KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 6 od 21 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 24/12/2019, 11:27

Evo da i ja podelim jedno naše iskustvo , možda nekome bude od koristi , mada mi još nismo usvojili dete . Pre više od godinu dana na našem prvom razgovoru bili smo izabrani za roditelje jednog dečaka od 3 godine . Međutim kada smo otišli na upoznavanje videli smo dete sa svim znacima autizma ili već nekim sličnim problemom. Odbili smo tada . Ne mogu ni da vam opišem koliko je ta naša odluka bila teška . Samo mogu da se zahvalim našoj forumašici Snedri koja mi je u tim trenutcima mnogo pomogla svojim savetima , bez nje ne znam kako bih to prevazišla . Posle nekog vremena i nekih razgovora shvatila sam da je bilo dosta i do nas , tj.da nismo znali da postavimo prava pitanja Centru . Tek posle se meni javilo da su na razgovoru bila samo 3 para dok su ostali odbili u startu . Mi to tada nismo znali a i bili smo presrećni tako da skoro ništa nismo bitno ni pitali tj. pitali jesmo ali ne prava pitanja . Tako da je moj savet , ali ne znači da sam u pravu , pokušati biti racionalan i pitati Centar za sve , jer moje je iskustvo takvo da oni kažu sve o detetu što znaju , da ne taje podatke o zdravstvenom stanju deteta , ali vrlo često tek kada mi pitamo . Tako da ne brini imaćete mogućnosti da pitate sve što vas zanima . Podelila sam ovo iskustvo jer nisam sigurna da sam pročitala da je neko odbio dete u trenutku kada je već izabran . Verujte mi mnogo je teško . Posle smo mi imali još neke pozive neke priče smo odbili a za neku decu nismo izabrani , ali nismo odustali ( malo poklekli jesmo ) , ali se nadam da će se to ubrzo desiti . sunny

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 24/12/2019, 11:43

Hvala vam na detaljnim i konkretnim odgovorima. Sada ste mi malo rasvetlile situaciju. Znaci o zdravlju deteta cemo znati dosta u startu. A kako kazete i situacija se sama od sebe namesti tako da tacno znamo sta mozemo da prihvatimo. A i ono najvaznije neko to odgore vidi sve i dobijemo bas nase dete. Kazete da deca i karakterno lice na usvojitelje usvajajuci nase osobine. Zovu nas iz cele Srbije? Vasa iskustva su bas pozitivna. Sto se tice adaptacije ne brinem se mnogo oko toga ako je sve ostalo u redu. Spremna sam na to.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 24/12/2019, 11:46

Marina76 , zovu iz cele Srbije , muž i ja obišli pola Srbije kao deca na ekskurziji Very Happy lol!

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 24/12/2019, 12:54

Bobaue, znaci da se spremamo za ekskurziju Very Happy
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 24/12/2019, 13:00

Ja se nadam da će vam jedna biti sasvim dovoljna za postizanje cilja osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 24/12/2019, 16:02

Ne brini, zovu iz cele Srbije.
Prva 2 poziva su nam bila iz BG a kad smo usvojili Anu u Centru su bili presrecni zato sto dete iz provincije ide za Beograd. Smatrali su da glavni grad ima vise mogucnosti. lol! Jos se mi mislili da li uopste da idemo tamo, pa se setili da imamo prijatelje koje nismo videli 100 god. pa kao ajde, sta nas briga, idemo da ih vidimo, nismo dzabe potegli. Nismo mi ni racunali da ce da nas izaberu. A onda smo se iznenadili, toliku srdacnost (naspram Beograda) i takva dobrodoslica.... ne da smo se ispricali nego smo probili sve termine tog dana... jos htedoh da pitam da se preselimo u kafanu pa da nastavimo, lepo rucamo ko ljudi... ugrizoh se za jezik, ko zna sta ce da pomisle (a garantujem ti da bi svi pristali) a mene samo zadnjica zabolela od neudobnih stolica Laughing ... tako su nama rekli od A-S sve sto su imali i znali o detetu. A mali grad, sve se zna, i zvanicno i nezvanicno. To je prednost samo da znas, manje sredine imaju manje usvajanja, manje su u haosu, vise znaju jer imaju manje predmeta. Beograd boli uvo, samo da odrade.

Ovo sto je napisala Bobaue je zlata vredno iskustvo.

Obicno se svi "paralisemo" od srece sto su nas izabrali, pa tek posle kad prodje euforija sednemo da razmisljamo. Iskreno, ja Ani nikad nisam uradila ni jednu analizu, niti bilo koji drugi pregled. Nije bilo potrebe. Kad mi je stigao zdravstveni karton iz "Provincije" videla sam da se zlopatila sa upalama uveta, da je uredno vakcinisana (cak i strasnim mmr-om), da je pravilno rasla ali bila nesto sitnija od standarda (keva joj je sitnija zena i niska), da su svi sistematski odradjeni i da je hraniteljka bas lepo vodila racuna o njoj.

Posle 3 godine setim se ja da bi mogla da odvedem dete na sistematski pregled, proganja me logoped iz vrtica sa nekom dislalijom vec mesecima... guglam ja, gledam dete, ona nema to sto ova kaze, reko ovde je neko lud. Plus najniza je u svojoj grupi, mislim se daj da proverim i to. Tako se spakujem i odvedem je... fizioterapeut kaze odlicna je, gipka i elasticna, dajte je na gimnastiku, dodje red na logopeda, testira i testira, ova moja zver sve zna, ja cutim i posmatram i u zavrsnoj reci kaze zena: koja bre dislalija, dete je odlicno, naprednija je (mozgom) od svojih vrsnjaka i bla bla da ne davim sad. Ma idi bre, izadjem ja iz klinike, porasla ko kvasac i ponosna ko Genex, izljubim dete i pustim u Dexico da bira sta hoce od igracaka. Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 24/12/2019, 16:14

Mi isto nismo vodili dete na bilo kakve preglede, tek kad je trebalo u vrtić da krene odrađen je klasičan sistematski pregled. Zdravstveni karton po zahtevu centra za socijalni rad poslat je našem domu zdravlja. Dete je vakcinisano svim predviđenim vakcinama. Hranitelji su nam predali svu medicinsku dokumentaciju koju su imali.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 24/12/2019, 21:38

Sve ovo u vezi zdravlja deteta sto ste napisale deluje ohrabrujuce. Znaci da ima i potpuno zdrave dece za usvajanje. Nas su pitali da li bi eventualno prihvatili dete sa manjim zdravstvenim poteskocama kao sto su alergije, stigmatizam, bronhitis, astma i dr. Ponekad se stice utisak pri centru za soc rad da je jako malo zdrave dece i da deca imaju neke traume. Ambra koliko vidim vi ste bas mnogo znali o vasem detetu. Danara i vi ste znali sve sto je potrebno. Da li u centru zele malo da nas zaplase ili sta vec ne znam.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 24/12/2019, 22:04

Teško da ima dece koja su baš idealnog zdravlja, nismo ni mi ruku na srce. Moja mala ima sklonost ka bronhitisu ( prošle godine dva puta ove jednom), ima spušteni svod tabana. Šta više koliko sam ukapirala do sada, alergična je na prašinu i to se ogleda u kašljanju. Dok je bila kod hranitelja uklonjen joj je hemangiom sa ramena i dva puta je imala izčašenje ruke i to nam je rečeno kad smo bili na razgovoru. Nas nisu pokušavali da uplaše, rekli su nam sve što su znali. Sve ovo što sam navela su bolesti i povrede koje se dešavaju kod mnoge dece. Evo naš drug iz vrtića slomio nogu, dešava se svašta.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 24/12/2019, 23:26

Ajd da malo ozivimo ovaj forum. Very Happy

Marina svi smo znali sve sto treba, ne kupujes macku u dzaku, opusti se. Nije dete polovan auto pa "vozila baba samo nedeljom do crkve" a ima 300.000km.   lol!
Tebi sve sad deluje zastrasujuce a ustvari nije tako. Naravno da ima zdrave dece, pa sva su zdrava na ovom forumu a ne zna nam se broj. Ja znam samo sa ovog foruma za preko 10-oro zasigurno zdrave dece bez problema, a gde su tek stare forumasice da ti kazu mnogo vecu cifru. Ima i onih koji su po dvoje usvojili. Htela i ja al' sam matora, nemam zivaca. Very Happy
Kad smo zadnji put dezurali celu noc (fasuje Ana neku viruscinu sa visokom temperaturom), muz pitao da l' da skuva kafu u 3 ujutru il da pijemo Red Bull i redjao mi sve po spisku sto se nismo setili ranije da imamo decu dok je jos mogao da bude budan celu noc. Laughing To je bio prelomni trenutak naseg zivota kad smo zakljucili da bi dvoje ipak bilo mnogo u nasim godinama. v

Sve nas su pitali da li prihvatamo dete sa "lakim zdravstvenim problemima". I to je jedna crna rupa za moj pojam jer nije dobro definisano. Ustvari glupo je definisano u Centru. Njima se dete koje nosi naocare i dete sa astmom vodi u istoj kategoriji. Ne moze biti isto i mi smo se zucno raspravljali na tu temu u Centru al' dzaba. Moj muz koji nosi naocare kaze: kako mozete da svrstate dete sa dioptrijom  u isti kos sa detetom sa ostecenim sluhom ili astmom. Lepo, mogu. Njima je i dete koje recimo sepa isto sto i dete sa naocarima. Idiotizam ali tako je. I sad, posto nismo bili spremni za dete sa astmom ali jesmo sa dioptrijom, oni to nisu mogli da razdele. I tako je uslo u zapisnik da zelimo "psihofizicki zdravo dete". Bezveze, mogli smo da budemo kandidati za neko dete ciji nam "laki zdravstveni problem" ne bi bio nikakav problem al' eto nismo. Takav nam je sistem. Glup.

Centar u principu i zeli da vas zastrasi, njima je cilj da vas doooobro upozore i doooobro pripreme na ono sto vas ceka. Da budete realni, da sagledate situaciju sa svih strana i da imate jasnu sliku. Nisu ni svi parovi podobni za usvajanje, zato i ne dobiju podobnost. Svako ima svoje razloge zasto zeli da usvoji dete i nije bas svaki uvek ispravan. Ne treba ni da dodjes u situaciju da ti dodele dete, odvedes kuci pa posle vratis nazad zato sto si posle 3 meseca skapirao da to nije to.
Ili da ne znas da se nosis sa teretom koje dete nosi jer taj teret nije mali i ostaje za ceo zivot.

Najlakse je sad dok su mali: ljubavi mama te rodila iz srca, znas ti si usvojen, rodila te teta Marija, nije mogla da te cuva pa te dala nama. Jes cvrc, to sad pije vodu kod moje Ane, dodje joj ko bajka, super je njoj, shvatila sta je ona htela i kako joj je odgovaralo. Otisla u vrtic, rekla da je rodila Marija, oni se tamo nasmejali i tu se prica zavrsila. Otisla kod hranitelja, rekli smo joj da je bila kod njih, super se izigrala, odnela kuci poklone i bole je uvce, peva li peva.  Laughing A cek da jos malo poraste pa kad krene 1000 zasto - 1000 zato, bice svega. A danas majku i oca nadju na Fejsbuku za 7 minuta. Pa ti vidi kako ces sa tim da se nosis. Ako nisi spreman za to, bice problem, i tvoj i detetov. Nema svako herca za to. Zato vam Centar i prica najgore price i najgore varijante, da dobro shvatite sta je usvajanje i sta ono donosi. Da jednoga dana znate sta cete a ne da sednete da placete. Nikad u svom zivotu nisam vise guglala i sedela na ovom forumu nego onda kada smo predali papire za usvajanje.

Sta sam emisija odgledala (kod nas slabo ima na tu temu) i sta sam ispovesti usvojenih procitala. A tek sto sam ovde pitala sve sto sam mogla pa mi stare forumasice pricale i pricale, ko ja tebi sad, sa kolena na koleno.  Laughing
Nemas vece pomoci od tudjeg iskustva i zive reci. Mene bre Snedra spremala ko za ispite na susrete u Centru.  lol!
Jos ja otresita, verbalno bahata (a ni muz mi ne zaostaje), odem u Centar i raspravljam se sa njima za sve i svasta a Snedra kaze juuuuuu pa sto tako, ajd budi malo fina, dobicete podobnost na sveto nikad.  affraid Onda ja promenim plocu. Ona sto nam je drzala skolicu roditeljstva nije nas organski podnosila (nas i jos jedan par), sabotirali smo joj svaku "seansu" adekvatnim pitanjima o usvajanju na koje nije imala odgovor. Da nam ne bi vodje tima (sjajna zena koja mi je udelila 1000 pametnih saveta i koju ja obozavam), nikad nam ne bi dali podobnost. Very Happy Obecala sam joj da cu da dovedem Anu da je upozna i nikako da odem do nje u Centar.

I kad se tako poslazu kockice, kad shvatis sta zelis a sta ne, na sta si spreman, koliko daleko mozes da ides targetiran kao usvojitelj a ne roditelj, onda je mnogo lakse. Ja moram da priznam da se svest ljudi polako menja, da se okruzenje sve manje tangira na usvajanje i da nije vise tabu tema. Pola ovog naseg kraja zna da imamo usvojeno dete, meni nikad niko nije postavio neprijatno pitanje ili pokusao da zabode nos tamo gde mu nije mesto. Doduse jednom prilikom komsinica iznad krenu da mi filozofira na stepenicama zgrade kako smo divni, super, dragi, kako je to human cin, kako je Ana srecna sto nas je dobila (ko da mi nismo srecniji sto smo dobili nju), kako nisu sva usvojena deca tako lepa (ko da je lepota presudna) i bla bla bla jedno 10 min raznih gluposti.... kad je zavrsila izlaganje a meni pala roletna od istog, reko' gospodjo, nisam ja otisla u azil u Ovci da usvojim kuce pa ga sklonila sa ulice, ja sam htela dete a ne plaketu za human cin. Vi ste vase nevaspitano koje baca pikavce kroz prozor i trese pepeo po mom vesu dobili iz dobrog seksa, ja sam samo malko drugacije, al' evo je. Sad mi se samo smeska kad me sretne a nevaspitanog je prevaspitala.  Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 24/12/2019, 23:43

Danara ::Teško da ima dece koja su baš idealnog zdravlja, nismo ni mi ruku na srce. Moja mala ima sklonost ka bronhitisu ( prošle godine dva puta ove jednom), ima spušteni svod tabana. Šta više koliko sam ukapirala do sada, alergična je na prašinu i to se ogleda u kašljanju. Dok je bila kod hranitelja uklonjen joj je hemangiom sa ramena i dva puta je imala izčašenje ruke i to nam je rečeno kad smo bili na razgovoru. Nas nisu pokušavali da uplaše, rekli su nam sve što su znali. Sve ovo što sam navela su bolesti i povrede koje se dešavaju kod mnoge dece. Evo naš drug iz vrtića slomio nogu, dešava se svašta.

Samo jednom ove godine? Pa ti si srecna zena. Laughing Pa na smenu sam menjala Berodual i Pulmikort, dobro mi onaj zec inhalator nije crkao od rada ovog proleca. Sta je tih virusnih respiratornih infekcija savatala u vrticu, muka mi cim pocne da kaslje. Jedan bronhitis je prosla bez antibiotika, za drugi se nije izvukla.
Alergije? A tek tu temu volim, od marta do novembra smo na Xyzal-u, nemam pojma ni na sta je alergicna, tek trebam da je vodim da radi testove. Na neko drvece ili travu sigurno posto na hranu nije. Kije, kasljuca i kad je stegne i oko se zatvori od alergije. Evo 25-i decembar a ja joj i dalje dajem Xyzal pa ti vidi. Laughing
Nista ti od gore navedenog ne racunam, sve su to decije "bolesti" koje su prolazne, eno pun vrtic takve dece, jos je moja i dobra.
Kad pricamo o bolesnoj deci, onda mislim na ozbiljne dijagnoze a ne na alergije ili ravne tabane. To bre danas svako drugo dete ima. :)

Da dodam i ovo kad smo kod kaslja... 7 dana unazad kaslje kad dodje kuci iz vrtica, onaj suv nadrazajni kasalj. Legne da spava - nista, ne kaslje. Ustane ujutru, krlja ko mazga. Ja vec pomislim neki virusni bronhitis u najavi, pola ih fali u vrticu, sve respiratorni virusi. I ne bi mi jasno kako moze da kaslje danju a ne nocu. I tako danima. I pitam u vrticu da li kaslje, kazu ma jok, ni kinula nije. I sad ja u rebusu, sta je to sto je kod kuce tera na kasalj. I provalim, grejanje, radijatori rade punom parom. Ustvari kad ona ustaje ujutru i kad se vraca iz vrtica tad je najtoplije u stanu, bas zbog nje. I uradim test danas (a imala zakazano vec kod pedijatra), iskljucim grejanje, dodje ona kuci i ni cula se nije. Nit kaslje nit ima problem. Tako ja shvatim da u stanu ne sme da bude iznad 22-23c a mi to guramo do 25-26 i isusi se vazduh i tera je na kasalj. A lepo mi pre nekog vremena rekla njena doktorka da ne pregrevam stan, da deci to smeta i izaziva kasalj, ja sam to smetnula s uma i zaboravila. Vidi da ovom tvom detetu ne smeta ista stvar. Wink
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 25/12/2019, 08:04

Nama su govorili da ima bruh i da mora na operaciju ali od toga ništa . Imao je i fras kod hranitelja temperatura 40 i jedva živ ostao. Kod nas je jednom il dvaput imao 38 temperaturu i to na par sati. Inhalator ne koristimo samo kapi za nos, probiotik kad idemo na letovanje i brufen sirup ako dobije temperaturicu. Prljav vazduh u našem gradu mu prija a u selu bio bolestan skoro svaki dan ,čudno....Nema pravila.
Naš sin zna da je usvojen i da je bio kod hranitelja i da je mama koja ga rodila morala puno da radi, nije imala novca i nije mogla da brine o njemu ... Ne govorim nikad ništa ružno o biološkoj majci i ako bude hteo da je nađe kad poraste rado ću mu pomoći.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 25/12/2019, 09:44

Nije problem u temperaturi u stanu, jer ni ja ne podnosim da ja mnogo toplo, a bronhitis je imala krajem proleća i leti. Ingalator nam je još malo pa uvek na stolu 🤣. Ma nije ovo ništa, strašne su mentalne bolesti i mi smo bili jasni po tom pitanju. Strasno je što se desilo Bobaue i podržavam njihovu odluku.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 25/12/2019, 11:08

Bronhitis je prolazna bolest, javlja se u niskom kalendarskom uzrastu i posle potpunog razvica pluca iscezne. Moja sestra ga je imala pre pete godine i posle nikada vise. Jako je cesta bolest kod dece i u redu je prihvatiti takvo dete. Smatram da su i alergije resive mozda promenom nacina ishrane. Bobaue i ja podrzavam vasu odluku, autizam je teska bolest, zelim vam da sto pre ostvarite svoj cilj. Sve bolesti koje su resive ne predstavljaju problem, sve to sto ste navele kod vase dece. Mentalne bolesti jesu jako veliki problem i tu je jasno da je to neprihvatljivo, kao i sindromi i dr. teske bolesti. Hvala vam na detaljnom opisu situacija mnogo mi znaci u ovom trenutku. Ambra hvala na savetu da se treba opustiti to je kljucno Wink . Valjda se sve nekako i slozi kako treba da bude. Mi jako dugo cekamo podobnost, a vreme ide. Nisam ocekivala ovakvu podrsku hvala vam. Odgovori zaista brzo stizu.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 25/12/2019, 11:22

Mi smo podobnost cekali 6 meseci, ako ti je za utehu. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 25/12/2019, 12:07

Jeste Ambra Wink , mi deset meseci sto je mnogo mnogo je. Ne znam da li je neko toliko cekao.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 25/12/2019, 14:05

Mi smo vrlo brzo dobili podobnost možda za tri četri meseca. Marina, sve što te zanima možeš da pitaš, tu smo svi da pomognemo savetom. Meni je kutak mnogo pomogao
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 25/12/2019, 17:22

Hvala Danara. Odlican je ovaj forum jako koristan i vi ste bas predusretljive.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 25/12/2019, 17:34

Marina, tu nesto nije u redu... predugo. Nekoga treba da zoves, ili Centar ili Ministarstvo da vidis sta se desava. Mi bi dobili ranije da nas nije uhvatilo leto i godisnji odmori, ali bas 10 meseci... mnogo je.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 25/12/2019, 18:08

Ambra nije bilo do nas. Zapelo je u centru nista nismo mogli osim da cekamo. Sada smo pri kraju procedure, posle praznika ce valjda sve da se resi. Zvali smo sve je u toku. I od pocetka od kako smo se prijavili s vremena na vreme zovemo ili odemo do centra.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 25/12/2019, 23:09

Trebalo vam je 10 meseci da zavrsite sa razgovorima u Centru i skolicom roditeljstva ili je proslo 10 meseci od kako ste sve to zavrsili? Ne kapiram....
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 26/12/2019, 13:03

Ambra, nadam se da cemo krajem januara dobiti podobnost sto ce biti ukupno 10 meseci od podnosenja prijave. 10 meseci traje proces(skolica, razgovori i kucna poseta) i jos nije gotov.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 26/12/2019, 13:11

E Marina bez brige , onda to nije strašno , to je to . Ja sam razumela da od završetka obuke i završenog procesa u vašem centru čekate 10 meseci do upisa u registar , pa sam kao i Ambra mislila da ti savetujem da pozoveš ministarstvo , ovako je druga priča . Jedino što vas sada hvataju praznici pa će sada sve mirovati do druge polovine januara . Ali proleteće i to .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 26/12/2019, 13:23

Da sada nas hvataju i praznici. Valjda ce da se zavrsi proces posle Bozica u januaru, tako su nam rekli i onda da cekamo podobnost do kraja januara. Barem se nadam. Treba stici i do upisa u registar.
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 26/12/2019, 15:20

Draga Marina76, dobro došla na ove strane! Very Happy

Većina nas je sa ovih strana i u međusobnom kontaktu naučila više o usvajanju nego iz bilo kojih drugih izvora!

Mnoge od nas su postale srećne mame divne dece a neke su na putu da to uskoro postanu... sunny sunny sunny

Verujem da si i ti jedna od njih! Very Happy Very Happy Very Happy

Držimo ti palčeve!

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 6 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 21 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu