KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/8/2015, 12:05

Vecko, hvala na pojasnjenju :)

Zene, da li je vama ovo normalno...? v
https://www.facebook.com/652372284862355/photos/a.652411624858421.1073741828.652372284862355/674017579364492/?type=1

Ancice, kako da se devojcim, gotovo je to Very Happy
da nisam trudna pa i ajde Razz
Ancice, da izgurateee :)
Uzivaj u peglanju, nekako su sve te pripreme lepe :)
(mada ne peglam u zivotu i peglu ne posedujem)

Zenske, da li ste cule za ovu Skolu roditeljstva? Drzi NAda Lazic, babica u penziji, nista se ne placa, kazu da je odlicno.
https://www.facebook.com/pages/%C5%A0kola-roditeljstva-Nada-Lazi%C4%87-zvani%C4%8Dna-stranica/1537619226482368

Mico, samo lagano, i disi duboko!
Ono kad napisah komentar jedne zene da CR nije za dzabe carski, poenta je bila da je njoj to sve lagano proslo, da se brzo "porodila", brzo videla svoju bebu, bila ok, sve sama radila oko nje. Kaze nije bilo nista strasno toliko ni pre, ni posle.
cveće
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 13/8/2015, 12:30

Šašava ako možeš idi u školu roditeljstva. Naučićeš sigurno dosta toga. Porodila sam se CR i super smo prošli i bebac i ja. Šesti dan od porođaja sam širila veš i kuvala. Peglala nisam, a za razliku od tebe peglu imam mada često zaboravim da je upotrebim. Što se slike tiče meni lično više prija okupana i sređena beba. Volimo mi svi svoju decu, ali oni su kao male životinjice znaju da se usmrde. Prde kao prasici,cure im smrdljive bale(kada počnu čvrstu hranu da jedu),govance im smrdi(samo mamama to bude najlepši miris),...Mogu misliti tek kako smrde kada se tek rode od krvi. Mada je i to sigurno mamama najlepši miris kada vide svoje bebče da je živo i zdravo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 13/8/2015, 12:33

micaubica83 ::Cr zakazan za sledecu nedelju.Brine me samo sto nisam radila taj FES,bar nigde ne pise da sam radila
FES obično šalju da se radi, ako im nešto nije jasno. Očigledno je kod tebe sve ok sa bebama. Biće sve dobro, samo probaj posle CR što pre da ustaneš čim ti to predlože. Spavaj na bokovima i mrdaj donji deo tela što više. Pitaj dr.posle porođaja da te posavetuje za sve.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 13/8/2015, 14:13

Carski rez - ab utero caesare (caesare znači iseći). Tačno je da si posle 5-6 dana kao nov, ali prvi dan-dva, boli stravično. Meni bi bilo bolje da mi je to neko rekao. Sve žene u šok sobi bukvalno stenju od bolova, kada sam tražila nešto protiv bolova rekli su mi da mi je već data maksimalna količina lekova. Znači prvi dan baš boli, onda je svakim danom sve lakše. Možda ja imam mali prag tolerancije na bol, ali tako sam ja doživela CR. Naravno ponovno bih otišla na isti, jer mislim da je manji rizik za bebu.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 13/8/2015, 14:35

Ja vec treci dan imam vrtoglavicu. Da li je moguce da je od Elevita? Bilo mi je dobro dok nisam njega pocela da pijem
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/8/2015, 15:07

Prijavila sam se za skolu za oktobar :)
Septembar je popunjen.
Kod njih imaju i vezbe i raznorazna predavanja...
da se preseli coek tamo Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/8/2015, 15:27

F&F, sigurno da boli. Ja sam jednom secena u zivotu, imala tri kopce zbog urasle dlake. Ta prva noc je bila jeziva, kad je pocela sledeca noc da pada htela sam da se besim.... iscekicala, iscekivala... I nije me bolelo Very Happy
Ali gadno boli, da, to sigurno...
Nemam pojma, ta zena je pricala da je njoj sve super proslo i da nije mnogo bolelo...

Marija, imala sam i ja neko lose stanje od elevita, obavezno ga pij posle (ili tokom) obroka, to tamo pise, ali ja nisam bas postovala to u pocetku. Par puta, da nisam skontala da mi je lose kad god ga popijem pola dana posle ...
Sad sam ok, ali kad ga popijem, prelazim ipak na neke druge, sta znam...
Pregnacare.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 13/8/2015, 15:33

Drage kutanjke, od jutros imamo novog clana, Ganedina se porodila jutros, ona i decak su dobro, sve je proslo u najboljem redu. Poljubac za druga i cestitke mami😘
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 13/8/2015, 15:45

VELIKE ČESTITKE za genedinu.... poljubac
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/8/2015, 16:30

Danas mi je dolazio hematolog u posetu i posto se poradjam za nedelju dana promenio mi je terapiju gde sam se sokirala.Inace primam fraxi od 0,6 a on mi je samo podelio ujutru i uvece po 0,3 a D dimer mi je 3,05.Da li neko ima slicno iskustvo?Mislim da je ovo premalo za ovakav D dimer a i mislila sam da ce mi povecati terapiju a ne da mi smanji
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 13/8/2015, 16:39

ganedina cestitam,da ti je sin ziv i zdrav narednih 100g  srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 13/8/2015, 17:18

Cestitke Ganedini!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 13/8/2015, 17:22

Cestitke Ganedini!!
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 13/8/2015, 17:28

Ganedina cestitam,neka vam je decak ziv i zdrav!
Cestitam majko! :* :* :*
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/8/2015, 17:31

Cestitke za decaka!
Da budete zdravi, pravi i veseli uvek :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 13/8/2015, 17:41

Genadina čestitke za rođenje sina. Neka vam je živ, zdrav i sretan 100 godina. <3 :-)
Mico ja sam čitavu trudnoću primala fraksi 0.3 tj. Clexane 0.4 pa mi je posle carskog doza povećana duplo dok sam u bolnici. To se ispostavilo kao dobro jer mi je d-dimer, koji je inače bio oko 1,5 posle CR skočio na 8.5 zbog čega sam dva dana bila u šok sobi. Inače Elezovic mi je odredio tu terapiju posle porođaja, a ja je dala dr u NF. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 13/8/2015, 18:55

Ganedina, cestitam! Neka ti je mali decak ziv, zdrav i srecan 100 godina!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/8/2015, 18:58

Ganedina cestitam na bebici :-).Hvala na podrsci zene,ne plasim se uopste cr ali sam se mnogo zabrinula zbog ovog hematologa.Mislim da je 2x0,3 mala terapija za D dimer od 3,05 i to pred kraj trudnoce.Ne znam ni ko je ovaj hematolog,da li je neko imao slicnu terapiju pred kraj trudnoce?
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 13/8/2015, 19:09

Ganedina sve cestitke za rodjene sina!neka vam je ziv i zdrav 100 godina!bravo dragi moji,ponosna sam na vas!uzivajte u svakom danu koji dolazi sa vasim dugo cekanim blagom!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 13/8/2015, 19:09

Mico, da li ti inace imas "svog" hematologa? Ako ga imas, zasto se ne konsultujes sa njim? Ko ti je u toku trudnoce odredjivao terapiju? Mozda si i pisala, ali mi je promaklo.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/8/2015, 19:31

Moram da imam izvestaj mog hematologa iz Nisa i potpisanu saglasnost za cr ali to je nemoguce jer sam ja u bolnici i ne mogu sad da idem u Nis.Pa je dosao neki hematolog odavde iz Visegradske potpisao saglasnost i podelio mi dozu 0,3x2.I sad sam u haosu a D dimer skace
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 13/8/2015, 19:41

Ganedina, čestitam rođenje sina! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 13/8/2015, 20:03

Ganedina, cestitam od srca! Neka je ziv i zdrav 100 godina! srca srca srca
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 13/8/2015, 20:04

Genedina najiskrenije cestitke :-******
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/8/2015, 20:06

Ganedina, sve cestitke, nek vam je malac zdrav, srecan, voljen, uspesan, ma sve naj, da uzivate maksimalno u roditeljstvu, toliko dugo cekanom! d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d

Mico, pa nije ti smanjena doza, vec ostavljena isto, koliko se ja razumem u racunanje. Verovatno su ti podelili, misleci da ce tako biti bolji efekat. U poslednjem trimestru je to ok d dimer, za blizanacku trudnocu, mislim da nema potrebe da panicis! Meni je hematolog smanjio dozu cexlana sedam dana posle porodjaja, jer mi je d dimer bio ok, i onda sam 5 nedelja bila na smanjenoj dozi. A prvu nedelju posle cr sam bila na istoj dozi. Pratice ti oni d dimer, ne sekiraj se, i na osnovu njega ce ti i terapiju odrediti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu