KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 3 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 28/7/2011, 20:50

Nale kod mene u gradu su jako azurni ako knjigovodja na vreme odnese doznake znaci pocetkom meseca vec za najkasnije dve nedelje dobijas parice, ja sam po neki put i za svega par dana. raspitaj se kod knjigovodje jer neki put oni umeju da zabusavaju.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od nale11 29/7/2011, 14:53

Hvala ti Nefertari ali kod mene u firmi kazu da to kasni po 4-5 meseci.Tako sam cula i od nekih zena u Nisu.Dobra volja poslodavca je da ti on uplati pa da ceka da mu refundiraju pare iz zavoda.
nale11
nale11

Broj poruka : 38
Godina : 44
Location : srbija
Datum upisa : 20.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od buby 29/7/2011, 15:00

nale11 ::Hvala ti Nefertari ali kod mene u firmi kazu da to kasni po 4-5 meseci.Tako sam cula i od nekih zena u Nisu.Dobra volja poslodavca je da ti on uplati pa da ceka da mu refundiraju pare iz zavoda.
Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 561840 Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 561840 Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 561840meni je tak0 bilo...moja firma uplati pa oni posle refundiraju...tako da mi nikad nije kasnila...28og uvek legne plata lol!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Milijana 29/7/2011, 22:19

He he, moja firma kasni sa doprinosima godinu dana tako da ću, ako se nastavi ovim tempom to njihovo uplaćivanje, ja prve pare dobiti u decembru kad mi se bude završilo porodiljsko bolovanje... a možda ni tad No

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od daxi011 30/7/2011, 09:18

Milijana proveri sta to tvoja firma radi jer ne bi trebalo da kasne toliko ... mada ne vidi se gde zivis ... znam porodilju koja se porodila u februaru i dobila prvu isplatu u junu a zivi na teritoriji Beograda
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 30/7/2011, 09:32

Trudnicko bolovanje isplacuje RZZO/socijalno a porodiljsko bolovanje decija zastita. Ja zivim u Negotinu glavna filijala je u Boru znaci bukvalno smo zadnja rupa na svirali ali ipak sam trudnicko primala za neke dve nedelje od donosenja doznake u socijalno, ali zato decija zastita kasni, vise meseci, pa ako je poslodavac voljan da vam isplati pre drzave to je super, a ako ne, jbg mora malo da se strpite.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Milijana 23/8/2011, 09:44

Da, ali ni RZZO ni dečija zaštita ne isplaćuju dok firma ne uplati doprinose, a moja to radi sa godinu dana zakašnjenja.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 23/8/2011, 10:12

Mili kad si na trudnickom firma nista ne placa sem prvog meseca, bitno je samo da tvoje doznake na vreme stignu u socijalno, nasa inspekcija za rad je bas revnosna redovno proverava firme i knjigovodje tako da kod nas trudnicko nije kasnilo, najvise 2-4 nedelje sam primala uplatu nakonodnosenja doznaka u socijalno, a sto se tice porodiljskog drzava ti nece ni platiti dok gazda ne pusti prve doprinose i platu posle isplacuju ali dosta kasne
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sneza-milan 24/8/2011, 14:31

devojke ja citala sve od pocetka do kraja i ne mogu nikako da se skontam pa cu ukratko da objasnim moju situaciju. Radim kod privatnika tacnije u pekari, prijavljena sam na neodredjeno od 16.05 tj u septembru ce mi biti 4. meseca kako radim bez prekida. Mene zanima da li imam pravo na trudnicko i porodiljsko bolovanje ili moram da imam tih 6. meseci neprekidnog rada. Ja bih da odem u skorije vreme na bolovanje jer je posao tezak i jedva podnosim stajanje pored peci koje rade na 300 stepeni!!!
sneza-milan
sneza-milan

Broj poruka : 102
Godina : 43
Location : pancevo
Datum upisa : 08.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od cile 24/8/2011, 16:18

cile :: Da bi ostvarila pravo na naknadu od Fonda, treba da imas najmanje 3 meseca neprekidnog radnog staza odnosno staza zdravstvenog osiguranja (ili 6 meseci sa prekidima u periodu od poslednjih 18 meseci), sto ti vec ispunjavas.



Dakle, 3 meseca neprekidnog radnog staza je dovoljno da steknes pravo na naknadu tokom trudnickog bolovanja. Prvih 30 dana naknada se isplacuje na teret poslodavca, a posle na teret Fonda za zdravstveno osiguranje.

Pravo na naknadu tokom porodiljskog odsustva, u najvecem iznosu koji pokriva drzava, stices posle 6 meseci neprekidnog radnog staza. Ukoliko je radni staz kraci, naknada se opet isplacuje, ali u manjem iznosu. Porodiljsko otvaras najranije 45, a najkasnije 28 dana pred porodjaj, pa racunaj ako mozes da nakupis 6 meseci pre otvaranja porodiljskog da bi imala najveci iznos naknade.

Naravno, radni staz tece i dok si na trudnickom bolovanju, a to mozes vec sad otvoriti. Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 490909
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ninica2 28/8/2011, 11:50

Drage devojke mene interesuje priprema za VTO tj radim kao dispecerka u taxiju i radim 2prve,2druge i 2trece smene,prijavljena sam i interesuje me da li nam lekar daje bolovanje kad pocnemo sa terapijom ili kad se radi transfer(nadam se da sam pravilno napisala ):)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 28/8/2011, 12:28

Ninice ja sam uzela bolovanje od prve bocke moj gin nije pravio nikakav problem. Ako uspes da se iskombinujes zbog primanja bocki, vadjenja krvi, i uzv mozda i mozes da radis da ne uzmes bolovanje
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ninica2 28/8/2011, 13:33

Hvala Nefertari,pa ja mislim da bi mi bilo bolje bolovanje jer zivim na Cheneju a sa busevima situacija boze sacuvaj skoro pa nikad :) a i moje smene ispretumbane no dobro imam vremena jos razmisicu i hvala ti
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sladjana 17/10/2011, 17:27

Koliko sam uspela da procitam, niko nema problem slican mom, obicno svi krive poslodavce a kod mene je obrnut problem. Ja sam poslodavac zaposlila sam radnicu 30.09.2011. na godinu dana u radni odnos. NIsmo znale da je trudna u to vreme, ali mi je rekla da zeli i da ima problema oko toga vec duzi period se lecila i tako , sto je manje bitno u ovoj prici. Elem, otvareno joj je porodiljsko 09.03.2011. a ona se porodila 04.04.2011. i u Opstini referent koji na tome radi joj naravno daje resenje od datuma otvaranja porodiljskog 09.03.2011. do 30.09.2011. godine kada joj istice ugovor o radu na godinu dana. I ja pitam da li ce biti problem da joj ja taj ugovor o radu produzim od 01.10.2011. kako bi imala pravo na porodiljsko tojest negu detete da 04.03.2012. godine, i ona mi rece kad za to dodje vreme naravno. Medjutim ja produzavam ugovor o radu ovog puta ne neodredjeno od 01.10.2011. ali Referent u Opstini nece papire da da uzme uopste, kaze neka zatvori bolovanje i neka ide na biro !!! Jednostavno neznam kome da se obratim ne za savet jer to mi nece pomoci , vec mi treba neki zakonodavac koje je nadlezno za ovo pitanje.
Molim za hitan odgovor ako neko moze da mi pomogne. S Postovanje, Sladjana.

sladjana

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 17/10/2011, 17:53

Mani se referenata, za porodiljsko bolovanje je zaduzena decija zastita, njima se obrati
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sladjana 17/10/2011, 18:03

Referent u Opstini je nadlezan za izdavanje resenja o porodiljskom bolovanju i istom tom referentu predajem svaki mesec zahtev za refundaciju doprinosa, i taj isti referent nece da prihvati produzetak radnog odnosa i produzi porodiljsko. Niko nemoze da veruje a niko nezna sta da radim.

sladjana

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Milenica 17/10/2011, 19:42

Drage devojke, nadam se da neka od vas zna odgovor na moje pitanje ili da cete me barem uputiti kome da se obratim. :)
Ja sam potpisala ugovor na odredjeno tj do povratka privremeno odsutne (2 godine jer je rodila trece dete). Pitam se da li ja uopste imam prava na trudnicko/porodiljsko ili ce me sutnuti cim ostanem trudna? Da li na to imaju prava? Jer ja sam tu da obavljam njene zadatke, ako ih ne obavljam oni imaju prava da traze drugog?!
Po mojoj proceni ona ce se vratiti u avgustu 2012.
Ako ja npr. u martu ostanem u drugom stanju i odem na trudnicko npr u maju, sta se desava u avgustu? Da li se u tom momentu kada se prekida moj ugovor automatski prekidaju i primanja ili ne? Ili mozda imam prava na ta primanja bez obzira, jer koliko ja shvatam to placa drzava i grad?
Hvala unapred! :)


Milenica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od MagicMaster 18/10/2011, 18:25

Sestra mi je radila u jednoj prodavnici, ostala trudna, trudničko, porodiljsko, sve po PSu. Treće dete, dobila 24meseca porodiljsko.

Sada se ta prodavnica zatvara, njoj je ostalo još 7-8 meseci, koji je dalji postupak, da li neko zna? Da li joj sada to propada, ili je "preuzima" biro, ili kako ide dalje?

Primala je 60 posto minimalca, nekih 12000 mesečno, jer joj je falilo 2 dana da ima punu godinu radnog staža pre otvaranja porodiljskog. Bruka. Ali bar joj je išao i radni staž.

I to je išlo, poslodavac joj pusti platu i doprinose, pa ministartstvo njemu refundira.

Kako će ovo dalje da ide, gde da ide da se raspita?

I pošto su nam neki rekli da su je izradili, da je trebala da dobija 100 posto, nekih 20ak hiljada, jer je bilo dovoljno da bude 6 meseci u radnom odnosu pre bolovanja, da li postoji neki način da se te pare izvuku naknadno?

Hvala unapred.

MagicMaster

Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Fantasticna vest za trudnice iz Novog Sada

Počalji od traveler81 19/10/2011, 08:46

Drage moje novosadske trudnice, evo jedna vest za dobro jutro koja me je odusevila a objavljena je juce na sajtu grada Novog Sada:

NOVOSAĐANKAMA CELA PLATA ZA VREME TRUDNIČKOG BOLOVANJA

18.10.2011.
Odlukom o izmenаmа i dopunаmа Odluke o budžetu Grаdа Novog Sаdа zа 2011. godinu usvojenom u junu 2011. godine, opredeljenа su sredstvа zа pomoć zаposlenim trudnicаmа zа vreme privremene sprečenosti zа rаd, zbog bolesti ili komplikаcijа u vezi sа trudnoćom.

Grаdskа uprаvа zа socijаlnu i dečiju zаštitu pripremilа je Nаcrt odluke o socijаlnoj zаštiti Grаdа Novog Sаdа, kojom je predviđeno dа zаposlenа trudnicа kojа imа prijаvljeno prebivаlište nа teritoriji Grаdа Novog Sаdа, zа vreme privremene sprečenosti zа rаd zbog bolesti ili komplikаcijа u vezi sа trudnoćom, ostvаruje prаvo nа pomoć, u visini rаzlike između iznosа nаknаde zаrаde koju ostvаruje iz sredstаvа obаveznog zdrаvstvenog osigurаnjа, do punog iznosа osnovа nаknаde zаrаde.

Nаčin i rokovi prenosа sredstаvа zа nаvedene nаmene biće bliže uređene sporаzumom koji će zаključiti Grаd Novi Sаd i Republički fond zа zdrаvstveno osigurаnje, а odlukа će biti rаzmаtrаnа nа sednici Skupštine Grаdа Novog Sаdа u oktobru.

Prаvo zаposlenih trudnicа će se primenjivаti počev od isplаte nаknаde zа oktobаr 2011. godine izvršene nа teret sredstаvа obаveznog zdrаvstvenog osigurаnjа.

Novi Sаd, 18.oktobаr 2011. godine


BRAVO ZA NAS GRAD!
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivana ivanovic 1/11/2011, 12:37

cao devojke,

treba da radim vantelesnu za tri meseca, i htela sam da uplacujem sad sebi doprinose za iznos plate od 30 000din u dogovoru sa poslodavcem ( moj drug ima firmu) kad zatrudnim posle tri meseca otisla bih na trudnicko bolovanje zbog odrzavanja trudnoce. Interesuje me hoce li mi u vreme trudnickog bolovanja biti isplaceno nesto od strane drzave i grada Beograda i koliko i hocu li posle 9 meseci kad se porodim imati pravo na 100% porodiljskog u iznosu plate 30 000 din HVALA

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivana ivanovic 1/11/2011, 12:58

jel neko uplacivo sam sebi doprinose u dogovoru sa poslodavcem koji hoce da izadje u susret tome? Ja bih davala tri meseca pre trutnoce po 18 000 din ( to je za platu od 30 000din) kad zatrudnim otisla bih na trudnicko bolovanje i sta dalje da znam ???? i dalje uplacujem ili mi drzava i grad sad nadoknadjuju platu 30 000 na osnovu trudnickog bolovanja

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 1/11/2011, 13:08

Ivana sve je izvodljivo ako ti je poslodavac covek i drug. Ako si na teritoriji Bgd trudnicko se isplacuje 100% a porodiljkso se svakako isplacuje 100% gde god da si. Mada se uzima prosek u zadnjih 12 meseci, raspitaj se tacno da li bi mogla da odes na trudnicko bolovanje posle 3 meseca znam da je minimum 6 meseci radnog odnosa.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 1/11/2011, 13:37

Cao, svima, ja sam sad u 13.nedelji trudnoce i zbog prethodno izgubljene dve trudnoce odmah sam na bolovanju. Na poslu su mi predlozili da na bolovanju budem mesec dana pa prekinem sa godisnjim odmorom, pa opet bolovanje mesec dana. Kako imam da iskoristim samo jos deset dana godisnjeg rekli su mi da uzmem bolovanje od ginekologa za mesec dana a zatim od lekara opste prakse pod nekom drugom sifrom sledecih mesec dana. Tako da udjem u narednu godinu kad cu moci iskoristiti novi godisnji. Malo me strah da li je to dozvoljeno, al' opet ako su mi tako rekli sigurno su imali takvih slucajeva. Da li je neko imao takvo iskustvo?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivana ivanovic 1/11/2011, 14:25

da imam druga koji drzi firmu samo treba da vidim kolikos e to meni isplati i koje su i koliko treba ja da mjeseci uplacujem doprinose da bi stekla pravo na nadoknadu trudnickog bolovanja i kasnije porodiljskog. Mada ako sad krenem da uplacujem 3 mjeseca i 9 mjeseci trudnikog zar to nije godinu dana da bi ostvarila 100% punog iznosa za koji sam uplacivala. A treba dase raspitm jel mogu da idem i ostvarim trudnicku nadoknadu posle tri meseca rada

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 1/11/2011, 18:01

Htedoh da ti kazem, bar je ranije bilo tako, da moras da imas minimum 6 meseci radnog staza da otisla na trudnicko, znaci ako si sad recimo trudna i krenula da otplacujes otplaciivaces do 6 meseca trudnoce i onda ces imato pravo na trudnicko i na porodiljsko, ranije je tako bilo. Znaci moras da budes minimum 6 meseci u radnom odnosu pre trud bolovanja.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 3 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu