KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

April , neka nam bude srecan i blagosloven!

+18
Blanka
Jerapetra
Zmajuška
Bobac
mimi85
mamadabudem
baba Vera
sanja 73
ivanicasale
Ancica 87
MAAKKI
HappyGirl
nina :)
Vuchica
Sofija Veks
lolipop
SladZana
aurora
22 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 19/4/2017, 09:02

Dobro vam ovo snezno jutro.

Stiskam vas sve i zelim nasmejan dan!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Zmajuška 19/4/2017, 11:52

Drage moje žene, danas sam imala prvi čas vožnje, deluje mi tako teško i komplikovano, prirodni antitalenat. Oriće se pesma Ovo je vreme paklenih vozača! lol!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 20/4/2017, 23:20

Hahhahahahah, Zmajuska,kako me slatko nasmeja!
Svima je na pocetku voznje bilo tesko,dok skontas gde, sta,kako, kad stisnuti, kad pritisnuti,ali imas vremena, polako,videces, sve to legne na svoje.

Mi danas prodali tojoticu koju smo vozili 5.5 godina. Ko pokisli smo misevi. Srecni sto smo prodali, ali smo je voleli samo tako, i sluzila je, hvala joj za sve. Nadam se da ce i nove vlasnike sluziti kao i nas.

Inace, imam novi par golubova, ilionaj isti,ubijte me, isti su svi, napravili novo gnezdo i eno je golubica lezi na jajetu sto je danas izlegla. Ona dva jajeta stoje na terasi od neki dan,nije golubica lezala na njima, zao mi da ih bacim. Bacala sam grancice da ne prave gnezdo novo, al ne vredi,danas dovukli silu granja, citavo gnezdo napravili. Ajde reko,d a im dom ne razaram.A kenjaju, gori su od mene. lol! lol! lol!

Juce sam do pola osam uvece, a posle posla otisla do dr, cekala i kod ginekologai kod dr opste prakse,uzela upute, recepte i tako, pozavrsavala sve.

Od ponedeljka palimo za LE.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od ivanicasale 21/4/2017, 08:38

Biksi nama je golub doneo veliku srecu neka i vama vasa golubica donese istu srecu
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od mimi85 21/4/2017, 11:50

Zmajuska, svaki pocetak je tezak!!!! Ja se uvek smejem kad se setim moje prve samostalne voznje (da nikog nema sa mnom u kolima) mislim da sam bila u predinfarktnom stanju od straha, ruke se treslle, oblio me hladan znoj, Srce kucalo milion na sat....a danas, par godina kasnije imam predjenih pedesetak hiljada kilometara iza sebe... Ili i vise, odavno ne brojim!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Zmajuška 21/4/2017, 14:28

Hval BiKsi I Mimi, danas mi je već malo lakše. Popodne ću ići da vežbam sa mužinjom. Ipak sam je štreber! Laughing
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 21/4/2017, 21:25

Ivanice, hvalaaaa!

Zmajuska, nakon 40 casova ima da budes kao Fandjo! lol! lol! lol!
Voznja je stvar vezbe, prakse, videces. Ja sam sama sela za volan tek nakon godinu dana aktivne voznje sa tatom na suvozackom do tada. Isto mi je srce tuklo kao ludo. Posle bude sve lakse i lakse. Imam koleginicu koja je od skoro nabavila svoj auto, ja joj preparkiram na parkingu na poslu. Ima onih koji joj se smeju sto se preobuva i vozi u patikama, niko da pripomogne. Jako me nerviraju takvi ljudi, svi brzo zaborave da su i oni bili nekad uplaseni pocetnici. Ti samo polako, i ako kasnije sviraju, ako vozis sporije, dok se ne oslobodis, iskuliras ih, samo im se nasmejes i srecno mahnes!
Ja aktivno vozim vec 15 godina, i prilicno sam ostar vozac, bar kad sam sama.
Nego juce prodali auto, pa sam sad nemotorizovana. lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od sanja 73 23/4/2017, 18:44

Zmajuška samo laganica sve je stvar prakse opušteno i nemoj puno po gasu....ljubi te drugarica Razz zagrljaj
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od baba Vera 23/4/2017, 19:04

Pozdrav svima,izvinjavam se sto kvarim kutak za caskanje teskim temama,ali mi je bas hitno a racunam da cu ovde najbrze dobiti odgovor

Da li je neko radio HSG u Feroni?odradila sam sve pripreme i danas se sokirala kad mi je sestra saopstila da u stvari se ne radi kod njih nego se ide na neku drugu kliniku jer Ferona nema rendgen kabinet....
Da li je to njima uobicajena procedura?malo sam se uprpala....znacilo bi mi iskustvo ako ga iko ima i jos jednom izivinite sto ovako upadam :-)

baba Vera

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od mimi85 24/4/2017, 09:19

Zmajuska ja sam ovih dana glumila seki instruktora voznje Laughing ima dozvolu 20 godina ali ne vozi uopste( a uredno na kruzeru vozi camac za spasavanje kad imaju vezbe lol!) i bilo je interesantno, mladja seka poducava stariju (nesto i ja nju da naucim u zivotu ahahahkahaha). Malko me uplasila u momentu kad smo umalo zavrsile u nekom kanalu kraj puta (gledanje u menjac) no bila je sjajna sve u svemu, jurili smo cak 60km/h lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 26/4/2017, 09:34

Baba Vera,   ne mogu ti pomoci,  ali gde god da radis hsg,  sigurno je ista procedura.  Izvuku malo matericu,  snime rendgenski,  i vrate je.  Mene je prilicno iznenadio bol,  jer nisam znala o cemu se tu radi.  Bila sma na ivici onesvescivanja.  Negde rade sa anestezijom,  sto je mnogo humanije ako mene pitas.

Mimi,  nasmeja me za ovaj kanal.  Nadam se da se setra prisetila voznje!

Kako li Zmajuski ide?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od alisa 26/4/2017, 14:17

Biksi bre kod hsg-a ne izvlace matericu... snimaju prohodnost jajovoda... napune te kontrastom i gledaju dal prolazi kroz jajovod i dal se izliva u trbusnu duplju... e sad taj kontrast ubacuju pod pritiskom i ako su ti imalo zapuseni jajovodi boli i to bas! Mene su skroz zapusena oba i kontrast gotovo da nije ni usao u jajovode a vec me je bas bolelo... kazu da kad su prohodni onda ne boli... e sad kako znaju kad si pod anestezijom da prestanu da pumpaju to nemam pojma ovde je jacina bola bila glavni pokazatelj dal trebaju da stanu ili ne 😕
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 26/4/2017, 14:42

Meni su radili bez anestezije, dr ubaci neki instrument, kojim drzi i kojim povuce grlić a valjda time i matericu ka sebi, zatim ubacuje kontrast i snima. Meni su jajovodi skroz prohodni, a bila sam na ivici onesvescivanja. Pritom odlicno trpim bol. Sestra me polivala vodom da me povrati. Sada ne bih pristala na to bez anestezije iskreno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od alisa 26/4/2017, 14:53

Da ubace ti nesto dole lol! i otvore malo grlic da mogu da moze da prodje cevcica i to nista ne boli... malo je neprijatan osecaj al ne boli i dok pune matericu ne boli... e sad ja citala gomilu iskustava zena koje su pricale da ne boli i sestra mi je rekla da ne boli kad su prohodni... mozda ti se skupilo malo taloga u jajovodima lol! zezam se al mozda si stvarno imala neko blaze zacepljenje koje su produvali pa te zato bolelo... mislim i mene je bolelo da su mi oci ispadale i na kraju dobih dijagnozu zacepljenih jajovoda... u svakom slucaju ko moze da bira sto je sigurno, sigurno je bolje sa anestezijom Very Happy
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od mamadabudem 26/4/2017, 15:27

E jeste, i ja sam radila bez anestezije. Prvo dr doooobro uhvati grlić i povuče ka sebi...onako baš dooobro...Ja krenula cela ka njoj, kaže ona "A neee, ti nemoj za mnom :)" Mene je isto bolelo ali kao najjači menstrualni bol, ali izdržala sam.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od mimi85 26/4/2017, 15:43

lele... srecom to nisam imala "cast" da isprobavam, al deluje kao moderno mucenje lol! sta mi sve prezivimo na ovom nasem putu...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Bobac 26/4/2017, 15:53

Citam kako se radi hsg i sve stiscem noge affraid
Bas zvuci bolno! Puno treba prevaliti preko glave na ovom putu.
Stisak hrabre devojke zagrljaj

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Zmajuška 26/4/2017, 16:23

Mimi85, sestra ti je hit!!! Laughing Mišljenja sam da i mi mladi t.j. mlađi možemo naučiti starije mekim stvarima i preneti svoja znanja i iskustva. Wink

Prizvala si me BiKsi. Danas sam imala 5.čas vožnje malčice sam se opustila i pomalo čak uživala, polako kapiram kako šta ide a i instruktor mi je dobar, smiren i staložen, proćaskamo malo tako da ide to svojim tokom.

Sa gospodinom HSG-om nisam imala čast da se upoznam, na sreću.

Pozdrav svim divnim Kutanjkama neznanim i znanim! srcasti poljupci cveće
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Jerapetra 26/4/2017, 17:02

Bravo, Zmajuška! Eto, razbijen je led i sad će samo biti sve lakše i lakše.
Majko moja, čitam za HSG i, što reče Bobac, sva se grčim pri samoj pomisli. Uf, bre.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Blanka 26/4/2017, 17:06

E nista na svijetu me nije boljelo kao taj odvratni HSG bez anestezije naravno. Ne znam sta mi je bilo gore bol ili onaj osjecaj da si se vratio u neki srednji vijek razapet mesju inkvizitorima. Uzaaaas! A najjaci mi je komentar tada poznatog i oriznatog doktora Grubača ( tako se inače preziva taj doktor) da imam duplu matericu i neprohodne jajovode. Tesko cu ja ostati trudna i putem vto i bice rizicno. Naravno, to je bio septum. Jajnici prohodni dva mjeseca nakon toga radila TVL na Betaniji ujedno i prvu histero kad su skidali septum. Debila sam srela posle pola godine i rekla mu da je debelo pogrijesio u dijagnozi. Kasnije je tuzen zbog smrti jedne bebe i vise ne radi u bolnici, radi privatno. Rasirih pricu, ali taj hsg mi je toliko ostao ogavan u cijeloj mojoj borbi. Uvijek ga radite sa anestezijom ako morate.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od alisa 26/4/2017, 20:49

Jedno pitanje za zenice koje nisu radile hsg... kako znate da nemate neki hidroslapings ili nesto trece sto ometa zacece a vidi se samo prilikom hsg-a?
Mozda gresim ali cini mi se da sam citala da se taj cuveni hidroslapings moze videti samo na hsg ili laproskopiji
Cini mi se da je hsg medju osnovnim analizama koje treba obaviti pre vto price.... naravno ako je radjena lapro onda nije obavezno uraditi i hsg...
Moguce i da lupetam lol! al ja sam tako nekako skontala celu pricu oko hsg-a
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 27/4/2017, 01:07

Vidim nisam jedina koja je hsg dozivela kao najgore mucenje,  bas kao iz srednjeg veka,  hahhahahhaha,  joj Blanka,  ali stvarno je odvratnoooo. U istom rangu mi je bila masina za mucenje na Banjici,  ja operisane kicme,  nakon 13 dana me gipsaju, stave me na masinu za mucenje,  vezu noge,  vezu vrat i istezu,  da jos malo istegnu,  pa gipsaju! Uh,  kad se samo setim...

Mdb,  vidim i tebe su bas stegli,  Alisa,  tebi dr bio neki lakoruk,  hhahaha!

Bravo Zmaje,  uskoro ces bas uzivati u voznji!

Sto se tice hidrosalpingsa,  trebalo bi da se vidi na boljem uz aparatu,  pored histero i laparo.  Za hsg ne znam da li se vidi. Nema logike, jedino mozda da naprave jedan snimak pre pustanja kontrasta, ne znam i ja lupam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Sirijus 27/4/2017, 15:55

baba Vera ::Pozdrav svima,izvinjavam se sto kvarim kutak za caskanje teskim temama,ali mi je bas hitno a racunam da cu ovde najbrze dobiti odgovor

Da li je neko radio HSG u Feroni?odradila sam sve pripreme i danas se sokirala kad mi je sestra saopstila da u stvari se ne radi kod njih nego se ide na neku drugu kliniku jer Ferona nema rendgen kabinet....
Da li je to njima uobicajena procedura?malo sam se uprpala....znacilo bi mi iskustvo ako ga iko ima i jos jednom izivinite sto ovako upadam :-)
Ja sam radila u Feroni. Da, nije kod njih u zgradi ali ti radi niihov lekar. Meni je radio Milatović, kada sam ga vidla pitala sam ga da li je punoletan  b  b  b  b  b čovek deluje mladoliko samo tako.
Ja sam sama tražila bez anestezije i nisu mi ništa izvlačili  b  b  b  b Malo je bolelo kao kada dobiješ pa dok ne krene i to kratko. Posle uredno odo na ručak pa na čitanje nalaza kod njih d d d d a da desni mi je ne prohodan.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od MalaSaJuga 28/4/2017, 15:42

Mah od mene...ja sam u nekom svom haosu al valjda prilazi...
Onaj dan sam tako lepo procaskala sa Biksi,uh milina. Pa onda moja Zmajuska me zvala...e to zena zmaj,moja podrska,mja druga majka,moj andjeo cuvar i sam Bog je poslao da bude uz mene kad god zalutam...volim te zmajusko moja.
Evo nek glupo i mucno vreme kod nas,ja pijem kaficu i cekam da se maleni probudi ..
Ljubim vas sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od BiKsi :) 28/4/2017, 16:23

Mala sjuga, ljubac od mene! Ismejasmo se i lepo iscakulasmo! Hvala za poklone!

Soji se isto zahvaljujem i za razgovore i poklone! Moje dete joj svaki put ćapi neku heklanu igračku!

Volim vas Leskovcanke moje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

April , neka nam bude srecan i blagosloven! - Page 3 Empty Re: April , neka nam bude srecan i blagosloven!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu