KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od traveler81 3/11/2011, 15:29

Devojke kakve indikacije trudnica treba da ima a da joj komisija produzi trudnicko bolovanje u prvom trimestru? Ja imam jako stresan posao, ne fizicki tezak, imam preko 30 godina i 2 VTO ....da li im je to dovoljno, sta mislite?
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 3/11/2011, 15:50

to vidi sa svojim gishom koji ce da ti "nakalemi" dijagnozu, recimo meni moj je uvek pisao Ivf sto i jeste tako, ali mi je napisao da krvarim d amoram da lezim itd, sto nije bilo tacno i komisija nikad nije pravila problema. Mada generalno komisija ne pravi veliki problem kada vidi da je Ivf trudnoca u pitanju.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivana ivanovic 4/11/2011, 08:04

E sad sam zbunjena pa ako neko zna neka mi pomogne. Zaposlila sam se i posle tri meseca sam zatrudnela, radila sam jos tri meseca i sad bih da odem na trudnicko bolovanje. Koliko ce mi biti nadokna d do kraka trudnickog( jos tih 6 meseci trudnoce) ceo iznos plate? I dal cu imati 100% od plate kad odem na porosiljsko ( mislim na platu koju sam primala dok sam radila ) Hvala!!!

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 4/11/2011, 09:26

Ivana od kad ti je krenuo staz od kog datuma? Porodiljsko svakako imas 100% ja kad sam predavala papire za porodiljsko trazili su mi prosek plate u zadnjih 12 meseci i taj prosek sam primala.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivana ivanovic 4/11/2011, 09:40

radni staz od Maja tj maj jun i jul . Zatrudnila avgust septembar i sad oktobar . Jel mogu da odem na trudnicko i da imam nadoknadu 65% + 35% grada sto znaci cio iznos plate koji sad primam . I kad odem posle na porodiljsko 100% te iste plate.

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 4/11/2011, 09:47

Mozes ispunila si minimum 6 meseci radnog staza, jer si prijavljena na neodredjeno?
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivana ivanovic 4/11/2011, 10:00

Jesam, isla bih na trudnicko zbog rizika trudnoce a sto da ne ako imam uslova i ako mi nadoknadjuje drzava ceo iznos plate tako da poslodavac nema stim nista. HVALA

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty naknada za porodiljsko bolovanje

Počalji od alexandra11 21/11/2011, 14:02

Upravo sam obavestena da je moja firma od sledeceg meseca u postupku zatvaranja. Inace sam bila stalno zaposlena kao komercijalista i od aprila prosle godine sam na porodiljskom bolovanju. Zanima me kakva je procedura dalje po pitanju naknade za porodiljsko nakonm sto se firma zatvori. Da li i dalje imam pravo na porodiljsko bolovanje tj. naknadu i ko mi to isplacuje. Ne znam kome da se obratim. Pretpostavljam da svi iz firme idemo na biro nakn zatvaranja firme. Meni je ostalo jos 4 meseca porodiljskog bolovanja nakon cega ocigledno moram da trazim drugi posao. Eto, moje pitanje je ko isplacuje porodiljske naknade nakon sto se firma zatvori...u nadi da ih neko isplacuje Sad

alexandra11

Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od nnela 1/12/2011, 08:45

Radila sam 11 meseci u jednoj drzavnoj firmi. Svakog meseca su mi obnavljali ugovor, ali bez dana prekida. Odmah nakon toga sam se zaposlila na neodredjeno u jednoj privatnoj firmi i posle 2 meseca otisla na porodiljsko. Nadlezna sluzba mi je rekla da imam pravo na nadoknadu za porodiljsko, ali mi traze kopije "OD-obrazaca" iz prve firme, koje oni nisu u mogucnosti da posalju (broj zaposlenih je preko 2000 i sva papirologija je u Beogradu, mislim da je to razlog). Da li postoji neki drugi dokument ili sta vec, da ostvarim svoje pravo? Inace, porodila sam se pre 5 meseci i jos uvek nista!

nnela

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od maja76 1/12/2011, 09:11

Nela, može, postoje obračunski listovi koji se prave za svakog radnika ponaosob, pogotovo firma koja ima toliki broj radnika mora to da radi jer spada u velika pravna lica. Na kraju informiši se Centru za socijalnu zaštitu šta drugo od dokumentacije možeš da predaš da bi dokazala dužinu staža i osnovicu. Ako si iz Beograda oni su sada u 27.marta preko puta Poštanske štedionice.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od maja76 1/12/2011, 09:14

Aleksandra obrati se Nacionalnoj službi za zapošljavanje, nadoknadu imaš za sve vreme trudnoće i do godinu dana deteta ( u stvari to je nešto malo kraće).
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od nnela 1/12/2011, 09:32

Majo, hvala puno. Nisam iz Beograda, pa je to malo teze, ali valjda cemo se nekako snaci!

nnela

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mirjana 1/12/2011, 17:48

Deco, može li neko da mi kaže da li ovaj prvi mesec bolovanja-za VTO, a ne za održavanje trudnoće, plaća firma ili neko drugi? I da li je plata 100 ili 65%? I zašto mora do kraja meseca da se donese ta hranarina u računovodstvo? Meni ovaj prvi mesec bolovanja traje do 02. Xii, a u službi u mojoj školi su mi rekli da ko zna kada ću dobiti platu zbog toga. Kao, trebala sam do kraja meseca, pa da oni predaju na vreme (ne znam kome) i taj neko kasni sa uplatom. Ovde, pak, čitam da prvi mesec plaća firma. Ništa meni više nije jasno.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od maja76 1/12/2011, 18:26

Pominješ školu, ako radiš u državnoj ustanovi to je malo drugačije. Svakako za sve vreme trudničkog bolovanja plata ti je 65%, izuzetak je Beograd, gde grad finansira tih 35%, dok za vreme porodiljskog odsustva dobijaš 100%. To je nešto manje od godinu dana jer porodiljsko odsustvo otvaraš četrdeset dana pre termina predviđenog za porođaj Very Happy
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od buby 1/12/2011, 18:30

prvi mesec placa firma...i to celih mesec dana...a ako ti npr to bude 2.12 kao sto napisa posle ide opet doznaka od tog 2 pa do kraja...uvek se zaokruzuje mesec...meni je moja firma uvek na vreme upacivala pa se oni posle prebijali sa socijalnim tako da mi ni dan nije kasnila..za skole ne znam tacno...posebno ne tu,ali znam da u drzavnim to ume da kasni i po par meseci...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 1/12/2011, 23:38

Da se i ja ubacim. Sigurno ti prvih mesec dana bolovanja placa firma. Prvi dan kad otvoris bolovanje nosis u firmu onaj papir da si sprecena za rad, a na kraju kalendarskog meseca ili odmah po otvaranju bolovanja nosis za taj kal.mesec listu bolovanja. Onda za ostale dane do meseca. Npr, ako si do 02.12. na bolovanju, nosis listu za 03.11-30.11 i 01.12.-02.12. Platu redovno dobijas 65% ako ne zivis u Bg ili NS. Ako ostajes na bolovanju i dalje, dr treba pre 02.12. da ti ispise uput za komisiju i izvestaj i ides da daju svoje misljenje i ako ti produzavaju, vracas kod ginekologa koji ti produzava bolovanje. U svakom slucaju, uvek na kraju meseca se javljas dr za listu, pa ponovo kad istice mesec dana od prvog dana odlaska zbog komisije. Moja firma nece unapred da daje platu, nego tek kad uplati socijalno, pa ja da ne bih isla na komisiju budem na bolovanju mesec dana pa prekinem da uzmem godisnji ili iskoristim drzavne praznike. A neke firme isplate svojim radnicima platu, pa im soc refundira, to sad zavisi od firme do firme.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od JelenaJovana 25/12/2011, 20:54

Dobro vece :)
Imam jedno pitanje za Vas pa bih Vas molila za odgovor.Naime,ja imam bebu koja za par dana (31.12.) puni godinu dana.U novembru mi je isteklo porodiljsko odsustvo,pa sam uzela ceo godišnji odmor iz 2011.-te godine,a u medjuvremenu ponovo zatrudnela i mislila sam da u januaru kada bi trebalo da počenem da radim,da mi moj ginekolog da mesec dana bolovanja pa nakon toga da idem na komisju i da se jednom rečju ne vraćam na posao već da nakon tog bolovanja nastavim trudničko...Sada sam nešto načula da po nekom Zakonu ne smem da vežem dve trudnoće već da moram da imam izmedju dva meseca rada!? Zanima me je li to istina i da li je neko imao slično iskustvo i šta raditi u tom slučaju? Hvala
JelenaJovana
JelenaJovana

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 25.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 26/12/2011, 16:33

Jelena, ja nemam savet, ali mislim da naša Milijana, nađi je i postavi joj to pitanje, mislim da ste u istim pričama, mislim da se i nije vraćala na posao...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od JelenaJovana 27/12/2011, 13:24

Hvala :)
U medjuvremenu sam kontaktirala pravinka iz moje firme,a koji je zadužen za kadrove.I ostao je potpuno zbunjen na moje pitanje...kaže da to prvi put čuje u životu i da to nije slučaj kod nas.Uostalom,ko može ženi da zabrani da bude trudna!? Baš sam bila u "nebranom groždju" kada sam čula da ne smem da vežem dve trudnoće (druga je poootpuno neplanski došla ali šta je tu je :) ),a sada mi je lakše kada znam da je sve ok i sa te pravne i zakonske strane.
Pozdrav roda
JelenaJovana
JelenaJovana

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 25.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Likoli 27/12/2011, 14:37

Nije istina da moras da imas pauzu, a sta bi bilo da si se na daj Boze razbolela i moras na bolovanje?
Jedino znam da posle odmora ne mozes odmah da uzmes bolovanje ali to se da resiti odes jedan dan na posao i onda otvoris novo bolovanje.
niko ti ne moze zabraniti da ides na bolovanje ako tvoj ginekolog tebi otvori bolovanje i ako je ono neophodno, jedino posle mesec dana ako ti komisija ne odobri onda opet moras malo na posao pa opet ti tvoj gin otvori mesec dana. jedino ako su u tvojoj firmi kreteni pa da ti ne daju, onda svarno ne mogu da razumem te ljude, ja radim u domu zdravlja, nisam do sada koristila trudnicko ali prosle godine su dve koleginice bile i one su tako seckale zbog plate da sto duze ostanu na firminom platom spisku.
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Milijana 27/12/2011, 15:52

Evo me
Mozes i posle odmora na bolovanje! Ja sam trako i krenula na prvo trudnicko. Ja sam htela da posle porodiljskog odmah otvorim trudnicko, ali je moj ginekolog bio na bolovanju, a niko drugi nije smeo da otvori, ne zato sto je zabranjeno, nego zato sto su se plasili, ne znam cega, mogla sam i da im ne kazem da sam bila na porodiljskom.
Sad sam na odmoru do 06.01. i planiram da onda otvorim bolovanje i niko to ne moze da mi zabrani, tada cu biti vec u 8-om mesecu. Nisam cula za takav zakon, pa sta da sam napravila manju razliku i da sam se porodila odmah kad mi se zavrsilo porodiljsko... morala bi da se poradjam u kancelariji lol!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od JelenaJovana 27/12/2011, 19:47

Baš vala Milijana Very Happy To i ja isto kažem,šta da sam ostala trudna par meseci od porodjaja?? Ali znate kako je,ubace vam dušebrižnici crva u glavu i vi se sada cimajte...Hvala Vam na odgovorima!
03.01.mi ističe godišnji odmor,a onda će mi ginekolog otvoriti mesec dana bolovanja i nakon toga idem na komisiju,pa ćemo videti.Nadam se da mi neće praviti problem,uostalom neću ni da pominjem da sam bila na porodiljskom do nedavno,mislim da to nema veze sada sa ovom trudnoćom i ovim bolovanjem.
Ja sam mislila da radim mesec-dva dana ali imam gaaaadne mučnine i nisam baš sposobna da se predam poslu,a da znam da za tih mesec dana mogu po prevozu da pokupim neki virus i sebi učinim medvedju uslugu.Inače radim u velikoj austrijskoj firmi koja bez mene jedne neće propasti,kao što nije ni do sada Wink
Draga Milijana, je l' ja to dobro vidim ili imaš dete od godinu dana i uskoro se opet poradjaš?? Uh,a ja ću imati dete od godinu i sedam meseci i uuuužasno mi je frka kada bude druga došla... sestro slatka
JelenaJovana
JelenaJovana

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 25.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Milijana 27/12/2011, 23:20

Da, tako je, imacu dve devojcice sa razlikom od 14 meseci, ali mi nije frka... nekako sam bas srecna sto ce njih dve rasti zajedno.... znam da nece biti lako, ali i to ce proci za neku godinu... posle uzivancija Laughing

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od blueberry 4/1/2012, 22:13

Pozdrav svima. Imam jedno pitanjce. Da li zakon dozvoljava zaposlenoj koja se nalazi na porodiljskom bolovanju da istovremeno zaradjuje po nekom drugom osnovu, (npr ugovoru o delu i sl.) sa drugim pravnim licem koje nije njen poslodavac? Postoji li legalan nacin da se tako nesto regulise?
blueberry
blueberry

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mirjana 1/2/2012, 23:35

Ženskice, izgleda da sam našla nove medicinsko-doktrinarne standarde za utvrđivanje privremene sprečenosti za rad. Dakle, samo ove šifre prolaze, pa vodite računa o tome.
XV GRUPA
TRUDNOĆA, RAĐANjE I BABINjE
(O00 – O99)
O00 GRAVIDITAS EXTRAUTERINA
Dužina privremene sprečenosti za rad:
- od strane prvostepene lekarske komisije do 45 dana od dana operacije.
Dijagnostika: klinički pregled; standardna i ciljana dijagnostika; pregled specijaliste
odgovarajuće specijalizacije.
O15 ECLAMPSIA
Dužina privremene sprečenosti za rad:
- posle bolničkog lečenja do 30 dana,
Dijagnostika: klinički pregled; standardna i ciljana dijagnostika; pregled specijaliste
odgovarajuće specijalizacije.
O20 HAEMORRHAGIA IN GRAVIDITATE INITIALI
Dužina privremene sprečenosti za rad:
- od strane prvostepene lekarske komisije od 30 dana do kraja trudnoće.
Dijagnostika: klinički pregled; standardna i ciljana dijagnostika; pregled specijaliste
odgovarajuće specijalizacije.
O22 COMPLICATIONES VENARUM GRAVIDAE
Dužina privremene sprečenosti za rad:
- od strane prvostepene lekarske komisije posle bolničkog lečenja i/ili komplikacija do 30
dana.
Dijagnostika: klinički pregled; standardna i ciljana dijagnostika; pregled specijaliste
odgovarajuće specijalizacije.
Komplikacije: embolija.
O24 DIABETES MELLITUS IN GRAVIDITATE
Dužina privremene sprečenosti za rad:
- od strane prvostepene lekarske komisije kod komplikacija ili bolničkog lečenja do 30
dana.
Dijagnostika: klinički pregled; standardna i ciljana dijagnostika; pregled specijaliste
odgovarajuće specijalizacije.
Komplikacije: endokrinološke.
O44.1 PLACENTA PRAEVIA CUM HAEMORRHAGIA
Dužina privremene sprečenosti za rad:
- od strane prvostepene lekarske komisije do kraja održavanja trudnoće.
Dijagnostika: klinički pregled; standardna i ciljana dijagnostika; pregled specijaliste
odgovarajuće specijalizacije.
IZVOR

Šta koja šifra/dijagnoza znači, možete naći na linku ispod:
ŠIFRARNIK bolesti vezano za trudnoću
Dakle.....nema VTO, nema godina....ne znam šta da mislim Shocked
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 4 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu