KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
inajo
JocY
mirjanamirjana1986
Mika
ivabuku
Lija
Principessa
heart84
mimi85
BabyBear
ne gubim nadu
Dreamerka
Ninche
dacan
PalcicaBg
branka86
kokica82
SladZana
Mivela
winni
Erata
Pikseta
Sirijus
Vuchica
masato
Bobaue
bak
nina :)
lenjivica
sunny.tp
Smrdica
jelena*mama2andjela*
daki_mm
Dacaa
ganedina
MalaSaJuga
Jeka1984
BiKsi :)
lela1984
marina_82
tofita1
Ancica 87
ahosame
jadranka
Deni
saska1
sandrolina
libra35
srculence 84
Vanja80
AriesGirl
Eho
noja
lilyt
Baš za andjele 75.
tiramisu
natasazmiric
zsuki75
dada88
tatjanica
Amna84
luckystar74
Zmajuška
annci
Blanka
69 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 5/11/2015, 18:45

Pa ja znam da je svetska preporuka da se za vreme stimulaciije ne upraznjava sex bez kondoma(nisam se lepo izrazila) a posle aspiracije do transfera je pozeljno. Od aspiracije menjaju se hormoni koji se piju sada se koriste estrogen i progesteron cija je uloga da pripreme matericu, da se endometrijum udeblja i postane lepljiv da bi se embrion zakacio i poceo razvoj.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 5/11/2015, 18:49

A veruj mi da nijedna ozbiljna klinika ne bi pocela stimulaciju a da nije proverila hormone a po njima bi se itekako videlo da li je zena vec trudna ili nije....sve drugo bi bilo krajnje neozbiljno i neodgovorno
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dreamerka 5/11/2015, 19:31

Ja sam pocela sa Primolit Nor-om ispicu ih 10 da a pa se nadam da cu do tada ici na pregled da pitam ginekologa sto onda-jer pojma nemam kako se ove tablete piju 😳😳😳

Dreamerka

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 19:41

Principessa, Mimi, dobrodosle na Kutak. Zelim vam svu srecu i sigurna sam da cete uspeti jer su ovde sve uspele Very Happy

Principessa, sto se analiza tice, procitala si sve na temi Dodatne analize, ali sto pre OBAVEZNO uradi OGTT test sa insulinemijama jer ti je to, ako ne najbitnija, onda jedna od najbitnijih analiza da bi lekice, ako budu bili potrebni, pocela da pijes na vreme i sredjujes secer i insulin.

Sto se godina tice, nemoj da tu padas u paniku. Jos ti imas dovoljno godina da bi ti uspela vto i da bi ostala u drugom stanju. Evo ja imam 46 godina i ne odustajem uopste. Do sad sam imala 2 neuspesne vto iz donacije u Pragu i to pre godinu dana, ali tek posle toga sam uradila dodatne analize u bacila se na sredjivanje sebe. Nakon toga, poslednjih godinu dana Kopitovicka je bezuspesno pokusavala da pronadje moju jajnu celiju i imam jos jedan pokusaj u Pragu, za koji se sada spremam jer definitivno ovde, sa mojim FSH 34, nemam sta vise da trazim.

A ako ti kazem da se nasa Ganedina porodila u 50-oj godini ovog leta i da je prvi put u zivotu u tim godinama ostala trudna, a probala je do tada sve i svasta, onda osmeh na lice i samo veruj i rastereti mozak. sunny

Sto se doktora tice, svaka ce ti reci da je zadovoljna onima kod kojih je uspela i da je taj najbolji, ali kad je statistika u pitanju, najveci broj nas (ispravite me zene ako gresim) je islo kod prof Kopitovic i kunu se u nju, a sto se vto u inostranstvu tice to je definitivno Prag, klinika PFC i dr Sonja Lazaroska, opet po statistici. Cak ne znam da li znam neku zenu da je isla kod nekog drugog u Prag osim kod Sonje.

I najbitnije je da uradis sve sto je do tebe, da se ne bi jednog dana kajala sto nisi i samo uz osmeh sa verom napred i videces da ce biti sve ok. Wink

E da, jos nesto, Kutak i Koraci ce ti mnogo pomoci u novim saznanjima, naucices dosta, videces sta sve nisi znala, ali sa druge strane ce te i sludeti od silnih informacija i na kraju ipak moras sama da preseces jer smo sve mi ipak razlicite i svaka ima svoja iskustva.
napred scuro
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 19:42

Dreamerka, to popijes i posle 2-3-4 dana dobijes ciklus.
Primolut nije kao cikloproginova da ga pijes pa imas pauzu 7 dana pa pijes ponovo
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 19:49

Zna li neko zasto ne mogu da izmenim/editujem potpis? Vec danima pokusavam...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dreamerka 5/11/2015, 20:08

BabyBear ::Dreamerka, to popijes i posle 2-3-4 dana dobijes ciklus.
Primolut nije kao cikloproginova da ga pijes pa imas pauzu 7 dana pa pijes ponovo
A sta radim kad dobijem? Kad pocinjem sa novom kutijom?
Obicno sam do sad pila Yaz ili Yasmin,ovo je prvi put da pijem ovako glupe tablete 😳

Dreamerka

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 20:10

Primolut sluzi za odlaganje ciklusa ili za ciljanje kad treba da ga dobijes. Ne pije se redovno, tipa "kad pocinjem sa novom kutijom". Ne znam u koju svrhu ga pijes i sta ti je dr rekla
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/11/2015, 20:11

Hvala vam žene, super ste! BabyBear hvala na iscrpnom objasnjenju, shvatam vec polako sve. Izgleda da većina zena (međju kojima sam i ja) počne ozbiljno u pripremu i "opravku" tek posle jedne ili vise neuspesnih pokusaja...svakako vaša iskustva su zlata vredna svima nama i mislim da će meni konkretno mnogo pomoći na putu do sledeceg postupka sreca
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dreamerka 5/11/2015, 20:36

BabyBear ::Primolut sluzi za odlaganje ciklusa ili za ciljanje kad treba da ga dobijes. Ne pije se redovno, tipa "kad pocinjem sa novom kutijom". Ne znam u koju svrhu ga pijes i sta ti je dr rekla

Ja cikluse uopste nemam,zakazala sam Vto za januar i pitala sam ih sta da pijem da dobijem ciklus i rekli su mi te tablete 2x1 10 dana ,tako da mi nista nije jasno.
Ja cu ih piti 10 dana i kad dobijem poceti sa nekim drugim tabletama...Hvala ti mila na odgovorima

Dreamerka

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 20:51

Mozda je ipak Cikloproginova za tebe, sto pijem i ja koja takodje nemam cikluse Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 5/11/2015, 20:54

Bas sam htjela da pitam ,da li je onda bolja cikla..Ja nemam ciklus i vise od godinu dana sam pod terapijom sa prekidom od 4 mj ..i nema ciklusa
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 21:17

Cikla je, kako kazu, najbolja
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dreamerka 5/11/2015, 21:25

E onda cu i ja poceti sa Ciklom :) znaci kad dobijem odmah povinjem sa njima?

Dreamerka

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 5/11/2015, 21:39

Ne znam da li ste citale ovu knjigu, meni je dosta znacila, u jednom dahu sam iscitala...
Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Ehg17p
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 5/11/2015, 22:20

Ciklom pocinjes 5. dana ciklusa ,ostalo sve kao i kod drugi pilula..Stim da je meni Vujovicka dala od treceg dana ,vjerovatno zbog mog FSH
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2015, 23:02

Joj ne mogu da se setim kada se pocinje jer je ja pijem vec 7 ili vise meseci. Najbolje je da pitas tvoju dr kad da pocnes. U svakom slucaju, kad popijes kutiju napravis pauzu 7 dana i 8.dan kreces novu i tako u krug
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/11/2015, 08:25

Nesto letimicno iscitah o odnosima u toku vto...ja sam imala odnos vece pre ET, sa ejakulacijom. Negde nadjoh da to pomaze da se embrion zakaci. To je bilo pred treci i uspesan ET. Svakako ne moze da skodi, a i to nam je bilo tada i posle prodje skoro godina do sledeceg odnosa :)))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 6/11/2015, 08:30

Juuuu, sta se sve izdesavalo ovde za dva dana, koliko je mene lomio virus!
Nove clanice, dobrodosle!!! Na pravom ste mestu! Ovde se svasta sazna! Nema neceg sto moze da vam se desi a da neka od devojaka nije vec prosla. Saveti su neprocenjivi!!! Samo cu jos jednom naglasiti da su mi neke clanice (necu nabrajati, da se ne bih ogresila o nekoga) i kutak u junu spasle bebu! U trenutku kada su svi lekari zakazali (i moja dr iz BGa koja je igrom slucaja bila u Lisabonu, i dr Sonja i vrsni dijagnosticar UZ-necu mu ime spominjati), ja nisam odustala, i uvela sam terapiju koju su mi kutanjke oformile...od svake pokupila po nesto, i evo me sa stomakom do zuba!
Jako je bitno da same preuzmete inicijativu. Nece vam ni jedan ginekolog (a oni se kod nas bave IVFom) dati dodatnu imunologiju, ili ispitivanje trombofilija, ili sve one dodatne vit....Time se kod nas bave imunolozi, hematolozi, endokrinolozi....tek kada imamo gomilu neuspesnih pokusaja, same zasucemo rukave i krenemo da istrazujemo i sa odgovarajucim rezultatima posecujemo odgovarajuce specijaliste...
Primer trombofilija...niko mi nije rekao da ih uradim, kod nas tek posle drugog-treceg spontanog salju na analizu. Jer one nisu razlog nemogucnosti trudnoce, vec mogu da izazovu spontani. E sada, zamislite mene koja sam uspela iz 6 puta, da nisam znala da ih imam. Full sam pokrivena terapijom, pa mi je D dimer stalno blago iznad gornje granice i pod stalnim sam nadzorom hematologa. Da nisam znala da je imam i da ne primama injekcije, ne smem ni da zamislim sta bi se desilo...

Moj topao savet svima koji tek pocinju sa ovom borbom, je da urade sve dodatne analize, vecina moze na uput. Traje malo, zahteva malteretiranje, cekanje, obijanje pragova, bome i kosta, ali vredi!
Drzimo fige i ovde smo za sva dodatna pitanja!
cveće cveće cveće

Medvedicu, mislim da ti je potpis predug....ja sam na kraju morala da brisem detalje prethodnih pokusaja, kada sam ubacivala nove...Ima neka granica u broju karaktera. Pokusaj da nesto izbrises, da bi nesto novo dodala...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 6/11/2015, 08:32

Erata ::Nesto letimicno iscitah o odnosima u toku vto...ja sam imala odnos vece pre ET, sa ejakulacijom. Negde nadjoh da to pomaze da se embrion zakaci. To je bilo pred treci i uspesan ET. Svakako ne moze da skodi, a i to nam je bilo tada i posle prodje skoro godina do sledeceg odnosa :)))

Moja sestra je IV pokusaj (onaj uspesan) imala u Jevremovoj kod prof Vlaisavljevica. On je predlozio odnose sa ejakulacijom vece pred ET. Da bi se stvorila prirodna sredina za embrion. I kao sto napomenuh, uspelo je! Zavisi od doktora do doktora. Nama nisu savetovali ni ovde ni u Pragu, tako da mi nismo ni probali
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 6/11/2015, 08:41

treba docekati ponedeljak...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 6/11/2015, 09:11

Mimi85 srecno u ponedeljak, da ugledas veliku betu radost radost radost radost radost radost radost
Vucem za nos Very Happy Koji ti je dan od transfera?
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 6/11/2015, 09:16

Drage devojke evo juce bio transfer naseg jednog smotuljka beba sada sledi cekanje
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 6/11/2015, 09:16

ET je bio 24.10. 13.dan :-)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 6/11/2015, 09:18

...srculenceeeeeeeeeeeeee,jedan ali vredaaan...navijam svim srcem za tvoje srculenceeee!!! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

....mimi,chekamo ponedeljaaaak!!! igracice igracice igracice
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu