KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serklaž u trudnoći

+7
jadranka
mimi85
medolino
Pikseta
Vuchica
Ancica 87
Blanka
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 1/12/2015, 22:25

Drage moje, posto nisam nigdje nasla nesto detaljnije o serklažu voljela bih da na ovoj temi podijelite svoja iskustva. Meni je predlozen serklaž, pa me zanimaju metode, iskustva, razlozi za i protiv.
Ukoliko već postoji tema molim Happy da me usmjeri na temu ali ja je nisam pronasla na Kutku. Stoga, drage moje trudnice, mamice molim za vasa iskustva, misljenja jako bi mi značilo. Ljubim vas. ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Ancica 87 2/12/2015, 16:44

Kada si tako lepo zamolila evo iskustva....
Meni je serklaz radjen u 22-23 nedelji,bila sam otvorena samo 1/2cm ,sto i nije razlog za serklaz,ali zbog prethodnih stanja dr je bio bas za to,pa sam ga poslusala jer sam htela posto poto da osiguram dugo cekanu trudnocu.Radjen je privatno,placen oko 250e.Radjeno je u totalnoj anasteziji,venskoj,sto bebi ne steti,da ne brines,spavala sam oko pola sata,malkice bolelo taj dan ,krvarila jos sutradan.pazila se jedno 2 nedelje posle toga,i onda se normalno kretala i radila svasta(osim dizanja teskog). Onih stvari nema,to da znas(mislim na drmasnje kreveta)... Eto to je sto se tice stavljanja serklaza,skidamnje je bilo druga prica,ali i iz drugih razloga... :*

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 2/12/2015, 17:22

Ančice dušo moja, hvala puno. Ljubim tebe i bebana love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Vuchica 8/12/2015, 22:12

evo i mog iskustva

Serklaz mi je radjen kao i Ancici, negde u 22 nedelji.

Radjena je cervikometrija u 16-oj, sve ok,
onda u 18-oj, kada je dr primetila da je unutrasnje usce promenilo oblik (pocelo da se otvara),
u 20-oj se jos vise promenio

Kod mene nije bas bila cista situacija, jer je ona dala predlog za serklaz, a drugi dr je bio protiv, odluka je ipak pala ZA serklaz

Radjen mi je u Visegradskoj, isto IV anestezija, kao sto rece Ancica. U Visegradskoj se radi na odeljenju gde se obavljaju abortusi, cisto da se zna.
Ja sam primljena pred NG, ponedeljak, pregledi, priprema, u utorak mi je uradjen serklaz, bila sam  prikljucena na tokolizu 24h, ustajanje samo do toaleta,  i pustena kuci u sredu, 31.12. pravo na docek Very Happy

nisu mi preporucili neko strogo mirovanje, nego onako kako se ja osecam.Rolling Eyes  

Sutradan mi se pojavio neki sluzav sekret, obilan, nisam mogla da budem mirna pa sam otisla u ambulantu za hitne prijeme, gde me je sasvim slucajno pregledala dr koja mi je i stavila serklaz. Konstatacija je bila da je to normalno, i da je to reakcija tkiva grlica, koje je ipak, na neki nacin, povredjeno. Vec sledeceg dana nije bilo sekreta, a ni krvarenja.

E, sad, tezi deo. Ali, to je moja prica i nikad necemo moci da znamo sta je uzrokovalo bas ovaj tok kod mene. Mozda bi grlic popustio i ranije, amozda bih izdrzala do kraja.

pocetak marta, ja u 32.nedelji, bas dan pred zakazanu kontrolu, sluzavi sekret (opet), prilegla sam, pratila, zvala kliniku, oni mi kazu da je ok da dodjem sutra, jedino ako bas krenem da krvarim, pravac bolnica. Mozda sam pogresila tada, trebalo je odmah da odem.
Nisam ni mogla da zaspim uvece, i pocela sam da osecam bolove (za koje se ispostavilo da su bile porodjajne kontrakcije), nisu bili jaki ali nesto mi je ipak reklo da krenem u bolnicu.

Kad tamo, serklaz popustio, ja otvorena 2 prsta, primljena u porodiliste. Skinuli su mi to sto je ostalo od serklaza. Brzo sam se otvorila do 4 prsta, ali su uspeli da mi zaustave porodjaj te noci.
Drzala sam se tako narednih 17 dana, kada je moj junak resio da dodje na ovaj svet.

otvorena sam za jos pitanja, slobodno, shoot!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 8/12/2015, 23:21

Hvala Vuchice na iscrpnom izvjestaju. Meni je prof Kopitovic predlozila serklaž OBAVEZNO zbog blizanacke trudnoce i svih tih silnih intervencija koje sam imala na endometrijumu i grlicu. Jedan dr koji vazi za stručnjaka je bio protiv toga, a moja dr iz doma zdravlja koja je super je ZA serklaž od samog početka. Onda sam bila u potpunoj konfuziji dok nijesam konsultovala prof Kopitović. Definitivno ću ga staviti, to me čeka za nekih 10 dana, dako završim to prije NG. Serklaž je sigurno sigurnost, ali s druge strane znam da može da izazove i infekcije što je strašno, ali sve ima svoje prednosti i mane, borićemo se moramo. Pretpostavljam da se skida u ambulanti i da ne primaš anesteziju nikakvu?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Pikseta 9/12/2015, 14:17

Draga,Blanka..evo i moje iskustvo..Bez ikakve namere da se sad traumiras,vec sa zeljom da pomognem da se nikome ne desi nikad nista slicno.Serklaz za i protiv?Ja sam serklaz radila u 19-oj nedelji,ustvari 20-oj,jer sam nedelju dana lezala u bolnici i cekala nalaze briseva,koji moraju da budu negativni da bi uopste mogli da postave sav serklaza.E,sad..kod mene je to bilo veoma komplikovano,jer je moj grlic bio 7 mm,a dok sam cekala serklaz skratio se jos vise.Skoro da nije bilo "stofa",kako oni kazu,da se usije,ali uspeli su ipak nekako.E,bas od seklaza sam i dobila infekciju,ali to je moj slucaj,znam njih mnogo koje su radile taj preventivni serklaz i bez problema iznele celu trudnocu i bilo je sve ok.Sada,tj.kad budem ponovo trudna,bez obzira na moje iskustvo,DA,uradicu serklaz,ali mnogo ranije,kontrolisacu redovno briseve i bice sve ok.Poslusaj sebe i svoj osecaj,poslusaj dr kom verujes i bez brige ces biti.I da lezis sto vise Wink A,serklaz se skida tek pred porodjaj,tako su meni rekli,da li pod anestezijom ne znam da ti kazem.U svakom slucaju nista ne boli,normalan je osecaj,ali kao sto su ti devojke vec rekle,nema sex
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 9/12/2015, 15:53

Hvala Pikseta. Jako mi je žao što si prošla kroz sve to. Želim ti puno sreće u sledećoj trudnoći, sad ćeš znati da treba ranije da ga staviš. Meni je prof Kopitović rekla najkasnije do 16 nedelje da ga uradim. Ja ga stavljam u 13-oj. Dr mi je rekla da se često kontrolišu brisevi vjerovatno zbog mogucnosti infekcije. Ali boriću se, kontrolisaću i vjerujem da će sve biti ok. A na sex sam zaboravila od pozitivne bete lol! Ljubim te i svu sreću ti želim sledeći put ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Vuchica 9/12/2015, 16:29

znam da ga je imala i KometaK, i sve je proslo super.

Meni su u sali skinuli to sto je ostalo od serklaza, zabolelo jest, da se ne lazemo, ali toliko kratko traje, da se odmah zaboravi.

Sto se mirovanja tice, za to sam svakako. Ma, posle tolike borbe, nista mi nije bilo tesko.
Ja sam bila umerena, isla samo sto treba po lekarima, ili sam odlazila kod mame, a to je sve najvise 10ak minuta voznje kolima.
I kratke setnje. Ono sto nisam mogla da izbegnem su stepenice, II sprat, bez lifta.. Mad
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Pikseta 9/12/2015, 17:39

Vidis,Blanka,meni ta ista dr.nije rekla nista.Cak mi je savetovala i odlazak na more,setanje,kucne poslove, vođenje ljubavi sve normalno.Ja sam se tako i ponasala,jer sam se dobro i osecala.Da treba da stavim serklaz nije ni pomenula,ali ajd..nema veze.Tek u bolnici,sestre su mi rekle da nisam smela bukvalno ni uz stepenice,a ne nesto drugo.Zato,sve cetiri u vis,bez obzira i kad uradis serklaz,miruj i uzivaj u trudnoci.I ja tebi zelim sve najlepse i verujem da ce biti sve kako treba!Ne plasi se i ne brini,a ja se pridruzujem uskoro.. poljubci poljubci
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 9/12/2015, 19:08

Pikseta, užas,ne znam šta da ti kažem. I mene nerviraju ta oprečna mišljenja i onda više ne znaš kome da vjeruješ. Ja se iskreno nadam da ćeš mi se pridružiti vrlo brzo na trudničkim stranama pa da možemo da pričamo o mnogo ljepšim stvarima. Navijam za tebe posebno, hvala puno na podršci srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od medolino 10/12/2015, 18:30

Draga Blanka,sasvim slucajno sam svratila na forum i zapala mi tema serklaz za oko Wink  Radi tvoje sigurnosti ja sam uvek za serklaz pogotovo kad je u pitanju blizanacka trudnoca. Ja cim sam saznala da su blizanci odmah sam rekla serklaz..svaka cast zenama koje su iznele blizanacku trudnocu bez serklaza ali ja sam uvek za sigurnost. Mislim da sam serklaz radila oko 13 nedelje na Betaniji. Nije nista strasno,uspavaju te,urade intervenciju,malo mirujes...Izdrzala sam do 38 nedelje Very Happy  Mislim da sam mogla jos malo ali decaci su bas udarali i dr rekla najbolje da izadju,citiram njene reci,,mali fudbaleri su spremni za izlazak,, Very Happy

Zato,ja sam za serklaz i uzivaj u trudnoci! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 10/12/2015, 20:13

medolino ::Draga Blanka,sasvim slucajno sam svratila na forum i zapala mi tema serklaz za oko Wink  Radi tvoje sigurnosti ja sam uvek za serklaz pogotovo kad je u pitanju blizanacka trudnoca. Ja cim sam saznala da su blizanci odmah sam rekla serklaz..svaka cast zenama koje su iznele blizanacku trudnocu bez serklaza ali ja sam uvek za sigurnost. Mislim da sam serklaz radila oko 13 nedelje na Betaniji. Nije nista strasno,uspavaju te,urade intervenciju,malo mirujes...Izdrzala sam do 38 nedelje Very Happy  Mislim da sam mogla jos malo ali decaci su bas udarali i dr rekla najbolje da izadju,citiram njene reci,,mali fudbaleri su spremni za izlazak,,  Very Happy

Zato,ja sam za serklaz i uzivaj u trudnoci! osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Medolino, puno hvala. Mnogo mi znače islustva vas koji ste sve to već prošli. Ljubi fudbalere od mene osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Vuchica 11/12/2015, 09:35

zaboravih da napisem da sam posle intervencije dobila da popijem i jednu turu antibiotika preventivno. Palitrex, cini mi se

medolino, ljubi svoje medenjake ljubav ljubav ljubav
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od medolino 11/12/2015, 13:40

Ljubimo vas sve redom i Blanku i njene blizance i Vuchicu i njenog decaka ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
Posle stavljenog serklaza dobije se par dana antibiotik kao preventiva..ne secam se koji sam dobila ali sam pila i mirovala par dana u krevetu.
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Pikseta 15/12/2015, 17:40

Eto,ja nisam dobila antibiotike uopste,nikakve No Pila sam ih dok sam cekala serklaz,posle ne.Samo 2 dana nakon toga,sam izvadila krv,CRP je bio ok i to je bilo sve.Hvala devojke i od mene za ove savete,to je jos jedna korisna informacija.Mozda ce zatrebati nekad Wink
Ja sam Blanka usla da vidim kako si i kad ces na serklaz?I sad po potpisu ti vidim koliko si trudna :DPa, ti ces uskoro znati i pol bebica Very Happy Jedva cekam da objavis,mada ja od pocetka navijam da imas decaka i devojcicu poljubci
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 15/12/2015, 17:50

Pikseta draga hvala puno sto mislis na mene. Sjutra idem kod dr da dogovorimo serklaz. Radicu ga u 13-oj nedelji, samo da vidim kad tacno. Uradila sam sve briseve, ovih dana ostale analize i onda u akciju.
Juce sam radila i prena test, nifty test, pa cekam i tu rezultate za 15 dana.
Ja samo boga molim da serklaz dobro prodje i da sto duze izguramo zajedno.
Za pol se i ja nadam da bude djecak i djevojcica mada imam neki osjecaj da su djecaci ne znam zasto. Ali samo neka su zdravo pol je ne bitan.
Ljubim te i navijam za tebe posebno. ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 25/12/2015, 13:48

Drage zene. Jutros odradjen serklaz. Kratkotrajna totalna anestezija ista kao za aspiraciju ili histeroskopiju. Podnijela stoicki sve kao i do sad. Anesteziolozi fenomenalni, doktorica anesteziolog me za ruku drzala citavo vrijeme i bodrila da ce biti sve ok. Trajalo je mozda 5 min. Doktor me sa sve krevetom dovezao u sobu, pijem cefalexin 2x500 danas i nastavljam sa utrogestanom. Sjutra cu kuci. Doktor mi je jos u salu pa cekam da naleti da malo popricamo. Jedina neprijatnost mi je ova gaza medju noge lol! koju skidaju tek popodne pretpostavljam da pokupi krv. Kad se vidim sa dr pisem drugi report. Volim vas osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od mimi85 25/12/2015, 17:37

Blanka odmaraj sto vise saljem ti puuuno poljubaca!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od jadranka 25/12/2015, 20:28

Blanka, junačino!

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od MalaSaJuga 25/12/2015, 22:29

Bravo Blankic.mazi bekane;)
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 25/12/2015, 22:56

Hvala moje drage saborke. U bolnici ko u bolnici pre zanimljivo Mad
Ja sam ok, nemam nikakvo krvarenje, izvadili su mi gaze 3 velika komATa dje to stade pitam se lol!
Osjecam se super. Od terapije nastavljam cefalexin jos koji dan, utrici i to je to. Mirovanje nedelju dana a posle po dogovoru. Mada cu ja da mirujem i duze nema sada zezancije. Ljubim vas osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od BiKsi :) 26/12/2015, 00:40

Bravo Blankic!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Pikseta 27/12/2015, 12:44

Odlicno Blanka Very Happy Kazi mi jel taj cefalexin neki antibiotik?I jel radis neke analize nakon serklaza?Sta su ti rekli po tom pitanju
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Blanka 27/12/2015, 12:51

Cefaleksin je antibiotik, receno mi je da odmaram strogo nedelju dana a za kasnije po dogovoru. Savjetovano mi je da ne dizem nista tesko, da izbjegavam duge setnje nego sto vise odmaranja jer ce tek sad stomak da raste. Sto se tice kontrola nisu mi rekli da su neophodne neke dodatne, sem sto mi je ranije dr rekla da se cesce vade vaginalni brisevi sto cemo da praktikujemo. Mislim to je njena teorija ne znam da li je obavezno ali poslusacu svakako sve.
Inace krvarenje nemam nikakvo, nista ne osjecam kao da nista dolje nije radjeno. Dace bog da sve bude u redu do kraja.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Pikseta 27/12/2015, 17:30

Samo ti kontrolisi briseve redovno,evo to ti i ja kazem.Ja sam radila CRP,par dana nakon serklaza,ali su mi ukinuli antibiotik cim su uradili serklaz.Na zalost.Svakako moj slucaj je bio specifican,a ti si sve obavila na vreme i sad opusteno.I ne mrdaj osim kad moras.I ne uz stepenice,ne cuci,ne saginji se mnogo i bice sve ok.To su meni rekle sestre u bolnici,pa ti prenosim Wink I jedva cekam nalaze prena,nifty testa.Taman za N.godinu,ako sam ja dobro izracunala ili dan pre igracice Nadam se da ces to podeliti ovde,na bilo kojoj temi,pa da znamo i pol tvojih bebana poljubci
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Serklaž u trudnoći Empty Re: Serklaž u trudnoći

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu