KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
hocukusurnecuzvaku
Mika
makac71
Šašava
moze_biti
DMANA
ivanicasale
dada88
winni
dragmilk
Ninche
Orline
tofita1
Smrdica
dzenica
Amna84
*Titi*
SladZana
zvoncica36
spring
sandrolina
ragaco
brinbili
MAAKKI
Baš za andjele 75.
nina :)
mamadabudem
dragana76ns
Sofija Veks
SannI-AlL
lenjivica
Vuchica
lelas
Niny
ganedina
boni m
Nataly17
luckystar74
Hiperaktivna
pegaz
Padobranka
annci
lela1984
daki_mm
JocY
Vecka
noja
Zmajuška
marija123
jelena*mama2andjela*
BiKsi :)
AriesGirl
Jerapetra
Ancica 87
bak
MalaSaJuga
tatjanica
ncoka
Vanja80
KoMetaK
Blanka
PalcicaBg
Eho
srculence 84
saska1
69 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 17/4/2015, 23:45

Blanka srecno sjutra!!!

Aries uzivaj u trudnoci i vuci nas za nosice!

Sto se mene tice nadam sd pocetkom maja da cu krenuti u postupak ako bude sve kako treba.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 18/4/2015, 07:14

saska srecno danas igracice igracice igracice trudnica trudnica trudnica i ostalim devojkama puno srece osmeh srce navijači2 navijači2
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 18/4/2015, 08:45

drage moje dali neko moze da mi objasni sta su trombofilije i gde to mogu uraditi i dali je to povezano sa mutacijom gena........
meni to nisu trazili da radim ali bi ja na svoju ruku uradila jer sam imala jedan ne uspeli pokusaj vto pa sam sesila sve da ispita a samo mi je jos to ostalo,inace imam zacepljenje oba jajovoda i policisticne jajnike....hvala vam unapred osmeh srce
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 18/4/2015, 09:29

Blanka, cekamo sutra te lepe blaste koje ce se ovaj put lepo ususkati kod mame I tu ostati najmanje 8,5 meseci .

Saska, cekamo od tebe najlepse vesti da nas obradujes I ulepsas ovaj ruzni , sumorni dan .

Bak , sutra mora biti bar trocifrena beta , pa za 20 dana prebrojavanje .

Aries , najsvezija trudnice , cestitam I zalim da uzivas u svojoj trudnoci .

Devojke koje ovaj put nisu uspele glavu gore I idemo dalje do konacne pobede .

Boni m postoje 2 vrste trombofilija/ stecene I urodjene koje je najbolje da uradis negde privatno npr.u Konzilijumu a to su ti PAI, MTHFR, Faktor II Protrombin I Faktor V Leiden, a stecene mogu I na uput . Po meni bi obavezno trebala da uradis I OGTT sa insulinemijama sa 75gr glukoze , s obzirom da imas policisticne jajnike .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/4/2015, 09:52

Blanka, srecno danas!

Sale, Bak, cekamo vase velike bete!

Navijam za sve devojke!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/4/2015, 09:58

boni m ::drage moje dali neko moze da mi objasni sta su trombofilije i gde to mogu uraditi i dali je to povezano sa mutacijom gena........
meni to nisu trazili da radim ali bi ja na svoju ruku uradila jer sam imala jedan ne uspeli pokusaj vto pa sam sesila sve da ispita a samo mi je jos to ostalo,inace imam zacepljenje oba jajovoda i policisticne jajnike....hvala vam unapred osmeh srce

Ja ti mogu odgovoriti kako je u NS, ali s obzirom da si iz Mladenovca, pretpostavljam da ces ici u BG. Stecene se mogu uraditi u KCV. Uput za KCV za hematologa daje lekar opste prakse, a onda hematolog nakon pregleda daje uput za vadjenje krvi. Urodjene se rade na Institutu za sudsku medicinu sa uputom dr opste prakse. Imas temu o trombofilijama, mislim da se zove Imunoloski poremecaji, pa iscitaj. Ima mnogo korisnih stvari. Srecno.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 18/4/2015, 10:12

Ja upravo podigla svoj nalaz za trombofilije:
PAI 1 lokus 675 Heterozigot, level 2 675 4G alel visokog rizika za trombofilije, sve ostale su uredu.
Prvi put se susrećem sa ovim tako da nisam stigla još istražiti o čemu se radi, a ne znam ni kom doktoru da se obratim, sobzirom da sam na svoju ruku radila ove nalaze..
Ako imate kakav savet... hvala...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marija123 18/4/2015, 10:45

Jelena, hvala. Meni oni nisu nista rekli davto merim. Sad ce dr da zove Kopitvicku da se s njom posavetuje. Poludecu
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 18/4/2015, 10:52

....navijam za moje chekalice,bockalice i nove trudnichice! ff
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/4/2015, 11:40

Saska evo i ovde da navijam jako, jako, jako

Blanka, srecno danas, od danas si trudnica trudnica

Marija, dobro je da ce se posavetovati, iskustva sa time imaju obicno samo dr koji i rade vto. Bice super, videces

Pegaz, pravac hematolog, ako si iz bgd ili blizu onda ili Mlijic, ili Antic ili Elezovic. Oni se bave trudnicama sa trombofilijama najvise.

U Nisu takodje ima jedna dr, upucena u problem, ja ne znam kako se zove ali ce ti cure reci. I u NS ima dr koji se time bave, takodje ne znam kako se zovu, ali javice se cure. Dobro je da si otkrila, sad se moze i reagovati yes

Cure osmeh srce

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/4/2015, 11:56

bak ::

Pegaz, pravac hematolog, ako si iz bgd ili blizu onda ili Mlijic, ili Antic ili Elezovic. Oni se bave trudnicama sa trombofilijama najvise.

U Nisu takodje ima jedna dr, upucena u problem, ja ne znam kako se zove ali ce ti cure reci. I u NS ima dr koji se time bave, takodje ne znam kako se zovu, ali javice se cure. Dobro je da si otkrila, sad se moze i reagovati yes




Hematolog iz NS-a je dr Gorana Mitic. Radi u KCV i u Feroni. Ranije je radila i u Genesisu, sada ne znam.

Marija, bice to sve dobro. Znam da nije prijatno, ali moras izdrzati zbog bebica.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 18/4/2015, 12:01

Sale, da poskocim i ovde za tvoju veliku betu danas!!! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Bakisa, za tvoju ogromnu betu sutra, igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Blanka, srecno danas na transferu, sad si mozda vec u sali! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Neko jos danas ima transfer, neka je sa srecom! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Boni, imas ovde temu, dodadne analize, pa prelistaj, tu smo pisale sta sve treba uraditi. SLazem se sa Ganedinom odakle da krenes.

Pegaz, Bak ti je rekla koji hematolozi valjaju u BG, u NS imas Miticku, a za Nis se ne secam kako se dr zove, cini mi se Dragana, ali nisam sigurna.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 18/4/2015, 12:10

Hvala cure moje na informacijama.
Ja sam iz BIH, ali nije problem i nije mi prvi put da odem do BG ili NS kod neko g doktora.
Sačekaću rezultate OGTT i insulinemije, biće u četvrtak, pa da vidim i to kakvo je stanje.
Nešto sam mislila da odem sa tim nalazima kod Kopitovićke u NS, mada ne znam ni gde da je nađem privatno, da li je još uvek u onoj ordinaciji Ilić? Ili da odem kod tog nekog hematologa direktno?

U svakom slučaju do četvrtka ništa, dok budu i ovi nalazi.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/4/2015, 12:24

pegaz ::Hvala cure moje na informacijama.
Ja sam iz BIH, ali nije problem i nije mi prvi put da odem do BG ili NS kod neko g doktora.
Sačekaću rezultate OGTT i insulinemije, biće u četvrtak, pa da vidim i to kakvo je stanje.
Nešto sam mislila da odem sa tim  nalazima kod Kopitovićke u NS, mada ne znam ni gde da je nađem privatno, da li je još uvek u onoj ordinaciji Ilić? Ili da odem kod tog nekog hematologa direktno?

U svakom slučaju do četvrtka ništa, dok budu i ovi nalazi.

Pegaz, mislim da prof. Kopitovic i dalje radi u ordinaciji "Dr Ilic". Ako se dobro secam, neka od devojaka je skoro pisala da je tamo zakazala konsultacije. U svakom slucaju, uvek je mozes naci u Feroni. Da sam na tvom mestu, prvo bih otisla kod hematologa, da to zavrsim do kraja i ako treba da mi prepise terapiju, pa onda na konsultacije za VTO. A napisala sam vec i da hematolog dr Mitic radi u Feroni, pa obe mozes naci na jednom mestu, ako se odlucis za NS.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/4/2015, 12:30

Pegaz, Aries ti je dala sjajan savet. Kazes da ti u Feroni zakazu tako da isti dan zavrsis obe dr. Em jednom dolazis, em sve zavrsis odjednom. I mirna si!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 18/4/2015, 12:46

marija123 ::Jelena, rekla si da si sa blizancima imala hiper. Reci mi molim te jesu li ti samo infuzije davali ili su ti izvlacili tecnost? I koliko dugo je to trajalo, kad si se osetila bolje? Meni vec dva dana nije bolje, poludeh. Poslala bih ti pp al pisem s tel

Ja sam imala hiper od aspiracije do 5-6 dana nakon transfera ,znaci 10-ak dana ukupno. Primala sam infuzije ujutro i uvece po jednu i morala sam da merim mokracu ,ja sam kupila mericu za kolace i super mi je odgovarala:lol!:   Secam se da sam bila naduvana uzasno al uzasno i da sam jedva disala al sam se vodila tim da mi je skoro svaka sestra i dr bila rekla da sve devojke koje su imale hiper ostale trudne tako da mi hiper uopste nije tesko pao:lol!:

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marija123 18/4/2015, 14:19

Bak, Jelena, hvala na savetima! Kopitovicka mu je rekla da mi da neku drugu infuziju i heparin. Najgore sto ovi moji u Cacku nemaju s tim toliko iskustva, nego srecom Kopitovicka i ovde dolazi da operise, pa ie dr poznaje uh
Bak, Saska cekamo bete!
Blanka jel bio transfer?
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/4/2015, 15:20

Devojke mislim na vas i navijam svim srcem!

Bila sam kod dr Kopitovic na konsultacijama,pisacu kasnije malo opsirnije.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/4/2015, 15:39

Palcice, strpljivo te cekam sa izvestajem.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/4/2015, 15:56

E ovako Very Happy
Doktorka je pogledala sve nalaze,hormone,kaze da je sve ok i da sam dosta toga uradila.Dala mi je da uradim trombofilije i imunologiju za svaki slucaj,iako sam bila pokrivena terapijom.
Smatra da je u pitanju neka sitnica i da zato nije uspelo.
A pre svega misli da embrioni nisu bili dobri.Pogledala je slike sa prvog transfera,kaze da nisu losi,ali bi mogli biti bolji i osmocelijski umesto cetvorocelijski.
Za ove blaste sa FET-a kaze da nisu dobre,da su fragmentisane.

Predlozila nam je da radimo kod nje u Betaniji ili u Feroni.Histeroskopija mesec dana pred postupak.
Kada bi radili u Feroni radili bi hecing,embrioskop,neko zavrsno sazrevanje embriona ako sam dobro razumela,biopsija embriona pred vracanje da se vidi da nema neku genetsku gresku i dobila bih neupogen(valjda se tako kaze) za bujanje endometrijuma.
Sve to plus zamrzavanje za 1600e plus lekovi ako se javimo do prvog maja.
Bio bi opet dug protokol zbog PCOS mada kaze da bi i kratki dosao u obzir.
Pominjala je puregon i malo menopura.Mikroginon i suprefakt od sredine ciklusa.
Vec u maju bih mogla na histero,u junu postupak.
To je to cega sam se trenutno setila.
Ostaje da razmislimo i da joj javimo sta smo odlucili.
Ja sam zadovoljna razgovorom i doktorkom,opravdala je moja ocekivanja i bas je onakva kakvu sam je zamisljala po vasoj prici.


Poslednji izmenio PalcicaBg dana 18/4/2015, 17:45, izmenjeno ukupno 1 puta
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 18/4/2015, 16:57

....blanki,jedva chekam izveshtaj sa transfera!!!
.....marija,josh malo izdrzhi i bichesh mamica,videchesh!!!
....palchice,to je to,puno sreche u novom pokushaju!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/4/2015, 17:32

Palcice, sve mi se svidja. Bak je dobila taj lek za debljanje endometrijuma u Feroni sada, i lepo je odskocio, bas kako treba. Uradi trombofilije, uradi imunologiju, rastrci se sada pre odmora, da imas sve kompletirano, da posle trudna ne juris. Poslusaj unutrasnji osecaj, pa tako i odlucite! Mada je ponuda odlicna, prilicno primamljiva! Moram da priznam!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/4/2015, 17:56

Palcice, meni su dali taj neupogen i endo je od stopa do aspiracije, za tih 36 sati dobio 3 mm i super je izgledao. 
Ponuda je primamljiva, s tim sto ti mozda nece sve to raditi, da znas. Uglavnom glavnu rec daju embriolozi, da li je neka procedura pozeljna ili ne, u konkretnom slucaju. Meni nisu hteli da rade aha, a jesu stavili embrione u embrigen. Saski nisu embbriogen ali jesu aha. Tako da... Ja sam slusala embriologa, mogla sam da insistiram na aha, ali ako oni kazu... Mislim da bolje znaju. 
Imas fore da razmislis, imunologiju mozes relativno lako i brzo na Klinickom.

Blanka, mislim na tebe  radost radost radost
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 18/4/2015, 18:20

Bak pretpostavila sam da nece raditi sve to,vec ponesto od toga.To me je i bunilo,da za 1600e rade sve to.
Znaci ti si za 1600e dobila postupak,neupogen i embriogen?
Mislim nije ni to malo,daleko od toga.
Sto se analiza tice uradicu privatno,jer kod moje dr ne mogu da dodjem pre 15.maja i pitanje je dal ce mi dati upute.
23.4.imam zakazanu kontrolu kod endokrinologa pa me zanima koje analize za nju da uradim.
Planirala sam vitamin D,folnu,vitamin B,feritin,gvozdje.Nadam se da je ona nadlezna za to.
Hormone imam uradjene.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/4/2015, 18:43

Palcice, dobila bih apsolutno sve da sam insistirala. Niko nije ni spomenuo finansijsku stranu, veruj mi. Ali je dr procenila da treba neupogen, embriolog da je protiv aha, mada je rekao ako mi bas insistiramo on ce uraditi, ali on ne bi. I ja se tu obicno ne mesam. 
Embrioskop je bio zauzet, imaju samo jedno mesto, uzasno je skup, sve nam je objasnila embriolog i nije bilo mesta za nase embrione. Inace bi ih stavili. Mozda da insistiras na njemu, meni on super zvuci ali eto... Planiraju jos jedan uskoro.

Oko embriologa ce se javiti druge cure, ja slabo s tim stojim
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu