KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NADALINA - i njena beba

+35
roda
vajsi
medab
caci
Sami
sasha
Kata
zalosna_sova
era
Agata27
alo-alo
tanjaz
zoxa
Jeckie
Mirkana
NINA1
duga76
lasa
Jelence
Gala
adriatika
rsrce
maja76
Nekica
Hitron-Luka
TetaSneki
mijica
gogs-ii
megica-pegica67
jul
terka
maus
HappyGirl
vakic
nadalina
39 posters

Strana 17 od 23 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Sledeći

Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od vakic 21/1/2009, 19:50

daj bre ero pokazi nam tvoj slatki apartmancic a i neko stvarce da vidimo sto si nasoj princezi Luci spremli
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od zalosna_sova 21/1/2009, 20:06

E Nado stvarno su divne stvarcice!!! Cuti i ja bih sad kupovala da mogu, al de bre, pa ne ide Rolling Eyes Ne znam ni kog je pola zbunjen ljubav Cmok za vas!!!
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od lasa 21/1/2009, 21:54

Nadalina sve je zaista prelijepo, nemam riječi. Jovan će baš da uživa
likeit
lasa
lasa

Broj poruka : 698
Datum upisa : 29.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 22/1/2009, 12:54

Nadalina srecan ulazak u 9. mesec radost radost radost radost radost A stvarcice su preslatke, krevetac takodje...sve je super nemam reči nemam reči nemam reči I ja se slazem sa bodicima. Nikako benkice,mislim da je to prevazidjeno.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 22/1/2009, 14:50

Hvala na savetima!
Ma sa bliskima uopste nije problem, oko svega se dogovaramo - i da, vise volimo bodice - sa ovakvim raskopcavanjem su jako zgodni...
Ero, svedske sam kupila u Aksi, tamo sam ih jedino nasla... Preslatke su i meni, zaljubila se u njih cim sam ih videla...

Prosli su praznici, pa jos je moj omiljeni dan - cetvrtak - i jutros sam pocela da perem stvarcice za dasu - jedva cekam i da ih opeglam i slozim u komodi...

Trebalo bi jos da kupimo ono postolje za presvlacenje sto stoji na kreveticu... Prosli put nismo nasli dezen koji nam se svidja, a u stvari - svi su lepi, nego...
I, da, treba nam jos cebence... jedva cekam da opet jos malo sopingujemo za bebca...Sad bih samo to kupovala, stvari za bebu, joj koliko samontrole treba!

Inace, juce sam prvi put prepoznala (plavusa u dusi) BH kontrakcije, one lazne - bilo je krajnje vreme, mislila sam da ih samo ja ne osecam... Ponavljale su se nesto cesto, a ja sve mislim da se to beba pomera pa joj tesno a htela bi vise nego sto moze... Onda odem na net, jer sam NAJZAD posumnjala, i tamo sve lepo opisano - tako da je Jovan juce bas vezbao u materici! U stvari, sad kad definitivno znam kako to izgleda, svesna sam da ja te kontrakcije osecam jos od 7. meseca, samo sto sam to uvek pripisivala jacim i krupnijim pokretima bebe...

A sto sanjam! Svake noci neka zavrzlama: da mi puca vodenjak, a ja recimo - u Crnoj Gori, daleko; pa onda da su mi rekli da sam se porodila i donose mi bebu da je podojim, mrak je - gorim od zelje da je vidim ali ne mogu, pa onda shvatim da to nije moja beba jer moja je jos u stomaku, pa krece panika... Ma svasta... A kazu da je normalno...
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 22/1/2009, 15:14

ta su to svedske pelene? Embarassed
I kako se osecaju BH kontrakcije?
Nado, divne su stvari za Jovana.
Ero, pokazi nam sta si ti kupila...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od era 22/1/2009, 17:33

Mene jos mrzi da fotografisem, ali kad stigne krevetac, obecavam da cu staviti slike.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 22/1/2009, 17:34

Ero, vidim da nesto zeza onaj sajt, nema ni mog donjeg ni tvog tickera Rolling Eyes
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 22/1/2009, 17:42

Svedske pelene su one sa (uslovno receno) oblikom osmice, sire u gornjem delu koji ide iza ledja i prednjem koji ode oko stomaka, a uze u sredisnjem gde se nalaze bebine butiice, koje se inace stavljaju preko tetra pelena i sluze da tetra pelene ne bi spale... Uobicajeni oblik je sa pamucnim trakama koje su nastavak sireg dela, a ove su - eto sa cickom, pa da probamo kako one funkcionisu...

Braxton Hicks-ove kontrakcije,ili lazne kontrakcije su stezanje materice koja tom prilikom "vezba" za porodjaj...
najranije se mogu osetiti od 5. meseca kako sam citala, a pocinju i mnogo ranije, ali se ne osecaju.
Mnoge se zene u zadnjim nedeljama trudnoce uplase pa pomisle da je porodjaj krenuo - kad njih osete, i onda se desi da ih iz bolnice vrate sa inforrmacijom da su u pitanju te lazne kontrakcije...
Razlika izmedju laznih i pravih je ta sto se lazne javljaju u nepravilnom vremenskom razmaku, nisu bolne i jos bitnije, ne povecava im se intenzitet sa vecim brojem ponavljanja.
Osecaj je da ti se stomak CELOM povrsinom napeo, i tvrd je kao kamen. To traje 10-15 sekundi do 1 minuta najvise - ja mislim...
Ja sam pomislila da je bebac porastao i da zato to zatezanje i tvrdocu osecam po celom stomaku, ali - sad kad razmislim, stvarno to nije moguce... Koliko god da on gura, neki deo stomaka gde nije bas popunjeno - bi bio mekan....
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 22/1/2009, 17:45

Hvala! Wink
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od mijica 23/1/2009, 21:53

Nadalina, sretan ulazak u 9. mesec bravo bravo bravo
Jos jako malo i upoznaces svog Jovana srca
A sve Jovanove stvarcice su prelepe nemam reči ima mnogo da se obraduje
ljubav ljubav
mijica
mijica

Broj poruka : 488
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od zoxa 24/1/2009, 23:25

Nado sretan 9. mjesec, jos malo i eto nama Jovancica angel
Stvarcice su preslatke, bodici obavezno i to sa kopcanjem sa strane, jako su prakticni. Svedske pelene su preslatke Very Happy da sam ih barem vidjela ranije Rolling Eyes mi imamo obicne i nisu mi bas prakticne. Vezivanje nam pravi problem, Nini se to uopste ne dopada.
Krevetic je bombona, nadam se da ti se spusta jedna strana i da mozes podici dusek, jos ako imas i tockice, to je isto jakooo prakticno, zbog ustajanja nocu, beba izbaci dudu (naravno ako mu budes uopste davala dudu) vrti se, stenje, kad ti je blizu nemoras svaki cas ustajati. Meni to puno znaci Very Happy
ljubav
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od era 26/1/2009, 11:44

Nado, kako je juce bilo kod dr. Sta kaze kad ce Jovan?
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od adriatika 26/1/2009, 15:39

Kako su samo lepe stvari za Jovanceta.Srce moje kako ce da bude cakan. d d d
Nadalina bas se priblizilo.Jel` ti malo frka. zagrljaj
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 26/1/2009, 16:18

Evo i nas...
Nedelja, 25.01.2009., 36n2d
Jovanu je ipak dobro kod mame, nece jos napolje, pametna odluka... Dr primetio one BH kontrakcije, pita da li ih osecamo, a ja bas u cekaonici kazem mm da su krenule ko blesave pred pregled...
Jovan ima 2800gr, i nece biti neka krupna beba (na mamu) , mada ima on jos vremena da raste, ipak nam je termin 20.02.2009., ima vremena da nabaci gramcice... Skolski polozaj u stomaku, kaze dr, glava dole, ledja sa leve strane stomaka a nozice savijene kod desnog rebra u koje malisa besomucno gura. Mm bio na UZ pregledu sa mnom, i narucili smo doktoru da Jovan ostane u stomaku bar jos dve nedelje, dr se smeje i kaze - dogovoreno!
Inace, vece pre pregleda opet meni malo rozikastog sekreta krene, pa sam se ja uplasila da cu sutradan u stvari opet zbog lezanja ostati u bolnici, pa sam spakovala torbu (nisam do tad!) ali je nisam ponela - da ne prizivam sama... I bas sam bila srecna kad je dr rekao da je sve u redu, uzeo je samo briseve da vidi kakvo je to krvarenje (odnela sam ih u BIOMEDIKU, na Slaviji, jer je samo ona radila u nedelju oko 14-15h, i to ce biti brisevi i za porodjaj, ne moram da ih radim ponovo u drzavnoj ustanovi, kaze Pedja - nisu oni zakerala, tako da cu i krvnu sliku, HBSAG odraditi sledece nedelje u Konzilijumu), bice gotovi u utorak - sredu, javicu mu rezultat i tad se dogovaramo kad se vidimo sledeci put...
U subotu smo kupili postolje za povijanje bebe, radosnicu "BEBINA KNJIGA" - Mono Manjana, preslatka je, ima svasta za upisivanje: dijagram bebinih mera do 1. godine, mesto za cuvanje narukvice iz porodilista, pramena kose, mesto za otisak bebine rucice i stopala, puno slika sa razlicitih dogadjaja, porodicno stablo, i jos svasta nesto... Jedva cekam da pocnem sa popunjavanjem!!!

Inace, nije mi frka, mada, kad analiziram - cini mi se da je neznanje bas blagosloveno, pa se nekad osecam da ne predstoji porodjaj meni, vec cu ja samo biti prisutna - nekako...!
Sinoc nam bili kumovi - imaju cetvoro dece inace, i kuma mi kaze - super je sto nista ne znas, tako je najbolje, a za ostale trudnoce - pa, kad vidis kako je lepo biti majka, to ce ti dati snagu...

Inace, nasla sam neko pisanije na netu - o bezbolnom porodjaju - bez anestezuje...Pisano je davno, 50-60-ih godina... Kazu, sve je u glavi, porodjajne kontrakcije dozivljavamo kao bolove jer smo ih sami tako nazvali - porodjajni bolovi... Sad, svesna sam ja mnogo toga, ali okrecem glavu, dok jos mnogu i trudim se da verujem i osnazim um... posle ce mi u tome smetati iskustvo... Eto, time se bavim zadnjih dana...

Sad za sad - bilans je: ERA, pa JA!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od lasa 26/1/2009, 16:45

Nadalina super ti je izvještaj.
Znači Jovana da ne očekujemo još 2 nedelje, a tako je i najbolje.
Je li ti dr. šta komentarisao za BH kontrakcije, interesuje me jer ih i ja osjećam, a na kontrolu idem sledeće sedmice.

c
lasa
lasa

Broj poruka : 698
Datum upisa : 29.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Jelence 26/1/2009, 19:24

Nado sad samo polako,u bezbednom si periodu,samo opusteno,neka Jovan jos malo poraste.
Ljubac za Jovana i mamu
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Hitron-Luka 26/1/2009, 21:54

Nadalinice samo opusteno neka Joce jos malo kod tebe....
Stvarcice su super Wink
poljubci poljubci
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od HappyGirl 26/1/2009, 22:10

Nadalina ta knjižica je prelepa yes kao i ti i Jovan i naravno tata Very Happy
Uživakj i nemoj da se sekiraš, bićeš spremna za sve baš na vreme Very Happy osmeh srce
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maja76 26/1/2009, 22:48

Nado moram da te vidim trudnu, please dodji u nedelju grljenje
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Agata27 26/1/2009, 23:29

Sviđa mi se filozofija. Sad za sad! Onda i nema straha od porođaja. Jer ti i Joca uživate sada!
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od adriatika 27/1/2009, 10:16

Mnogo je lep izvestaj.Bas kako treba. vv
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 27/1/2009, 13:12

zoxa :: Krevetic je bombona, nadam se da ti se spusta jedna strana i da mozes podici dusek, jos ako imas i tockice, to je isto jakooo prakticno, zbog ustajanja nocu, beba izbaci dudu (naravno ako mu budes uopste davala dudu) vrti se, stenje, kad ti je blizu nemoras svaki cas ustajati. Meni to puno znaci Very Happy
Izvini Zoxa, tek sad odgovaram na ovo... Jeste, krevetac ima nivoe za dusek, doduse samo dva, ali sam nesto razmisljala - ako mi bude trebala veca visina duseka dok je beba jako mala - stavicu jos jedan tanji dusek ispod... Visina donjeg nivoa je sasvim u redu! Ima i fioku, tako da cu i nju puno koristiti, negde sam citala da zajedno sa planiranjem mesta za bebine stvari - morate planirati i mesto za stvari koje beba preraste - jer se to odvija jako brzo, i te stvari se negde moraju smestiti, tako da ce ta fioka tome sluziti...
Isto tako se i prednja strana podize i spusta, a imamo i tockice i sve u svemu - krevetic je jako mobilan, mogu cak i po malo da ljuljuskam bebu u njemu zbog tih tockica jer kad nisu zakoceni jako se lako kotrljaju... A za dudu - ja ih obozavam, i odmah sam kupila jednu, nadam se da ce je i beba voleti...(Ja sam po malo "volela " svoju dudu skoro do svoje trece godine, i nemam problem sa zubima - pravilni su i ravni bez aparata, kao sto pokusavaju da uplase sve koji podrzavaju varalice - naravno ne treba preterivati...)
lasa ::Je li ti dr. šta komentarisao za BH kontrakcije, interesuje me jer ih i ja osjećam, a na kontrolu idem sledeće sedmice.
Ma nemoj da se brines, to je najnormalnije da se one javljaju, i da ih osecas - dr nista nije rekao, samo me pitao da li ih primecujem - a ja se mislim - ma ko ih ne bi primetio, nekad kad krene moram da sednem ako stojim ili hodam, nisu bolne vec samo malo - cudne, kao da se nesto veeeliko tumba u stomaku... U svakom slucaju, nemoj da te zabrinjavaju - sve dok ne postanu ritmicne, u pravilnim razmacima koji se skracuju, ako povecavaju intenzitet... Ali, ima vremena do takvih kontrakcija, ne brini!
maja76 ::Nado moram da te vidim trudnu, please dodji u nedelju grljenje
I ja bih jako volela da vas vidim - i ako mi roditelji ne dodju u nedelju, onda se gledamo! A ako dodju, onda se gledamo kod mene, kad dodje i Jovan! bebe d
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 27/1/2009, 14:32

Brojimo sitno.
A citam da je i Era prokrvarila na pregledu, ali sve je ok.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 27/1/2009, 18:07

Nadalina jos samo malo!!! bas sam nestrpljiva i jedva cekam! usne
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 17 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 23 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu