Razmislite malo da možda ne pretopljavate te male guze. Ili im smeta neka kupka, krema i sl.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 29/3/2013, 14:28

E devojke moram nesto da podelim sa vama... dobila sam savet da koristim pelene za jednokratnu upotrebu, ali da zbog bebinih kukova preko te pelene stavim siroki povoj, tj tetra i svedsku... pri tom je to savet pedijatra... v

MIrjana, stvarno bi mogli da ti plate...  b
Ja cu svakako kupiti i jednokratne i visekratne, pa cemo videti.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 29/3/2013, 14:42

Šta se čudiš Very Happy Meni je to rekla patronažna, koja tvrdi da je to preporuka ortopeda (ne samo jednog)!
Ja sam je poslušala Wink i nosio je široki povoj, bar sat vremena za ovih 9 meseci. Vredelo je, kukovi su mu super Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marija86 29/3/2013, 15:11

Mirjana i ja se slazem sa tobom..i mi branimo Pampers lol!
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 29/3/2013, 15:23

Joj bre Mirjana, pa zasto i jedno i drugo...

Mojoj sesti su perdijatri rekli da izabere, ili jedno ili drugo, nikako zajedno. Preporuka jesu platnene, pogotovu za letnji period i pogotovu kod decaka i zbog mogucnosti sirokog povoj, ali da striktno vodi racuna da ga ne pretopljava.
a sitoki povoj se kao napusta, isto kao i one duboke cipele za prohodavanje, ali da ne idemo off, cini mise da ima neka tema...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 29/3/2013, 15:41

Ema78 ::Joj bre Mirjana, pa zasto i jedno i drugo...

Nisi shvatila. Rekoh ukupno sat vremena za celih 9 meseci Wink To je bilo taj put kad ga je patronažna uvila, da mi pokaže kako treba Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 29/3/2013, 15:45

A sat vremena... to vec moze.... jos se cudim smjlicima i ironisnom tonu, a ovamo mi vremenski period nije bio jasan...pa reko, otud zna, vidis da ima ludih ljudi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 29/3/2013, 15:50

Wink Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od twinsi 29/3/2013, 15:54

Moja cerkica je morala punih osam mjeseci da nosi siroki povoj, znaci i jedno i drugo, zbog kukova, jer je casicama trebalo dosta dugo da se razviju kako treba (prijevremeni poradjaj i njena tezina od 1400gr).

Pampers je nama bio odlican, guza nikada crvena yes
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 29/3/2013, 18:02

Twinsi, nemoj da me shvatis pogresno, ne mesam se posao pedijatara, ali je potpuna ludost detetu koje ce se roditi pocetkom leta, pri visokim temperaturama stavljati siroki povoj, plus pelene za jednokratnu upotrebu. Pri tom, u pitanju je decak, a zna se da se kod decaka izbegava bilo kakvo pregrevanje regije genitalija, odnosno testisa.

Logicno mi je da koristim platnene pelene, kao siroki povoj, pa makar ih menjala na pola sata.Sa druge strane, drugo je kada postoji medicinski razlog kao kod tebe, tj tvoje cerke, pa se dugo nosi sioki povoj
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Akijeva 29/3/2013, 18:31

Naravno, pre svega da se ja ogradim, dakle crvenilo nema veze sa pelenama ili nečim konkretno, jednostavno, ako nema bakterija, jednostavno neka kombinacija zasmeta bebinoj guzi, a na drugim forumima sam čitala da su se bebe ojedale i sa platnenim, što ne znači da su platnene bolje ili lošije, nego se to tako dešava bebama, kao i druge neprijatne stvari koje se bebi dešavaju, a mame brinu. Mene pampers nervira, a puffies još više samo zbog toga što su propuštale, a njihova cela svrha jeste u suštini da to spreče kad se toliko para već na njih da, a ako saberete, baš je dosta. Smatram da je bebama bolje u pamuku i iza toga stojim, jer zamislite sebe ceo mesec da koristite always uloške.

Gramatika ::Da li je neka od mama koristila daj daj pelene od bambusa? Kakva su vaša iskustva?

Grama, svi proizvođači tih pelena koji su iole ozbiljni: dajdaj, cokiloki, babysaurus itd. imaju bambus, a tvoj je izbor materijala, kao i belu boju pelena, koju takođe možeš da izabereš. Znači ti sam kreiraš svoju pelenu, boju, materijal, uloške unutra, drikeri, oblik (slip, pocket...).

Ema78 :: E devojke moram nesto da podelim sa vama... dobila sam savet da koristim pelene za jednokratnu upotrebu, ali da zbog bebinih kukova preko te pelene stavim siroki povoj, tj tetra i svedsku... pri tom je to savet pedijatra... v

MIrjana, stvarno bi mogli da ti plate...  b
Ja cu svakako kupiti i jednokratne i visekratne, pa cemo videti.

Pa da. Jednokratne pelene su izmišljene da ne bi morala svaki dan da ribaš bebine poklončiće. Te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom. Tetra+švedska su takozvani široki povoj i koristi se kako bi se kukovi pravilnije razvili. Da li platnena pelena kao što su coki loki može da odmene širok povoj je pitanje o kome bi se mogla dalje voditi debata, a moje skromno mišljenje je da ne može, a donela sam ga na osnovu toga, kako bebama stoje nogice dok ih nose (tj. nisu im onako raskrečene nožice kao u širokom), a slike možete videti po celom internetu, kako one bebi stoje. Ema to što je rekla ta pedrijatica sasvim stoji i mi smo tako nosili prva dva i po meseca svo vreme sa pampersom. Kod nas se polako uvodi praksa ne nošenja širokog povoja od skora, dok je to odavno u svetu, rećiću prevaziđeno mada nisam sigurna da je to prava reč. Nikada nisam čula da je iko igde (pedijatri, sestre, dr na uz...) rekao da jedno drugo isključuje. Dakle, da li će biti pampers ili platnena, nema veze sa širokim povojom, a široki povoj, opet može ići sa pampers kako bi se izbeglo prljanje i konstantno pranje, platnenih tetri, a može se koristiti i sam, kao što su naše majke koristile nekad, mada je meni to bilo malo bljak iskreno i iako smatram da sva ona plastika s pampersa nije dobra za bebinu guzu, smatram da je umljackana i mokra guza gora (ne važi za platnenu nego za varijantu sa tetra). Kog god neonatologa da pitaš, rekao bi ti da pampers ne menja široki povoj. Nikako se ne kajem što sam joj stavljala širok povoj, jer znam da sam dala sve od sebe da mojoj bebi pomognem da joj se kukovi učvrste pravilno, mada je ona već sama po sebi genetski imala savršene kukiće i verovatno da joj ni jedan dan nisam stavila isto bi bilo. Na prvom pregledu kukova (sa 2 mes.), njoj su jezgra kukova već okoštala i bila su kao kod bebe od 6 mes. to je rekla dr, ne ja. Na papiru je napisala to i da se nošenje širokog povoja predlaže do sledećeg pregleda sa 4,5 meseca, a ja sam naravno, čim smo došli kući, istog trena sklonila široki povoj, jer nisam više videla svrhu istog, mada znam neke žene koje su široki povoj stavljale i do 8-9 meseca,a rečeno im je da ga skinu u 4-5-6 mesecu, što takođe ne odobravam i smatram da je to samo mučenje bebe. Što se tiče toga za koju varijantu se odlučiti, to je lična odluka svake majke i oca po meni, osim ako im je od strane dr rečeno preporučeno.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od lilly13 29/3/2013, 21:45

Mirjana ::Ja moram da malo branim pampers...a mogli bi i da mi poklone neko besplatno pakovanje za reklamu Wink Very Happy Šalim se, naravno!
Mislim da to crvenjenje nema veze sa pampersom. Ja sam svega par puta kupila neku drugu vrstu jednokratnih. Dakle, već 9 meseci koristimo Pampers i samo smo dva tri puta bili blizu crvenila. Tada sam ga više luftirala i prošlo za dan.
Razmislite malo da možda ne pretopljavate te male guze. Ili im smeta neka kupka, krema i sl.

ne napadamo mi papmers nego svakoj bebi drugo odgovara, pa ni nama ne odgovaraju isti higijenski ulošci (svakoj nešto drugo)
Mi od kad smo to sve promijenili (pelene i kremu) a sve drugo smo radili isto - nismo više bili ni blizu nekog crvenila
Najbtnije je da je bebi ok šta god da se koristi -jednokratne, pamučne,.. da su guze lijepe i meke a bebe nasmijane Very Happy
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 29/3/2013, 22:05

lilly13 ::
Najbtnije je da je bebi ok šta god da se koristi -jednokratne, pamučne,.. da su guze lijepe i meke a bebe nasmijane Very Happy
Tako je osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 29/3/2013, 22:06

Akijeva, Lilly, zaboravih da vam kažem da odlepih danas od vaših avatara, preslatki su srce srce srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 29/3/2013, 22:54

Akijeva, nije problem u sirokom povoju niti u platnenim pelenama. Problem je sto pelena za jednokratnu upotrebu u kombinaciji sa pamucnom pelenom, tj sirokim povojem stvara veliku temperauru u predelu genitalija.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Akijeva 2/5/2013, 22:41

Ćao devojke. Stigle su moje platnene pelenice Coki Loki i savršene su. Samo reči hvale. Ne puštaju boju, materijali su izuzetno kvalitetni, a ni na čemu nisu štedeli. E sad, tek sam uvidela da bi mi te pelenice bile idealne za zimu, pošto sam ja bojažljiva što se tiče hladnoće, a ove pelenice su baš onako bogato za bebu. Videćemo, ako joj budu mnogo, smanjiću gabarit, ali prvo da ih isprobamo sutra, pošto sam ih oprala, pa se tek suše. Slikam moju becu u njima i postavljam slikice, a do tada evo vam da ih vidite bez male manekenke.

Platnene pelene - Page 4 19mw52

Platnene pelene - Page 4 4uvpc9

Platnene pelene - Page 4 13yfatu

Pozdrav od nas ljubav
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 18/6/2013, 08:14

Je li neko koristio ove pelene i kakva su iskustva?

www.pamucnepelene.blogspot.com
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 22/6/2013, 23:06

I od pre 2 nedelje koristimo daj daj platnene pelene. Ako stignem, slikacu I napisati utiske. Mislim da su dobre.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od dizni 14/10/2013, 12:15

Ja nisam mama, ja sam buduca baka, za neki mesec. Kod prvog unuceta, cerka je koristila Pampers i Mia je stalno bila ojedena, a onda je dobila i eserihiju iako je presvlacena kad god se upiskila ili ukakila. Za novu bebu, ni slucajno Pampers ili bilo koja varijanta tih pelena! Iskljucivo platnene. Htela bih da obradujem roditelje i kupim tih pelena koliko treba. Gleala sam po internetu, ima raznih, ali sam nasla jedan sajt "pelenezdravejevtine" i cini mi se da su one najbolje jer su unutra pamuk, a spolja neki materijal koji ne propusta. I cena je sasvim oK. Da li je neko koristio ove pelene i kakvo je iskustvo?

dizni

Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 11/12/2013, 19:08

Evo nas ponovo ovde... kao sto sam i planirala, Petru skoro da uopste nisam stavljala siroki povoj... Mozda malo u pocetku, cisto dok prodju kojekakve kontrole, i zatim sam jedno vreme stavljala samo  svedsku preko  jednokratne, jer mi je bio isuvise vizljast, pa je sve curilo okolo.  Na iskljucivo  jednokratne smo preski sa tri meseca, i evo pre dve nedelje bili na kontroli kukova, sve ok, ne moramo vise da idemo ni na kakve kontrole.

Probala sam plantene, i nisam zadovoljna.Ako  zanemarim odrzavanje, Petru  je guza nekako nonstop hladna.A posto ga non stop presvacim, ne mogu da stignem sve da operem i osusim.  Sa druge strane, od jednokratnih koristim hugies, i meni su  ok... mekane,lepo upijaju, nema osipa, neprijatnih mirisa. A Pampers je djubre...Na platnene cu se verovatno vratiti kada otopli...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 11/12/2013, 22:33

Ema, mi koristimo isključivo* platnene, i zadovoljni smo. Muž se takođe od starta uhodao. Imamo 3 vrste pamučnih i da sam znala da su klasične (tetra+švedske) sasvim praktične i jednostavne za upotrebu (plus brzo se suše), možda ne bih ni kupovala savremene, mada i one imaju svojih prednosti.

Zaštitne gaće: imamo plastične švedske, jedne od PUL-a i vunene -- te su 100% ekološke. Najbolje su se pokazale te od PUL-a. Vunenim je mana što su nabudžene i jednom su propustile kad je imao tečnu stolicu, ali ih i dalje rado koristim jer su najprirodnije i koža lepo diše.

Tu sam za razmenu iskustava.

*isključivo: spava u njima, ali ponekad putuje u jednokratnim, kojih imam obično za rezervu nekoliko komada za slučaj da su mi sve platnene mokre ili sl.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Platnene pelene - Page 4 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu