KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 21/11/2017, 12:34

zsuki75 ::

Aries, ljubim!

ljubav
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 21/11/2017, 12:35

Nina je predivna! srca srca srca
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 21/11/2017, 13:36


Po sugestiji moje drage Baby, da kopiram post ovde:

Nas privatni dr je takodje bio misljenja da sacekamo da Filip prohoda i progovori pre MMR-a. Da nije epidemija, po njegovim recima, najkasnije bi primio vakcinu u martu, tj. sa dve godine i tri meseca. Ovako, primio ju je prosle nedelje. Prohodao je sa godinu dana, ima veliki fond reci, ali ih jos uvek ne povezuje u recenice.  Dr je misljenja da vakcina ne izaziva autizam, vec da je to samo splet nesrecnih okolnosti. Jedino sto je, pogotovo za ovu vakcinu, jako vazno, da dete  bude potpuno zdravo. Par dana pre vakcine smo radili bris grla i nosa, na dan vakcine KKS i CRP, plus mu je dr poslusao pluca, pregledao usi, grlo i izmerio temperaturu. I jos sta je, po recima dr vazno, tri dana pre i tri dana posle vakcine uzimati limun dnevno, jer c vitamin sprecava da se vakcina veze za mozdane celije. Ovo je jedina vakcina koju smo dali privatno, ostale smo sve u DZ. Eto, napisala sam, mozda ce nekom koristiti.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/11/2017, 14:11

Ljubi te Baby  love
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 21/11/2017, 15:24

Drage moje, imam pitanjce. Ne znam da li sam se istripovala, ali nestale su mi mučnine i malaksalost koje su bile baš izražene u poslenjih nedelju dana. Grudi me po malo boluckaju, ali ne kao pre nedelju dana. Šta mislite, da li imam razloga za brigu? Ovo sve mi se dešava prvi put, malo sam zbunjena. Ne bih da prizivam negativne stvari ali da li je uobičajeno da simptomi odjednom tako nestanu?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/11/2017, 20:22

Naravno Dora, simptomi kasnije polako nestaju. Nemoj da tripujes da nisi jer JESI trudna Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/11/2017, 22:53

Hahaha, Dora opusti se! Videli ste srce na ultrazvuku. Trudnoca sad krece nekim novim tokom. Uzivaj na tom putu i zelim ti sto manje trudnickih problema i sto manje tih "dokaza" zbog kojih brines da nestaju. Ja ti od srca zelim da ti jedini "dokaz" do kraja trudnoce bude stomak koji raste. trudnica

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/11/2017, 08:25

Dora, bez brige, simptoma nekad ima, nekad ne, samo lagano!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 22/11/2017, 11:28

Drage moje, mislim da ste u pravu da treba da se opustim! Prvi put sam trudna i moram pitati vas iskusne. Ljubim vas sve!! osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 22/11/2017, 12:49

Dora, evo ja u obe trudnoce nemam simptome...osim sto mi stomak raste...i u ovoj su mi malo grudi porasle...u prosloj ni to... Very Happy Very Happy Very Happy

Ja sam zvala da proverim da li je gotov rezultat amniocenteze i dobila potvrdu da je sve u redu. Da budem iskrena nesto se ovog puta nisam ni bojala ni tripovala, prosto sam znala da je sve ok.
Petkom se podizu rezultati pa cemo tada definitivno imati sve napismeno...
Danas punih 20 nedelja...dodjoh do pola puta...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 22/11/2017, 18:50

O Strumfi, bravo za rezultat!
Kad pre pola...auuuu al vreme leti...meni brzo proletelo iako znam da si tu negde blizu mene Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 23/11/2017, 00:15

Super, Strumfice!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 23/11/2017, 07:32

Bravo Strumfi za rezultat, brzo prolazi vreme, uzivaj maksimalno. ljubav

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 23/11/2017, 07:42

AriesGirl ::
Po sugestiji moje drage Baby, da kopiram post ovde:

Nas privatni dr je takodje bio misljenja da sacekamo da Filip prohoda i progovori pre MMR-a. Da nije epidemija, po njegovim recima, najkasnije bi primio vakcinu u martu, tj. sa dve godine i tri meseca. Ovako, primio ju je prosle nedelje. Prohodao je sa godinu dana, ima veliki fond reci, ali ih jos uvek ne povezuje u recenice.  Dr je misljenja da vakcina ne izaziva autizam, vec da je to samo splet nesrecnih okolnosti. Jedino sto je, pogotovo za ovu vakcinu, jako vazno, da dete  bude potpuno zdravo. Par dana pre vakcine smo radili bris grla i nosa, na dan vakcine KKS i CRP, plus mu je dr poslusao pluca, pregledao usi, grlo i izmerio temperaturu. I jos sta je, po recima dr vazno, tri dana pre i tri dana posle vakcine uzimati limun dnevno, jer c vitamin sprecava da se vakcina veze za mozdane celije. Ovo je jedina vakcina koju smo dali privatno, ostale smo sve u DZ. Eto, napisala sam, mozda ce nekom koristiti.

Hvala Aries na informaciji, nama je isto savetovala nasa dr, samo nisam znala za vitamin c i limun.
Mi jos nismo primili MMR, stalno nesto smrca, kaslje... pretpostavljam da cemo tek na prolece, kazu da jedna doza nije dovoljna zastita, kad se primi druga doza da je onda potpuna zastita. Katarina nije prohodala, prica ali naravno jos nerazumljivo. Svaki dr neku svoju pricu ima, kazu da se autizam javlja oko druge godine pa da ga zbog toga povezuju sa mmr.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 23/11/2017, 09:21

Strumfeta, bravo za devojcicu i dobre rezultate! Uzivaj!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 23/11/2017, 19:05

Jos jedna devojcica! Bravo Strumfeta!

Mi cemo MMR otezati dok god budemo mogli. Vise se plasim te vakcine, nego malih boginja. Nisam hrabra ni da joj je ne dam, ali ce sigurno biti sto kasnije.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebana81 23/11/2017, 21:05

Ja ne bih MMR dala uopste, jel moze se izbegne?
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 24/11/2017, 00:48

MMR treba obavezno dati, nije to dzabe.
Autizam se povezuje sa MMR, ali MMR nije uzrok autizma vec, kao I mnogo drugih stvari, moze biti okidac...dakle moze a I ne mora biti. U pitanju je samo da li to "ono nesto" postoji u organizmu.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 24/11/2017, 07:56

BabyBear ::MMR treba obavezno dati, nije to dzabe.
Autizam se povezuje sa MMR, ali MMR nije uzrok autizma vec, kao I mnogo drugih stvari, moze biti okidac...dakle moze a I ne mora biti. U pitanju je samo da li to "ono nesto" postoji u organizmu.

U potpunosti se slazem sa Baby. Ako dete ima predispoziciju za autizam, cak i ako ne primi MMR, dobice ga, jer ce nesto drugo biti okidac (neki virus, bakterija, itd.).

Nisam zelela da moj post pokrene temu za i protiv MMR-a, jer znam da je to skakljiva tema, nego je cilj bio da mame koje su resile da vakcinisu svoju decu znaju na sta da obrate paznju.

AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 24/11/2017, 08:37

Znam Aries, ni ja ne zelim isto, posebno sto niko ne zna sto je prava istina. Da se bojim-bojim, jer imam u okolini ne samo jedan takav slucaj autizma, a da cu je dati-dacu jer, isto tako, ne mogu da ja sudim o necemu o cemu nisam kompetentna. Jedino cu sigurno otezati s tim....

Nisam ni ja znala za vitamin C, to mozemo onda primenjivati i na druge vakcine. Hvala.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 24/11/2017, 09:21

Hm, nema nikakve veze vakcina sa autiznom, već svaka osoba ima svoj genetski kod. Ako postoji greška na određenom hromozomu eto autizma, sa ili bez vakcine. Malo me samo nervira što svemoguća amniocinteza ne može da otkrije anomaliju autizma?!? U svakom slučaju bolje je i kasnije primiti nego uopšte ne primiti. Neko reče da će čekati da dete progovori pa će onda. I to je prihvatljivo. Ali svakako onda paziti dete i ne voditi ga u neki dečji kolektiv.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od NikolaMaja 24/11/2017, 14:43

Generalno, MMR moze da se primi i sa dve godine. Sto kaze Mamadabudem kada dete progovori, prohoda i kada po razvojnoj mapi moze vec da se utvrdi da li je ne daj Boze kod deteta primetan neki problem. Autizam se na uzrastu od dve godine primecuje, deca ne reaguju na ime, poziv, kriju pogled, ne gledaju direktno u vas, udaraju glavom u cvrste predmete. Dakle, ako se plasite MMR vakcine, odlozite njeno primanje. Bice vam lakse.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 24/11/2017, 20:39

Mi smo pee 15-tak dana primili MMR. U starosti od 20 meseci. Malo smo odlagali, pa smo dugo bile na moru, pa je posle stalno bila blago prehladjena. Imala je reakciju 10 dana od vakcine, dva dana povisene temperature koja je uvece prelazila 38, pa smo spustali.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 25/11/2017, 11:35

Drage moje, mene nije bilo malo duze ☺potpis ce vam pojasniti 😁
U u utorak sam vidjela dvije i ti blijede crtice. Srijeda beta 16 a petak 43.
Juce vec bila kod hematologa i dobila fraxi 0.3 zbog mog FII koji je visikorizican.
Progesteron sama uzela dok cekam odlazak mog gin.
Siofor vec trosim 😁 mada me ceka i endomrinilog ako bude islo kako treba.
Nadam se da cemo se druziti malo vise u narednom periodu.
😚😚😚😚😚
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 25/11/2017, 12:27

Super, Sladjoo!
Samo lagano :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu