KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 2/6/2018, 22:49

alisa ::8mm endo i moze da prodje jeste tanji al to je na granici ako je ispod 8 glupo sto su ti ih uopste vracali... posto i meni endo slabo raste ja sam imala udarnu dozu estrogena... pre inekcija moze se probati i sa flasterima... ja sam naprimer imala 3x2 bele cikle oralno plus 2 vaginalno plus climara (estrogenski flasteri) koje sam menjala na 3 dan... endo mi je na dan transfera bio 9.1...znam zenice koje su cak lepile i po 2 flastera... grci za bolju prokrvljenost materice uvode cardiopirin od prvog dana ciklusa...
K.s. ti je krvna slika... a Mikovic je koliko znam za visoko rizicne trudnoce ne za vto
Cula sam da nekim zenicama daju aspirin da piju, to je slicno kao kardiopirin? Pokusavala je Garalejicka u pripremama za VTO da poboljsa endometrijum i davala mi estrofem da pijem ali nesto se nista nije desavalo. U samim postupcima mi vise nije davala nista, e sad ja ni ne znam kakav mi je bio endometrijum u procesima, jer mi nije govorila, mozda je i bio ok pa zato nije... Videcu se verovatno ovih dana sa njom pa cu popricati.
Za te flastere sam cula pre neki dan od devojke koja je radila u Feroni. Njoj su dali te Climata flastere da koristi, da pije bele tablete cycloproginova 2x2, i aspirin. Ne znam sto meni nikad nikakvu terapiju sem utrogestana i progesteron dopoa nije davala...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/6/2018, 00:17

Mališa evo i ja ovde da se oglasim i da ti kažem da moraš polako sad sve da pretreses detaljno i ispočetka, pa makar i na svoju ruku bez obzira na to šta lekari kažu. Mnoge od nas, da su samo slepo slušale lekare, nikad pola toga ne bi uradile i ko zna da li bi ikad zatrudnele. Neke su čak i dodavale na svoju ruku neke suplemente i lekove čak i posle transfera, ja to iskreno podržavam u nekim slučajevima...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/6/2018, 00:19

I kad smo već kod teme šta od terapije posle et-a...
Drage moje saborke, nikad ovde ni sa jednom od vas sa Kutka nisam prodiskutovala na jednu vrlo važnu temu, koju kod nas lekari olako preskaču, a to je- zašto se na našim klinikama estrogen isključuje posle transfera (u bilo kom obliku- estrofem, bele tablete cikle, flasteri, gel, nebitno...) i ostavlja samo Utrogestan i progesteron depo ili pregnil? Zašto kada u mnogo stranih vto klinika, što smatram ispravnim, zadržavaju i estrogene, jer oni takodje utiču veoma na uspešnost trudnoće, čak mogu da budu odlučujući (ako ih sam organizam ne luči dovoljno) u slučaju da zafale, jer onda dolazi do neuspeha?
To je po meni nešto veoma važno, čak sam pričala sa dr koja je do pre 2 godine radila na jednoj vto klinici u Moskvi, i ona mi je rekla da je isključivanje estrogena iz postupka nakon et-a nedopustiva greška, pogotovu kad su u pitanju žene starijeg doba ili žene koje inače imaju problem sa manjkom estradiola. Ona kaže da se u velikom broju slučajeva estrogeni zadržavaju kao terapija uz progesterone čak i do 12-te nedelje trudnoće.
Jako me zanima vaše mišljenje na ovu temu, pogotovu mišljenje “veteranki”, koje su duže u vto priči...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/6/2018, 05:20

Malisa cim ti u postupku nije davala nista za endometrijum sigurno ti je bio ok... ne verujem da bi te ostavila bez terapije za endo a da nije bio ok... imace maksimalna doza estrofema je 3x2...
Ja jesam recimo pila ciklu i lepila flastere jos 6 nedelja posle pozitivne bete.... to je po njihovoj racunici negde do 10 nedelje trudnoce al nikako nisam za uvodjenje lekova na svoju ruku bez konsultacije sa dr pogotovu ne u postupku...treba popricati sa dr svakako al ne piti lekove bez prethodne saglasnosti dr koja vodi postupak... ja u postupku cak ni suplemente nisam pila bez saglasnosti dr...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 06:45

Tačno tako,sve ispitati i onda lepo doći sa svim tim analizama kod dr i reći mu "to je to,šta sada pravimo plan"! Ja sam na moj prvi vto došla kod dr i pitala za trombofilije,da li da ih uradim,a on mi je rekao "Ma neee,ti imaš trudnoću iza sebe,to nije problem kod tebe" i onda posle 8 meseci beta pozitivna i paf! Uraditi trombofilije! Nađen uzrok! Eto,ipak se omane u proceni.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 06:48

Imaš Malisha ovde savete koje sve analize uraditi,pa polako! A za terapiju,ipak ne bih ništa na svoju ruku,ja sam plašljiva i štreber po tom pitanju,uzimam samo ono što mi se kaže da treba!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/6/2018, 11:24

Sve se ja slazem sa vama ali...većina dr je jako sujetna i ne bi u životu priznali da nisu u pravu čak i da to stvarno jeste tako. Ja npr. nemam nameru da kažem Kopitovićki za taj estrogen, jer znam primer kad je žena nju pitala za nešto od terapije što bi želela da pridoda njenoj terapiji, pa se ova nadrndala što joj se “meša u posao”, pa je na kraju na svoju ruku uzela neke lekove i prvi put posle ne znam koliko pokušaja uspela konačno da zatrudni. Kad joj je to priznala posle svega, dr je poludela, tako da...
I nije to baš napamet, toj dr koja mi je ovo rekla verujem jako, jer vidim da puno zna i da se oslanja na svoja iskustva stečena dugogodišnjom praksom u Moskvi, što nije za potcenjivanje.
Kako god, svako naravno treba da radi po svom osecaju i ubedjenju, taman posla da nekog želim da ubedjujem u suprotno...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 11:36

Ne Principessa,nisam ja zanemarila to što si ti rekla,ako se ovaj deo "ubeđivanja" odnosio na mene😊..ja sam lično osetila na svojoj koži upravo tu sujetu o kojoj pričaš više puta,ne toliko lično upućenu baš ka meni koliko prema drugim kolegama kada sam sugerisala da mi je savetovano ili rečeno. Nisam imala ranije toliko široko znanje ni iz farmakologije,a ni reprod medicine,mislila sam došla sam kod odličnog dr i biću delotvornija ako se opustim,prepustim i verujem. Ali sada sam stava da ipak treba čuti mišljenja i od drugih!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 11:45

I možda ja ne bih imala tu biohemijsku da sam poslušala tog "malog" doktora i sama uradila te testove i imala adekvatnu terapiju nego što sam slušala tog "velikog".. meni jako znače ove informacije i iskustva,kao i mišljenja jer verujem da će i moje nekoj od vas značiti! Vezano za estrofem ja ne znam mnogo,meni je ok bio endometrijum

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/6/2018, 11:48

Ja zato biram uvek dr koji nisu sujetni i sa kojima imam dobru komunikaciju... mislim da je to i presudno u odnosu dr-pacijent... nit je moja dr u Visegradskoj sujetna nit su ovi u Solunu to bili...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 3/6/2018, 11:58

Alisa to je najbitnije da dr.nije sujetan i imati dobru komunilaciju.Dr.Kopitovicka u ovom trecem mom postupku nije htela da prihvati terapiju koju mi je prepissla moja dr.hematolog za trombofiliju.Rekla je samo fraksiparin,sve ostalo ne.Ne kazem da zbog toga nije uspelo sli eto takva je.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 12:08

Mislim da ginekolog ne sme da ulazi u koliziju sa hematologom vezano za terapiju koja je hematološka! To je moj jedini komentar! Sada ih dobro raščlanjujem,ko se za šta treba pitati.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 12:15

Moj ginekolog se nije mešao u hematološku terapiju,samo me je uputio da mi je potrebna terapija. Iako nije u tom mom slučaju primena Fragmina 100% indikovana složili smo se da ne rizikujemo i da ga koristim. Više koristi nego štete! Borbice,koje tromb imaš?

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 3/6/2018, 13:35

Zensko Pero
Visokorizicna varijanta"C"za polimorfizam "A1298C" u obe kopije gena homozigot .
Za MTHFR kao i visokorizicna varijanta "4G" za polimorfizam 4G/5G u obe kopije gena PAI-1
Tako mi pise,sve sam ti prekucala.
Jà se nesazumem i nisam citala o tome,ali hematolog mi je prepisala bas dosta od terapije uglavnom su to vitamini iz b grupe,pronizon,ali Kopitovicka je rekla nema potrebe.I primala s samo fraksiparin posle et.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 14:11

Da,to je terapija za Mthfr mutaciju +fraxy. Vidi Borbice,nemoj da se mučiš,ta terapija je važnija posle da se sačuva plod nego što povećava uspešnost samog et-a. Ja sam terapiju dobila tek kod trećeg hematologa,prethodna 2 su mi rekli: "terapija po ostvarivanju trudnoće". Hoću da ti kažem da sam ja uspela imati poz betu bez terapije,a sa terapijom još nisam. Ipak,sledeći put se pokrij celom terapijom za svaki slučaj! Biće to dobro!😊

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 3/6/2018, 14:22

Hvala zensko pero,a sta je bio problem pa ti se nije odrzala trudnoca,da li su ti rekli.Ja jos nisam ugledala pozitivnu betu,a sada sam u haosu,jos nis prokrvarila od negativne bete,a evo vec 12 dan.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/6/2018, 14:31

Alisa, ja sad za fet sa blastom ne mogu da biram kliniku, jer je eskim u Feroni, a posle (ako ne uspe, što naravno ne bih volela, ali mora se imati backup plan...) znaš gde ću. 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/6/2018, 15:00

Principesa najbolje da prelistas vto dnevnike jer su zene tamo pisale i koju su terapiju imale posle et pa napravi statistiku... vidi koliko njih je posle transfera nastavilo sa istom terapijom jer starije clanice sa dosta postupaka iza sebe se slabije javljaju...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/6/2018, 19:17

Hoću, hvala ti Alisa. ❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 3/6/2018, 20:49

Prvi put cujem za te flastere. Super sto i to postoji. Sto se tice terapije posle transfera, volela bih kada bi se malo vise prilagodjavali pacijentu i kad bi u toj drugoj fazi bio individualniji tretman, umesto da svima prepisuju iste terapije. Nemamo svi iste potrebe za progesteronom i estrogenom. Ima logike i jedno i drugo posle transfera u zavisnosti od nasih hormona. Ja recimo imam utisak da je 3x200 utrogestana za mene previse, a to standardno svima prepisuju.

Citala sam i neke stare dnevnike i korake, vracala se na iskustva starijih clanica kutka, posebno kad sam citala Antologiju i upecatljive su mi bile reci Cufte, za koju sam posle po komentarima videla da je lekar, kako vecinu lekova koje su joj govorili da uzima, nije koristila ili ih je uzimala krace nego sto su joj rekli, i to kao trudnica sa pune 42 godine. Ne verujem da bih se usudila na tako nesto ali sam to zapamtila kao interesantan detalj.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/6/2018, 21:19

Nessi, ali ja imam utisak da je to tako samo kod nas i u Pragu. Ni u Solunu ni u Barseloni (to su iskustva koja su mi uživo prepričana) ne rade tako, već bas to sto si ti napisala- individualno se prepisuje doza svakom pacijentu na osnovu njegovih ličnih nalaza i rezultata hormona u mesecu kada se radi transfer.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 22:32

Borbice, ja sam imala pre 6 godina prirodnu trudnoći i izgubila sam bebu posle porođaja u terminu.Možda,ako poželim jednom to napišem na temi gde se o tome piše kao moje lično iskustvo, to ću i uraditi, ali neće vam ta priča mnogo pomoći jer ne znamo zašto se dogodilo to što se dogodilo. A pozitivnu betu sam imala prošlog proleća, hematolog tvrdi da nije Pai bio uzrok nego je translokacija embriona, a moj ginekolog je tvrdio da je zbog toga. Ko bi ga znao!
Inače, složila bih se sa vama devojke vezano za terapiju i odsustvo individualnog pristupa u određivanju istog.Ono što sam ja odbila je povećanje doze utrogestana na 3*200 samo zato što ne uspeva, a hormoni su mi u redu. Koliko mi se čini to je standard!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 22:36

Borbice, mislim da bi bilo dobro da odeš kod ginekologa, to je već period koji je po meni dug i nije mi se slično dešavalo.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 3/6/2018, 22:51

Moje odbijanje poslednji put da uzimam toliku količinu progesterona mi je potvrdila i moja doktorka ovde, s obzirom da sam posle et-a primila progesteron depo. Treba biti obazriv sa svim tim, nedovoljna terapija može da nam ozbiljno kompromituje rezultat. Pišite ako imate neka saznanja, meni bi bila poprilična frka da sama sebi smanjujem ili povećavam, dodajem ili oduzimam nešto u terapiji.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/6/2018, 00:35

Možda se nisam dobro izrazila- ne bih ni ja bas sama sebi glumela doktora i prepisivala terapije, već sam mislila da uključim još nekog lekara u tu priču, lekara kom verujem, ko se time bavi i ko ima internacionalno iskustvo. Mislim da njen savet, pogotovu ako je potvrdjen analizama i testovima na meni i prilagodjen mojim potrebama, ne može nikako da mi škodi čak i u slučaju da je pridodat već postojećoj terapiji koju mi vto lekar prepiše. Na to sam mislila...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu