KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sareni leptir
bobica83
Lyanna
MaloMorgen
Bundevicav
enap
Bubamara
ivanicasale
Padobranka
Eho
jelena.kuburic
Vuchica
Niny
mirjanamirjana1986
winni
AriesGirl
lela1984
Ancica 87
alisa
SoJa
Vanja80
Zmajuška
nina :)
dada88
Amna84
saska1
Pahuljica29
bak
aurora
Mika
Arwen
tatjanica
sanja 73
sunny.tp
libra35
Mimi12
BiKsi :)
zumbulcic
kiki5
Bobaue
PalcicaBg
Sirijus
Blanka
MalaSaJuga
Tebi
Dora1
BabyBear
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
Vanilla
mimi85
noja
ahosame
Nataly17
Nevena77
zsuki75
61 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 5/5/2016, 17:55

Po meni je to dobar znak, znaci da mozes. Sad zasto je bio pobacaj ko to zna. Savetujem ti da se ne opterecujes puno sa prosloscu i ne znam sta si ocekivala na histero,oziljak? Mislim da to ne moze da se vidi,a cula sam da zene koje su imale puno kiretaza,grlic im je valjda elipsast ili tako nesto.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 5/5/2016, 18:07

Tiramisu u pravu si,bilo sta bilo. A da,ocekivala sam oziljak al nije bilo nista sem polipa i mikropolipa pa mozda se zato nije videlo? Tiramisu kada cekamo lepe vesti?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 5/5/2016, 18:08

A kiretaza nisam imala nikada samo je ovo ispalo.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 5/5/2016, 18:10

srculence 84 ::Draga nevena sta je tebi bilo poviseno od ovih analiza? Ja sam mislila da se rade samo nk celije kada ovo sve?joj ja kada odem da radim trombofilije,anti tela i jos ovi limfociti taman oko 700e
Srculence, ova analiza Nk celije tj. subpopulacije limfocita nije skupa: nesto manje od 5.000 din je ukupno sve ovo sto je Nevena napisala, ima puno stavki ali ukupno kosta ne vise od 5.000 din. Eto, da ti bude malo lakse, posto trombofilije i antitela jesu skupi, zaista. Ali mislim da te nece izaci 700e. Ja sam ukupno u Biomedici platila oko 40.000 tombofilije, antitela i ove nk celije.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 5/5/2016, 18:13

Lerapetra jel ja kazem nk celije u lab i oni odrade sve ovako po stavkama?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 5/5/2016, 18:16

Ja sam rekla subpopulacije limfocita, jer sam se prethodno raspitala ovde na forumu. Lela1984 mi je rekla kako se tacno zove analiza, posto ni u jednom labu nisam uspevala da nadjem analizu koja se zove nk celije, ni u Konzilijumu ni u Biomedici, niti ijednom drugom. Mada mislim da ce i ako kazes nk celije oni znati, iskreno. Ti reci tako, pa ako te pogledaju sa znakom pitanja u ocima, ti reci subpopulacije limfocita lol!  Ne znam u Konzilijumu, tamo je Nevena radila, mozda oni 'nezvanicno' to zovu nk celije, ali, kazem, u cenovnicima se ne zove tako. Ali, da uradice ovako po stavkama, i meni kad je stiglo ja se iznenadila, ocekivala jednu stavku.


Poslednji izmenio Ierapetra dana 5/5/2016, 18:17, izmenjeno ukupno 1 puta

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 5/5/2016, 18:16

srculence 84 ::Tiramisu u pravu si,bilo sta bilo. A da,ocekivala sam oziljak al nije bilo nista sem polipa i mikropolipa pa mozda se zato nije videlo? Tiramisu kada cekamo lepe vesti?
Uh,nacekacemo se,danas je tek 3det ako se prvi ne racuna 😬
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 5/5/2016, 18:21

Lirapetra vazi,onda cu reci tako pa ako nesto gleda cudno onda cu ja da kazem ovo drugo. Hvala vam osmeh srce tiramisu ima da cekas jos 9meseci dok se ono rodi e to ce biti cekanje igra igra
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 5/5/2016, 19:04

Nevena77 ::Laboratorija Konzilijum 011 3861 047, 011 2430 804. Adresa Svetog save 28a i Bratsva i jedinstva 105a. Sajt konzilijum.rs

Pomenutu analizu cine:
Limfiociti
T-limfociti (cd3+)
T-limfociti (cd3+) - jedna se odnosi na broj, druga analiza na procenat. Nisu greskom duplirane dve
Helper t celije (cd4+)
T-limfociti ( cd4+  )
Supresor t celije (cd8+)
T-limfociti (cd8+)
T-helper-supresor-celije-odnos
B-limfociti (cd19+)
Aktivni hla -dr-poz T-limfociti
HLA-DR-poz T-limfociti
NK celije (cd3-/cd16+)
NK celije

To bi bilo to. Na rezultatu su navedeni adresa i telefon, pa ih mozes kontaktirati zbog cene ili pogledaj na sajtu
Nisam vidjela. Hvala puno Razz Razz
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/5/2016, 21:14

Izvinjavam se sto upadam u vas intimni razgovor, ali primetila sam vec neko vreme da neke zene koriste Razz kao poljubac, sto je u stvari smajli koji se plezi, a cini se da je poljubac zbog crvenog jezika. Eto, izvinjavam se ako neka pomisli da joj "solim pamet", nije mi to namera bila, nego mi smesno sto to vec par puta vidim i nisam izdrzala da ne kazem (ovan bi na lakat....) lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 5/5/2016, 21:52

Da li je neka od vas koristila Profertil female? Gledam da li da počnem da ih koristim pred sledeći pokušaj..
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 5/5/2016, 22:04

Bb pomislila sam da sam ja,posto kuckam sa tel.ali nisam hehehe nema veze,lici na poljubac.
Dora ja sam cula za profertil da su ovako zene koristile,ne u stimulisanim ciklusima i da se dobro pokazao. Izvini na pitanju ali u potpisu ti pise vanmatericna,nisam znala da to moze u vto,ako ti nije tesko reci mi kako se to desilo.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 5/5/2016, 22:18

Ja sam mislila da uzmem Profertil i da ga koristim u narednih 3-4 meseca kao pripremu pred vto. Što se tiče vanmaterične, meni je rečeno (kad je ustanovljena) da će pre da se desi pri vantelesnoj nego pri prirodnoj trudnoći, a zašto je tako, ne zna se baš. Eto desi se, tako dr kaže. Ali svakako može da se desi, evo ja sam dokaz za to. Ali srećom ja sam imala manju betu i nisam morala na laparoskopiju i samim tim sam sačuvala jedan od jajovoda. Ali pad bete kod mene još uvek traje. Danas sam radila betu, spala je na 36 a pre nedelju dana je bila 46. Sporo pada, ali važno je da pada. Pa sad dokle tako, nadam se da će već sledeće nedelje sve da "ode".

Vidim da si radila u Jevremovoj. Ko ti je radio vto?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 5/5/2016, 22:24

Svasta,cudno je to jer nam ubacuju u matericu embione...gde oni nadju taj put do jajovoda nije mi jasno ...
Kontrolisi betu,mora da padne na 0. radila mi je dr.milica ilic oba puta.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 5/5/2016, 22:37

Pa jeste čudno. Ali unutra se nalazi tečnost kroz koju embrioni mogu da "plivaju" i odu tamo gde im više odgovara. Tako je meni objašnjeno.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 5/5/2016, 22:41

Evo da javimo da mi ipak imamo samo jednu bebicu, ali Bogu hvala! Danas sam prokrvarila, hitno otisla u Zemunsku, oni me skinuli sa dnevnog reda i u fazonu poceo je spontani, ako hocete da lezite ostanite ali vam mi ne mozemo pomoci. Kao mladi ste, desava se da to tako ode.UZ vam ne mozemo raditi jer je rano i tu se nista ne moze videti.Kaze mom muzu krvari iz materice, nista drugo sem spontanog.Ja na svoju ruku odbijem da ostanem i odem u Belmedicu hitno. Doktor neki car, ceo zivot radio u Austriji, barata sa VTO u malom prstu. Pregledao me i kaze u materici nema krvarenja. Pregledao me na UZ i kaze evo vidite ovo je vasa beba 6mm i ovo sto blicka je njeno srce. Nema ni s od spontanog :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 5/5/2016, 22:44

Tebi, joooj divno za maminog borca!!! Dobro je da si otišla po još jedno mišljenje, svaka čast na pribranosti. Čuvaj to srculence, nemoj da brineš previše, sad ni malo ne smeš da se stresiraš. osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 5/5/2016, 22:49

Joj, Tebi, tako mi je drago sto se tako zavrsilo. Kreteni, nemam reci. Stvarno, svaka cast na pribranosti, prava si mama-borac, ne brinem ja za tvoju mrvicu! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 5/5/2016, 22:49

Tebi,ne znam tebi ali meni je lakse sto imas jednu bebu 😁
Uradi progesteron,ne znam zasto sad to krvarenje..
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 5/5/2016, 22:58

Tebi drago mi je , bravo za blindanje ,,, a nikad neidi u drzavnu ustanovu sad nadji sebi dr koji ce ti voditi trudnucu ... ovde u Novom Sadu su cini mi se pristupacniji za preglede vodi se trudnoca a posle budu na porodjaju tj poradjaju te...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 5/5/2016, 22:59

Tebi svaka cast na pribranosti. Ne mogu da verujem da pojedinci shvataju olako ovakve situacije, ali sve je dobro ispalo, sada samo bez nervoze..... sunny
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 5/5/2016, 23:04

Tebi, draga. Hvala Bogu da je beba tu. Dobro je da si otisla drugom lekaru.secam se kad Sam ja prokrvarila ti si mi poslala pp da odmah idem u bolnicu I hvala ti na tome.ko zna sta bi se desilo da te nisam poslusala.sve najbolje draga. Da gurate 2u1 do devetog meseca.posle moze upoznavanje.
Stisak koraci I srecno
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 5/5/2016, 23:33

Tebi, hvala Bogu da se sve dobro zavrsilo i da ste culi srce svoje bebice osmeh srce

Vidim da osoblje zemunske bolnice ima ultrazvuk i skener na celu pa sve vide i znaju c
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 5/5/2016, 23:34

Tebice, sta kaze doktor, zasto je bilo krvarenja?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 5/5/2016, 23:40

Doktor kaze ili je krvarenje od drugog embriona koji je odustao ili od hematoma.Kaze ne vidi se dobro, ali da cemo za 10- ak dana tacno znati. Sada strogo mirovanje.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu