KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sareni leptir
bobica83
Lyanna
MaloMorgen
Bundevicav
enap
Bubamara
ivanicasale
Padobranka
Eho
jelena.kuburic
Vuchica
Niny
mirjanamirjana1986
winni
AriesGirl
lela1984
Ancica 87
alisa
SoJa
Vanja80
Zmajuška
nina :)
dada88
Amna84
saska1
Pahuljica29
bak
aurora
Mika
Arwen
tatjanica
sanja 73
sunny.tp
libra35
Mimi12
BiKsi :)
zumbulcic
kiki5
Bobaue
PalcicaBg
Sirijus
Blanka
MalaSaJuga
Tebi
Dora1
BabyBear
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
Vanilla
mimi85
noja
ahosame
Nataly17
Nevena77
zsuki75
61 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 6/5/2016, 13:32

Hvala devojke! Isto to vam želim ❤💙💚💛💜💕💞💝💋
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 6/5/2016, 14:17

Bravo Vanila bravo bravo bravo bravo
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 6/5/2016, 15:10

Bravo Vanila.... Svaka cast. Samo napred.... Kuckam sa mob PA nema roda....
Tiramisu kako Nam objasnise u Pragu implementacija se vrsi 7 do 9 Dana nakon et PA nekada se zbog toga moze javiti tzv krvarenje I zato miruj I misli pozitivno....
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 6/5/2016, 15:19

Bravo Vanila,sad cekamo ultrazvuk i navijamo za kuckajuce srculence!

Tiramisu za betu ti je rano da ranije ne moze biti,ne smes tako da razmisljas,misli pozitivno i veruj da na more ove godine ne ides jer ces biti trudna :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 6/5/2016, 17:15

E kako sam juce bila u haosu zaboravih reci najbolju foru iz Zemunske :) Kaze doca meni na kraju da uzmem uvece vaginalno jedan utrogestan od 200mg  lol! Ja reko doktore ja koristim 4x200mg plus 2x sedmicno depo progesteron. Kaze on pa dobro, ali na osnovu nekih tekstova koje je on citao sasvim je dovoljno uvece 200 mg. 
Sedim na stolici ko mucenica i mislim ovaj se sa mnom jos zajebava  lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 6/5/2016, 17:16

Evo i ja ujagmi malo vremena da udem na net.
Vanila cestitam na beti b b vv vv čestitamo čestitamo čestitamo
Sad aBd da na uz prode sve dobro i da ugledas srca

tiramisu mila zasto se opterecujes s vrijednostima bete. Ako se dobro sjecam i ti si vratila blast. zbunjen kao i ja. Kod nas bi se vec trebala ukazati mala, al bas mala beta.Sto se tice mora, hajde Boga ti ici ces, ima vremena. Evo i ja zadnje 3 godine nisam bila, sve se ganjala trudnoca...ali zato zeno aBd kad se porodimo pa sa malim mudonjama/pisuljama odemo ima da nam na plazi svi zavide igra
Evo postavit cu jedan tekst oko implantacije
Nakon transfera zametka starog 3 dana događa se slijedeće:

1 dpt...zametak raste i razvija se

2 dpt...zametak se razvija u blastocistu

3 dpt...blastocista se izliježe iz omota

4 dpt...blastocista prianja na sluznicu maternice

5 dpt...započinje imlantacija (ugnježdenje) i blastocista sve više tone u sluznicu

6 dpt...proces implantacije se nastavlja, morula i dalje tone u sluznicu maternice

7 dpt... morula se kompletno ugnijezdila u sluznicu maternice, ima stanice placente i fetusa

8 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv

9 dpt...sve više HCG-a se luči kako se fetus razvija

10 dpt... još više HCG-a se luči

11 dpt...nivo HCG-a sada je dovoljno velik da ga može detektirati kućni test na trudnoću iz urina


Nakon transfera zametka starog 5 dana događa se sljedeće:


0 dpt...zametak je u stadiju blastociste

1 dpt...blastocista se izliježe iz svog omota

2 dpt...blastocista prianja na sluznicu maternice

3 dpt...započinje implantacija (ugnježdenje) i blastocista polako tone u sluznicu

4 dpt...implantacija se nastavlja kako morula sve dublje tone u sluznicu maternice

5 dpt...morula se u potpunosti ugnijezdila u sluznicu i ima stanice placente i fetusa

6 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv

7 dpt...više HCG-a se proizvodi kako se fetus razvija

8 dpt... više HCG-a se proizvodi kako se fetus razvija

9 dpt... nivo HCG-a sada je dovoljno velik da ga može detektirati kućni test na trudnoću iz urina

Kod mene se sinoc pojavilo malo smedkasto,(4dpt blast.), jutros izmjerim temp kad ona pala za 0,3 stepena. Poslije citam negdje da od 6-8 dana poslije ovulacije moze doci do blagog krvarenje,ili spotinga. Na dan implantacije desi se pad temp i sutradan ona naglo skoci.Sad jedva cekam da sutra izmjerim.

Puno srece zelim svim cekalicama.
Nisam bas u toku sta ste pisale, nemam kad da citam ali cim ujagmim priliku skuhat cu kafu i sve iscitat

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/5/2016, 17:22

Vanila, divna beta, da ti trudnoca bude skolska i lagana! trudnica beba beba d d d d d d d

Sto se tice embriona i njihovog kvaliteta, bise meni vrhunski i blaste sam imala, pa mi se nisu kacili,zakacilo se kad mi embrioni bili stari dva dana!Ja ipakk mislim da je do materice, da li je taj mesec spremna ili ne da ugosti bebu ili bebe! I faktor srece igra veliku ulogu!

Dora, majko mila, koliko to traje, bas smor. Ajde vise da padne!

Tiramisu, rano je za betu, najranije 12.dan od aspiracije, s tim sto ne racunas dan aspiracije. Mada i to ume biti rano.

Tebi, draga,i ja sam se presekla jutros kad sam procitala tvoju poruku, al samo kad je sve ok. Sasvim je moguce da se pojavi i drugi mesak, bilo je dosta slucajeva. Pretpostavljam da se cisti materica.Ljubim te,kao i mrvu sto kuca u tvojoj pupi! Sta reci za tog doktora, zivote! v v v

Zsuki, ahosame ti je rekla. Neko za antitpo ne daje terapiju, neko daje pronizon,posebno ako imas neku sklonost ka mutaciji uz povisena antitela. Hasimoto vrlocesto ide uz hipotireozu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 18:09

Tebi, sve si nas ocigledno istraumirala, a tek kako je bilo tebi-to samo ti znas. Sad Bog mora da te nagradi mirnom trudnocom.

Tiramisu, rano ti je za betu, ne traumiraj se. Nije ni teorijski poceo da se luci hormon bete. Kad ti kazem ja, pristalica ranih testova Very Happy .
Sto se posla tice, ja nemam nista protiv ako imas dobre uslove. Ja sam radila, i sad i proslog pura, ali imam ok uslove na poslu. Sedim, ali ustajem, prosetam, idem i vracam se strogo taksijem,...
Ali ako ti je hladno tamo kao sto kazes, onda ne bih iskreno. Znas da po Kinezima embrioni ne zele da ostanu u "hladnoj materici". Ajd iskuliraj jos malo, tebe je zapravo uhvatio neizdrz. Bar do 10 dpt. A sad ide i vikend, dva dana manje.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 6/5/2016, 20:14

Zumbulcic moji embrioni su stari 3 dana,osmocelijski.
Mimi cula sam i ja za to "hladne noge,hladna materica" i muku mucim i sad,kuci,da zagrejem noge. Pokvareni ne greju a stan hladan,svako jutro palim klimu. Pa nista,videcu koliko cu izdrzati. Jos vecam da li da idem na posao ili ne. Mada mi je pametnije da ne idem jer je tamo ledara.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 6/5/2016, 21:24

Tiramisu, nemoj da misliš o poslu uopšte, pogotovo ako sediš u svežem i to 8h, ni slučajno! Opusti se sad! Leškari, šetaj i mirno čekaj svoj dan za betu! Biće sve super, videćeš 💕
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 21:30

Ne igraj se sad stvarno. Pa sto ti znace 2 dana u zivotu?
Ajde se seti samo koliko si se plasila kad si se razbolela da nece uopste doci ni do ETa. A sad bi zdrava prava posla u tu ledaru da sedis?
Bolje cuvaj te bebe, pa mozes na more za 4 meseca, jer ces biti na duuugooom odmoru od jedno god i po dana.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 6/5/2016, 22:27

Tiramisu, potpisujam Mimi12 od prve do poslednje riječi, kakav crni posao u takvim uslovima. Biće mora i uzivanja ali sa bebicom.

Mimi85 gdje si ženska?.Kako napreduju dani do bete?
Srecno cekalice ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 22:46

Da, stvarno, gde nam je Mimi85?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 6/5/2016, 23:10

Ma nesto se mislim da nije uspelo sad,ne znam mozda je samo takav dan.. ja vec gledam Skopelos smestaj ☺
necu ici na posao,ubedile ste me.a videcemo sta dalje..
Nego kad nam mimi85 radi betu?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 23:16

E dobro, sad sam mirna yes . Odoh po utrogestan pa na spavanje. Laku noc!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 6/5/2016, 23:17

Tiramisu i ja sam bila nasla smestaj na Rodosu :)  A o Rodosu cu neki drugi put. Tako ces i ti za Skopelos Wink


Poslednji izmenio Tebi dana 6/5/2016, 23:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 23:20

Tebi ::Tiramisu i ja sam bila nasla smesta na Rodosu :)  A o Rodosu cu neki drugi put. Tako ces i ti za Skopelos Wink

Ma neka gleda samo kataloge, bezopasnije nego da ide na posao.
Tiramisu, nemoj samo nista da uplacujes u sledecem naletu hormona, molim te! affraid

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 6/5/2016, 23:44

Zene, nemojte da zaboravite da se upisete u Statistiku za 2016. god... za one koje nisu Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 7/5/2016, 00:04

BB upisacu se cim mi neko nesto konkretnije kaze Very Happy  Cekam bar Zivanica u utorak.  lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/5/2016, 09:38

Mimi je juce bila zauzeta Djurdjevdanom.... Anegdota od juce, prilazi kumina baka i kaze jao kako lepo napredujes, vec se poznaje stomak, kako podnosis, povracas li? Ja zbunjeno kazem ma nisam trudna tj ne znam jesam li cekam... A zeni cudan moj odgovor i opet ona na tu temu... Tu se umesa kum i kaze bako nije mi to sestra (sestra mu je trudna, peti mesec) to mi je kuma. Zena se sva postidela, ja crvena ko bulka a muz i kum osmesi do zuba. Kaze kum mozda baba zna ako mi vec ne znamo hahaha. 
Naduvena sam kao zaba vec par dana a nosila haljinu...zamislite me samo na sta licim hahaha... 
Sto se tice bete pojma nemam kad cu raditi, ne znam realno ni kad bi trebalo... Sledece nedelje cu o tome razmisljati...

Inace da pohvalim muza, kakva solidarnost na delu!!! 4 torte, brdo sitnih kolaca a on nece da jede jer ne jedem ni ja! Kakav vetar u ledja i podrska je moj dragi!osmeh srce
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 7/5/2016, 10:08

Mimi, bravo za muža 😊 a i baka je neka legenda 😁
Ali tek tvoj stav, to mi se najviše sviđa i to mi obećava 😉
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 7/5/2016, 10:11

I moj mužić ima sy klinefelter 😉
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/5/2016, 10:22

Sad mi je smesno to sa bakom ali juce nisam znala sta cu s njom. Nisam odmah skontala da me pomesala sa kumovom sestru i u glavi mi bilo a kako ona vec zna hahahahah. 
Opustena sam, kako bude-bice. Simptome nit trazim nit ih nesto uocavam-zapravo se ne opterecujem da ih trazim. Jedino sto sam naduvena  to primecujem sta god da obucem  lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 7/5/2016, 10:26

Hehe,slatko ste me nasmejale.
Jutros temperatura 36,9 svidja mi se to ☺
Popodne odoh da vadim prl,pg i tsh napokon 5-ti dan ET.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 7/5/2016, 10:41

A sto prl danas tiramisu?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu