KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+44
Anka13
danica87
Principessa
NikolaMaja
dada88
PalcicaBg
Sirijus
BiKsi :)
Tavita
bebana81
valika77
aurora
alisa
zsuki75
Bobac
mimi85
Mika
Angie83
Rada74
Nessi
nina :)
mamadabudem
saska1
Zmajuška
Dora1
sunny.tp
Hande
dusica78
noja
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
SoJa
Pikseta
Ivaana
sanja 73
Vanja80
marina_82
d77
MalaSaJuga
Bobaue
masato
Elenaa
fight&faith
48 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 4/5/2017, 18:48

Tsh pred stimulaciju treba da bude ispod 2 jer od stimulacije skace al mislim da se to vise odnosi na ove zenice koje su na terapiji za stitnu... kao sto vidis vecina njih pije lekove za stitnu i onda moraju da je proveravaju...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/5/2017, 18:55

Ja pijem lekove, Ivanica, NikolaMaja takodje. Principesa, proveri jos jednom nekad, ako nije preko 2.5 do 3 bez lekova, nema potrebe za terapijom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 4/5/2017, 19:12

Hvala svima na pomoci. Principesa, ja pijem lekove za stitnu, a kod prosle VTO su mi rezultati bili kao ok( 2,9). Niko mi nije od doktora rekao niti dao drugu terapiju da pred proces spustim vrednosti, niti su mi rekli da ih proverim pred betu. Mozda nema veze, ali sam ja utripovala da je zbog toga beta bila 2😡 Hvala Bogu na Kutku, tu sam saznala sta sve moze da zezne ova stitna i sta da radim.Sada sam promenila endokrinologa i na vreme vadim rezultate. Sada su kako treba da budu. Nije lose da i ti proveris, ne moze da skodi.😁
Zene drage, vi ste najbolja podrska koju neko moze pozeleti!!!💜💜💜💜💜
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 4/5/2017, 19:20

E ko sto rece Biksi i ja pijem lek za stitnu jer su mi rekli da mora biti ispod 2 za vto.E sad su mi prvi put rekli da je proveravam na 5 dana od eta i pokazalo se da je dobro sto sam je proveravala jer mi je dosta skocila u trudnoci.Do sada mi to niko nije rekao a i meni nije padalo na pamet iskreno.Sada sam na terapiji Eutiroxsa 125mg pa videcu na dalje zavisi od rezultata.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/5/2017, 19:34

Ja sam izvadila pola stitne zbog cvora koji je bio veliki, ali mi nikad nisu rekli da treba da pijem lekove, ni onaj koji me je operisao, ni bilo ko drugi. Kao sve je u referentnim vrednostima, super. Doduse meni nikad, ni dok sam imala taj cvor, nije bio poremecen rad stitne, nista osim tireoglobulina, koji je bio jako visok, ali se nakon operacije sredio i kao to je to. Svi su mi rekli tipa proveravaj tu i tamo, ali u principu deluje da je druga polovina preuzela funkciju i da je sve ok. Sad ste me bas izbedacile...
Jel meni moglo da ne uspe sad pre 2 meseca kad sam imala stimulisani ciklus zbog toga mozda? Ja uopste nisam proveravana stitnu ni za vreme ni posle te vto...🙈🙈🙈😱😱😱
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 4/5/2017, 19:41

Principessa, bas zato ja ovoga puta proveravam. I nisam hzela na fet dok mi se nisu vrednosti TSH spustile ispod dva. Mnogi doktori podrazumevaju da se mi razumemo u analize, ali ih ja sada i zatrpavam pitanjima. Kutak je za mene spas. Ovde sam svasta saznala . Proveri rezultate pre nego odlucis da ides na FET, a posto je preuzela druga polovina stitne zlezde ulogu,iskreno se nadam da ti terapija nece trebati. Nemoj unapred da brines, tako i strada stitna.😙😙😙
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/5/2017, 20:38

Hvala vam drage moje puno! Bas sam se smorila i strasno me nervira sto ako sami ne ulovimo njihove propuste, ostace na tome...😩😔
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/5/2017, 21:23

Pricnipessa, svakako ces proveriti na tri meseca pred planiran fet. Obicno se i hormoni stitne proveravaju uz ostale 2. dana ciklusa pred vto, da li je moguce da nisi proveravala?



BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/5/2017, 21:34

Pa jesam pred taj poslednji stimulisani vto, koji je poceo krajem februara- dan pre pocetka stimulacije sam radila sve hormone, pa i za stitnu:
T3 1.8 (ref.vred. 1.3-2.6)
T4 104 (ref.vred. 58-161)
Tsh 2.820 (ref.vred. 0.400- 4.00)
Meni tada Kopitovicka nista nije rekla, ja mislila sve ok.
Jos sam imala cistetinu na desnom jajniku koju mi je punktirala dan pre pocetka stimulacije, pa su mi estradiol, fsh i lh bili skroz nerealni...). Biksi, jel moguce da iz ove startne pozicije nije ni trebalo da ulazim u stimulaciju tada? 😔
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 4/5/2017, 21:41

Principessa, ja msilim da su ti rezultati ok.
Meni su uveli terapiju kad je tsh skočio na više od 4.
Zato ga i dodatno proveravamo sve što inače imam problem sa štitnom.
Ti se svakako posavetuj sledeći put sa dr koji će ti raditi, reci da se brineš i pitaj da li bi trebala neku malu terapiju.

nemoj mi se sad oko toga posebno jediti....ljubac

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/5/2017, 21:44

Principessa, ne,ne verujem da ti je stitna napravila problem. To su sasvim ok nalazi za nekoga ko stitnu ne leci. Sledeci put samo tsh i ft4, a ne t3 i t4. Proveri tri meseca pred postupak, ako tsh bude preko dva,da ti uvedu terapiju da stignu lekovi da odreaguju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/5/2017, 21:49

Mislim da vise i necu ici na stimulaciju ako ova kolekcija iz prirodnjaka upali...a da li svejedno pre fet-a treba da proverim tsh, pa ako je preko 2 da ga spustam, ili to vazi samo za stimulisanu vto?
'Fala vam zenice divne ste 😇❤


Poslednji izmenio Principessa dana 4/5/2017, 21:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/5/2017, 21:50

To uvek vazi, ne samo za stimulisani.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/5/2017, 21:53

Ok razumem, znaci 3 meseca pre? Pa to je vec sad u sustini...a i trebalo bi zapravo da proverim sta se desilo sa hormonima posle ove stimulacije...hvala Biksi srce si ❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 4/5/2017, 21:55

aurora ::Suki, imaju autoimuna antitela koja mogu da se provere: ANA, APS, AMAs, antitireoglobulinska, cirkulišući imunokompleksi, antibeta2glikoproteinska antitela IGg i IGm. Pored toga su stecene i urođene trombofilije.
Mogu da se rade na uput u institutu reumatologiju, ali mecku da rodiš dok ne dođeš do toga. Pored toga, mislim da moze i u institutu za transfuziju krvi u svetog save.

Aurora, hvala. Da te analize, možda ne sve, ne mogu da se setim po ovim nazivima, sam radila još tamo negde posle druge neuspešne vto. Imala sam neki poduži spisak, sve prikupljeno sa svih mogućih foruma :) Samo te antispemađavole nisam radila.
Svi su bili negativni, imala sam povišen anti tg, i anti tpo. ali malo.
Trombofilije i kariotip isto radila tad, sve je ok.
Tada sam i otkrila IR....

jedino NK. nisam. zna li neko gde u ns to može da se uradi?.
i kako onda to tražim, kako se zove analiza?

Biksi prednizon sam ja tražila prošli put. U Mađarskoj su mi to redovno davali, kao prevnciju.
Verovatno nema potrebe, ali kao ajd, da budem mirna.

Aurora, navijam!!!!! roda roda roda

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hande 4/5/2017, 22:04

PalcicaBg ::Hande ja mislim da su ti rezultati super.
Bila si u pravu, doktorka kaze da je u redu Embarassed
Hande
Hande

Broj poruka : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 4/5/2017, 22:31

Rado navijam da se beta za dva dana udupla i da sve bude kako treba.
Ivanice srecno sutra 😊
Koracaljke srecno svima na svim poljima!
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Rada74 4/5/2017, 22:52

Hvala na podršci drage saborke moje!
Kutak je zaista jedinstven. Tek sad sam na normalnoj mreži do sad sam bila kod mame u selu, pravila tortu, slava je u subotu, Đurđevdan. Ljubim vas!
Rada74
Rada74

Broj poruka : 137
Godina : 49
Location : Ruma
Datum upisa : 24.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/5/2017, 23:05

Ja da se ubacim sa dosadnim prolaktinom i to pod obavezno da se iskontrolise kao i Tsh -a doktor pred postupak mora biti OK
Koraci samo napredddd prasimo, navijamo sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/5/2017, 23:07

Oukei, ja pred sledeci postupak tefter, pa stikliram jedno po jedno... 😂😂😂
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/5/2017, 23:15

Ja odavno sve pisem! Laughing
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/5/2017, 23:16

A nisam procitala jel si uradila imunologiju trombofilije SVE uradi analize... pa si i mirnije glave sve te dodatne analize koje se preporucuju posle jedne vto.
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/5/2017, 23:23

Saska da te punooo pozdravimo
Jel imas ti neke sveze rezultate zbog hasimoto kako tvoj tsh fsh ire jel sve pod kontrolom nevidim tm rez.dali je i on sve obavio zivo secere sve sve .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/5/2017, 00:00

szuki75 ::jedino NK. nisam. zna li neko gde u ns to može da se uradi?.
i kako onda to tražim, kako se zove analiza?
Zsuki rade u Jugolabu kad sam ja bila za tsh zadnji put zena pre mene trazila da radi nk celije treba joj za VTO i oni joj objasnjavali kako valjda se rade samo sredom.Pitaj njih u labu,mislim da su joj rekli da su oko 5000 din i da se ceka 14 dana nalaz.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 5/5/2017, 07:18

Biksi, ja ocekujem danas divne vesti od tebe i Ivancice, da se svi zajedno obradujemo!!!😙😙😙
Ostale koracaljke, ajmo samo pozitivno!!!💜💜💜💜💜💜💜💜
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu