KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 5/3/2010, 22:44

Tacno, Bokice.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od kasia 5/3/2010, 23:10

Ja sam imala detaljan pregled interniste pred aspiraciju, kao i najsveziju krvnu sliku, u Jevremovoj insistiraju na tome.
Cudi me da u Frontu to ne traze a traze pred HSG koji je po meni kud i kamo bezazleniji.
U Jevremovoj se nisam posle aspiracije probudila preko sat vremena, sto mislim da i nije tako zanemarljiv period.

Boki, bas je i mene to uzasno zabolelo, jer se secam sebe koliko juce, kako pre aspiracije samo mislim koliko jajnih celija ce biti i koliko zelje i nade i strepnje osecas pred taj postupak, meni mozda i najstresniji od svih u toku vantelesne.

Bas tragicno da tragicnije ne moze biti....kakva tuzna sudbina.....
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Orline 5/3/2010, 23:11

Strasno, sokirana sam bila kada sam vula tu vest vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Icon_cry UZAS
catherine290505 ::Mene su slali kod interniste pred laparo,
pa kad su mi skidali polipe, a pred aspiraciju ja ne znam nikoga da su
slali pa ni mene, ali ne kazem da ne bi trebalo to uvesti, svakako,
samo kazem kakva je praxa.
Pregled pred operaciju i anesteziju je kod nas obavezan, da li kod
interniste ili kod anesteziologa zavisi od prakse kuce.Ali za dnevnu
ambulantu nije obavezan. Obavezna je "preanesteticka vizita" ili
razgovor pre anestezije pacijenta sa anesteziologom, gde cete mu reci
da li ste alergicni na neke lekove ili hranu, da li ste imale ranije
operacije i ako jeste, kako ste podneli anesteziju. Od kojih hronicnih
bolesti se lecite, i koje lekove uzimate svekodnevno, i tada obicno
donosite sa sobom nalaz interniste o proceni perioperativnog rizika.
Nigde na svetu se za dnevnu ambulantu i kratkotrajnu anesteziju ne
traze detaljne analize.
Za zdrave i mlade pacijente i kratkotrajnu anesteziju i za neke intervencije nista.
Postoje tacni protokoli sta se u kojim godinama
zivota, te tezini intervencije trazi.

Naravno, ako pacijent ima od ranije neku internisticku ili drugu
bolest, lekar koji ga vodi to treba da zna, i prema tome zahteva
preoperativnu pripremu.
eni ::Za prvu vantelesnu (u privatnoj klinici) se sećam da sam
sigurno išla na pregled kod interniste i radilia sam ekg baš zbog
anestezije.
Verovatno razlicite kuce imaju razlicitu praksu..
U drzavnim znam da ne treba za intervencije kao sto su kiretaze i sl.

mali pariz ::
Eto,ja nisam,i mene je čika anesteziolog pitao dok sam
bila u onom šoku pripreme u sali,da li imam nešto da
prijavim...strašno!
Ruzno pitanje, jer te ni ginekolog nije uputio sta bi to trebala da prijavis, a ti nisi obavezna da znas sta je to anesteziologu bitno. Bas bezveze.


Vantelesna oplodnja nosi odredjene rizike, kojih smo svi manje-vise
svesni. Od trenutnih rizika, dok smo u postupku, preko dugorocnih
posledica od ponavljanih hormonskih stimulacija.
Secate se skoro afere za kontraceptivne pilule, zaboravila sam koje, kada je jedna mlada zena umrla od tromboembolije.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Orline 5/3/2010, 23:14

kasia ::Ja sam imala detaljan pregled interniste pred aspiraciju, kao i najsveziju krvnu sliku, u Jevremovoj insistiraju na tome.
Cudi me da u Frontu to ne traze a traze pred HSG koji je po meni kud i kamo bezazleniji.
Ovo je tacno. Nisam znala da pred HSG traze. vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Icon_rolleyes
kasia ::
Bas tragicno da tragicnije ne moze biti....kakva tuzna sudbina.....

Potpuno si u pravu. Tragedija...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od kasia 5/3/2010, 23:22

Ori, radila sam HSG u Frontu u januaru prosle godine, i tad su trazili, znam da smo sve ili imale uradjeno iz Doma Zdravlja ili su u Frontu naknadno radlili zenicama koje nemaju. A anestezija ne traje cini mi se ni deset minuta. Mozda se nesto promenilo.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 5/3/2010, 23:29

Ori ti si lekar pa nam objsani sledecu stvar

Da li moze sama stimulacija da dovede do nekih promena u organizmu koje mogu poremetiti faktore koagulacije, izazvati tromb i sl. i kod "zdravih" osoba?

Znamo da i hiperstimulacija u najtezem obliku moze da zavrsi smrcu.

Ja sam lezala sa devojkom kojoj je od OHSS-a pocela voda da prodire u pluca i bila je u jako losem stanju.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Orline 5/3/2010, 23:30

Ma verovatno si u pravu...U mojoj kuci ne traze.

A tacno je da aspiracija moze i te kako da se produzi. Posebno ako su nedostupni folikuli ili ih ima puno.
To najbolje znaju zene sa Rode jer vecina klinika u Hr radi punkciju bez anestezije.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Orline 5/3/2010, 23:33

bokica ::Ori ti si lekar pa nam objsani sledecu stvar

Da li moze sama stimulacija da dovede do nekih promena u organizmu koje mogu poremetiti faktore koagulacije, izazvati tromb i sl. i kod "zdravih" osoba?

Znamo da i hiperstimulacija u najtezem obliku moze da zavrsi smrcu.

Ja sam lezala sa devojkom kojoj je od OHSS-a pocela voda da prodire u pluca i bila je u jako losem stanju.
Za kontracepciju koja se prima prije postupka svi znamo da moze.
A za Gonale i Menopure ne znam. Mislim da ne ako ne izazovu OHSS. Od hiperstimulacije mogu da budu i na respiratoru. Ona jeste vrlo ozbiljan problem.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Struzzo 6/3/2010, 07:44

Uh, bas potresna vest... vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Kopfschuettel
Meni Goca nijednom pre aspiracije nije trazila da se pregledam kod interniste. Kod interniste me je poslala kad je trebalo da radim laparoskopiju i to je to.
Inace, izgleda da se samo kod nas anestezija kod aspiriranja jc skoro uvek podrazumeva. Ja, recimo kao poor responder sam uvek imala po 3-4 folikula iz kojih sam srecom imala isto toliko jc...to u svakom slucaju nije isto kao 10-15-20 jc...hocu da kazem da sam ja najverovatnije mogla imati aspiracije i bez anestezije. Ili da me bar neko pita, pa da se izjasnim. Kao sto to rade u Mariboru i u drugim zapadnim klinikama.
Secam se da mi je koleginica koja je radila VTO u NF pricala za jednu zenu koja je imala 37 god. i godinama se muci sa hipertenzijom da su tek na aspiraciji, bukvalno na stolu pitali je za pritisak i ona im tek tad rekla da je povisen...Ne secam se epiloga, ali vrlo cesto je istina negde na pola, delom su lekari nemarni, radi se vantelesna i nijednom u toku tih 3-4 nedelje niko te ne pita nista tome slicno, ali i pacijenti koji izgleda nisu dovoljni svesni u sta se upustaju.
Meni je u ovoj prici najzalosnije ako ova zenica nije ni znala da ima neki problem i ta bezazlena ili ne stimulacija i anestezija bila je samo okidac...Nesrecna sudbina, usud ili nesto trece...ili je i to zivot kleti...kako god, bas tuzno... vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Icon_cry
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 6/3/2010, 09:43

E pa Orli,lepo je shto si nam objasnila,jer ipak si najstruchnioja od nas u toj oblasti.dakle,postoje protokoli,koji se poshtuju,i koji su mozda razlichiti od klinike do klinike,ali svako poshtuje svoje protokole.Ja sam mislila ako se vec uvodi pacijent u opshtu,pa bilo da je i 5 min.,da treba intern.pregled.
Ali ovako,stvari su jasnije,a iz neznanja chesto sudimo o dr koji nikako nisu mogli prevideti nekad neku sit.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od vesna80 11/3/2010, 12:36

drage moje,evo konacno sam dobila poziv i sve sam spremila za pocetak procesa treba da se javim prvog dana martovskog ciklusa u visegradsku,da li bi neka od vas htela da mi kaze sta je sada na redu vezano za stimulaciju jer se obavezno pocinje sa ab pilulama ili...
HVALA
vesna80
vesna80

Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od natalija 11/3/2010, 15:34

Izašlo je u službenom glasniku da je odobrena druga vantelesna oplodnja na nivou države. za 8 dana počinje da važi.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 11/3/2010, 15:43

jeeeeeeeeee
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 11/3/2010, 16:18

BRAVO!!! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
KONAČNO Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 11/3/2010, 17:31

NATALIJA sjajna vest

gde si to procitala?
jel moze neki link?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cici 11/3/2010, 19:00

Sjajnooooooooooooooooooo !
napokon !

vesna, sledece je prvi dolazak kod njih, biras lekara, pogleda rezultate koje imas uradi ti uz i ona kaze sta dalje. da li ulazis u program odmah ili mozras jos nesto da uradis.
mi cekamo rezultate briseva, posto su nam nasli bakterije> nadam se da smo ih borba
dotle smo mi stigli. mozda neko zna vise pa ce da ti se javi
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 11/3/2010, 19:32

Natalija,gde si pročitala vest? Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od natalija 12/3/2010, 16:07

Javili mi iz socijalnog, izašlo je u službenom glasniku
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 12/3/2010, 16:16

Da,i ja sam dobila info,da od 11.marta je moguće overiti uput ya Komisiju,a jedino mogu u BG,nažalost,jer sam htela u NS,kao i 1.put...tako mi rekoše iz naše filijale RZZO.U ponedeljak ću pokušati pitanjem RZZO u BG da rešim nedoumicu,ili jednostavno put pod noge i pravac BG
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od nena beba 17/3/2010, 08:33

izgleda da su objavili novi dokument
http://www.rzzo.rs/download/Vantelesna.pdf
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maja76 17/3/2010, 15:59

Pa dobro nista strasno, samo su sada odlucili da rasterete ginekologe, pa muski deo treba kod svog lekara da uzima upute za analize. I starost analiza je promenjena, ali na bolje, ranije su hormoni vazili samo mesec dana.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 17/3/2010, 19:34

I šta znači ta VDRL-serologija???
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od anna 17/3/2010, 20:36

Pa reče ti Keti, čini mi se dva puta vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Icon_biggrin , test na sifilis.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 17/3/2010, 20:39

Znam Anna,ovo je pisano pre tog drugog odgovora...
već sam dobila i odgovor iz laba ,pa će to privatno odraditi... Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od lena 18/3/2010, 10:04

Neno, Pari i ostale (upucene) devojke,
Uz pozdrave i bodrenje da nam se svima ostvari najveca zelja, saljem vam jedan veeeliki vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 582639!
Molila bih vas da mi nesto razjasnite, da ne pretrazujem previse po "drzavnim" linkovima jer, kao matorka, ionako ne spadam u kategoriju kandidatkinja za besplatnu VTO, ali imam i par prijateljica koje bi mogle da se provuku u program dok ne napune 38 godina.

Da li RZZO i dalje pokriva troskove za VTO u privatnim klinikama koje pacijentkinja izabere ili se one rade samo u Frontu, Visegradskoj i sl?
Danas u novobeogradskom dz, razgovarajuci sa mojom dr kod kog privatnika da se ja uputim (konacno) i vajkajuci se da su i tamo sad velike guzve jer drzava salje zene i kod njih, ona mi rece da se to vise ne radi.
Ja sam shvatila citajuci ranije postove sa Kutka da zene biraju Jevremovu, na primer, ili vec neku drugu kliniku, po svojoj zelji. A sad ispada da idu kuda ih oni upute. Je li to definitivno tako ili vazi samo za drugi pokusaj VTO?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 11 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu