KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 17/6/2022, 14:05

Od ulaska u registar aprila 2021 do danas 2 poziva i 1 razgovor. Nema odustajanja to se podrazumeva samo mnogo cekamo. Koji god razlog bio.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 17/6/2022, 14:31

Okice, možda pomerite granicu za starost deteta. Držim vam fige da uskoro bude taj pravi poziv.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 29/6/2022, 10:24

Pa do kolike granice treba da dignemo? Msm ne znam nisam pametna. Evo mesec dana i normalno nikakav odgovor. Nije normalno ali eto. Ako je receno javice msm da zasluzujemo bar toliko.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 29/6/2022, 11:17

Okice, mi smo stavili granicu do tri godine. Znam da su Trkosoca i njen suprug imali presudan poziv nakon pomeranja granice za starost deteta. Ne znam koji uzrast ste vi stavili.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 29/6/2022, 11:33

Pa i naša je granica do 3-4 godine. I kolko ste cekali na presudan poziv? Upravo sam dobila poruku da nismo izabrani za usvojenje. Bitno da su nas obavestili.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 29/6/2022, 13:26

Okice, čekali smo oko 9 meseci do pravog poziva, a onda još oko 3 meseca dok dete nije došlo kod nas na adaptaciju. Ceo postupak se odužio zbog godišnjih odmora i zbog toga što nije bilo zainteresovanih parova za dete. Mi smo imali dosta poziva, nekad ih nije bilo po četri meseca, a nekad su bili po dva za nedelju dana. Te godine ,dosta je dece usvojeno. Nema pravila. Moguće da nema dovoljno dece koja su u registru za usvajanje. Nažalost, mi usvojitelji moramo da čekamo da nas pozovu.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 30/6/2022, 10:03

Mi smo prvo stavili granicu do 3 g. Ali kada nismo izabrani 2 puta za male bebe odlučili smo da pomerimo granicu i rekli da hoćemo decu 4 g i stariju. Stariju decu slabo ko usvaja a mi smo to znali i uspeli. Želim vam sreću!!!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 30/6/2022, 10:10

Trkosoca koliko stariju decu? Koja vam je granica bila? Msm ne znam mi smo najvise do te granice isli jer smatramo da su jos tada 'mali' i da ce nas pre prihvatiti,da ce biti 'laksa' adaptacija. Sto uopste ne znaci da ce biti laksa. Msm da su starija deca tipa do 7 god. nekako vec izgadjena licnosti da imaju neku svoju rutinu da su svesni cele situacije. Da su buntovni,tvrdoglavi,sto opet ne znaci da to manje dete nece biti takvo ali opet ga oblikujemo mi i mi ga izvodimo na pravi put.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/6/2022, 11:17

Mi smo imali težu adaptaciju, iako je dete imalo dve godine. Jednostavno, takvo je dete. Vezalo se baš za hranitelje, a pored toga tvrdoglavo i nepoverljivo. Ja sam se prve dve nedelje pitala da li mi je to trebalo u životu.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 30/6/2022, 16:19

Mene inace to i plasi. Adaptacija.Koje dete u kom periodu koliko godinica se najlakse adaptira?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/6/2022, 20:50

Što mlađe to je lakše. Mislim da je oko godinu dana, odnosno do godinu dana najlakše. Da se razumemo najveći broj dece je srećno u okruženju u kom se nalazi. Mi smo za njih stranci.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/7/2022, 10:08

Mi nismo ni stigli da se dogovorimo koliko starije dete želimo jer je već posle 2 dana od kad smo se odlučili za starije dete stigao pravi poziv.
Imali smo najtežu mogućuj adaptaciju sa vriskom, plakanjem grebanjem po licu, udaranjem samog sebe.... Ali uz konjske živce neko smo i to izgurali. Sad nas čeka polagani ulazak u piubertet i opet konjski živci...
Bitno je samo da se ne pitate previše za svakakve stvari jer onda neće ni doći do usvajanja.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 1/7/2022, 15:01

Uf.....zivci? Sta je to? 🤪 Šalim se ja ih još i imam ali mm hm....pa 🤪 Koliko starije ste na kraju dobili Trkosoca? I koliko ste vi imali godina u vreme usvajanja?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 4/7/2022, 09:13

Dobili smo dete od 4 g. Muž je imao 38 g ja 37. Imali smo tada da odlučimo između devojčice od 5 g i dečaka od 4 g. Odlučili smo se za našeg sina jer je rečeno da je devojčicina majka imala psihičke probleme a to je nasledno pa nismo hteli da rizikujemo. I naš sin je prošao sva testiranja, sve provere, sve, sve dok nismo bili sigurni da je zdravo dete.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/7/2022, 08:27

Devojke čekakalice poziva, da li ste imale neki poziv, mi ove godine ni jedan jedini... Ja stvarno ne znam šta se to dešava, i što mi želimo veće dete, a kažu veću decu niko neće, e pa ja hoću ali poziva nema...
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 15/7/2022, 09:01

Lilly,ništa od poziva. Jedan poziv,odbijeni. Ali msm da je to dete 'rezervisano'. Grubo zvuči, znam...ali nažalost tako je. Neću da grešim dušu,ali iz više poziva međusobnih oko dogovora ,dobivši drugu koleginicu zaključila sam tako. No nije ni bitno. Ne želimo da 'rezervisemo' dete. Ako nam je sudjeno izabrace nas. Ne znam ,toliko ne usvojene dece,toliko nas koji želimo i da se baš niko ne podudara? Za koliko starije dete ste se opredelili?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/7/2022, 09:47

Naša opcija je 5,6 godina, mada pristala bih i na starije, ne pravim pitanje, samo da je devojčica i da je zdrava, ne interesuje me ni da li je romsko ili ne znam čije dete, ali poziva nema... A bili smo na razgovore za "naručenu" decu, tačno se vidi pristup, samo da popunimo broj, iz jednog centra nikad nam nisu ni javili da smo odbijeni.... Čekamo, možda su sada odmori, ne znam, uvek nalazim neko opravdanje što ne zovu... Kao što rekoh ove godine ni jedan poziv..
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 15/7/2022, 10:00

A bas koliko sam upucena,romske dece ima za usvajanje dosta. Mi iskreno nismo za romsko dete. I mi smo izabrali dete do 4 godine. Mm je 44god. a ja 38. Koliko ste vi godina?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/7/2022, 10:13

45, ali više bi nam odgovaralo starije dete, i zbog razlike u godinama i još nekih faktora... Da mi bude drugarica 😃😃😃, šalim se naravno.
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 15/7/2022, 15:33

Ne znam kako bi se uklopilo,adaptiralo, starije dete. Ponekad pomislim da bi se lakse adaptiralo starija tipa 6-7 god. Al onda pomislim da su oni vec donekle izgradjeni kao licnosti,i da sa te strane bi mozda bilo teze. Ne znam kakva su iskustva drugih kutanjki?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/7/2022, 15:46

U mom okruženju ima nekoliko usvojene dece, to su deca mojih prijatelja i poznanika. Evo nekoliko primera
1. Usvojeno dete od godinu dana. Sad već veliko dete, super se uklopilo, zna da je usvojeno i sve je ok, ponekad pita u vezi roditelja ali ništa posebno
2. Usvojeno dete od nekoliko meseci, ima preko 20, katastrofa.... Samo to mogu da ksžem
3. Dete od 7 god, sad već tinejdžer, odlično se uklopilo, odličan učenik, samo da se poželi
4. Usvojeno dete od 11 god. Prosto je zahvalno što su baš njega/nju izabrali
Tako da je moj zaključak da nema pravila, a mislim da osim što zavisi od deteta mnogo zavisi i od roditelja.
Zbog svega toga ja nemam nikakav strah zbog godina, samo neka dođe u moj zagrljaj ❤️
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

nina :) and Okica84 like this post

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 15/7/2022, 22:41

Ne znam šta da kažem. Verovatno je takvo stanje u ministarstvu, možda ih ne jure da rade usvajanja, možda ima drugih prioriteta. Te godine 2016. bilo je baš puno poziva i puno dece je usvojeno.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 15/7/2022, 22:52

Danara ne znam zaista sta se zbiva,ali kao da vise nema dece za usvajanje. Ili je usvojitelja mnogo. Necu reci da smo odustali,samo smo malo razocarani. Ali sve je to normalno. Malo smo zbunjeni mi koji čekamo. Ajde mi smo imali jedan poziv i razgovor,oni (Lilly)nažalost nijedan,ali kao sto reče Lilly ispada kao da smo pozvani čisto da popune broj.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Okica84 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 22/7/2022, 20:55

Zdravo, da li se ikome nešto novo dešava? Ima li bilo ko neki poziv?

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 27/9/2022, 20:08

Dobro veče kutanjke 😊
Ne,ne,nema ništa novo. 🙃 Nažalost,nema poziva. U nedoumici smo mm i ja. Razmišljamo o pomeranju godina. Totalno van svega što se tiče usvajanja. Prvo smo imali želju dete do 3 godine,pa onda ajde može i do 4. Međutim jedan poziv i bezuspešan razgovor. Nismo izabrani. Vi koji ste usvojili dete pa hajde da kažemo starije od 4 godine. Kakva su vaša iskustva? Veeeliki pozdrav
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 18 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu