KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

+41
Bobac
Mimi12
MalaSaJuga
ivanicasale
PalcicaBg
Šašava
Strumfeta78
Hobbes
Eve
Tavita
Sirijus
micam
sanja 73
Zmajuška
BiKsi :)
Sofija Veks
Jerapetra
valika77
Lija
mimi85
mamadabudem
Vuchica
Ancica 87
zsuki75
Niny
Simona
saska1
Anka13
Vanja80
aurora
fight&faith
lolipop
nina :)
SladZana
marina_82
noja
ganedina
kiki5
Deni
dusica78
alisa
45 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 4/4/2017, 21:47

Zdravo bebo,bas si cakana :-) Neka ti trudnoca do kraja bude tako dosadna,pu,pu...

Mimi svaka trudnoca se racuna od prvog dana poslednjeg ciklusa,nema veze dal je vto ili prirodna.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 4/4/2017, 22:08

PalcicaBg ::
Mimi svaka trudnoca se racuna od prvog dana poslednjeg ciklusa,nema veze dal je vto ili prirodna.
Znam Very Happy .
Ali sam mislila na iscekivanje. Kod prirodne kad saznas, vec si u drugom mesecu trudnoce.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sofija Veks 4/4/2017, 23:08

Joj lepog malog bebirona, kao divno raste u maminom stomacicu, pu, pu!
poljubci

Za test i ja ne znam, sto rece Mimi, svi su slicni...

Ljub ljub!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 4/4/2017, 23:13

Hahahah, bas tako Mimi 12, bukvalno traje manje mjesec dana lol!
A svi su ti testovi isti, nego za ovaj jos ne čuh. Sve je to dil izmedju doktora i laba majke mi. Imaju neki procenat 100%

Kod nas kisa, bas smorno, ne mozemo napolje. Skocice zaspale a ja vilenim.po netu umjesto da spavam. Laka noc drage moje srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Tavita 5/4/2017, 00:28

Nek bebirončić samo raste, vreme nek leti, a trudničke stranice se pune radošću. Da tete kutanjke lepo ćakulaju kod mame Blanke Very Happy
Elem, Blanka, u pravu si za te testove i dil sa doktorima. Što se mene tiče, to je čisto bacanje novca, a ispituju se samo 3-4 najčešćr hromozomopatije.... A beba koja nas je sve tako iznenadila i obradovala ima da bude čudo od deteta ♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od marina_82 5/4/2017, 04:16

Blanka divna je bebica smajli angel Uzivaj ljubav
Uhvatih se danas da razmisljam o imenima na slovo K sunny
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 5/4/2017, 05:14

Kako je ovde veselo, diiiiiiiiiiiiiiiivno!
Blanka ti si za medalju sa svojim provalama. Ja uvek kao da gledam neki film kad citam tvoje postove. Fantasticno sto si trudna, a to zaboravis sa vremena na vreme.

A slicica malog ceda...aaaaaaa. ja se ljudi moji topim. smajli angel Bozanstveno!

Mimi je tako u pravu sto se tice VTO trudnoce, nekako se otegne - u mojoj glavi sam bila trudna valjda i pre poslednje menstruacije, negde od prve pomisli da se spremam za naredni ciklus VTO-a.

Lijo, jesmo nas dve blizu, ja sam se porodila sredinom avgusta tako da su nase bebe nedelju dve jedna od druge. Sto se tice zubica, simptomi mogu biti razliciti - od blagih, kao lucenje velike kolicine pljuvacke, pa do temperature. Moj beban nije imao nista od toga - osim - sve je trpao u usta, ali to radi od 3 meseca i malo su mu omeksale, kao blago otekle desni. Pred samo izbijanje zuba nocu skoro nije ni spavao, budio se na svakih pola, sat vremena uz vrisanje. Dokle ste vi stigli sa zubicima? Kod nas i dalje jedan nikao. Drugi se necka. Spavanje se malo stabilizovalo.

Blanka sto se tice testova, ne znam koliko ce ti biti od pomoci, ali kod nas se radi bas Panorama. Pod odredjenim uslovima pokriven je i socijalnim osiguranje, i sledece je ukljuceno:
Poslednje dve stavke nisu nikada pokrivene socijalnim, jer se javljaju u 1 od 1000 trudnoca i smatraju se prilicno retkim. Rezultati su kod nas za 10 dana.

Condition Sensitivity (detection rate)
Trisomy 21 (Down syndrome) >99%
Trisomy 18 (Edwards syndrome) 96.4%
Trisomy 13 (Patau syndrome) >99%
Monosomy X (Turner syndrome) 92.9%
Triploidy/vanishing twin detection Detectable
Male >99%
Female >99%
22q11.2 deletion syndrome (DiGeorge syndrome) 95.7%
1p36 deletion syndrome / Angelman syndrome / Cri-du-chat syndrome / Prader-Willi syndrome 93.8->99%

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 5/4/2017, 07:56

Da ljubnem ovo malo cudence, dusa mila, nema lepsih slika, sem kad se rode!

Da ljubnem i Katju i Kasiju, i mamitu naravski!

Da imam viska para, ja bih uradila taj test, mada, bezveze je ako na nesto posumnjaju, mora amnio. Ja bih se pre mozda usredsredila na kvalitetan i detaljan uz.

Mah, mah lepotice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 5/4/2017, 11:18

Tavita, jeste, i ja tako mislim, a onda kad vidim u najblizem okruzenju dijete kojem su svi dabl i tripl testovi bili uredni, ultrazvuk savrsen, onda ne mogu da ne mislim i uhvati me bas neki osjecaj straha. U pitanju je djevojcica moje super prijateljice i samo kazem ne daj Boze nikome! Kako si ti? Kako se osjecas? ljubav

Marina bravo,ima toliko lijepih imena na slovo K , samo razmisljaj, pa kad se odlucis javi nam.love

Bobac hvala, moracu ovo da prostudiram,a sad mi se strasno spava osmeh srce Ljubim vas svo troje i batu kući.

Biksi, ljubimo i mi tebe, ljubi nam malog slatkog zvrka Arsu. srca

Kiša nas smori, nidje ne idemo, pa onda se kuci zanimamo, izigravamo animatore po citav dan, bas nam veselo. Nista mi se ne radi,samo bih da spavam i odmaram, pa sam po cijeli dan u pidzami.
Ljubimoo vaaaas poljubac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 5/4/2017, 14:05

Blankic, mislim da si me pomesala sa Bobicom, ljubav ili jos bolje, mozda vidis buducnost :)

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od MalaSaJuga 5/4/2017, 14:32

Blankic slicica je prelepa a ja mislim da je to jedan decak, hihi...ma nek je zivo i zdravo nije ni bitno...al mi tako nesto u glavi...jos i ime uz njega osmeh srce
Bobac, izgleda pomesala ova nasa trudnica,al neka je da da BOG isti scenariokao kod Bobice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 5/4/2017, 14:48

Razmisljam ja Mala, mora da nasa Blanka nesto sluti.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 5/4/2017, 15:23

Hahahahahah, mislila sam na Bobicu kad sam pisala da ih ljubim.svo troje. Ali znas kako, nikad se ne zna, mozda ja nesto naslutim. Ajde sve mi je oprosteno lol!

Mala s juga osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 5/4/2017, 15:40

Neki Kosta na primer? beba

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od marina_82 5/4/2017, 15:50

Meni je jos lepse Kostadin smajli angel
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Tavita 5/4/2017, 21:29

Potpuno razumem te strahove, mislim da ih svaka od nas ima. Ali stvar je u tome što ti ni ti preskupi testovi ne garantuju ništa. Amniocenteza je u tom smislu sigurnija, jer se ispituju svi hromozomi. Ali nosi rizik druge vrste... Eh, našim strepnjama nikad kraja... Kad se rodi živo i zdravo dete, postoji opet strah od vakcina...

Mi smo opet najviše u horizontali, jet ipak postoji tunelizacija grlića. Utešno je to što je grlić još uvek dovoljno dug... Ali i beban svojski udara u njega. Dobro bi bilo kad bi se malo primirio. Ima li neki način? Kaže mi prijateljica da uzmem nešto slatko, mada znajući kako je beban pošandrcao od glukoze, nešto u to ne verujem Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 5/4/2017, 22:24

Neee, Tavita, prijateljica ti nije u pravu. Obrnuto. Dobro si ti shvatila.
U bolnici zene jedu slatko pred CTG da bi se bas beba probudila i aktivirala.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 5/4/2017, 22:33

Ma kakvi slatkisi tek ce da se pomami. Ne postoji nacin, bar ja ne bih sa tim eksperimentisala nikada, pa onda da se pitas sto se ne javlja, sto ne udara. To ti samo najavljuje da ce takav biti i vani kad izadje iz stomaka. Znaci bice jedan mali , veseli zvrk.
Meni je Kasija bila jako nemirna, njena strana stomaka je uvijek bila pomjerena u lijevo, ona se sano koprcala, dok je Katja bila mirnica prava. Zahvaljujuci Kasiji dobile su naziv skočice, a ustvari je ona velika skočica, i tako je i sada, ona nema mira ni jednog minuta, pa cak ni kada spava. Ili se stalno otkriva, ili se okrece poprecno pa zaglavi nogice kroz resetke, pocupala je sve lutkice sa kreveta, ma haos od nje. Tako da mama Tavita pripremi se. lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 5/4/2017, 22:37

Tavita, samo vi budite u horizontali. Izguracete vi nego sta jos dugo,dugo. Kod takvih situacija je bitno mirovanje, samo lezi i odmaraj sto duze. Sto bi rekli naspavaj se jer posle ce biti zuraje za sve pare kad se zvrk rodi. osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Tavita 5/4/2017, 22:47

Kasija je zvrk na mamu Very Happy Ne bih imala ništa protiv da ovaj malac bude takav, samo da bude malo pazljiviji kad udara u grlić. A jeste, kad ga ne osetim par sati, onda se pitam je li sve u redu. Ostajemo mi pri našim umerenim slanišima i voću Very Happy
A što se tiče 3K, spisku imena za bracu (ne znam što svi mislimo da je dečak) dodajem Kolju. ♡♡♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 5/4/2017, 23:13

Blanka, slatko me nasmeja sa podsecanjem da su bebe vec u stomaku formiranog karaktera. Prikljucujem se toj teoriji. Moje dete se isto ponasa sad kao i u stomaku. Isto mira nema, odlicno za maminu liniju lol! .
Tako da Tavita, svi su izgledi da ce te isto snaci. Odmaraj sad, jer pored tog zvrka neces kasnije moci. beba
Ne treba njemu slatko, ocigledno mu je dobro i sve potaman i tako kako jeste.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 6/4/2017, 00:02

E sta radite sa tim predlozima imena,a nidje mi nema Krsta! lol! lol! Čuš crnogorac a da nije Krsto, ne mere lol! lol! Samo vi šaljite predloge drage moje, ako bude djevojcica lako cemo se prebaciti na zenska imena. Jeste da sam ja neodlucna po prirodi, i kad su imena u pitanju tu sam bas izbirljiva ali vidjecemo, ima vremena. osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od SladZana 6/4/2017, 08:59

Blanka draga kad sam vidjela naslov dnevnika samo sto ne padoh na d. Very Happy Very Happy Very Happy odusevila si me to jest cudo u stomacicu. Katja i Kasija ce biti bogate osmeh srce
Uzivaj u trudnoci i lijepom vremenu koje je pred vama igra igra igra
I moja trudnoca je bila u istom periodu, ima da ponosno setas stomacic citavo ljeto i jesen usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Vuchica 6/4/2017, 10:25

Blanka ::E sta radite sa tim predlozima imena,a nidje mi nema Krsta! lol! lol!  Čuš crnogorac a da nije Krsto, ne mere lol! lol! Samo vi šaljite predloge drage moje, ako bude djevojcica lako cemo se prebaciti na zenska imena. Jeste da sam ja neodlucna po prirodi, i kad su imena u pitanju tu sam bas izbirljiva ali vidjecemo, ima vremena. osmeh srce

Biranje imena, nesto najlpese!!!!

Citamo dnevnik, pratimo, uzivamo u tvom pisaniju i saljemo goooooomilu poljubaca!

usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Tavita 6/4/2017, 10:51

Hahaha, Blanka, ti si stvarno šou živi! Gde sad iskopa Krsta lol! Šalu na stranu, ime je lepo, simbolično, zvuči snažno, ali kako da Krsto bude brat Kasiji i Katji Very Happy A ko zna, možda bude i sestrica Krstinja ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 6 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu