KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 18:52

O.K. Nina,to je bedno sa njihove strane.
I mi smo bili u Frontu,negde u martu-aprilu,i milion parova je bilo,i vrilo je,ali oni su bili jako profesionalno sve odradili i onim redom kojim sam ti i napisala.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nina77 8/10/2010, 19:55

Nista to nije strasno sto sam cekala, i sve to, nego samo taj HSG sto sad traze, a na sajtu Fonda pise da to treba onima kojima je uredan nalaz spermograma, a niko nista da objasni

Nina77

Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 20:58

Nina77,kontaktiraj RZZO i objasni problem.Ako nema na njihovom sajtu,i ne treba da traže.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ŽenoLina 8/10/2010, 21:44

Pari, šta su vas pitali a Komisiji u Frontu
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 22:01

Kad smo obavili sve nalaze,i spermogram i UZ,i kad je to bilo gotovo,bili smo kod dr Pavlovića na razgovoru.
Pitao nas je o prethodnim postupcima,mojim reakcijama,malo je i on odgovarao na moja pitanja Laughing ,malo više reklamirao Front i famoznih 50% uspešnosti lol! ali kad mu rekoh da su naša interesovanja uperena drugoj klinici,prestao je sa reklamom.
A kad smo se pojavili na tom odeljenju,pa kad su me sestre zavodile,one su me i pitale da li sam radila IUI,i ja sam im tad rekla da time čime smo raspolagali,to je iluzorno,i da imam 2 postupka IVF...
eto Ženo,to je to.Kad ideš?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ŽenoLina 10/10/2010, 10:02

Hvala ti draga. Sećam se tvog živopisnog opisa dr Pavlovića Wink
Spremam polako dokumentaciju, nadam se da ću sve imati u naredne 2 nedelje. Hoću zbog sebe da uradim još neke analize, ali me jedna krava, da izvinete na izrazu, toliko izbola da imam hematome na ruci, pa mi se nešto i ne vadi krv. Sve ima neki svoj tok ...
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 10/10/2010, 10:53

Ženolina,jbga,ruka će se oporaviti,polako.Ako imaš želju da odradiš još nešto,ne odustaj.Bar tih nalaza ne manjka kad se ulazi u postupak.Bolje nalaze nego postupke ponavljati. igracice igracice igracice
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 14/10/2010, 18:09

Jedno pitanje devojke-koje ste imale postupak u Višegradskoj,o trošku Fonda...
naime,pročitala sam na 2.forumu info da je jedan par u aprilu radio o trošku fonda,i da im zamrzavanje nije naplaćeno,i da su tu potpisali papir o čuvanju na 5 god. ili ako žele da poklone te embrione...meni sve što sam vam navela zvuči neverovatno,samim tim i netačno,ali htedoh od vas da čujem.Hvala unapred...
p.s. mi smo u junu radili postupak u jevremovoj,i bilo je ,ako bude za zamrzavanje-da platimo...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 14/10/2010, 19:04

Pari, draga ne znam sta da ti kazem na ovaj info, sem da sam altala bez teksta. znas da sam i ja u aprilu radila tamo.pricali jesu o mogucnoscu zamrzavanja ali niko nista nije znao kad sam ponovo pitala. zenice koje su imale proko 10jc su potpisivale pristanak za donatorsvo. taj papir su potpisivale odmah posle aspiracije. mozda neko ima jos nesto da kaze na tu temu.
nama je ostao jedan za zamrzavanje i sve vreme se pitam da li je bacen ili eksperimentisu sa njim....
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 14/10/2010, 20:19

Cici...kakva Bog te mazo donacija,kad to kod nas nije dozvoljeno Shocked
mislim i da je Bokica bila kad i ti u programu,ali ona se ne javlja od tad...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bak 14/10/2010, 20:55

Pa potpisivali smo i u Frontu dozvolu da se folikularna tecnost koristi za naucna istrazivanja. Ja sam uvak za, moram priznati, da nije bilo nauke mnogih bebica ne bi bilo.
A Pariz, donacija je dozvoljena od prosle godine, novim zakonom o vto Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 14/10/2010, 20:59

bak ::
A Pariz, donacija je dozvoljena od prosle godine, novim zakonom o vto Wink
pa u kojim klinikama u Srbiji se radi donacija?
Nemam pojma!
I ja ništa nisam potpisala...i ne znam ni da li bih išta na prečac potpisala...
p.s. ustvari znam-ništa ne bih na prečac potpisala!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bak 14/10/2010, 21:37

Aaaa, drugo je pitanje sto se jos, zvanicno, ne radi, ali dozvoljeno je. Imas zakon o vto, nadji. Samo nije dozvoljeno da druga zena nosi bebu za par.

Nisam naprecac potpisala, procitala, razmislila i potpisala.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ŽenoLina 14/10/2010, 21:43

A šta bude ako nećeš da potpišeš...Ne urade ti aspiraciju
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 14/10/2010, 22:34

bak ::

Nisam naprecac potpisala, procitala, razmislila i potpisala.
o.k. Bak,nisam ni rekla da si ti na prečac to uradila...samo ideja koja mi ne prenoći-a to čim poture ad hoc,i ti imaš nekoliko minuta da odlučiš,za mene jeste na prečac.Nisam mislila da "blanko"potpisuješ ono što ni ne pročitaš...nadam se da nas ovde nema takvih Very Happy
i da...Ženo,šta biva sa takvima...sigurno nemaju isti tretman kao i one koju kažu da Laughing
no,svoja mišljenja možemo na Koracima....Happy,sorry osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nina77 15/10/2010, 17:45

Evo, samo informacija, bila sam u Visegradskoj da zvanicno dodjem na dopunu za komisiju. Bilo je nas nekoliko, i svima traze HSG iako spermogram nije dobar. Nije mi jasno zasto, ali eto tako je

Nina77

Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 16/10/2010, 13:02

ŽenoLina ::A šta bude ako nećeš da potpišeš...Ne urade ti aspiraciju

samo bi mi to jos falilo lol! pored sve muke koju su nas snasle. naravno da rade i prvo se radi aspiracija pa onda potpisivanje papira. to je dobrovoljan gest.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 16/10/2010, 13:09

pari, jeste Bokica bila posle mene, malo posle ili pre ...zaboravila sam. i nema je od tada...
kada sam ja bila na konsultacijama letos, upoznala sam zenu u cekaonici kojoj ce snaja, sestricina ili.... biti donor, znaci rade
naravno, ako potpises papir ti nesnosis nikakvu adgovornost niti obavezu prema tom detetu ako sve uspe
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 16/10/2010, 18:08

svejedno,i dalje sam u šoku ako u Višegradskoj ne naplauju zamrzavanje,a o trošku Fonda,a u većini klinika gde rade zamrzavanje naplaćuju tu uslugu...ili još gore-bacaju pasulj kome će naplatiti a kome neće!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od LaFolie 20/10/2010, 11:01

Da li iko zna da li u NS insistiraju na laparaskopiji i hiseteroskopiji - ja imam 26 godina i sve dobre rezultate, ali moj suprug ima jako los spermogram Sad
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 26/10/2010, 08:35

Nadam se da sam na pravom mestu postavila pitanje?!
Zna li neko od vas koji je najmanji broj spermatozoida, što ukupnih, što ukupno progresivno pokretnih, koji je dovoljan da se prodje komisija za besplatnu VTO o trošku osiguranja? Da li je to milion, a 15% progresivno pokretnih, ili nešto slično... Ili, sa kakvim spermogramom se tamo prolazi? Mislim na drugoj komisiji, verujem da prvu većina prodje! Hvala
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bak 26/10/2010, 08:57

Ne znam sta da ti kazem, znam par koji je prosao sa 100000 u Frontu, ali su im trazili nekoliko ponavljanja, gledao embriolog iz Fronta... i dao zeleno svetlo, kaze jako ih je malo, ali moze da se probere.
Sedela je zena pored mene i pricala drugoj, a ja cula, sta cu Embarassed

Mislim da ne postoji nigde napisano, u smislu od toliko do toliko moze, ostalo ne.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od djole42 26/10/2010, 09:23

Biksi :) ::Nadam se da sam na pravom mestu postavila pitanje?!
Zna li neko od vas koji je najmanji broj spermatozoida, što ukupnih, što ukupno progresivno pokretnih, koji je dovoljan da se prodje komisija za besplatnu VTO o trošku osiguranja? Da li je to milion, a 15% progresivno pokretnih, ili nešto slično... Ili, sa kakvim spermogramom se tamo prolazi? Mislim na drugoj komisiji, verujem da prvu većina prodje! Hvala
Mi nismo prosli sa 600 000 u Nisu a ima slucajeva koji su prosli sa mnogo manje....Po meni sve zavisi kako su raspolozeni...U svakom slucaju treba probati .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od 7-patuljaka 26/10/2010, 09:43

Biksi...evo da ti kažem kakav je naš slučaj. MM ima  2 miliona spermatozoida, od toga 15 % progresivno pokretnih, a ostalih 5 % pokretnih normalno. Znači ima 80 % nepokretnih. I prošli smo komisiju u Višegradskoj.

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 26/10/2010, 10:59

Ja sam neki dan našla naš poslednji nalaz iz Le i skontala da smo imali samo 400.000, od toga, čini mi se, nisam sad sigurna jer sam na poslu, da je bilo 15, a možda i 25 % progresivno pokretnih, ostali su falični. Probaćemo svakako, nego da znam čemu da se nadam. A i pre ću se opredeliti za neku komisiju, makar preko veze, gde su raspoloženiji! Hvala
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 19 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu