KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sareni leptir
bobica83
Lyanna
MaloMorgen
Bundevicav
enap
Bubamara
ivanicasale
Padobranka
Eho
jelena.kuburic
Vuchica
Niny
mirjanamirjana1986
winni
AriesGirl
lela1984
Ancica 87
alisa
SoJa
Vanja80
Zmajuška
nina :)
dada88
Amna84
saska1
Pahuljica29
bak
aurora
Mika
Arwen
tatjanica
sanja 73
sunny.tp
libra35
Mimi12
BiKsi :)
zumbulcic
kiki5
Bobaue
PalcicaBg
Sirijus
Blanka
MalaSaJuga
Tebi
Dora1
BabyBear
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
Vanilla
mimi85
noja
ahosame
Nataly17
Nevena77
zsuki75
61 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 25/5/2016, 10:21

ja sinoc zavrsila histero i sve proslo o.k.... imala sam kako kaze Kopitovicka polipe malecke u prvom delu enda i skinula ih je uradila grebanje enda.....nadam se da je sada sve ok. B.B ja sam isla ranije kod Vujovicke tamo gde je privatno radila ako te nesto zanima pitaj tu sam...
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 25/5/2016, 10:28

Winni, super za histero! Sad si spremna i kucica je spremna Very Happy

Za Vujovicku me zanima tvoje misljenje o njoj i kako si bila zadovljna, pa mi pisi ili ovde ili PP ako hoces. Ljubim te
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 25/5/2016, 10:29

Zmajuška ::
BabyBear ::Zene, koja bese od vas ide kod endokrinologa Vujevicke u KCS (ili privatno, svejedno)?
Ne mogu da se setim ciji je bese ona lekar od vas, ali znam da je neko rekao da je extra zadovoljan sa njom i da je najbolja kod nas za ovu nasu pricu...

Baby Bear, mi idemo kod pr.Vujović, suprug privatno, ja na KCS. Po mom mišljenju konkretna je i korektna. Činjenica je da ti se više posveti kada si kod nje privatno, na KCS ulazi više pacjenata istovremeno, ali ukazuje na konkretan problem, jedino što se dugo čeka na prvi pregled pa i kontrole mogu biti na 3 do 5 meseci. Dr.Crnogorac je za nju rekla da je dobar lekar za razliku od Micića i da zna šta radi.

Nadam se da sam ti malo pomogla.

Hvala Zmaju moj osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 25/5/2016, 11:27

Za Alisu i Lelu,morate da budete prijavljeni na istoj adresi,ja sam u braku ali mi je pricala drugarica koja zivi sa deckom da su joj trazili to na komisiji.
U frontu koliko sam nacula sa amh 0,2 odbijaju.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 25/5/2016, 11:51

alisa ::Da radila mi je uz dojki i gledala jajnike, nije mi radila vaginalni... kao od cikle hoce ciste da se pojave pa da pogleda... a mogla je da mi kaze da ga odradim i u dz-u.... zato mislim da je malo alava na pare...
Svako ko uzima bilo kakvu hormonsku terapiju mora da ide na UZ dojki i ginekoloski na 6 meseci (cak i kontraceptivi kad su u pitanju). To je red da mu kaze svaki doktor, ako nije. Nisu samo ciste u pitanju, ali necu da mracim na tu drugu mogucu temu kakve posledice mogu da budu. To nisu bombone i svako od nas treba da bude svestan rizika koji preuzima na sebe.
U svakom slucaju je krajnje odgovorno od nje sto bez tog UZ na 6 meseci nece da uradi kontrolu. Ja sam uvek imala te nalaze, koje najiskrenije radim zbog sebe, i nikada nije trazila dodatno da mi ona nesto radi za 4 god koliko sam isla kod nje.
Najgore je cekanje kod nje, previse pacijenata i malo vremena. I sto se prvi pregled nesto mnogo placa, 12.000-15.000 dinara...zaboravila sam tacno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 25/5/2016, 12:53

Alisa, što se tiče braka - ne morate da imate istu adresu u ličnoj karti (meni nije), ali treba da odeš u opštinu i da izvadiš potvrdu da ste u vanbračnoj zajednici i da živiti zajedno duže od dve godine. To ti potpišu dva svedoka. Taj papir treba za prvu komisiju u Nemanjinoj. Tako sam ja prošle godine uradila. Ali najbolje je da nazoveš Nemanjinu i da ti oni tačno kažu.


Što se AMH tiče, ja sam radila u drugoj laboratoriji (mislim Beolab) i ispao mi je veći, 0,5 je bio pa nisu pravili problem. U krajnjem slučaju, ja bih tu uradila nešto malo nelegalno, al da ne pišem ovde Very Happy, al kad oni mogu nas da otpisuju, moćemo i mi malo da krivudamo Laughing
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2016, 13:08

Tad nije trebalo ništa od tih potvrda,sad ne znam.
Proverite vi koji niste venčani isto,a hoćete na VTO preko fonda.
Ja svakako necu ni da pokušavam vise da predajem papire preko fonda.
Prosto me ne zanima.
Svima puno srece u daljim koracima.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/5/2016, 15:16

Sunny, kako da laziram nalaz amh-a? Hahaha Ozbiljno ako znas pisi mi na pp ... ja cu svakako u Visegradsku na komisiju al ne bi bilo lose da bude malo veci lol! u Konzilijumu je 0,00 ... izvadi cu i u Beolabu al kapiram da moze da dogura maks do 0,1 ...
Mi smo prijavljeni na istoj adresi, znaci treba nam jos ta porvrda iz opstine....
Mimi 12 mogla je da mi kaze da na sledecu kontrolu pored nalaza hormona ponesem i izvestaj sa uz-a jel kao sto rekoh mogla sam da ga uradim i u dz-u bez da placam i to.... ja sam kod nje isla pre 5, 6 godina i tada je i prvi pregled kao i svaki sledeci bio 50e osim kad radi i uz tada je bio 100e
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bubamara 25/5/2016, 16:54

Ćao devojke!!!
Jako dugo nisam bila aktivna,ne zamerite povremeno pogledam šta ima novo jer volim da vidim pozitivne bete i nekako iako sam ja već sedmi mesec još mi je sve to sa vto sveže i radujem se svačijem novom uspehu.
ZA ALISU ..draga mi smo ti prijavljeni na istoj adresi, u momentu prijavljivanja za vto o trošku države bili smo na istoj adresi nekih tri godine...da li postoji minimum koliko moramo biti na istoj adresi ne znam jer ti hoću reći da nas niko ništa nije pitao,niti proveravao...nismo venčani,nikakav dokaz nam nisu tražili, još je moj momak davao ličnu kartu na uvid ali njemu stoji adresa drugog grada i tek kad se očita lična,vidi se da je u BG prijavljen..a niko mu nije očitavao.
Sve u svemu niko nas ništa nije pitao.
Inače da ti kažem d asam ja baš kod Tulićke radila vto, prvi put i uspešan hvala Bogu, čekamo devojčicu..mogu ti reći da je jako fina i dobra, inače znam dosta njih koji su baš kod nje imali uspešne vto, nekoliko ih je samo sa mnom maltene isti dan radilo transfer.
Želim ti kao i svima svu sreću nadalje! cvet
Bubamara
Bubamara

Broj poruka : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/5/2016, 17:27

Bubamaro hvala ti puno!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/5/2016, 18:09

winni ::ja sinoc zavrsila histero i sve proslo o.k.... imala sam kako kaze Kopitovicka polipe  malecke u prvom delu enda i skinula ih je uradila grebanje enda.....nadam se da je sada sve ok. B.B ja sam isla ranije kod Vujovicke tamo gde je privatno radila ako te nesto zanima pitaj tu sam...


winni odlicno sad je sve [remno za jednu bebicu...


Sto se tice VTO za parove koji nisu u braku:Ne treba da ste na istu adresu da znate ja sam radela preko fonda i nikad nije bio problem vanbracne zajednice.Tako da samo napred!

Puno srece!!!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 25/5/2016, 18:17

Wini bravo za histero, neka je spremna kucica za bebe osmeh srce
Koracaljke moje bas vam je ta komisija muka ziva, kod nas to traje svega minut,niti ti ko sta gleda, niti te ko sta pita. I imamo samo jednu komisiju i to je to, drzava placa 3 vto gdje god hoces, privatno, drzavno, inostranstvo. Tu smo stvarno sto bi rekli" bez djavola"
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/5/2016, 19:17

Blago vama Blanka,kod nas nije tako!Evo sad odlucuju hoce li biti treceg pokusaja... Shocked
Iskreno se nadam da ce odobriti.Poslala sam sad mail direktorki RFZO kod nas ,ako hoce da odgovori sta su odlucili.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 25/5/2016, 19:39

Ivanice puno srece tebi i ostalim koračaljkama !!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/5/2016, 21:11

Devojke jedno pitanje, da li u istom mesecu moze da se radi hsg i iui?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od enap 25/5/2016, 22:56

da li neko zna da li odbijaju na komisiji za vto zene koje imaju miom,jer moja dr kaze da ne smeta mali je na prednjem je zidu i ne raste...da pokusavam na komisiji ili da ga prvo operisem?
enap
enap

Broj poruka : 223
Datum upisa : 26.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/5/2016, 22:59

Bravo Wini~!

Enap, ti predaj papire, a dok prodjes proceduru,sredi kucicu za bebe!

Srecno cure!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/5/2016, 23:00

Tiramisu, bravo za mesak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 26/5/2016, 08:02

Jutrooo curke, kako ste mi?
tiramisu bravo za mjesak, da ti bude ugodna i skolska trudnoca igracice
alisa ja ako se dobro sjecam mislim da sam odmah poslije hsg-a radila inseminaciju. Sigurna sam da sam prvo morala provjeriti briseve vag i cerv i kad su bili sterilni odradila hsg. Znam da mi je dr predlagala da pokusamo prvo par mjeseci prirodno a ja nisam htjela i odmah sam odradila iui. Sretnoo

Blago vama kad mozete par pokusaja besplatno. Kod nas je ocajno, imamo pravo na dva pokusaja ali odredena svota novca i to razlikuje se od kantona do kantona.U mom kantonu refundiraju za prvi postupak 3000KM a za drugi 2000KM. Ja sam dobila rjesenje sad cekam uplatu koja ce biti za nekih desetak dana..uhar je koliko god da nam daju.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 26/5/2016, 09:43

Bravo Winni, kucica je spremna! napred scuro

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 26/5/2016, 10:43

Moj mesak bi do sada trebao biti embrion sa srcem,danas idem u dz zbog fraksiparina pa cu je moliti da mi uradi uz.da ne cekam 02.jun kad mi je zakazano. Imam po neki dan cudne bolove i sevanja dole,moram da je pitam da li se to vidi na uz i da li joj sve izgleda kako treba.
I da,sta mislite o amniocintezi,ako se tako pise ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 26/5/2016, 11:43

enap ::da li neko zna da li odbijaju na komisiji za vto zene koje imaju miom,jer moja dr kaze da ne smeta mali je na prednjem je zidu i ne raste...da pokusavam na komisiji ili da ga prvo operisem?


Enap predaj papire pa ako smeta miom oni ce ga ukloniti pre vto.I onako se ceka neki mesec pre postupka tako da imas vreme to da sredis.
Slobodno predaj papire
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 26/5/2016, 11:49

Cure a sta je sa Sarenim Leptiricem?Jer radela Betu?Nesto ne mogu da nadjem a cini mi se da je trebala vec beta da bude?

Cure ljubim vas sve
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 26/5/2016, 11:56

Država bi uskoro mogla da finansira i treći pokušaj vantelesne oplodnje, nakon što je Republički zavod za zdravstveno osiguranje doneo pravilnik kojim se reguliše treći pokušaj vantelesne oplodnje, izjavila je danas vršilac dužnosti tog fonda Verica Lazić.

„Juče je UO RFZO doneo pravilnik kojim se reguliše treći pokušaj vantelesne oplodnje. Nakon dobijanja saglasnosti vlade i nadležnih ministarstava nadam se da će u kratkom roku osiguranici imati priliku na treći pokušaj kako bi postali roditelji”, rekla je Lazić za RTS.

Procenjeno je, kako je rekla, da je na godišnjem nivou potrebno 670 postupaka.

Lazić je istakla da više ne postoje liste za vantelesnu oplodnju, budući da je osiguranicima omogućeno da o trošku države vantelesnu oplodnju pokušaju i na privatnim zdravstvenim ustanovama.

„Trenutno se za privatne zdravstvene ustanove opredelilo njih 422 , 245 je već u postupku, od toga je potvrđeno 40 trudnoća, 27 trudnoća nije potvrđeno, sve ostale su u postupku i čekamo rezultate”, rekla je Lazić.

Lazić je rekla i da je Vlada Srbije u utorak dala saglasnost na dopunu plana RFZO za lečenje u inostranstvu, kojim je proširena lista dijagnoza za koje domaći osiguranici mogu da se leče u inostranstvu i gde je dodato još sedam inostranih klinika.

Kaže da je finansijskim planom RFZO opredeljeno 600 miliona za lečenje domaćih osiguranika u inostranstvu.



Ovo sam upravo nasla na net-u
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 26/5/2016, 18:34

Ljudi,dve bebe imam! Jedna ima srcanu radnju a manja nema jos. Mada dr.kaze da im je stari aparat,ili jos koji dan da sacekam. Kaze da ce biti i druga u redu. ET je bio 02.maja meni se cini da nije rano..
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu