KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bak 25/2/2010, 08:36

Ja samo da kazem sta ja mislim. Ja sam u drzavnom programu u Frontu. Tako mi se zalomilo. I da sam dobila Visegradsku, isto bih razmisljala, ko zna zasto je to dobro, optimisticki isla napred. Nemam prethodna iskustva ni sa jednom ni se drugom klinikom.
Upoznala sam dva para, u Frontu, dva puta im nije uspelo kod Ivanovica, sad su birali Front. Uponala sam jednu zenu koja vec treci put radi u Frontu, sama je birala. Nije neobavestena, zna za internet, zna za razna iskustva.
Prvo mi nije bilo jasno, kako, zasto, ja bih birala privatnu kliniku, da sam mogla. A sad mi postaje malo jasnije. Zene se lece godinama u toj klinici, radile HSG, laparo, histero, upoznale lekare i oni njih. Stvorilo se poverenje. Sto je, po meni, jako bitno.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 25/2/2010, 09:00

Eto Bak vidis i sama isto sto i ja.
Prosto ljudi se godinama lece na jednoj klinici i steknu poverenje u svoje lekare. Tako sami placaju dalje postupke ako im ne uspe, ne odlaze iz drzavnih klinika.

Ja se osecam sigurnije kada sam na poznatom terenu. Vise mi ni uput ne traze na salteru.

Ja sam jednom bila u Frontu u hitnoj i to je bilo lose iskustvo koje mi se urezalo.

Ali eto interesuje me sta je ljudima odlucujuci faktor pri izboru?

Bak samo napred do pozitivne bete. To je stav.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maja76 25/2/2010, 20:39

bokica ::

samo mi nije jasno zasto komisija u Frontu kada si rasporedjena u Visegradsku?


Komisija koja odlucuje da li ces dobiti besplatan postupak je uvek u Frontu bez obzira gde radis, ja sam prosle godine bila u Frontu na komisiji a radila sam u Jevremovoj.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nesalela 25/2/2010, 21:11

I ja sam bila u Frontu na komisiji a izabrala sam Ivanovice i tamo radila VTO....Sada koliko sam shvatila ne daju da se bira vec rasporedjuju po drzavnim klinikama jer su zene masovno privatno radile a ne u drzavnim klinikama....Jer nekako svi imamo poverenje vise u privatnike...Ali ima i slucajeva da su zene zatrudnele i u drzavnim klinikama prva je nasa Keti, zatim jedna moja prijateljica je u Visegradskoj zatrudnela ....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 25/2/2010, 21:28

ja sam radila samo hsg u visegradskoj i to sam zato sto dr kod koje sam isla ranije privatno, radi tamo. sada sam dobila visegradsku i idem napred do cilja.
tamo sam se solidno lose provela na hsg i zato nisam bila za njih. obicno ti zivot namesti sam, bez mogucnosti da biras.
da imam para isla bih privatno i birala koga ja hocu, posto to ne mogu, moram da se zadovoljim ovim sto je. ja sam ljubica izabrala zbog preporuke koju sam dobila. uvek ima i za i protiv za svakog i sve, vaznu ulogu ugra veza ili preporuka. kad nema to, obicno nadrljas ko zuti. ili da si rodjen po srecnom zvezdom.
sve u svemu, bitno mi je da upe postupak, ma ko radio. mozda onaj gore zna zasto je to dobro i zasto nam je dodelio visegradsku.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 27/2/2010, 08:49

recite mi jeste li su vam za muzeve pored briseva na Hlamidije, Mikoplazme i Ureaplazme trazili i obican bakterioloski bris uretre.

Sve smo to uradili, ali u brisu uretre ima Enterokokus u malom broju. Potpuno mi je kretenski da zbog toga pije antibiotike. Ionako ce to da istekne do samog postupka.

Nesto se mislim da se napravim luda i ne stavim taj nalaz, vec samo na ove tri bakterije.

Osim ako ga ne ubedim da ode na jos jedno busenje.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 27/2/2010, 09:35

Nama su trazili.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 27/2/2010, 10:56

Mislim da je svuda bakterioloshki neophodan,ali pred postupak,ali ne za komisiju
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 28/2/2010, 18:03

mozes samo na te tri bakterije

pred sam kraj treba da bude sterilan kao i spermokultura
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 1/3/2010, 08:59

Hvala Cici i meni je bezveze da to traze i da sada pije antibiotik za enterokokus u malom broju.

Pred postupak svakako treba spermokultura.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od natta 1/3/2010, 14:23

kolko ste cekale na rezultate hormona u visegradskoj?
hvala
natta
natta

Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 2/3/2010, 20:47

nama nasli bakterije No meni eserihiju u oba brisa. u jednom u jako malom broju a u drugom ima dosta. mm nasli enterocokus affraid
da poludih, htedoh iz svoje koze da iskocim. a pili smo cajeve, ja sav;jala vaginalete od kantariona i opet nista. sta ce biti sa nama, nemam pojma. nadam se da necemo leteti iz programa
ako imate neki savet, predlog, baba vracaru sa cajem ili sta god da se ovih gadosti resim sto pre. plizzz pomagajte
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 2/3/2010, 21:01

Cici,ako imaš dosta ešerihije,moraš antibiotik-po antibiogramu.Uz to uključi dnevno 2 l tečnosti,a bar pola od toga ili pola l nek bude čaj od brusnice.Ja kupim samo sušeni plod,skuvam,i dodam kesicu čaja sa aromom brusnice,i ploda,i roksuj samo to.Tvoj muy takođe.Entero je blizak ešerihiji-crevne glupače.Dok budeš pila antibiotik,obavezno neke vaginalete,ili bar kapsule lactogyin da ne remetiš floru vag.i ne dobiješ faunu Wink
Ne brini'neceš zbog toga izleteti iz programa lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 2/3/2010, 22:08

cici nazalost verovatno ce ti za sada odloziti postupak
moj dr je uzasno rigorozan kod tih sr...

Gde si radila?

ja ne mogu da verujem da su mi sterilni brisevi u Frontu. Letos sam mesecima pokusavala da se izlecim antibioticima-lecim enetrokokus pa posle terapije imam i eserihiju, pa na kraju bakterijsku vaginozu od svih cuda koja sam stavljala i pila.

Onda sam sve batalila ostavila eserihiju ne izlecenu, napravila cuveni med i ren, prestala da preterujem sa donjom higijenom i pu pu nema nista

Probaj cici med i ren-mislim da je to stvarno dobro
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 5/3/2010, 12:11

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-05-03-2010/kobna-oplodnja

nisam znala gde da stavim ovaj tekst najezila sam se
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od kasia 5/3/2010, 15:38

Joj Boki....kakav clanak....ne mogu da dodjem sebi....potreslo me do srzi vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Icon_cry vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Icon_cry vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Icon_cry
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bak 5/3/2010, 15:48

Nazalost i to se desava. Kao i kod zubara, operacije slepog creva, kiretaze... Sudbina
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od HappyGirl 5/3/2010, 15:52

Da, znala sam to ali nisam htela da postavljam, baš da se ne bi cure u postupku uzrujale. Otac te žene je kućni prijatelj mog svekra.On je bio na sahrani i situacija je više nego katastrofalna i tužna. Nažalost na ovakav način je neko rešio da kaže da se i na ovakvim intervencijama dešavaju smrtni slučajevi, što verovatno nikad nikom niko nije ni rekao ni upozorio, a opet dovoljno smo odrasle da nam je to valjda i jasno. Opet ne bi trebali nikoga da osuđujemo dok ne čujemo nalaze lekara. Palo mi napamet šta bi se desilo da se ovo dogodilo u nekoj privatnoj klinici.
Kako god bilo nje više nema, jedna kuća je izgubila i dete i ženu vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Kopfschuettel Baš ću pitati svekra zna li detalje, šta kaže porodica. Nažalost teško da ima reči utehe. vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Icon_cry
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 5/3/2010, 15:58

Ja sam sva pretrnula od straha jer me tek ceka prvi postupak

Ne bih ni ja nikoga unaped osudjivala

Mislim da problem nije u punkciji vec verovatno u hormonskoj stimulaciji koja je pokrenula neki skriveni problem

Nazalost niko od nas ne zna sta "cuci" u njegovom organizmu

Pretpostavljam da se mnogi parametri u organizmu poremete tokom primanja hormona i na to bi nas trebalo upozoriti
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od eni 5/3/2010, 18:29

Zaista strašno! Žena je verovatno imala problem sa srcem. Možda nije trebalo da joj rade sa anestezijom. Ali valjda su joj pre toga radili ekg i druge analize. Užas!
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 5/3/2010, 18:39

Eni ne rade se analize nikakave i to ne u NF nego- nigde pre aspiracije, anesteziolog te uvek pita jel imas nesto da prijavis, zato ja ko papagaj svima pricam da treba da imaju kulturu i s'vremena na vreme urade jedan sistematski.. To sto se desilo je vise nego strasno. Medjutim svaki dan se desava - tokom malih kratkotrajnih i drugih procedura -slepog creva, carskog reza, skidanja mladeza, sto Bak kaze i kod zubara, to je rizik koji nosimo, zato je po meni bitno informisati se o svom zdravlju, ali nekada ni to nije dovoljno- skrivena aneurizma, ugrusak zakoji nismo imali pojma ili nesto trece moze da dovede do ovoga, i to je visa sila. Mnogo mi je zao te zene, njenih nadanja, porodice, njenog zivota. Svi zivimo svaki dan sa tim rizikom da ne znamo sta nas ceka -nad glavom, ali uvek treba imati u vidu i -verovatnocu da se tako nesto desi, a ona je, kako je iskutvo pokazalo- srecom mala. Tako da Bokice, razumem tvoju zabrinutost, ali svakodnevni zivot nosi rizike. Slozicu se- nazalost. Stvar je samo u tome da li mozemo da prihvatimo da postoje ili da zivimo u panici.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od eni 5/3/2010, 18:45

Za prvu vantelesnu (u privatnoj klinici) se sećam da sam sigurno išla na pregled kod interniste i radilia sam ekg baš zbog anestezije.
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 5/3/2010, 18:50

Mene su slali kod interniste pred laparo, pa kad su mi skidali polipe, a pred aspiraciju ja ne znam nikoga da su slali pa ni mene, ali ne kazem da ne bi trebalo to uvesti, svakako, samo kazem kakva je praxa.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 5/3/2010, 19:33

Strašno,šta reći sem da smo sve pomislile isto u vremenu prvog čitanja te grozne vesti.Mogu samo misliti očaj te porodice.
Caty,chuvena teta Goca šalje pacijentkinje pred aspiraciju na detaljne preglede,mislim na internistu,a čak mislim da mi je drugarica rekla da je iz Jevremove slata isto kod interniste pred aspiraciju.
Eto,ja nisam,i mene je čika anesteziolog pitao dok sam bila u onom šoku pripreme u sali,da li imam nešto da prijavim...strašno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 5/3/2010, 22:39

Svakako da je ovo za nauk za to da bi trebalo uvesti internisticki pregled pred aspiraciju

Naravno, nekad se krajnje bezazlene intervencije zavrse fatalnim ishodom ali to ne treba da nas obeshrabri.

Prosto me je uzasno zabolela nesreca te porodice. Sa 37 godina za njom je ko zna koliko godina pokusavanja i nade koje su okoncane tako tragicno.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 10 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu