KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 29/9/2018, 17:38

Hipatija85 evo ti link sa bloga gde je Ambra sve lepo objasnila korak po korak meni je baš koristilo.
https://usvajanje.wordpress.com/2016/01/16/od-odluke-do-konacnog-usvajanjaambra/

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Hipatija85 29/9/2018, 17:56

Hvala puno. Iščitaću sada
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od alisa 1/10/2018, 10:08

Drage nase... blizi nam se i 11-ti rodjendan Kutka Very Happy
Vise detalja na sledecem linku https://kutak.forumotion.com/t3296-proslava-11-tog-rodjendana#599249
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Hipatija85 1/10/2018, 19:14

Malo sam dosadna, ali me zanima da li znate nekog ko je odbijen za usvajanje? Interesuje me i ta druga strana.
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 1/10/2018, 19:44

Hipatija85 koliko sam ja čitala , osim jedne žene koja se kao sinl osoba prijavila za usvajanje svi ostali su dobili podobnost.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Hipatija85 2/10/2018, 12:49

Hvala :-)
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 5/10/2018, 16:12

Ixxa, nek je sa srecom roditeljstvo! Uzivajte!

Bobo, da vas sto pre obaveste kad he raj razgovor. Ja bih garant bila pogubljena kao i ti. Drzim fige.

Novim curama dobrodoslica. sto pre postale mame
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 6/10/2018, 17:02

Zdravo svima 😊 Mi smo imali prvi razgovor sa psihologom iz CZSR. Pričali smo oko sat i po vremena. O našem životu, detinjstvu, medjusobnom odnosu kao para i tako.. samo smo upoznali psihologa za sada i mogu reci da je zena jako azurna, prijatna i profesionalna. Predali smo papire u petak 28.09. a već nam se javila u ponedeljak da se dogovorimo za prvo vidjanje. Sve je proslo super 😊
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 6/10/2018, 22:28

Bravo Sanjosh! Srecno nadalje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 13/10/2018, 09:22

Samo da se javim ,od našeg prvog razgovora nije bilo ništa , nije to to. Ali dobro idemo dalje , šta je tu je . E sada jedno moje zapažanje ,a ja to nisam znala, sva naša komunikacija ide preko ljudi iz Czsr i informacije o detetu dobijamo od njih a o deci u hraniteljskim porodicama brinu i obilaze ih zaposleni iz Centra za porodični smeštaj i usvojenje . Sto su potpuno dve razičite ustanove. Tako da se može desiti da zaposleni Czsr dete ne vide od dana smeštanja deteta u porodicu hranitelja tj. to može biti i neki duži period. Tako da mi uopšte nije jasan taj sistem funkcionisanja , ne razumem zašto to nije objedinjeno .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 13/10/2018, 18:05

U nasemm slucaju su zaposleni iz CZSR obilazili dite cesto i znali sve o njemu. Kad smo išli prvi put da vidimo dete išla je i žena iz centra za porodični smeštaj sa nama a i socijalne radnice dve.Oni su zajedno vodili postupak i bili upoznati o svemu. I uopste se ne potresaj , kao ja, što nije uspelo prvi put. Videces, kad dobijete dete, bices srecna sto prvi put niste izabrani.
I po 1000-ti put kazem da smo zahvalni sto smo dobili bas ovakvo dete kakvo sad imamo. Isti je tata iz dana u dan a i mene imitira u mnogo cemu. Ali nikako da mu kaže tata. Ni posle godinu ipo ne može da kaže tata vec ga zove imenom, a mene mama Tijana. Kad prica sa drugarima govori moj tata ali kad treba da mu kaze tata mogu li dobiti ovo ili ono, tata hoćemo li u grad... on kaže Saša. Videćemo kako će kasnije biti.
Srećno na daljim razgovorima!!!! Very Happy
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 14/10/2018, 12:46

Bobo, nije dosao vas momenat. Verujem da oni ipak znaju sta rade. Mada ponekad mi je u to tesko poverovati, ali opet se trudim da budem optimista. Navijam da novi razgovor urodi plodom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 15/10/2018, 09:14

Draga Bobaue,

verujem da će biti bolje sledeći put.

Nama je upravo drugi razgovor bio PRAVI! sunny

Što se tiče kontakata matičnog detetovog centra sa detetom, i ja sam stekla sličan utisak kao i ti, tj. da su dete u hraniteljskoj porodici češće posećivali radnici centra za hraniteljstvo i da su oni mnogo više znali o detetu, dok je detetov matični centar neposredno pred razgovore sa potencijalnim usvojiteljima imao jedan ili dva odlaska u hraniteljsku porodicu gde je dete boravilo, a pre toga ga nisu videli par godina...

Držite se i očekujte novi poziv i razgovor.

Mnogo pozdrava!

sunny sunny sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 16/10/2018, 17:47

ćao ljudi tu sam...naša mala je evo već sad će dva meseca kod nas i kao da je sto godina....najlepša su jutra kad se mazi ....a inačr je mazulja krenula je da ostaje malo kod jetrve ili moje svekrve bez mene sto mi je OK s obzirom da do sada nije htela ni sa kim bez mene....ljudi obozavam je...
Ne znam ko je pisao o kartonima ali nama su isto trazili da iz CSR posalju zahtev i nakon toga karzon je stigao u matični DZ...od kad je kod nas niko nije sošao da nas obidje nas dve smo resenje o adaptaciji nosili u matični CSR ....upisali smo je vec u vrtić zbog mesta....a i tano je išla u vrtić obozava decu ...rekli su da ce period adaptacije trajati krace od 6 meseci ali niko se vise niti javlja niti raspituje ....tako da stvarno ne znam sta reci sto se ministarstva i toga tice....nista me nije briga osim da je VOLIM... Sanjosha 88 samo polako mi smo išli na prvi razhovor pa nam nista nisu javljali dva meseca ...pa smo išli i na druge ...ali je prvi opak bio presudan ..i nismo mnogo čekali nama od predavanja papira do podobnosti je prošlo 4 meseca prvi razgovor je bio 2 meseca kasnije a nasu malu smo dobili dva dana pred njen rodjendan u avgustu 😘😘😘😘.....sve ovo sto se piše ovde inove zenw su zakon
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/10/2018, 11:54

Divnooo Ixxa, ljubav cveta!

srca srca srca

Za to se živi!

srca srca srca
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 19/10/2018, 16:49

Drage dame,

Evo malo i mene da se javim :) Kod nas su danas bili ljudi iz CZSR, svasta smo pricali i prelazili razne teme. Sve u svemu su rekli da je pre par godina bila situacija da ima puno usvojitelja, a malo dece, a da je danas drugacije. Da li su hteli da nas ohrabre ne znam, ali tako je rečeno. Imamo tu neku skraćenu verziju školice jer smo jedini par. Jako sam uzbudjena i srećna. Takodje su nam rekli da su se oduševili molbom što smo napisali, a trudili smo se da bude šaljiva, kulturna i kratka. Čekam da nas ponovo pozovu 🙃 Puno mi je drago Ixxa! Obozavam da čitam ovakve komentare. Svima hvala na podršci. Bobaue, kako su nama rekli ovi divni ljudi iz CZSR, moram da ih pohvalim zaista, da jednostavno idemo sa stavom da naše dete čeka baš nas. Ono je tu i čeka kao i mi njega. I ako nakon prvog razgovora ne budemo izabrani, da razmišljamo tako da to nije naše dete koje nas čeka, i da smo jedan korak bliže njemu. A baš su me te reči raznežile i ohrabrile. ❤
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 19/10/2018, 17:17

jao Sanjosha 88 sve je to brzo veruj mi smo ocekivali da cemo mnogo duze da čekamo ...ali naša ćera kazu d aliči na mene ima moj osmeh i sve se to namesti videces dok si rekao piksla eto vama vašeg deteta ,😘😘😘
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 19/10/2018, 19:31

Sve ce to doći na svoje vrlo brzo. A uz to ste i veoma mladi. I tačno je da radnici iz Czsr gledaju da dete liči na jednog ili oba roditelja. Samo opusteno ako je to moguće. I zapamti, više će u školici da cimaju tvog muža nego tebe jer imaju nepoverenje prema muskim partnerima. Smatraju da muškarci nisu dovoljno spremni za usvajanje , da su se odlučili pod uticajem žene da usvoje dete. Tako je bilo i kod nas. Držimo fige!!!!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 19/10/2018, 20:31

ej trkosoca jeste to za muske...kad smo otišli po papite za adaptaciju napokon posle koliko gospodja iz centra je rekla mom suprugu da je u njemu na prvu loptu videla očinsku figuru ...jer prilikom upoznavanja nije odmah trcao ka ćeri čekao je da ona njemu pridje...i sve ima svoje mi smo na prcom susretu ostali tri sata i spavala mi u rukama ...
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 19/10/2018, 22:31

Gledaj oca - daj mu cerku. Laughing
Moj muz je igrao kljucnu ulogu, Ana je prvo na njega bacila oko. Ja sam joj bila u drugom planu. Razz
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 19/10/2018, 23:07

jao Ambra hahaha kod mene je drugacije moja Una je mnogo vezana za mene ❤️❤️❤️ srce majkino ....dušica moja skroz sam i ispunjena i izgubljena ....još ne verujem
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 19/10/2018, 23:17

Ja sam mislila na prvi utisak i dok nije dosla kuci. Very Happy
Da ne pricamo o vezanosti... ja imam senku, telohranitelja, vecitu pratnju, "neka mama ce", wc drustvo, eho dok pricam, imitatora, moju kopiju u svemu (i ako je nisam rodila)... ako sedim - sedi, ako lezim - lezi, ako pricam - prica, ako telefoniram - telefonira, ako kuvam - sedi na radnoj ploci i kuva i ona, ako prostirem ves -dodaje, ako stavljam ves - ubacuje u masinu, ako se tusiram - lupa na vrata, ako spavam - budi me, ako jedem - broji mi zalogaje... da nastavim?
Ma jooook uopste nije vezana za mene! Sto se bre tako za oceve ne vezu? lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 20/10/2018, 10:45

Joj Ambra, hahahahahahaha! lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 20/10/2018, 12:40

hahahaha Ambra surova istina hahahaha i ono malo kad spava da ugrabim da odradim poslove bez nje...a posle na sistematski dam ke odvela dam joj maramicu da obriše ruke a ona krene da briše stolove pa se savije pa ispod stola hahaha još pita doktorku moze prozor ....ispada da je teramo da radi hahahaah
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 22/10/2018, 00:01

Nisam te pratila, koliko je stara tvoja devojcica? :)

Mi smo sad u fazi otkrivanja tela.... razgledaju se u vrticu u zajednickom wc-u, ko ima pisu ko ribicu, kako te stvari funkcionisu (u ocima cetvorogodisnjaka veoma humoristicno), i onda dodje kuci i pita me: mamaaaa imas si.e? Imam Ana... a 'ocu ja da imam si.e kad porastem?
Ja se toplo nadam da hoces jer osim (takva su vremena neka sugava) sto cu morati da dignem kredit da ti slavim 18. rodjendan u Hajatu, moracu i dodatni da ti poklonim i si.e ako te majka priroda ne obdari. Otac samo prevrne ocima i kaze valjda ce imati vise srece od tebe. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu