KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 11 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od radoznala Ivana 7/12/2013, 09:28

Da li ima nekih članica iz Subotice? Meni je zapala veoma nezgodna komisija koja mi je jedva produžila bolovanje za 3 nedelje i koja traži da sledeći put odem lično, iako moram da mirujem. Obaveštena sam da će ta ista komisija voditi moj predmet do kraja trudnoće. Jednu gospođu, koja je došla lično, su samo vratili nazad na posao, iako je odnela nalaze. Da li je to neki trik komisije, da prvo natera trudnicu da ode lično, da bi joj rekli da ako može da hoda, može otići na posao, iako je pre toga krvarila i na nalazu joj piše preteći pobačaj?

radoznala Ivana

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 7/12/2013, 10:08

Ivana, dobrodosla... Sa nalazom lekara, ginekologa, NIKO ne moze da te natera da odes licno. Nisam iz Subotice, al imeni je bila caka da idem licno, medjutim, kada sam otisla drugi put, produzili sui bolovanje maltene do kraja trudnoce. Posle sam samo otvorila porodiljsko.

Srecno!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od annalicious 20/3/2014, 11:59

Devojke,
ja imam jedan nesvakidasnji problem. Prosla sam celu temu i nista nisam nasla pa mozda mozete da mi pomognete..
Ja sam izgubila bebu na porodjaju i prema tome imam pravo na 3 meseca porodiljskog.
Medjutim, kad sam htela da prekinem porodiljsko posle 2 meseca i da se vratim na posao rekli su mi da porodiljsko ne moze da se prekine !? i da za to ne postoje doznake i da samo u dogovoru sa poslodavcem se vracam na posao.
Ja sam tako i uradila i vratila se na posao (poslodvac je naravno bio vise nego srecan).
Medjutim, meni oni i dalje nastavljaju da isplacuju prihode kao da sam na porodiljskom, a ne kao da radim i tvrde da to tako mora.
Da li neka od vas zna kome da se obratim? Ne isplacuju mi ni topli obrok, ni prevoz, ma mozete da zamislite
Na svu muku jos sa njima moram da se ganjam

Puno pozdrava

annalicious

Broj poruka : 1
Datum upisa : 20.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 20/3/2014, 12:10

Annalicious, jako mi je žao zbog tvog gubitka. Mislim da poslodavac može da ti isplaćuje regularno sve ako si se vratila na posao, al mu ne odgovara, jer onda gubi tako naknadu od fonda za porodiljsko, koje dobija na kontu tebe. On tebi isplati sada porodiljsko, a fond mu to nadomesti, mora da priloži sve papire i na posebne račune se to uplaćuje, pa mora u fondu da se pravda. E sad, po pravilu onda nije smeo da te vrati pre, ako ne može da ti isplati topli obrok i prevoz. Po pravilu treba da ti daje redovnu platu i sve, a ne porodiljsko, ovako ne znam kako može i jedno i drugo, praktično ne bi smeo, jer se to kosi jedno s drugim. On tebe sad praktično vodi kao da ne radiš.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od KoMetaK 20/3/2014, 13:06

Draga Annalicious, jako mi je zao zbog toga sto ti se desilo! Samo mogu da te zagrlim jako, jer otprilike znam kako izgleda i kako se osecas.
Zao mi je sto imas te peripetije, ali mislim da je Bixi u pravu, pogotovu sto je to njen posao (kako sam shvatila). Koriste to sto dobiju od drzava, a ti im radis za dzabe. Ako lekar ne moze da prekine porodiljsko, ne znam kako moze. Ja sam imala koleginicu koja se posle 2-3 meseca od pordojaja vratila na posao, ali ne znam kako je to regulisala.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 20/3/2014, 15:37

Ja imam problem koji ne znam kako da resim, osim da odem u socijalno i nekog dignem u vazduh... Shocked 

Ja sam od oktobra na bolovanju sa sifrom bolest. od 20.11. sa sifrom odrzavanje trudnoce. Poslodavci su mi isplatili prvi mesec, tj.65% plate. Od tada nema uplata sve do 11.3. kada mi je uplaceno bolovanje za zadnjih deset dana decembra. A za pocetak decembra, pojeo vuk magarca. Zena iz racunovodstva kaze da su u socijalnom napravili gresku, a ja mislim da su oni... Mada, iskreno, ni sama ne znam kako se sad po zakonu radi, s obzirom da je u tih 30 dana, doslo do promene sifre. Ako neko zna, neka mi objasni sta da radim, procitam i na sta da se pozivam ako sama krenem u tu borbu...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 20/3/2014, 16:22

Strumfeta, tvoj poslodavac je dužan da ti isplati trudničko bolovanje, pa da traži refundaciju od Socijalnog. Ako tvoj poslodavac nije isplatio, normalno da ni socijalno neće da nadoknadi. Ako slučajno radiš u državnoj firmi, onda poslodavac ne mora da ti isplati, već preda obračun u socijalno, oni prenesu poslodavcu pare i tek onda ti poslodavac isplati. Kod nas u socijalnom ne kasne sa uplatama, u roku od mesec najviše daju pare. E sad, može da se desi i da socijalno nema para, pa da zato kasne, jbga, ova naša državica, pa u njoj sve može, a ne bi smelo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 20/3/2014, 16:29

Radim u skoli, tek 10.2. (zbog novog obracuna poreza) su poslali moje doznake u socijalno. Ja sam od 28.10-19.11. se vodila pod sifrom N97. 20.11. dr.menja sifru na O20. i daje mi nove doznake sa novom sifrom od 20.11-30.11.
Pa mi za decembar daje opet 2 doznake, od 1.12-19.12. i od 20.12.-31.12. I sad meni je uplaceno samo zadnjih 10 dana decembra, a ovih prvih 20 dana nije. Koliko se ja razumem meni je skola trebalo da uplati do 27.11, jer je to 30 dana...a socijalno 3 dana novembra i ceo decembar, pa nadalje...a ova uracunovodstvu mi kaze da je meni uplacen ceo novembar i da je trebalo sada ceo decembar...sad meni nije nista jasno...a ovi u socijalnom su u velikoj guzvi i niko nece da je primi... a ja sam besna!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 20/3/2014, 21:49

Strumfeta, mislim da u tvom slučaju nema veze koja je šifra, ako nemaš prekid, trebale su doznake da idu od 28.10. do 27.11. Pa da li ga parčali ili ne, svejedno je, jer ti tih prvih 30 dana ide na teret škole, a posle toga ide na teret fonda, i onda bi doznake trebale da ti budu od 28.11. do 30.11. i od 1.12. do 31.12. Decembar se obično isplaćuje tek u januaru, i to u dva dela, verovatno kao kod nas u drugim budžetskim ustanovama. S tim što škole čekaju pare od socijalnog, ako nemaju dovoljno sopstvenih prihoda, a verujem da nemaju, jer u školama često ima dosta i običnog i trudničkog bolovanja i porodiljskog. E sad, u računovodstvu tvom bi ipak trebali to malo da ti pojasne, jer oni iz škole šalju obračun u socijalno. U socijalnom, i da dodješ do njih, vratiće te na tvoje računovodstvo, što je i logično. Ja radim u računovodstvu, i dužna sam radniku da objasnim takve stvari, što čeka, ako čeka isplatu, i kakva je procedura, i kako doznake treba da glase.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 20/3/2014, 22:13

Hvala Biksi. Ova zena iz racunovodstva je sva pogubljena i ni sama ne zna ko, sta i kad treba da plati. Cula sam se danas sa zenicom koja je pravnik i bavi se samo radnim odnosima, pa cemo nekako valjda to resiti.
I ja isto mislim da je kao sto ti kazes. Ja se u to ne razumem uopste i nemam nameru da se trudim da to sad proucavam, jer racunam, zna zena sta radi. Hvala u svakom slucaju!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 20/3/2014, 22:46

Ne verujem ni da će ti pravnica pomoći. A nikad mi nije bilo jasno kako takvi pogubi rade sa ciframa i parama, pravo da ti kažem. Al ajd sad. Probaj opet da nazoveš tu ženu u računovodstvu, ima li još neko sem nje ko radi te poslove, možda ti može bolje objasniti. Ne znam samo da nije došlo do nekih izmene zbog promene ovih poreskih iiznosa, prosto to ne znam, jer sada i ja ne radim, pa ne pratim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 29/3/2014, 12:16

Devojke ako je neko dobio 35% trudnickog za januar neka javi. Na sajtu rfzo stoji da tih 35% ne kasni i da cemo janurskih 35% dobiti do 3. marta. To naravno ako je poslodavac dostavio papire za januar do kraja januara. Bas me zanima da li je neko dobio tih 35%. Ja nisam naravno.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dunjas 29/3/2014, 23:17

Neco, ja sam dobila 2x35% na moj lični tekući račun, tj. i za januar i za februar (za januar možda pre 20-ak dana, za februar pre 10-ak dana), a sama predajem papire za firmu, pa znam da sam sve na vreme predala. Takođe je i firmi uplaćemo 2x65% i za januar i za februar 2014., a i 65% za decembar 2013., jedino još kasni onih 35% od grada za decembar.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 30/3/2014, 09:51

Hvala dunjas. Ja sam zvala moju maticnu filijalu i poslodavac je dostavio obracun za januar (doduse ne znam kad) i maticna filijala je poslala papire u Nemanjinu. Rekli su mi da mogu da ocekujem uplatu svaki dan. To je bilo pre 10 dana i od uplate nista. Za februar maticna filijala nije ni poslala obracun. Da li mozda znas na koji kontakt telefon u Nemanjinoj mogu da proverim o cemu se radi, tj. kada ce biti uplata?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dunjas 30/3/2014, 09:58

Znaš kako, za januar su primali papire tek od 10.2. jer se menjao sistem u poreskoj upravi za isplatu bolovanja, ja sam predala 12.2., a uplata za januar mi je legla oko 12.3. (kažu da mora u roku od 30 dana od predaje papira). za februar sam predala na početku marta i uplatili su mi oko 20.3.
Moja firma je na opštini Stari grad pa zovem socijalno na toj opštini, a nisam nikada Nemanjinu, nemam taj broj.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 30/3/2014, 10:08

Samo vas pratim, ali mije materija strana  Rolling Eyes 
Dunjas, bice gnjavaze u buducnosti, ako naravno sve bude ok.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 30/3/2014, 10:10

A je li znas ko uplacuje novac maticna filijala ili ide iz Nemanjine, kao sto meni reci ova.
Pretpostavljam da su moji papiri odradjeni na kraju februara jer su tada zvali iz filijale racunovodstvo za moj tekuci racun.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dunjas 30/3/2014, 10:16

Nisam to odgonetnula Neco, ali iz matične filijale tvrde da ne uplaćuju oni. Ali desilo mi se sledeće, ta uplata za januar je kasnila dan, dva, jer ja tačno znam kada sam predala. I nazvala sam Stari grad rekavši da je prošlo 30 dana a para nema (znam dosadna sam, ali ako sam predala kada su rekli, očekujem novac u dogovorenih 30 dana). I rekoše mi da su svi moji papiri ok ali su oni napravili grešku, pa im je vraćeno da isprave i da očekujem da će uplata biti uskoro. Pare su legle 15 minuta posle našeg razgovora. E sada da li je slučajnost, ili su možda oni svi umreženi i stalno na vezi, ne znam.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 30/3/2014, 13:36

cak i na sajtu rfzo pise da 35% uplacuje maticna filijala. hvala ti puno.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 30/3/2014, 16:23

Drage moje

Ja sam miljama daleko od porodjaja jer mi je tek ustanovljena pozitivna beta, i ima jos mnogo, mnogo do tada...

No sedimo sa mm i razgovaramo o svemu ovome, gde bi, sta bi, kako bi. Ja sam imala veoma losih iskustva sa Visegradskom i Narodnim Frontom prosle godine, pa je mm misljenja da bi bilo najbolje da kada dodje zdravlje Boze vreme za to da se porodim u Italiji, odakle je on.

E, sada, postavljam ovo pitanje na ovoj temi jer ne znam kako funkcionisu pravne zavrzlame oko trudnickog/porodiljskom bolovanja?

Znam da se porodiljsko otvara pocevsi od 9-og meseca i da je pre toga naravno trudnicko. Ali ono sto ne znam je kada ja fizicki moram poslednji put da odem na komisiju, da li moram kada se prebacuje sa trudnickog na porodiljsko? Jer avio kompanije ne daju da se leti poslednjih nedelja trudnoce, a ni ja ne bih htela jer je rizicno, a ne znam da li mogu da odem ranije u Italiju zbog porodjaja, a da ne ispadne da cu propustiti neku zakonsku zavrzlamu oko komisije?

Verujem da sigurno ima slucaja da su se zene iz Srbije porodile u nekoj drugoj zemlji, ali ne znam kako se to regulise. Da li treba da to kazem komisiji? Imate li neki savet o tome?

Kao sto rekoh, ima meni jos dosta vremena do tada, ali valja pronaci i adekvatnu bolncicu tamo i lekara, i preracunati finansije i sve zivo, pa zato postavljam ovo pitanje mozda prerano, ali bih volela da znam barem sa kakvim opcijama raspolazem...

Zagrljaj veliki!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 30/3/2014, 16:44

Sofija, mislim da se porodiljsko otvara mesec i po pred poradjaj. Nisam sigurna naravno, ali znam zene koje su isle u inostranstvo da se porode. Sigurna sam i da komisija moze sve to da uvazi.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 30/3/2014, 19:20

Neco

Hvala ti. Ako slucajno cujes/vidis te zene, pitaj ih molim te kako su to resile...

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 31/3/2014, 08:10

Sofija, porodiljsko se otvara 28-45 pre porodjaja...Otprilike se na komisiju ide na 6 nedelja. Mojoj koleginici su na zadnjoj komisiji produzili do otvaranja porodiljskog tj. nekih 10 nedelja...E sad racunaj da ako budu blizanci mozda ces se poroditi malo ranije, pa ces i porodiljsko mozda otvoriti ranije...ali imas jos vremena...polako uzivaj u danima koji predstoje...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 31/3/2014, 08:11

Strumfeta 78, a na komisiju se ne ide na svakih mesec dana?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 31/3/2014, 08:16

Samo prva komisija ide 30.dan, a posle otprilike zakazuju na 6 nedelja i zaboravih da napomenem da ne mora da se ide licno...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 11 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu