KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 16/3/2017, 19:19

I meni se cini da su kod Palcice dvojke 😊😊ako su i zasluzila je posle svega.Navijam svim srcem.
Mika srecno .Kod mene svaki put od male bete biohemiska cim vidim malu betu odmah znam sta me ceka.
Koracaljke srecno svima samo napred!
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 16/3/2017, 19:30

Palcice, ako se ne varam jednom prilikom rekla da se plasis da ostanes trudna sa blizancima, al zivot je tu da nas iznenadi i testira, a ti si hrabrica i nek su ti bebaci zivi i zdravi! To je moja beta od 13 dpt, sa blizancima :)

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 16/3/2017, 19:38

Mika,jesam,svaki put sam se plasila da ne budu blizanci,a bio je corak.Neka sve bude kako treba,izboricu se ja sa njima :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 17/3/2017, 09:55

retko svracam na kutak jer nemam vremena od mog nemirka Laze

Kad sad imam sta da vidim , kakve prelepe vesti o novim trudnocama

Prvo Blanka iz prirodnih radova, pa Sasava, pa Mika

A najvece odusevljenje mi je izazvala vest o Palcicinoj trudnoci. I to kakva beta prava pravcata blizanacka
Drage moje cestitam vam od srca i zelim lepu i laganu trudnocu
Posebno mi je drago sto su ove predivne vesti krenule u martu u mesecu u kome sam ja rodjena
Zelim da se ovaj niz pozitivnih beta nastavi

Ja samo cekam da se sa vescu o trudnoci jave pre svega nase stare kutanjke pre svih Saska, Mama da budem, hocukusurnecuzvaku,Ivanicasale, Zmajuska i ostale koje to bas dugo, dugo cekaju,a naravno i sve ostale
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 17/3/2017, 10:18

Drage moje,hvala na divnim recima i vasem radovanju,mnogo mi znace jer znam da su najiskrenije,niko ovo ne moze da razume bolje od vas.
Ultrazvuk zakazan za 26ti.Jedva cekam pa da konacno odahnem i obradujem se ljudski,jer sam jos uvek u grcu i neverici da se ovo meni desava.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 17/3/2017, 11:33

PalcicaBg ::Drage moje,nisam bila bas aktivna u poslednje vreme,al evo me s lepim vestima.Radila sam fet pocetkom meseca i izgleda smo uspeli ovaj put.9dpt beta 255,11dpt 900.
Ja sam se ovaj put ponasala najnormalnije,isla na posao,nisam se cuvala uopste.
6og dana posle transfera sam imala braon mrljanje koje je hvala Bogu odmah sutradan prestalo.
Moj muz je ubedjen da je on zasluzan za uspeh jer je ovaj put prisustvovao transferu lol!
Eto sad cekamo ultrazvuk i nadamo se najboljem.

ja udjoh da se zapljunem u Blankin dnevnik, kad imam sta da vidim!!!! osmeh srce

Draga, nemas pojma koliko mi je drago!
Lagano sad, i sama kazes ovaj put je sve drugacije. Naravno, ovog puta bebac stize!!!!
Ljubi muzica, zelim ti samo uzivanciju u trudnoci. I jedva cekam dnevnik!

cekalice, koracaljke, hajde hvatajte se u kolo, prolece je na pragu, da bude sto vise pozitivnih beta i novogodnisnjih mirisnih paketica!!!!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 17/3/2017, 14:27

Ganedina osmeh srce
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 17/3/2017, 14:29

Palcice, vrlo ozbiljna beta tzv. BETURINA! sunny sunny sunny sunny Samo napred!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirica1977 18/3/2017, 10:27

Moje smrzlice prezivele yes yes
Sinoc uradjen transfer....cekamo betu. Very Happy Very Happy
leptirica1977
leptirica1977

Broj poruka : 85
Godina : 46
Location : Indjija
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 18/3/2017, 10:31

Divota! Čekamo i navijamo sa tobom zajedno! osmeh srce
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/3/2017, 15:11

Leptirice, bravo, srecno! Jesi li radila iz prirodnog ciklusa FET ili sa kontracepcijom,pisi nam.
Evo link https://kutak.forumotion.com/t1309p250-priprema-za-fet-embriotransfer-zamrznutih-embriona#573632
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/3/2017, 17:15

Leptirice srecno,da ovaj put trudnujemo zajedno,kad vec prosli nismo :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 18/3/2017, 18:28

Leptirice, srećno! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 19/3/2017, 17:14

Leptirice srecno ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 20/3/2017, 14:34

Leptirice, srećno draga srca srca srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobac 20/3/2017, 16:39

Draga Leptirice, srecno! Zelim ti jednu dooooooosadnu trudnocu!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobac 20/3/2017, 16:43

Izvinjavam se, zaboravih... svu srecu i Palcici, Sasavoj i Miki. Samo da se tako nastavi!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 20/3/2017, 23:17

Blanka!!!! Pa ovo su sve divneee vesti!! Nisam u toku, i samo dodjem, provirim i imam sta da vidim. Divota!!!!!
I za tebe i za Palcicu!!! osmeh srce osmeh srce srca srca igracice igracice igracice igracice igracice
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nina :) 20/3/2017, 23:45

dora kad sam videla da si se javila prvo mi je kroz glavu proslo i dora se javja da je trudna i da je krila trudnocu ko ostale.mozda nesto i slutim ko zna
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 24/3/2017, 20:57

nina :) ::dora kad sam videla da si se javila prvo mi je kroz glavu proslo i dora se javja da je trudna i da je krila trudnocu ko ostale.mozda nesto i slutim ko zna


Nina, draga!! Na žalost, još uvek ništa. Prošlog meseca mi je prvi put kasnilo posle, pa ja mislim 5 godina, ali ništa nije bilo, samo eto kasnilo je.
Ali ne gubim nadu! osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 24/3/2017, 22:07

Dora naravno da ne treba gubiti nadu. Samo hrabro hrabra zeno,sve ce to biti kako treba. Svu srecu ti zelim i jako vucem za nos. Zivot cini cuda ja sam cist primjer toga!!! ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sretnazvijezda 25/3/2017, 13:52

Djevojke drage ne znam dal sam na dobrom mjestu al da vas ovdje pitam jer sigurno neko zna....ja nisam uspjela bas da izguglam dal je u Srbiji dozvoljena donacija spermija i jc?? Znam da se pricalo i pisalo krajem prosle god.al ne znam dal je odobreno??
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/3/2017, 15:31

Nije jos uvek...taj zakon jos nije stupio na snagu al bi trebao do kraja godine
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/3/2017, 17:22

Devojke, zene, saborke, sve vas puno pozdravljam!
Pre svega zelim od sveg srca da cestitam svima kojima je ovaj mart doneo srecu i pozitivnu betu! Bravo, samo napred i da vam trudnoca bude skolski dosadna 👏🏼👏🏼👏🏼❤❤❤
A sad da podelim sa vama i svoju pricu...iz slicnog razloga kao i neke od vas, nisam imala snage da ovo delim dok je trajalo, a nazalost se nije zavrsilo srecnim krajem, tj pozitivnom betom...naime, usla sam u postupak 24. februara, sa stimulacijom od 12 dana, sto zbog godina i slabe rezerve jc, sto zbog lose reakcije na blagi pocetak stimulacije. Da ne duzim, posle 12 dana, od 3 folikula imala sam 2 jc, od kojih se samo jedna oplodila. Posle 3 dana mi je vracen osmocelijski embrion (doktorka ga je Bog-zna-kako hvalila). Receno mi je da uradim posle 12 dana betu, ali ja sam neizdrzavsi uradila 11-to jutro kucni test, koji je bio negativan, kad sam vec skoro sigurna bila da od te price nece biti nista. I naravno juce je beta bila <1...
Ovo mi je bio 2. pokusaj, godinu i po dana kasnije od onog prvog u Pragu...bas sam se smorila jako jer imam utisak da sam sad sve ucinila sto sam mogla, i alternativa i akupunktura (koja je sve vreme isla paralelno sa stimulacijom), i sve zive analize i predostroznosti...i opet nista...
E sad, ono sto ja vas zelim da pitam jeste- ako sam vec u problemu sa visokim fsh (16.4) i niskim amh (0.37), da li postoji mogucnost da mi je neuspeh izazvao jako nizak estradiol? To je obicno boljka svih zena sa visokim fsh, pa i moja.. Citala sam po forumuma da neki doktori prepisuju i estrogen uz utrogestan kao podrsku posle transfera, pa bih zelela da znam da li je mozda tu mogao nastati problem? Ja sam primala: femibion vitamine, fraxiparin, dexason, utrogestan 3x200 i na 5 dana progesteron depo. U toku postupka sam proveravala oba hormona, pa tako znam da je progesteron do kraja bio bas kako treba. Ali estradiol nije. Posto sam ga bas iz tog razloga merila vise puta u toku postupka, evo kako je to izgledalo: na dan punkcije e2 je bio 106 i onda je padao sve vise: na dan transfera je bio 81.6, a posle 12 dana, na dan kada sam vadila betu bio je 41.3.
Beta je bila <1... (to je bilo juce)
Pitam ovo jer sam procitala da bi estradiol u prvom trimestru trudnoce trebao biti nesto blizu 800 pg/ml ! (sto nije ni blizu mojih vrednosti, pa cak ni one nakon stimulacije, iako mi je endo da transferu bio cak 13.5mm)...
Pritom, doktorka Kopitovic je bas bila odusevljena i embrionom i endometrijumom, ali meni se cini da je moj problem sto meni endo ne moze da opstane zbog tog niskog e2. Cak i u prirodnom ciklusu ne raste pravilno do ovulacije (koju sve cesce prirodno i nemam), vec je evo npr u ovom posl. ciklusu pred stimulaciju dosao do 9mm 9. dana ciklusa, i onda poceo da se tanji...iz tog razloga sam pomislila da je mozda trebalo nakon stimulacije da mi pored utrogestana uvede nekako i estradiol (tj estrogen) kao podrsku da stvar uspe...nisam pametna... 😔
Izvinjavam se na predugom postu, ali htela sam da objasnim celu svoju situaciju detaljno, kako bi mi mozda neko pomogao da pokusam da shvatim razloge za ovaj neuspeh....eto, bila bih vam bas bas zahvalna...


Poslednji izmenio Principessa dana 25/3/2017, 17:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/3/2017, 17:49

Prvo da ti kazem da mi je jako zao zbog negativne bete, grlim te jako!!!
E sad nije ni jasno kako endo pocne da ti se tanji? Jel krvaris izmedju ciklusa? Koliko znam endo se tokom ciklusa deblja i krvarenje tj mestruacija pocinje kad endo krene da se ljusti, tj tanji... znam da moze da stagnira i da se ne devlja dovoljno al da se bez krvarenja tanji to jos nisam cula...
E2 koliko znam nema nikakve veze sa trudnocom...
E sad da shvatis zasto nije uspelo... tesko... nema nekog obrazlozenja... znas i sama pravilo je da nema pravila... nazalost sreca igra veliku ulogu...
Kao i sto sama znas sa smanjenom rezervom problem je i kvalitet jc... e2 treba da raste i maksimum dostize u vreme ovulacije... tebi je bio poprilicno nizak pred punkciji... kad ti izvade jc normalno je da e2 padne...
E i debljina endometrijuma nema veze sa ovulacijom, tj dal ce do nje da dodje ili ne... folikul raste , za to vreme se endometrijum deblja... folikul puca kad dostigne nekih 20 do 25mm ( bez obzira na debljinu endometrijuma ) oslobadja jc...jc se oplodi i spusta se kroz jajovode do materice i ako je endo ok tu se gnjezdi i eto trudnoce... tako da endo i jc i ovulacija napreduju nezavisno jedno od drugog ... ala ga objasnih hahaha nadam se da si razumela sta sam htela da kazem
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu