KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+44
Anka13
danica87
Principessa
NikolaMaja
dada88
PalcicaBg
Sirijus
BiKsi :)
Tavita
bebana81
valika77
aurora
alisa
zsuki75
Bobac
mimi85
Mika
Angie83
Rada74
Nessi
nina :)
mamadabudem
saska1
Zmajuška
Dora1
sunny.tp
Hande
dusica78
noja
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
SoJa
Pikseta
Ivaana
sanja 73
Vanja80
marina_82
d77
MalaSaJuga
Bobaue
masato
Elenaa
fight&faith
48 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 6/5/2017, 10:26

I ja sam shvatila da su preneli Principessi da je 100% učinak sa blastama.

Nije.

Blaste daju veći mogućnost za pozitivan ishod, ali ne i garanciju. Uostalom i same znamo da je potrebna i dobra priprema (sređivanje "kućice", sređivanje štitne, histero, sanacija IR, opšta psihička pripremljenost) kako bi se embrionima dala mogućnost da se zakače.

Kao što reče Sirijus, pravilo je da pravila nema.

Moje mišljenje Principessa je, da ne treba čekati blastu. Neka malca kako njemu odgovara.

I da notiram još nešto: poludela sam kad su mi rekli da imam samo 5 blasti jer Grci puštaju sve da dođu do krajnjeg stadijuma pa koja se izbori. Poludela sam kad sam shvatila da je tu moglo da bude osmoćelijski, četvoroćelijski i rekla sam im to. Kažu takvo je pravilo. Ali ne želim sada o tome.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 6/5/2017, 10:30

Ja mislim da je Principesi rekao embriolog da se celija oplodila 100 posto,tako sam ja razumela.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 6/5/2017, 10:41

Od jedne ćelije- jedna je oplođena.... to je 100% učinak. Dakle 100% uspeh u oplođavanju. Palčica je razumela kao i ja, a verujem da je na to embriolog mislio. Samo smo mi često pogubljene kada čekamo da nas zovu lol!
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 6/5/2017, 10:47

Palcice i ja sam tako razumela jer sve drugo bi mi bilo bajanje i vracanje a ne cista naucna istina!!! Ja u tri postupka vratila ukupno 5 blasti sto znaci da bi po toj logici sad ganjala petoro dece po kuci lol!. A i skontala sam ovako 1jc=1embrion, uspesnost oplodnje 100%
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 6/5/2017, 10:49

To je vecno pitanje kojim se i ja bavim. Sto se tice statistike, procenat uspesnosti sa blastama je malo veci nego sa embrionima treci dan, ali tu treba uzeti u obzir da blaste dobijaju zene koje u startu imaju vise celija pa je izbor dobrog embriona laksi. Sa druge strane na sajtu klinike u Ceskoj sam citala da je sada trend da se vracaju embrioni treci dan jer je za njihov razvoj materica najbolja sredina. Za razvoj blasti u labu je jako bitna i opremljenost laba i strucnost embriologa, pa zato je i veci rizik. A opet, i ja razmisljam da bar jednom puste embrion do kraja, sto ti kazes, lakse cu podneti neuspeh tako nego da cekam dve nedelje betu.
Sto se zamrzavanja tice, procenat uspesnosti odmrzavanja kod trodnevnih je oko 70%, kod blasti malo vise, tako da i tu nastane neka selekcija, ali naravno da ni to nije garancija...
Ako mozes, najbolje pitaj embriologa pa vidi sta ce ti reci.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/5/2017, 10:53

Jeste Sirijus i Palcice, na to je mislio. Rekao je ucinak u smislu odmah se oplodila i bila je potpuno zrela kad je ocistio. Hvala vam puno cure, eto razmislicu jos malo, ne znam ni sama, frka mi je od svega toga...kad nemas dobru jc i ti si u frci sto nemas, kad imas onda si u frci da je ne izgubis i tako u krug...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 6/5/2017, 11:14

Hvala bogu,ostalo mi jos malo mozga,mislila sam da je ispario sa trudnocom. lol!
Da sve uskoro zablentavite od ovog hcg hormona ;-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 6/5/2017, 13:57

Principessa, bravo za embrion!
Ivanice, kakva sreća su ta dva srculenca! Sad otvaranje trudničkog dnevnika :)
Petra, mamice dva mišića, čestitam!

Biksi, sila si! zagrljaj
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/5/2017, 14:32

Sunny, embriolog mi je rekao da je to rizik, ali da ako hocu da ce probati do blaste da idu, u fazonu ti razmisli, pa nam javi...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 6/5/2017, 14:33

Principessa, meni se ćini da embriolog i ginekolog koji te prate najbolje mogu da te posavetuju. Jer zaista, pravila nema... Mislim da je podjednako važan i kvalitet embriona, ali i samo stanje materice, tj koliko je ona pripremljena da primi embrione. Meni je ovo drugo u oba postupka bilo glavni adut. U prvom su mi vraćeni četvotoćelijski i petoćelijski embrion, i oba su bila počela da se razvijaju, s tim što je jedan odustao u 7. nedelji. U drugom su se od 4 trodnevna embriona ugnezdila 2, ali je drugi mešak bio prazan... Valjda organizam sam prepozna embrione koji su genetski ispravni, i njima da šansu. Između osrednje laboratotije i materice, uvek bih pre izabrala ovo drugo mesto kao kućicu za bebiće... Treba slediti Pražane, oni su u svemu mnogo, mnogo ispred nas.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/5/2017, 14:42

Sad sam se cula sa embriologom, kaze jako lepo izgleda vec danas. Ako i sutra bude tako lep, mozda probamo ipak na blastu da idemo. Eto, sutra cemo zajedno prelomiti embriolog i ja. Rekla sam da ne bih odgovornost da sama to lomim, nda mi ipak pomognu oni...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 6/5/2017, 14:45

El mogu malo da se požalim? Svrbi me koža. Prvo je počelo na rukama i oko vrata, a sad me svrbi ruke, vrat, glava, noge. I češkam se samo tako.

Kupam se, stvarno Vam kažem Rolling Eyes Rolling Eyes

Od jutros me je zabolelo oko. Kao da će čmičak da izađe.

Evo sedim kući, mirna sam ko bubica....
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 6/5/2017, 14:46

Super Principesa,samo tako nastavite.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 6/5/2017, 14:47

Aurora da ti nije neka alergija?
Jel ima crvenila?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 6/5/2017, 14:47

Principessa, dobro si odlucila. Ipak se oni mnogo bolje razumeju u sve nego mi. A drago mi je da se embrion dobro razvija!!!😊😊😊
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 6/5/2017, 14:50

Aurora, da nije od nestrpljenja? Uzmi alkohol i ocisti gde te svrbi, mozda je i reakcija koze na nesto. Da nisi pojela nesto novo?
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 6/5/2017, 14:51

Palcice, nije crveno nista. Sve ok,ne daj Bože nikakvi plikovi, crvenila, ma ništa. Možda je malo isušena koža.
Počelo je kod treće ampule progesterona, u četvrtak. Da nema veze sa tim?
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/5/2017, 14:55

Haha, to se zove svrabo-neizdrz! Salim se malo, uzmi i obavezno se namazi losionom za telo posle svakog kupanja, mozda se samo malo sasusila koza od hormona. Meni se to desavalo. I ne brini! 😊❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 6/5/2017, 15:03

Principessa ::Sad sam se cula sa embriologom, kaze jako lepo izgleda vec danas. Ako i sutra bude tako lep, mozda probamo ipak na blastu da idemo. Eto, sutra cemo zajedno prelomiti embriolog i ja. Rekla sam da ne bih odgovornost da sama to lomim, nda mi ipak pomognu oni...

Super bice to ok.

Dusice otvorila sam svoj prvi trudnicki dnevnik lol! sunny
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 6/5/2017, 15:38

Aurora, možda je na nervnoj bazi. Meni se, realno, sviđaju ti simptomi... Kad radiš betu?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/5/2017, 20:43

Da mahnem.

Sto se tice embriona, mislim da im je bolje u materici nego u laboratoriji. Ja sam primer za to. Svaki put ocenjeni A klase, prvi put osmocelijski,nista, drugi put,fet blaste, nista, treci put, cetvorocelijski BINGO, cetvrti put, osmocelijski i blasta kroz sekvencijalni et, nista, peti put, Fet, blaste, nista. Ja sam prosli put imala dosta, pa su isli na blaste. U mom slucaju sansa sa blastama ne radi, iako kazu uspesnost 70 % otprilike.
Nema pravila, nekako,sta god da odlucimo, skoro uvek se kajemo ili razmisljamo mozda smo trebali drugacije. Poslusaj instinkt, mozda je to i najbolje!

Aurora, NikolaMaja, ajmo devojke, saljem jato roda, vase bete moraju biti trocifrene!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/5/2017, 21:11

Ja razmisljam, nemam neko preveliko iskustvo iza sebe, ali sam mnogo usput izucavala ovu pricu. Prvi put u Pragu su mi vratili dvodnevni embrion, tad nista ali nista o vto nisam znala. Otisla sam bukvalno s' ulice tamo, bez ikakve pripreme i znanja...
Taj prvi embrion u Pragu nije bio kvalitetan, i da nisam bila pocetnik ne bih im ni dozvolila da mi ga vrate...ovaj pre 2 meseca je bio 8-celijski. Kazu super kvaliteta, pa beta opet 0. Prosto razmisljam, nikad nisam makla dalje od 0 sa tom betom, pa daj ako ovaj embrion obecava, bar da jednom dozivim i tu blastu u zivotu. Mozda mi u tom slucaju uspe...ne znam ni sama, nisam pametna...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/5/2017, 21:15

Ali ne zaboravi ako ides na kolekciju, da i svi ostali embrioni moraju doci u stanje blaste, da bi ih vratili istog dana!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/5/2017, 21:17

Pa neka budu 2 blaste, a ostala 2 ne moraju. Svakako necu vracati vise od 2 po postupku...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 6/5/2017, 21:19

Biksi cini mi se da kad je kolekcija u pitanju vracaju bez obzira u kom su stanju embrioni... ne gledaju da svi budu u istom stadiumu razvoja... sad zaboravih ko je sve radio kolekciju al cini mi se da su zeni vratili 3 razlicita embriona...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu