KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 20 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Šašava 2/7/2015, 13:27

evo i mene,
cujem da se promenilo i da zakonski mozes da ides samo poslednjeg meseca pred porodjaj, na to bolovanje... ako nema nekih problema vezano za trudnocu i za sam posao koji se obavlja.
Kontam kako da izmuvam da to bude duze Very Happy
Nisam luda da radim, treba da se pripremimo :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vanja80 4/8/2015, 13:50

Ako nekog zanima:
- trudnicko bolovanje do 30 dana, na teret poslodavca je 100%
- trudnicko bolovanje preko 30 dana, 65 % isplacuje poslodavac ( refundira mu taj iznos socijalno, moze i obrnuto - prvo socijalno uplati poslodavcu pa poslodavac isplacuje trudnici)
a 35% socijalno direktno uplacuje trudnici na njen racun. ( na osnovu obracuna za 65% trudnickog bolovanja od strane poslodavca, socijalno samo obracunava ostalih 35% )
- i naravno, porodiljsko bolovanje je 100%, dobija se iznos iz resenja o porodiljskom bolovanju.
U celoj drzavi je tako,nema veze koje je mesto i opstina u pitanju.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annci 4/8/2015, 14:08

Hvala, Vanja.
I meni su tako rekli u firmi
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 4/8/2015, 14:13

E hvala na informaciji! Ja sam bas krenula u detaljnije proucavanje kako sta ide, skratila si mi put. Very Happy
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vanja80 4/8/2015, 15:03

Eho, Annci...ako Vam treba neka informacija u vezi toga, slobodno pitajte, imam trudnicu, sad je vec porodilja, u firmi, ja joj odradjujem papire, pa sam " usla " u materiju.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Šašava 4/8/2015, 21:44

kod nas je tih zvanicnih 100% naravno umanjen za topli obrok, prevoz, regres i bla-bla,
tako da su plate dosta manje Sad
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 4/8/2015, 23:00

Ti dodaci nikad ne ulaze u racunicu, bez obzira na firmu. Samo osnovica, ovo sve ostalo su dodaci koji se dobijaju samo ako ides na posao (sve ovo sto si nabrojala, plus razni bonusi, ako ih ima, i slicno).
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annci 5/8/2015, 08:16

Pa Sasava, to i jeste realno. Ako vec ne idem na posao, glupo je da mi placaju prevoz, kao i topli obrok. Pa jedem kod kuce lol!
Sto se regresa tice, nikada mi nije ni bilo jasno cemu sluzi, tako da ne mogu da komentarisem.
Logicno je i da nema bonusa, pa ne zasluzejem ih. (mada....ja sve vreme radim od kuce, al nije mi zao. Ne maltretiram se da vozim do posla, a ostajem u toku, i zaposlim malo ovu ludu glavu...a i dalje ostaje vremena da proucavam npr. moderne platnene pelene, dojenje...)
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vanja80 5/8/2015, 08:34

Regres - dzeparac za godisnji Very Happy

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Šašava 5/8/2015, 10:18

naravno da ne ulazi, ali to nama ovde dodje do 15000 manje,
to je ipak ozbiljna suma...
doduse na to oduzmi troskove oko auta, pa onda i ne deluje tako strasno Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 5/8/2015, 10:32

Jeste, Sasava, neke privatne firme te dodatke nabiju na maksimum, odnosno montiraju tako da njihov iznos bude dosta velik, pa kad odes na bolovanje osetis itekako u novcaniku (ima cak i u drzavnim tih situacija). A neke ne, drze ih na nekoj realnoj sumi, pa i ne bude tako strasno.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 5/8/2015, 11:02

Eho, ja radim u drzavnoj sluzbi. Mi nemamo ni topli obrok, ni regres, ni bonuse, to nam je sve uracunato u koeficijent. Prevoz primamo samo ako radimo, sto je i logicno. Tako da je meni porodiljsko skoro identicno plati koju bih primala da radim. Jedino sto se uzima prosek u prethodnih 12 meseci, pa je tu u startu malo niza cifra bila, al neprimetno. Kad su se smanjile plate u drzavnim sluzbama prosle godine, meni je bolovanje ostalo isto, jer bolovanja nisu smeli da smanjuju, pa mi ispalo super. Kad pocnem da radim, bice mi plata manja, smrck. Eto, ima i obrnutih slucaja.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 5/8/2015, 11:29

Znam, Biksi, i kod mene je tako. Ali znam i da ima raznih situacija. U prethodnoj firmi sam imala situaciju slicnu ovoj koju Sasava opisuje (topli obrok nabijen na maksimum + bonusi koji su potpuno izmisljeni [nemaju nikakve veze sa ucinkom na poslu] a iznose skoro trecinu plate). Ali to su neke stvari na koje ljudi ne obracaju paznju kad potpisuju ugovor, s jedne strane, a sa druge - nismo mi u ovoj drzavi bas ni u situaciji da mnogo biramo i pregovaramo oko toga, nazalost.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od tiramisu 2/9/2015, 15:45

Devojke,jel u doznakama pise da je vto u pitanju. Ja poslodavcu rekla da sam slucajno zatrudnela ☺☺😅
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 2/9/2015, 16:39

Ako otvaras odrzavanje trudnoce, ne bi trebalo da pise. Kod mene ne pise, pise sifra za neke komplikacije u trudnoci.
Kad sam otvorila bolovanje za vreme VTO postupka, tad je pisala sifra za VTO (N97). Ali to je bilo obicno bolovanje, ne trudnicko.
Mislim da na doznakama pisu samo sifre, pa poslodavac moze da zna sta je jedino ako zna sifre ili se raspita sta koja znaci (moze da se nadje na netu, doduse).
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od tiramisu 2/9/2015, 17:15

Ne verujem da bi trazila sifre po netu ako zna da sam na trudnickom,samo ne zna da je vto. Ok hvala za info.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od AriesGirl 2/9/2015, 17:17

Tiramisu, to izgleda zavisi od dr koji pise doznaku. Meni pisu sifre za neke komplikacije u trudnoci kao i kod Eho, ali mi pise i nedelja trudnoce i da je stanje posle VTO.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annci 29/9/2015, 22:27

Drugarice, znate li koji mesec zavod refundira trenutno?
Ja sam presla 15/07 na zavod, tj poslodavac mi uplacuje 65%, a ostatak cekam od drzave...pa samo da vidim koliko cu cekati...Inace poslodavac redovno isplacuje zarade i uplacuje doprinose, to sam sigurna jer je ozbiljna firma u pitanju
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od petra82 18/11/2015, 23:21

E sad,mozda je i bilo pitanje ali jisam citala . Na bolovanju sam od juna ,odrzavanje trudnoce ,ali ni jednu nadoknadu nisam dobila jer moj poslodavac nije uplacivao bolovanje. Da li cu moci da primam porodiljsko ?

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od petra82 18/11/2015, 23:22

Ne bolovanje nego nije uplacivao doprinose !

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annci 19/11/2015, 08:17

Petra, javice se vec neka iskusnija pravnica, ili devojka koja radi u obracunu plata, ali to je mislim losa situacija. Mislim da poslodavac mora predati dokaz da je svima platio doprinose, i tek onda drzava refundira. Tako je sigurnno za porodiljsko (moj dragi ima trudnicu u firmi), za trudnicko ne znam.
Moj poslodavac redovno uplacujue doprinose, ali nesto nije bilo potpuno u mojoj dokumentaciji, tako da ni ja nisam primila ni jednu naknadu od zavoda od jula! Nadam se samo da ce isplatiti sve odjednom....pa da dobijem parice na gomilici, i mogu da se opremim za dolazak Djoleta...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 19/11/2015, 12:48

Petra, upravu je Annci, mora dokaz da su uplaceni doprinosi za sve radnike, zatim tvoje isplate u prethodnih 12 meseci i jos nekih papira silnih, i na osnovu toga Ministarstvo rada i soc politike refundira. Porodiljsko se utvrdjuje u jednoj cifri na osnovu proseka u prethodnih 12 meseci, i onda se sve vreme posle prima isti iznos.

Annci, kod nas su promenili nekuu proceduru u Socijalnom, pa su trazili da se popunjavaju i doznake, koje se ranije nisu popunjavale u racunovodstvu, ne znam da ti nije do toga. Meni su troskove puta za odlazak sa detetom u Bgd nadoknadili za mesec i tri dana. Proveri sa poslodavcem, ipak dugo cekas. Mada znam da Socijalno kasni sa isplatama, uglavnom po svim gradovima.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od petra82 19/11/2015, 12:58

Hvala puno ,bas ste me "obradovale"

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Jellena* 26/5/2016, 15:52

Pozdrav svima :)

Imam jednu dilemu pa ako moze mala pomoc.Na poslednjoj komisiji su mi dali ocenu do 8.6., kada bi trebalo da otvorim porodiljsko jer mi je termin 6.7.
E sad,gradjansko vencanje ce biti 5.6. i sigurno da ce mi trebati 7-8 dana da zamenim l.k. i zdravstvenu knjizicu.Moj ginekolog mi je rekao da dodjem da otvorimo porodiljsko tek kad zamenim dokumenta.
Pitanje: Da li je potrebno da se porodiljko otvori bas na taj 8.6 (28 dana do porodjaja) ili ja to mogu kasnije kad zamenim dokumenta?
Jellena*
Jellena*

Broj poruka : 7
Godina : 35
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 26/5/2016, 18:34

Jellena, prvo sve cestitke za trudnocu,odusevila sam se, bas si me obradovala! Kao drugo,porodiljsko se otvara 45 ili 28 dana pre utvrdjenog datuma za porodjaj, u tvom slucaju 28. Oni ce ti verovatno pisati od 8.6. samo sa novim prezimenom, tada kad zamenis dokumenta, iako ce proci taj datum. Mislim da ne moze drugacije. Doznake se pisu za celu godinu od tada pa narednih 365 dana. Srecno! I jos jednom, bas si me odusevila!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 20 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu