KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 25/11/2017, 13:24

Sladzo, dobro nam opet dosla. Bice to sve dobro, navijam jako osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 25/11/2017, 13:49

Evo malo izvestaja i od mene:
U cetvrtak sam isla da vadim krv za pokazatelje gvozdja i rezultati mi nisu sjajni:
- Hemoglobin 104 (120-160) - pre 4 nedelje bio 112
- Hematokrit 31 (37-47)
- Gvozdje 4,9 (9-30,4) - pre 4 nedelje bilo 9,2
- Feritin 7 (10-204)
Nisam pocela ranije da pijem Feroglobin (iako su mi moja dr iz DZ i Vujovicka rekli) jer tada nisam imala uradjen feritin, za koji mi je moj dr Nemanja iz Visegradske rekao da je najbitniji pokazatelj i da ostali ne vrede bez njega, a i da misli da mogu to ishranom da nadoknadim. I sve danas cu, sutra cu da uradim i feritin i nikako. U cetvrtak odradim to, a u petak (juce) odem kod Nemanje na kontrolu i kaze mi da pocnem da pijem GlobiFer forte, koji je bolji od Feroglobina i koji je novije generacije. To mi potvrdi i apotekarka i kaze da ce mi biti dovoljna jedna kutija i da se bolje resorbuje i sredjuje gvozdje. Ako nekog zanima, u kutiji ima 40 kom i kosta nesto preko 3.000. Pored GlobiFera uveo mi je ponovo i folnak 2x1, valjda isto zbog gvozdja.

Sto se Gabi tice, ona je super. Teska je 1.144 gr, svi parametri su joj ok. Po ciklusu smo 28+2, a po UZV 28+3, tako da se i to gadja. Posteljica i plodova voda su dobri. Slicicu tamo naravno nismo dobili, ali to cemo ici kod nase divne dr u DZ jednog dana (tipujem za Sv. Nikolu ako njoj nije tad slava) i tada cemo se slikati. Umrla sam od smeha...gleda on nju, govori nekoj trojici stazista sta vidi, zavrsi sa pricom, gleda i dalje i samo odjednom ispali "dobra ti ova devojcica!" lol! lol! lol! Reko ko zna da li bi bila tako dobra da je dosla ranije.

Sad mora sve da mi se poklopi da porodjaj ne bude u vreme kad je on na odmoru, a to je za zimski skolski raspust, jer ima skolsku decu, pa tada uvek uzima jednu nedelju odmora. Pita kad ti je termin, ja reko 15.02. Kaze on, e pa taman ti pada porodjaj kad sam ja na odmoru. Reko nemoj da zezas, cekala sam te 14 godina, tj. ti si mene cekao 14 godina (a pre 14 godina mi je on radio konizaciju i kad sam odlazila kuci rekao mi pozuri da ostanes u drugom stanju, nama tvoj grlic treba). Kaze ovoj trojici, i eto, ona pozurila posle 14 godina lol! lol! lol! Reko jbg, to je ta nasa luda generacija (posto je on moja generacija).

Eto drage moje...Sledeca kontrola nam je 05.01. i necu vaditi do tada krv nego pred kontrolu. Taman da se i ovaj GlobiFer primi pa da vidimo jel cemu.

Ljubim vas puuuuuuuuuuno poljubci poljubci poljubci
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 25/11/2017, 14:12

Baby, super izvestaj!
Sladzo , dobro dosla nazad! Da bude sve kako treba!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 25/11/2017, 14:52

Baby, ja sam.pila globifer. Bio mi je super samo ako sam pila svaki dan. Kad krenem da zaboravljam da popijem, hemoglobin mi je padao. Bitno da ne stvara zatvor i da mu ne smeta ako popijes kafu.
Nista strasno nije to tvoje gvozdje, popravices ga bez brige!
Oo Gabi nam je vejika vec :)))
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 26/11/2017, 00:27

Pa trudicu se da ga ne zaboravljam Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 26/11/2017, 13:49

Sladzana, dobro nam dosla nazad!

Baby, super ti je izvestaj. Gvozdje ce ti se popraviti sigurno. Ljubimo Gabi, veliku devojcicu.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/11/2017, 14:00

BB, molim te, sad pred porodjaj pij suplemente gvozdja. Treba neko vreme da se depoi napune, a trebaju i tebi, a ne samo bebi.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 27/11/2017, 07:52

Sladzo, drzim fige da sve bude u redu!
BB, super izvestaj, Gabi vec velika bebica. Popravices gvozdje sa lekicima, ne sumnjam, prvi put cujem za GlobiFer forte, meni je pomogao Ferum, i obavezno uzmi c vitamin, ne sumeci, nego u tabletama, preporucujem Ekofarm.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/11/2017, 08:53

Da pribelezim, danas punih 20 nedelja, stigla sam do pola. Bas mi je proletelo, mnogo brze nego u prethodnoj trudnoci. Valjda zato sto sad imam i drugih obaveza, pa ne stizem toliko da razmisljam. Jedino sto mi je ovaj put dosta teze fizicki. Em sam starija, em imam obaveza oko deteta koje je jos malo, em sam umornija, a i beba je nisko, pa moram da nosim pojas. Ne zalim se, samo konstatujem.

Ljubim sve trudnice, decu, koracaljke...
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 27/11/2017, 10:30

AriesGirl ::Da pribelezim, danas punih 20 nedelja, stigla sam do pola. Bas mi je proletelo, mnogo brze nego u prethodnoj trudnoci. Valjda zato sto sad imam i drugih obaveza, pa ne stizem toliko da razmisljam. Jedino sto mi je ovaj put dosta teze fizicki. Em sam starija, em imam obaveza oko deteta koje je jos malo, em sam umornija, a i beba je nisko, pa moram da nosim pojas. Ne zalim se, samo konstatujem.

Ljubim sve trudnice, decu, koracaljke...


Aries, ja se isto tako osecam... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/11/2017, 11:12

Tako cu se valjda I ja osecati u trudnoci sa drugim detetom  lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 13:06

Sladzo, sve cestitkee, Ksenija nam dobija drustvoooooo, jupiiii, pu pu pu, usrale vas koke!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 13:07

Super ste vi mackice, samo gurajte, i vreme utice na netrudne, a kamoli na vas trudne!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 27/11/2017, 13:12

Hvala vam drage moje. srca

Nije me odavno bilo pa ne zamjerite dok ne pohvatam sve konce i desavanja.

Bixi duso nadam se da je tako Very Happy

Uradila jutros i ks i d dimer sa betom, sve ok mada je d dimer pri gornjoj granici...dobar je dok miruje yes

Kad ste kod umora....ja se nikad tromije i umornije nisam osjecala nego zadnjih mjeseci....ne znam je li vrijeme ili sam porevise razmazena Laughing
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 13:21

Sladzo, malo si trudna, malo od vremena! Ljubim Ksenu lepotu moju medenu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 27/11/2017, 13:47

Sladzo cestitam,divne vesti!

Baby i ja sam pocela da pijem feroglobin,rekli su mi da je mnogo dobar.Pijem od porodjaja pa cemo videti za koji dan rezultate.Inace je hgb pred kraj bio 110,a posle porodjaja 68.Tad sam primila krv.
Mazi Gabi od mene
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 27/11/2017, 13:48

Trudnicice drage ljubim vas sve i mislim na vas,imamo malo manje vremena za pisanje al stalno ste mi u mislima.
Mi smo dobro,uzivamo. :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/11/2017, 14:28

Strumfeta78 ::
AriesGirl ::Da pribelezim, danas punih 20 nedelja, stigla sam do pola. Bas mi je proletelo, mnogo brze nego u prethodnoj trudnoci. Valjda zato sto sad imam i drugih obaveza, pa ne stizem toliko da razmisljam. Jedino sto mi je ovaj put dosta teze fizicki. Em sam starija, em imam obaveza oko deteta koje je jos malo, em sam umornija, a i beba je nisko, pa moram da nosim pojas. Ne zalim se, samo konstatujem.

Ljubim sve trudnice, decu, koracaljke...


Aries, ja se isto tako osecam... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ako ti je u niku godiste, onda smo isto. Verovatno bi sve lakse podnosile da imamo dvadesetak...
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/11/2017, 14:31

BabyBear ::Tako cu se valjda I ja osecati u trudnoci sa drugim detetom  lol!

Nemoj reci dvaput... Seti se sta sam ja koji mesec pre ove trudnoce govorila...
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/11/2017, 14:32

Sladzo, bas se radujem sto cemo se druziti na trudnickim stranama!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/11/2017, 14:33

Palcice, samo uzivajte! Zasluzili ste!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/11/2017, 14:56

Aries, ti si govorila da neces, a ja kazem da bih jos Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/11/2017, 14:59

Joj zene, ja se ukocih. Presece me danas jedna tacka u kicmi, ne mogu da se savijem, da se ispravim. Smem li da mazem nesto, konjsku mast npr., onu Krojterhorf, crvenu ili zelenu?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebana81 27/11/2017, 15:12

Bb smes neke kreme za bolove al sad ne znam tacno koje, moja sestra je imala taj problem sa ledjima i lagano masiranje. Proveri samo koje.
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebana81 27/11/2017, 15:15

Sladzo dobro dosla, cestitam ti na beti😘
I nisi razmazena ja se isto tako osecam. Spavam do 11-12, onda oko 17h me opet vata da sedeci bukvalno zaspim,pa do 20h. Onda sam budna do ponoci pa opet ispocetka. Nikako san da mi se ustali, i stalno sam troma i sve mi tesko😂😂😂 Da nemam obavezu oko pasa mislim da bih lezala i spavala non-stop hahahab
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu