KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 15/9/2015, 09:37

Deca postoje da se vole, maze i paze....to je uloga roditelja. Poljubaca i dodira nikada previse. Uzivaj u svojim malisanima, Mico. Javice se iskusnije majke vec sa savetima za ishranu.
srca srca srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 14:53

Lenjivice ČESTITAM na rođenju sina. Da vam je živ i zdrav 100 godina.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 14:55

Pikseta žao mi je što si morala da doživiš tako nešto. Želim ti da što pre postaneš mama i da radost potisne tugu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 14:55

Ancice ČESTITAM da ti je bebac živ i zdrav 100 godina.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 14:57

micaubica83 ::Izdvojih malo vremena da se i ja javim.Mi rastemo i mnogo smo se razmazili,drzim ih stalno na rukama,spavaju mi na ramenu,grudima.Verovatno sam pogresila sto sam ih navikla na ruke ali ne kajem se jer mi nije tesko.Spavam samo po 2,3h nocu i dovoljno mi je.Hranim ih Aptamilom Premature,piju po 60 ml na 2,3h,pre par dana su presli 3kg.Da li neka mama blizanaca ima iskustva sa ishranom blizanaca?Ne znam bas tacno koliko ml treba da jedu po obroku u prvih mesec dana?Piju jos uvek mleko za nedonoscad a ne znam kada se prelazi na drugo mleko?
Mislim da treba da pređeš na jedinicu kada budu imali malo više od 4 kg.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 15/9/2015, 15:19

Moji blizanci su rodjeni s 2800 i 2600 devojcica siki od pocetka i jos uvek evo 10 mes.skoro a bata je lenj i bio odvojen od mene prvu nedelju gde je dobijao hranu na flasicu tako smo i nastavili posto je odbijao siku i cim je dosao kuci ja sam se izdajala i dohrana Humana 1..isto su napredovali do danas sad on pije domace kozije mleko..on je pio dugo po 60 ml u 5 meseci presao na 150 ml i dan dan tako..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 15:27

Smrdica ::Moji blizanci su rodjeni s 2800 i 2600 devojcica siki od pocetka i jos uvek evo 10 mes.skoro a bata je lenj i bio odvojen od mene prvu nedelju gde je dobijao hranu na flasicu tako smo i nastavili posto je odbijao siku i cim je dosao kuci ja sam se izdajala i dohrana Humana 1..isto su napredovali do danas sad on pije domace kozije mleko..on je pio dugo po 60 ml u 5 meseci presao na 150 ml i dan dan tako..
Domaće kozije mleko bebi od 10 meseci!!!!! Šta kaže pedijatar? Kakva mu je krvna slika? Kozije mleko je super, ali tek posle 2-e godine. Adaptirana mleka su pravljena specijalno za decu. Postoji razlog zašto se daju bebama.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 15/9/2015, 15:30

Odlicna krvna slika..pedijatar je i predlozio smatram ako je on rekao valjda zna bolje od mene..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 15/9/2015, 15:42

Smrdice, kozje mleko i majcino su najslicni po sastavu. Negde nadjoh podatak da se razlikuju u samo jednom molekulu. Mnoge majke koje ne doje bebu daju kozje. Kravlje je nesto drugo i mislim da ga ne treba davati bebama nikako, a ni deci.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 15:49

Smrdica ::Odlicna krvna slika..pedijatar je i predlozio smatram ako je on rekao valjda zna bolje od mene..
Super da mu je dobra krvna slika. Pošto koristiš internet istraži malo razliku između kozijeg, kravljeg, adaptiranog i ostalih mleka u ishrani male dece,tj.beba. Prvo je humano(majčino),drugo je adaptirano(prečišćeno kralje sa usitnjenim molekulima,obogaćeno omegom,vit. i mineralima),treće obično kravlje razblaženo sa vodom,....Kozije mleko je najbolje kad dete malo poraste, ali bebe....Istraži malo ipak je to tvoja beba. Na fakultetu sam imala predmet Dečija hrana pa sam nešto malo naučila.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 15:50

Erata ::Smrdice, kozje mleko i majcino su najslicni po sastavu. Negde nadjoh podatak da se razlikuju u samo jednom molekulu. Mnoge majke koje ne doje bebu daju kozje. Kravlje je nesto drugo i mislim da ga ne treba davati bebama nikako, a ni deci.
Pa mi dok smo mali smo jarići, a kad porastemo koze.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 15/9/2015, 16:01

Ne znam ništa o dojenju, niti o svim ovim vrstama mleka, pa ne bih da me pogrešno razumete, ali ja sam do svoje 7 godine pila samo kozije mleko, ne znam tačno koliko sam meseci imala kada mi je mama ubacila kozije, i bila sam baš zdrava beba i devojčica. Iz mog okruženja mnoge mame bebama od nekih 10-meseci daju kozije mleko razblaženo sa kravljim, po preporuci lekara, pogotovo kada je u pitanju bronhitis i upala pluća.
Još jednom, ne bih volela da me neko pogrešno razume, to su samo neka moja saznanja.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 15/9/2015, 16:09

Kad se vec povela prica o kozama, ima ona narodna poslovica: Ako koza laze, rog ne laze! Koliko mudrosti je iznedrio narod, u samo jednoj recenici :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 16:15

Nekada su žene kada nemaju mleko svoje,kravlje,kozije,...davale deci prženo brašno sa vodom umesto mleka. Pa su deca rasla i danas su neki verovatno stari. Kravlje mleko (kada se krava pomuze ima oko 6% mlečne masti) zato se razblaživalo i davalo deci. Ponavljam kozije,magareće,ovčije,...sva ta mleka su ok, ali živimo u 21-om veku pa zar mislite da adaptirana mleka nisu dobro napravljena? Ima kvalitetnijih i manje kvalitetnih. Moje dete je dojeno dete, a kad prestane da sisa oko 2 god kako obično prestanu piće adaptirano mleko Novalac 3 (uzrast od 1-3) godine. Onda će piti kozije,kravlje,....Naravno da dete posle 1 godine,pa i malo ranije može da pije kravlje mleko ako roditelji nemaju para za adaptirana mleka. Dojenje je broj jedan i na tome treba insistirati, a sve ostalo je na majkama. Istražite pre nego počnete da hranite svoju decu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 15/9/2015, 16:15

Erata slazemo se :) nisam se javila da trazim misljenje za mleko vec kao mama blizanaca odgovorim na postavljeno pitanje Mice novopecene mame :)
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 16:18

Erata ::Kad se vec povela prica o kozama, ima ona narodna poslovica: Ako koza laze, rog ne laze! Koliko mudrosti je iznedrio narod, u samo jednoj recenici :)
Istina zato i živimo ''bolje'' od onih koji prihvataju normalne stvari.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 16:19

Smrdica ::Erata slazemo se :) nisam se javila da trazim misljenje za mleko vec kao mama blizanaca odgovorim na postavljeno pitanje Mice novopecene mame :)
Smrdice žao mi je što sam ti delila savet. Samo nastavi da hraniš svoje bebče.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 16:35

Bude mi žao dece pa delim savete, ali deca očigledno imaju veoma obrazovane mame pa više neću da se mešam gde mi nije mesto.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2015, 16:36

zvoncica36 ::
micaubica83 ::Izdvojih malo vremena da se i ja javim.Mi rastemo i mnogo smo se razmazili,drzim ih stalno na rukama,spavaju mi na ramenu,grudima.Verovatno sam pogresila sto sam ih navikla na ruke ali ne kajem se jer mi nije tesko.Spavam samo po 2,3h nocu i dovoljno mi je.Hranim ih Aptamilom Premature,piju po 60 ml na 2,3h,pre par dana su presli 3kg.Da li neka mama blizanaca ima iskustva sa ishranom blizanaca?Ne znam bas tacno koliko ml treba da jedu po obroku u prvih mesec dana?Piju jos uvek mleko za nedonoscad a ne znam kada se prelazi na drugo mleko?
Mislim da treba da pređeš na jedinicu kada budu imali malo više od 4 kg.
Eto Mico Smrdica i Erata će ti reći do koje težine se pije adaptirano, a kada treba preći na kozije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 16/9/2015, 07:36

Evo I mene konacno da se javim .
Bila sam u strasnoj guzvi prethodnih oko 8 dana jer smo pripremali I organizovali proslavu povodom rodjenja naseg Lazara koga smo cekali toliko dugo . Imali smo oko 130 gostiju kod kuce , muziku , klopu I bilo je prelepo . Dan je bas bio ispunjen emocijama I svi smo bas puno I plakali od srece , pocev od mene , md . Jako smo umorni , ali smo srecni I sabiramo utiske .
Beba mi je bila super tog dana , cak smo u jednom momentu igrali I kolo ja s njim u narucju medju gostima . Oko 1. oktobra cu kupiti neki telefon s dobrom kamerom pa cu ga slikati I postaviti da ga vidite . Puno je sladak , u principu jako dobar I malo zahtevan. Sinoc smo dobili na pozajmicu I bebi alarm da mogu da ga cujem dok u pomocnoj kuci spremam hranu I sl.
On pije Hip organic I super mi napreduje , popio bi ja ni sama ne znam koliko , a visak preko kapaciteta zeluca izbaci . On ima 34 dana I ja mu pravim obrok sa 90 ml vode. Sta ce jadnicak kad je jesan , verovatno na tatu , a uglavnom mi I kazu da je preslikani otac . U cetvrtak popodne idemo na vakcinu I merenje .

Ancice , cestitam ti rodjenje sina , neka vam je zdrav, srecan I dugovecan a I vi s njim .

Lenjivice , srecno rodjenje tvog sincica , da nam je nas praski drugar zdrav, srecan I dugovecan a vi da budete srecni roditelji . Nadam se da je bebac skinut s kiseonika I da je dobro .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 16/9/2015, 08:03

Mico, Ancice cestitam rodjenje vase decice....neka su vam ziva i zdrava 100god . Srecno roditeljstvo
Moji su dojeni Mitar do 9 a Sofija do 14 (i to sam na svoju ruku prestala jer me je nocu maltretirala, vise se mazila nego sto je sisala) to koliko pojedu i kolliko bi trebalo iskljucivo zavisi od samog deteta, ima formula po kojoj se dobija koliko bi dete trebalo da pojede  u toku dana  ali ja nisam po tome merila....meni je nasa pedijatrica rekla da je za dete dovoljno ako malo ostane u flasici ako sve popije da povecam kolicinu.
Sto se ticee kozijeg, moja drugarica svojoj devojcici od 6-tog meseca daje kozije, mala nije nikad bila bolesna...moji su pili kozije od 14mes...Sofija i dalje pije a Mitar ne,kao majka primetila sam da su hvala Bogu zdraviji...pitala sam pedijatricu ona je rekla da ne bi trebalo vise od 2-2.5dl  dnevno.
Veliki pozdrav za sve, za Deni posebno....jako mi je drago da si debelica  yes
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 16/9/2015, 09:32

Gajite svoju decu isto kao i ja svoje najbolje što znate. Nekada na naplatu greške stignu kasno. Nisam protiv kozijeg mleka daleko od toga. Samo se zapitajte kako je koza hranjena. Poznato je da koze žive na krševitom tlu. Njihovo mleko je najbolje pošto jedu i mnoge čajeve. Ravničarske koze možda žive u štali i jedu pokošeno seno. Razlika u mleku ogromna. Sada dosta pametovanja. Pročitajte šta je Megaloblastna anemija. Kozije mleko nema folne kiseline.


Poslednji izmenio zvoncica36 dana 16/9/2015, 09:40, izmenjeno ukupno 1 puta

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 16/9/2015, 09:39

Nikada mi nije bila namera da povredim nijednu od vas. Eratu,Smrdicu,Micu,Draganu,... Žao mi je zbog toga. Više vas neću mučiti. Evo javno vam se izvinjavam, ako sam vas povredila ili uvredila. Mislila sam da na kutku iznosimo svoja mišljenja i saznanja da bismo pomogle jedne drugima. Očigledno nije tako. Postalo mi je jasno zašto žene odlaze. Eto otići ću i ja da bi vama bilo lepše bez moga davljenja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 16/9/2015, 13:41

moje su od kad sam prestala da dojim (8meseci) na adaptiranom humana 3 sa bananom , a usput im dajem i kravicu 2-4dl dnevno , ali i dalje adaptirano piju .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 16/9/2015, 18:24

Ne svadjajte se zenice :-).Resili smo problem,po savetu pedijatra presli smo na Impamil 1,bebama se mnogo svidja,sipam im 90 ml i sve popiju.Od Aptamila su imali tvrdu,neredovnu stolicu a od Impamila redovnu zlatno zutu.Za sada smo zadovoljni
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu