KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Mika
Ancica 87
mamadabudem
tiramisu
Padobranka
Bobaue
pegaz
Gogoli
Pikseta
d77
dacans
Niny
AriesGirl
marija123
spring
greeneye
nina :)
Erata
Vuchica
luckystar74
ganedina
SoJa
millena
Tavita
SladZana
Sofija Veks
lenjivica
libra35
JocY
masato
Zmajuška
lelas
KoMetaK
Vanja80
leptirica1977
tatjanica
BiKsi :)
Blanka
bak
Baš za andjele 75.
sandrolina
Sirijus
winni
srculence 84
saska1
zsuki75
Eho
micaubica83
*Titi*
snowwhite
Amna84
lela1984
moze_biti
noja
Šašava
annci
PalcicaBg
ahosame
dada88
jelena*mama2andjela*
64 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 17/6/2015, 18:23

Anci zagrljaj Sta god reci suvisno je.....zao mi je..neznam sto kazu ostale zenice mozda srdasce ipak prokuca malo kasnije
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Šašava 17/6/2015, 18:31

snowwhite :: Šašava, drugarice moja po zivotinjama :o) Ne znam koliko mi je ih je kroz ruke proslo, sto sam udomljavala, sto ih kod mene zadrzavala. Inace, analiza se radi na Torlaku, na uput besplatno. Samo trazis uput za TORCH (meni je dala ginekolog). Uradi zlu ne trebalo, ali evo ja ih vucem ceo zivot po rukama, pa nemam nista. Uzivaj u trudnoci osmeh srce srca1

sunny sunny sunny
Hvala na info, ja se danas izgubila, nisam ni trazila uput. Pa to, ja bih cisto za svaki slucaj da vidim imam li ta antitela,
izes ga, moji pasovi, timski sa mackom, sinoc ubili nekog malog pacova BLJEEEE. Bio im svima zabranjen ulazak u kucu Very Happy

Eho,i za to more sam zaboravila da se konsultujem :)))
Polako, kontam da vidim sad te analize koej treba da odradim, da se isprati situacija,
pa negde krajem avgusta recimo. Da napomenem da je more na koje ja idem, tunguzija malo, izmedju Bara i Ulcinja, bas i ne znam kakvi su njihovi lekari, ako nesto zatreba, ako se nesto istripujem... No, videcemo kako se razvijamo :)
Pa ne znam kakve veze imaju vakcine sa toksoplazmom, jedino sto pojacavaju imunitet...moguce da je to to, posto i ta bolest ima veze sa imunitetom. Nije bas pametno da dovlacim sa ulice, moracu da apstiniram neko vreme Very Happy A posle, ako stignem... :)

Amna, puno srece u burnoj nedelji, i BEZ nerviranja, ili bar minimumom istog. Mashi nam kad budes u BG :)


Videh sad za Annci. Najjezila sam se, ne mogu dalje citati, koja nepravda!!!
Odlazim da skrenem misli Sad
Annci, ljub ljub ljub ...
Sad
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/6/2015, 18:38

Annci,zeno tokud ti taj optimizamna kraju posta...Svaka ti cast..Ne znam ja bih se davno slomila..
Zao mi je ,ne znam sta bih ti rekla..
Ako jos malo ima nade,sacekaj da ne crnimo odma...Glim jakoo
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 17/6/2015, 19:29

Annci ja isto mislim da vidiš sutra još neko mišljenje jer za srčanu radnju je još prerano a mješak je čak i porastao ,znam dobro kako se osjećaš i ne bih ni ja da ti dajem lažnu nadu ali probaj čuti još jedno mišljenje.Držim fige jako,jako molitva

Šašava čestitam na miješku da uskoro čujete i srculence.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 17/6/2015, 19:36

Prema meni je taj Jurisic bio samo malo hladniji, jednostavno je takav, ali isto tako mislim da je odlican dijagnosticar. Svoj posao itekako zna da radi.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 17/6/2015, 20:05

Annci, drugarice  zagrljaj Ovako... On je vrstan dijagnosticar, to stoji. Ne radi vto, to takodje stoji i lupa oko protokola. 20 mg estradiola dnevno neka daje nekom drugom, ti deci trebas ziva i zdrava. Ja betu ne bih vadila, meni je bila 23000 pa je bio corak. Nije neki pokazatelj, u ovakvim situacijama! 
Ali bih isla jos kod nekoga, za recimo 5-6 dana , verovatno ce i tvoja dr do tada stici. Nastavi sa terapijom, izvadi progesteron samo, i vidi koliko je. Ako je visok, samo nastavi. Ako je onako, uvedi depo, ako ga ne primas. 

Ja bih ovako, pisem ti od srca, znam da si velika devojcica. I isplaci se, znam kako je. Drzi se, znam koliko je tesko. Ljubim puno, puno, puno
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 17/6/2015, 21:59

Annci, ja delim misljenje bak. I ne zelim da verujem da je sve gotovo. Ne, ne zelim ni laznu nadu. Ali ovako, da rezimiramo. 17. dana od et ti je vidjen gm pravilnog oblika sve ok, sem onog drugog koji je bio u odlazenju, pa otud krvarenje. Beta nam nista ne moze reci, zbog bas tog meska. Danas ti je 22. dan od et, prerano je za srcanu radnju, koliko se ja secam, meni u tom periodu vidjen samo mesak, bez naznaka cak i o zumancanoj kesici, a kamoli crl. Ne razumem to sto znaci da se pomera. Zatim naglas razmisljam, ako onaj drugi mesak jos nije otisao, moze on da zaklanja pravu sliku stvari. Nasoj maus je gm bio nepravilnog oblika, pa je sve bilo ok. Ja bih poslusala bak, i isto proverila progesteron, nastavila terapiju, i sledece nedelje otisla na novi uz. Znam da je to agonija, al ja bih tako, jednostavno ne mogu da poverujem da je prvi mesak povukao i drugi, s obzirom da si bas mirovala. Kazem ti opet, moja drugarica je imala odlive nevidjene. I stalno mislila gotovo je, al sve je bilo ok. Molim te, izdrzi jos koji dan i otidji na novi uz. Ja se molim da ipak sve bude ok, i da nas iznenadis, pa i sebe, nakon ove agonije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 17/6/2015, 22:08

ooooooooooo pa hebo ga otac dragi annci. jednostavno ne mogu da verujem.
slažem se sa kokom Biksi i Bak. Za srčanu radnju prerano kao i za sve navedeno kod Biksi.

meni je malo sumnjivo, tj ne sviđa mi se to što je rečeno da je mešak pokretan, jer bi on trebao da sad već da bude ugnježđen u zid materice, zar ne? ja to onako laički pitam, jel grešim?

grlim te jakooo i odbijam da prihvatim da našeg smeška više nema...

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od millena 17/6/2015, 22:39

O annci,drzi se,prvo me tvoja beta digla,a sad me dusa boli..a za srcanu radnju je bas rano,meni usled krvarenja 24 dan od et nije se cula,a 27 dan smo je culi.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 17/6/2015, 23:11

Ja isto mislim ko bak I biksi bilo je mnogo slucajeva da bude sve ok a I sto kazu produzi agoniju ali daj mu sansu neodustaj iako je agonija, depo odma sutra uvedi pojacaj utrice na 4 komada po 200 , I trebalo bi I pregnil...drzim fige draga I mnogo te ljubim miruj i totalno... I obavezno ako radis betu izvadi I progesteron I tsh . A za dr ne znam kakav god da je strucnjak iliti strucno lice takav nacin je nedopustiv ja kod njega nikad nikad ne bi otisla za svoje novce .
uf
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 17/6/2015, 23:12

Da mi smo srce culi sa 6+2
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 17/6/2015, 23:14

Annci

Kao Bak i Biksi, i ja sam misljenja da sacekas. Mi smo srcanu radnju culi u kasnijoj fazi, ja namerno nisam zurila, da me ne bi isprepadali prerano u slucaju da malo kasni. Sacekaj sto kazu devojke ponedeljak-utorak, pa odi na pregled na neko drugo misljenje, kakav god da je on dobar dijagnosticar, ipak je ovo VTO prica, kada si toliko koraka ucinila ucini jos taj jedan, pa da ti bude potvrda u svakom slucaju.

Grlim te puno...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 17/6/2015, 23:20

Annci ako nista drugo zovi dr kopitovic sa njom se konsultuj u vezi dodatne terapije ...
Trebalo bi da ti izadje u susret dugo si kod nje ...

sasava cestitam na s mesku . Uzivaj draga
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 18/6/2015, 01:05

Ma nek taj Jurisic malko jede goveđinu (izraz mog dede :) ), ja ne znam ženu koja je iz njegove ordinacije izasla, uključujući i mene, a da nije plakala. Može on da bude dijagnostičar al nije bre čovek. I slažem se sa Bak i Biksi rano je za srčanu radnju. Drži se i ne daj da te slomi neko ko on...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 18/6/2015, 07:34

Annci draga zagrljaj
Slazem se sa Bak i Biksi, mozda ipak da cujes jos necije misljenje.
I taj doktor, kakav nastup, moze biti vrhunski dijagnosticar kad nije covek. Mad

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/6/2015, 07:43

Anci slazem se sa curama. Drzi se i budi hrabra. Otidji na jos jedan pregled i ne prekidaj terapiju. Ja bih sacekala sa UZ bar jos 10 dana. A 10 estrofema nikad cula...Jos ima nade, po meni, rano je za srcanu radnju. A za pristup...znanje ne opravdava prostakluk i bezobrazluk, a iskustvo mi govori da svi veliki strucnjaci imaju i coveka u sebi i empatiju prema tudjoj muci. Ako nemaju, nisu kompletni ni strucnjaci, to je sigurno. Mozda je on dobar u nekom polju, ali mu neki klinac i fali i otuda taj bahati pristup. Mi navijamo i dalje za vas. Kad si dovde dosla, nemoj sada odustajati. Neka te mali borac iznenadi i usreci. Idemo dalje kako god, ali jos nije kraj. Ljubim vas.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 18/6/2015, 08:41

Annci, mislim isto ko Bak i Biksi...Mislim da treba sačekati još koji dan , pa na UZ...a betu nemoj više da radiš. Kakvi crni toliki hormoni da ti daje na dnevoj bazi??? Ludak. Mislim da je dr pogrešila što ti nije dala progesteron depo odmah, ali uvedi ga.  Možda se (S)mešak ne predaje!!! Polako samo...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 18/6/2015, 08:52

Znam da bi danas trebalo da mi bude lakse, ali nije...
Juce sam se malo iskljucila, gledala besomucno jedno 10 epizoda Two and a half men sa svojim dragim. Nisam se javljala na telefon ni otvarala mailove. I uspela da zavaram sebe. Jutros me realnost bas lupi preko lica.
I sada razmisljam. To sto nema srcane radnje i sto se mesak razvio "samo" do 9,2 mm nista ne znaci. Razvoj ploda je individualan. Mozda je rano za srcanu radnju, mada mi je i Sonja napisala da bi vec moglo da se cuje. Ono sto me brine, je sto je "pokretan u kavumu". Sto rece jedna od vas, do sada bi vec trebao da se zakaci za matericu. S druge strane, covek je ipak stavio svoj pecat na "missed AB", ne bi se valjda zezao sa tim stvarima.

Nije nikakav problem da odem do laboratorije, i ako sam dobro pohvatala, uradim betu, progesteron i tsh. I nastavim sa Sonjinom terapijom.

Ja sam zakazala UZ kod moje dr za ponedeljak u 20.00. Ono sto me samo brine, da li nastavak terapije moze nekako da stvara laznu sliku i drzi plod koji nije dobar?

Milion pitanja i haos u glavi i srcu. Ali ajde jedno po jedno.
Odoh prvo da dam krv, pa javljam vama rezultate. Na zalost, Sonja se ne oglasava....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 18/6/2015, 08:54

A sada, vaj post sam namerno odvojila od prethodnog!

BRAVOOO SASAVICE!!! Cestitam draga od srca!
Zabranjeno ti je do daljnjeg da citas moj prethodni post, kao i Titi i Palcici.
Vama saljemo samo tooonu pozitivne energije i navijamo za vas

jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 18/6/2015, 09:14

Annci, moglo bi da se cuje srce, ali nije to bas striktno odredjeno kad se cuje, kod nekog ploda bude ranije, negde malo kasnije, kao sto i sama kazes, individualno je.
Kod mene su prvo sumnjali na missed ab, kod mog ginekologa sam bila 2-3 puta na ultrazvuku, u betaniji su mi isto radili 2 puta pre nego sto su definitivno odlucili sta ce da rade...cini mi se da su sve cekali da ce ipak da krene na bolje. Ne bih sad neku laznu nadu da ti dam, ali ima raznih situacija.
Jedino taj deo "pokretan u kavumu", to je malo cudno.
cmoka

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/6/2015, 09:35

Sasavice cestitam na trudnoci,neka protekne uredno i lagano.Vuci za nos!

Anci ti si jedno veliko srce i ja se svom snagom molim za cudo,nekako se nadam da ima jos nade.
Da li krvaris i dalje?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od *Titi* 18/6/2015, 09:38

Annci, javljaj nam rezultate. Molim Boga da nas mesak/smesak ipak iznenadi.  molitva molitva molitva molitva molitva molitva 
Saljemo ti svu mogucu pozitivnu energiju!  poljubac poljubac poljubac
Btw, dobila sam dijareju.  v
Sasava, jos jednom ti cestitam od srca!  osmeh srce I bacaj nam bebecu prasinicu!  srca
*Titi*
*Titi*

Broj poruka : 121
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/6/2015, 09:49

Titi to je dijareja od muke i neizvesnosti lol!
Pojedi malo cokolade ili skuvaj pirinac pa popij tu vodicu.
Da poskocim malo za tebe i tvoju betu,navijam jako! igracice igracice igracice igracice igracice

Meni se od jutros pojavio egg sekret,nadam se uskoro ce stop.Bas osecam jajnike,od danas laganim tempom,i da hocu ne mogu brze.

Aries drago mi je sto si se javila i da si dobro.Ljubim te!


Poslednji izmenio PalcicaBg dana 18/6/2015, 10:27, izmenjeno ukupno 1 puta
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 18/6/2015, 09:55

Sasava, cestitke i od mene! g

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/6/2015, 11:32

Anncice ne moze progesteron da zadrzi plod koji nije dobar, tj on se nece dalje razvijati ako je resio da ode. Kad prekines sa terapijom, otici ce i to je to. Primas li ti progesteron depo?
Ali ja bih dala jos vremena tvom mesku, rano je za srcanu radnju, ima jos nade, nije prevelika ali postoji.
Idi izvadi krv za progesteron i tsh, betu kako hoces, mozes mada moze jos vise da zbuni. Ja bih je uradila svejedno Embarassed
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu