KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od gagax81 27/10/2010, 10:22

LaFolie ::Da li iko zna da li u NS insistiraju na laparaskopiji i hiseteroskopiji - ja imam 26 godina i sve dobre rezultate, ali moj suprug ima jako los spermogram Sad

Ja sutra idem na komisiju u Betaniju a nemam nalaz histeroskopije, laporaskopije a ni HSG-a. Pise da ukoliko je los spermogram ti rezultati nisu potrbni. Videcu sutra pa javljam.
Imas vise informacija u "Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak" (ne znam da ubacim link-sorry!)
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od gagax81 28/10/2010, 11:27

Stigla ja sa komisije (Betanija). Zapala sam kod dr. Irene Bujas Crying or Very sad , da sam znala trazila bi da idem kod dr. Artura Bjelice jer je i on radio.
Spermogram 18 mil, 20% aktivna progresija, 30% slaba progresija, 20% bez progresije i 30% nepokretnih. Dijagnoza "Oligozoospemia I" a doktorica kaze da je nalaz uredan, moze da bude spontana trudnoca i da to nije za VTO mozda za insemenaciju. Vratila me da dopunim dokumentaciju i odem pocetkom decembra na jednodnevnu dijagnostiku (treba da radim histeroskopiju). Opet zakazivanje, nalazi, vadjenje krvi i nadam se da cu dobiti uput za jednodnevnu dijagnostiku jer se sa njim placa 5000.oo a bez uputa je 19.500.oo. Izgleda da ipak traze HSG, Histero i Laparo ako spermogram nije katastrofalan!
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od djole42 28/10/2010, 11:42

Da li se nakon odbijanja komisije moze ponovo pokusati ili je to definitivna odluka?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Marija86 28/10/2010, 11:56

jao strasno....gagax Crying or Very sad
a kada se ode na komisiju moze da se ira kod koga zelite??
ona bas zna da to nije za vto...mislim strasno!!!
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od gagax81 28/10/2010, 12:07

Mislim da ne moze da se bira kod koga ces vec kako te zapadne ali sam ja mogla da zamolim sestru da pusti nekoga pre mene pa da ja dodjem na red kod Artura, da sam znala da odvojeno rade komisiju. Malo sam razocarana ali cu uraditi i to sto traze pa cu valjda imati celu dokumentaciju i onda se nadam da me nece odbiti, mada cemo mi sledeci mesec vreeedno raditi na bebi pa ih mozda zeznem i zatrudnim prirodno pa im necu ni pare dati Mad
Rela mi je da je nalaz vise nego dobar za VTO?! ja joj odgovorila da su mi 3 ginekologa preporucila istu i sta sad? Sigurno postoji problem! A za jednodnevnu su mi napisali da treba da pijem kontraceptivne pilule od 5-og dana (Steridil D, Steridil 30, Microginon ili Logest)- i to recima "Idi u apoteku pa uzmi koje nadjes!"Kao da su to bombone pa nije bitno fd
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Marija86 28/10/2010, 12:16

v v v v
Strasno stvarno!!! v
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 28/10/2010, 16:16

Gaga,možda tvoj put i jaste IUI.
Nemoj od starta sa razočaranjem.Ja navijam da ih priredno zeznete,i sami sebi pomognete,a ako i ne uspe ovaj mesec,IUI je mnooooogooooo bezbolnija varijanta od VTO.Ne treba ni uvek prvo na VTO,ako solucija postoji.
Srećno! igracice igracice igracice
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nina77 28/10/2010, 17:17

Gaga, i ja imam isti problem, u Visegradskoj su mi trazili HSG kao dopunu, pa sad cekam da dobijem i to da odradim 9. dana ciklusa, ali sve se nadam da cemo ih zeznuti kao sto kaze mali pariz. I ja sam se bas bila razocarala, ali ko zna zasto je to dobro, na kraju mora biti sve ok, kojim god putem isli

Nina77

Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od gagax81 28/10/2010, 23:26

Hvala devojke na podrsci. Divne ste c
Nisam se ja toliko razocarala sto su mi trazili da dopunim dokumentaciju vec nacinom na koji to saopstavaju. Dr. je bila ubedjena da je spermogram dobar pa kao ajde dopuni pa cemo ti mozda uraditi insemenaciju. Izasla je na kratko da razgovara telefonom pa sam ja silom prilika slusala kako dr. Bjelica lepo, smireno objasnjava jednoj zeni koja ima 37. god. da treba da uradi HSG jer se po nalazima ne zakljucuje da ima problem (a u braku je 8 god.), da treba da prestane da pusi... Zena ga je jos sto sta pitala usput a ja ovu moju nisam smela nista jer sam imala utisak da ce me pitati "Ko je ovde doktor? Ja ili ti?" boks
Citam vec dosta dugo razne forume, tekstove... o VTO, nacinima i stvarno je bezbolnija insemenacija i ja se u potpunosti slazem sa tim da je bolje prvo tako da pokusamo. Samo mislim da bi trebali doktori da budu bar malo osecajniji jer nismo mi srecne sto moramo da prolazimo kroz sve to!
Marija86 nadam se da ces uskoro resiti svoj problem sa PAP-a testom i hrabro krenuti ka svom cilju! cvet
Nina77 i tebi zelim da sto pre i sto bezbolnije prodjes kroz dalja ispitivanja pa i ti hrabro ka cilju cvet
Mali pariz i tebi sve naj, naj, dosta nam pomazes na forumu i od srca ti hvala na tome (ne znam tacno kakav je problem kod tebe, izvini, ne mogu sve da pohvatam)
I svim ostalim devojkama puno, puno srece, zdravlja i beba!
srcasti poljupci
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ŽenoLina 4/11/2010, 13:19

Imam pitanje za one forumašice koje su iz Bg i koje su prošle komisiju.

Kada ste dobile Potvrdu o ispunjenosti uslova za proces VTO nakon zasedanja komisije da li čekate da vas pozovu iz fonda ili same uzmete zeleni uput iz DZ i sve to zajedno nosite u Nemanjinu.

Ja cu zeleni uput svakako da uzmem samo ne znam da li cekam da se Fond seti mene (telefonski ili pismom) ili da ih iznenadim...
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 4/11/2010, 14:42

Cekas pismo ili poziv iz Fonda. na njemu pise kada da se javis izabranoj klinici. e sad ne mogu da se setim, da li prvo put donosis plavi put pa kad docne stimulacija zeleni ili odmah zeleni.
zeleni uput ti ne treba za nemanjinu, zeleni treba klinici i to jedan za sve sto ti rade tamo. srecno!
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maki79 7/11/2010, 18:16

Pozdrav svima. Imam jedno pitance za vas. Kao sto neke od vas znaju ja sam sad prosla kroz ICSI postupak nazalost negativnom betom ali boze moj mora se dalje, pa me interesuje da li ja odmah mogu da podnesem sve ove nalaze koje imam jer su svi stari oko mesec dana ili cu morati neke da ponavljam. Ako mogu ja bih odmh u moj dz kod cika ginise da on meni da te upute i da krenem sa svim tim cudima i taman dok se sve to zavrsi ja cu biti spremna za novi pokusaj.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od racili 7/11/2010, 19:16

Maki, većinu rezultata možeš iskoristiti, jer dosta njih važi 3,6 ili 12 meseci. To vidi na sajtu zavoda. I ja sam tako iskoristila većinu nalaza. Moraćeš ponoviti briseve, to znam sigurno. Ako ćeš raditi na istoj klinici, još bolje, jer će ti većinu rezultata uvažiti.Bitno ti je da što pre prikupiš papire i odeš na komisiju, a kad to završiš posle ti je sa klinikom lakše.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maki79 8/11/2010, 13:58

Hvala Racili na informacijama. Tako sam i pretpostavila ali bolje da pitam. Kako kazu ko pita taj ne skita.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ŽenoLina 11/11/2010, 13:17

Evo jedan info na ovoj temi.
Prošli smo komisiju u Narodnom frontu 02.11 i znate da sam se već pitala kada će stići to pismo iz Fonda. Ali danas me zvala dr iz Fonda (nakon 9 dana od zasedanja Komisije) da mi kaže da smo na rasporedu za VTO i da se javim u Kliniku Ivanović, koju sam i izabrala, 23.11, a da do tada sa zelenim uputom iz DZ i kopijom potvrde o ispunjenim uslovima koju smo dobiji na Komisiju dođem u Fond gde se valjda sve to papirološki završi.
Mislim da je za pohvalu da su se konačno organizovali kako treba.

BTW, ima li ovde nekih dama koje razmišljaju o trećem pokušaju koji bi finansirao grad Beograd. U nekim dnevnim novinama pre par dana je bila slika prve bebe rođene iz drugog pokušaja finansiranog od strane grada Beograda i tu je neko već iz Gradske vlade dao izjavu kako će grad izdvojiti novac za sve parove koji ispunjavaju uslove i kojima je potreban IVF. Zanima me dokle je to praktično stiglo
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 11/11/2010, 15:14

Ženo,bravo za postupak.Novogodišnja trudnica!No,o tome na Koracima.Ovde da ti odgovorim-dokle je stiglo-do te strane u dnevnim novinama,ali gde ima vatre-ima i dima,sigurno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 12/11/2010, 22:39

Zeno bravo za komisiju! Drago mi je da si dobila kliniku koju si zelela igra i da sam cula pogresnu informaciju. Srecno!
I mene to zanima, ali milsil da ce uslov biti da smo prosli dve o trosku republike. Dim + vatra=3 IVF
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Zaneta 12/11/2010, 23:31

Znači i ja mogu uskoro da očekujem poziv iz Fonda...Ženolina opet nas dve zajedno :bighug:
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od shenon 17/11/2010, 09:05

Devojke,
Ja sam u ponedeljak prosla prvostepenu komisiju u Nemanjinoj.
Sta sad treba da radim? Da zovem Narodni Front ili oni mene zovu? Koliko se dugo ceka ta drugostepena ili je odmah zakazuju posle prvost.?
Na papiru pise da komisija zaseda samo utorkom a ja sledeci utorak nisam u mogucnosti da idem...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 17/11/2010, 09:12

Shenon Fond dostavlja spisak Frontu -a ti pozovi ponedeljkom pa vidi da li si predvidjena za komisiju sledeceg utorka ali ako si bila sad u ponedeljak nejverovatnije ce te zvati za dve nedelje od tada. Ja nisam cekala da me pozovu vec sam ja zvala. Srecno!
Zenolina i Zaneta drzim vam fige!!!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od shenon 17/11/2010, 10:25

catherine290505 ::Shenon Fond dostavlja spisak Frontu -a ti pozovi ponedeljkom pa vidi da li si predvidjena za komisiju sledeceg utorka ali ako si bila sad u ponedeljak nejverovatnije ce te zvati za dve nedelje od tada. Ja nisam cekala da me pozovu vec sam ja zvala. Srecno!
Zenolina i Zaneta drzim vam fige!!!

Hvala puno na brzom odgovoru. Ipak, mislim da necu moci da odem tad, ako je za dve nedelje, jer cu dobiti mecu, a koliko ja razumem, ultrazvuk se ponavlja tamo.
Da li oni stvarno rade samo utorkom? Koji dan si ti bila?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 17/11/2010, 10:30

Komisija je samo utorkom (ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo) i ja sam takodje bila u utorak. Moras svakako da se konsultujes sa njima i kazes im razlog jer je moguce da ce te pregledati bez obzira na ciklus (kada udjes u program svakako ti rade UZ 3. dana ciklusa, dakle dok imas menstruaciju).
pozdrav!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Zaneta 17/11/2010, 13:18

Komisija je i dalje samo utorkom, ja sam bila 09.11.
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Zaneta 17/11/2010, 13:25

I da...više niko do NG ne može da se odluči za Ivanoviće, zabranili u RZZO, pošto je jedna druga klinika uložila prigovor da se previše pacijenata odlučilo za njih...
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ŽenoLina 17/11/2010, 19:18

E stvarno strasno.
Nadam se da je privremeno. Mislim da treba da imamo pravo izbora.
Sve ostale njihove igre nas ne zanimaju
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 20 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu