KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
saska1
labradorka
ragaco
mijaki
HappyGirl
Eho
Niny
SoJa
winni
SannI-AlL
sunny.tp
Vuchica
annci
daki_mm
ncoka
enap
Mika
AriesGirl
Hiperaktivna
Bobaue
ganedina
Sofija Veks
BiKsi :)
SladZana
nadalica
zvoncica36
Dacaa
hocukusurnecuzvaku
libra35
marija123
lelas
mamadabudem
Vanja80
tatjanica
branka86
bak
Nataly17
MalaSaJuga
Baš za andjele 75.
Zmajuška
Blanka
PalcicaBg
DMANA
micaubica83
sandrolina
pegaz
JocY
jelena*mama2andjela*
lenjivica
luckystar74
dragana76ns
millena
Amna84
Vecka
nina :)
lela1984
KoMetaK
61 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 29/3/2015, 11:49

Pa i ja sve prepisujem progesteronu :)
Jeeeeeeeeeeeej Very Happy
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 29/3/2015, 12:09

Palcice, Hiperaktivna, lepo to kod vas zvuci yes

Srecno na aspiraciji danas Ierapetra

Koracaljke osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 29/3/2015, 13:14

Palcice, sad se vec kace onako lepo bebice, za 3-4. dana, ako zelis, mozes da uradis betu, sigurno ce pokazati neku vrednost, naravno, ako si nestrpljiva. Taman ce to biti kao 9-10. dan posle et 3.denvnih, kad su meni govorili da moze da se radi beta i kad sam je i ja radila. Ovo vazi i za ostale, preracunajte kad vam se pada 12-13. dan od formiranja embriona, pa mozete da radite betu.

Evo i kalkulatora:
Ubaciti samo dan apiracije: http://www.ivf.ca/duedate.php
Datum vracanja 3-dnevnih embriona: http://www.ivf.ca/fet3dayduedate.php
Datum vracanja 5-dnevnih embriona: http://www.ivf.ca/fet5dayduedate.php

Svakako, 2-3 dana pre nego sto ovi savetuju moze da se radi beta.

Ierapetra, srecno na aspiraciji!

Saljem rode za sve vas koje cekate betu!!! roda roda roda roda roda roda

Bak, Sale, JOcy i sve ostale koje se bockate, srecno! osmeh srce igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/3/2015, 13:27

Hvala Kometak,divna si! osmeh srce
Meni pise po transferu blaste 10.aprila da radim.Sto je mnogo,mnogo je :)
Planiram u petak da radim,to ce biti 9dpt.
A mozda i pre,ko zna Laughing
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 29/3/2015, 13:39

DEVOJKE!Biće to najlepši April! Držim fige! lol! osmeh srce yes roda angel
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 29/3/2015, 13:54

Palcice, mnogo je rano 9-ti dan, probaj da sacekas barem jos dan-dva...

Trudnice nasa ti! beta beta beta

beta beta beta

cveće cveće cveće cveće
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/3/2015, 14:59

Rano je.Pre 12-od dana minimum ne treba raditi,ja necu vise nikad.Radila i ja jesenas 10-og dana kako mi rekli,pa 12-og tek pokazala biohemijsku.10-og ni toA za blaste minimum taj 10-i dan.9-i je rano,u svakom sl.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/3/2015, 15:13

Nemam pojma,meni je prosli put pokazala 9.dpt dvodnevnih embriona,bila je 17,a 11dpt 45.
Mislim da je sve individualno.
Evo recimo nasoj Jeci mami dva andjela je beta 6dpt blasti bila 77.Doduse bile su dve bebice.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 29/3/2015, 15:29

Ćao...
Odgovorila mi je Danica na e mail, dogovorile smo se da dođemo tamo u junu i tačno u nedelju da dodjemo i sledeću nedalju iza te da se vratimo (u pitanju je donacija jć).
Prošli put kada smo išli kod njih došli smo u nedelju, aspiracija donatorke bila u ponedeljak transfer u sredu i odmah u četvrtak ujutru na voz i kući. Sada idemo autom, tako smo išli jednom na FET i tako mi je najbolje i najjeftinije.
Dr Sonja inače savetuje nalaz na betu tek 16. dan.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/3/2015, 15:30

Pa,znam,a meni s blastama kod FET-a iz donacije kucni 9-og dana bio neg.,a beta 11-og dana poz.Individualno je,ali za blaste,mislim da treba davradis najranije 10-og dana.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 29/3/2015, 15:37

Meni je posle FET-a 12. dpt beta bila 26 i 16. dpt 8. Ali ja sam tada na svaki drugi dan davala sebi pregnil čisto da prostruji kroz organizam, dr Sonja je doozvolila na moju inicijativu.. ja negde pročitala kako to nije loše.
mislim da kada se uradi beta tako rano svejedno ako nešto ima ona mora biti najmanje preko npr 60 a tako 16. dpt treba biti trocifrena...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 29/3/2015, 16:01

Pisala sam na temi o desavanjima, umesto ovde, pa da prekopiram za donat vodu.  Rolling Eyes Cudno Hiperaktivna da tako reagujes na tako male doze donat vode, ali bolje nego imati opstipaciju.
KoMetaK ::
ZeMske, ne preterujte sa donat vodom, jedna casa dnevno od 0.2dl je dovoljna, ne preko toga, pogotovu ako uzimate Mg kao suplemente. Pise i na flasi (bar onoj koju ja kupujem ovde) da 1l ima 1000mg Mg, i da se savetuje maximalno do 03. dl dnevno, to je dnevna doza Mg, ali ako ga uzimate i dodatno, moze da izazove nus pojave. Ja uzimam 1 casu ujutru, zbog Mg i opstipacije, na prazan stomak, ali Mg koji imam u suplementu je 100 mg, taman mi je to dnevna doza od 300mg.

Palcice, nije rano da radis 9pt posle blasti, nikako! Pokazace neku vrednost sigurno! A mozes i 2 dana ranije, tj. 7dpt. To je najranije sto mozes. Ja sam radila 9dpt pretprosle godine i beta je bila 61, ove godine 10dpt je bila 124, naravno da se tog dana ne ocekuje visoka vrednost, ali bar znas na cemu si, ako si nestrpljiva. Ja vise volim da znam situaciju, pa makar bila i biohemijska, nego da uradim kao sto Sonja savetuje 16. dan kad moze da bude negativna, a da je prethodno doslo do biohemijske i da je beta pala. Znam bar da se nesto desavalo.  Svakako u testove nikako ne verujem, bas zato sto ne pokazuju nikakvu vrednost, i ne mogu da detektuju biohemijsku, a ovako imas jednu, pa drugu vrednost i vidis da li raste ili pada. Ja sam sve vreme do prvog UZ ponavljala betu na 2 ili 4 dana, cisto da vidim da li pravilno raste, da znam na cemu sam, dok nisu proradili lekari da odem na prvi UZ.
Inace, 9dpt blasti je kao 11dpt 3dnevnih embriona, pa ako svakoj koja je radila tako rano pokaze trudnocu, ako je ima, zasto ne bi i tebi. I drugo, ono sto najcesce savetuju je da se uradi 12. dan posle transfera 3-dnevnih embirona, zasto bio onda bilo rano za blaste 9dpt?! Meni su UVEK (osim Sonje) savetovali u EU da se beta radi 14 dan od aspiracije, ne od transfera! A to je u sustini 11 dan posle transfera trodnevnih. Ala ga zakomplikovah, svakako, nije rano da se uradi 9dpt blasti, nikako! Very Happy POgotovu ako zelis da znas na cemu si! Cinjenica je da je agonija kad je beta niska, pa hoce li ili nece da raste, ali svakako, zavisi pre svega od tebe i tvoje zelje/ne zelje da znas na cemu si, pa ces sama i odluciti. Very Happy


Lela, kucni testovi su ne merodavni u tako ranom periodu! Ima ovde zena, koje imaj upovecu decu, a koje sam pratila, koje su na dan bete ujutru imale negativne testove, isplakale se, otisle u lab i cekale negativnu betu, a beta preko 200!! Eto, one su ziv primer da testovima ne treba verovati. Ja sam ih radila sad kad mi je beta bila preko 5-6000 samo da vidim II crte, ali iih posle milion uradjenih u normalnim ciklusima, van VTO, a negativnih, ne bih uradila posle VTO! Cak sam imala i posle 5. VTO u Pragu pozitivan test ovde ,sa dve crte, druga bleda, ali je proslo vise od 5 minuta, mozda pola sata, a kad mi je popodne stigla beta, ona manja od 1! Znaci, nisu samo lazno negativni, nego se desi da budu i lazno pozitivni! U njih se ne treba uzdati ,to je moje isukstvo.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/3/2015, 16:32

Lazno poz. ne mogu da budu,a nisu ni lazno neg.,nego ne mogu da pokazu biohemijsku,ne pokazuju kad je beta ispod 50.Zato ga kod Kopitovicke nisam ni radila.Ali,izvadih betu 10-og dpt,kako mi ona rekla,a ne kako je na otpusnoj pisalo-12-og dpt i samo nabih dodatni stres.Nikad vise necu pre 12-og dpt.Ne bi ni tad,nego sam imala spotting 7-og dpt,pa,kao,da skratim agoniju.Samo je produzih.A 16-og dpt,kako Sonja kaze jeste kasno,jer,po tome ne bi ni znala da sam imala dve biohemijske za redom iz IVF-a,posto mi beta padne vec 14-og dpt.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/3/2015, 16:39

Sad smo pokrenuli temu oko testova i bete Very Happy
U mom slucaju test je bio pozitivan taj dan kad je beta bila 17.I to nije bio neki skup test,vec najobicniji,onaj sa tracicom.Stavila sam slicicu i na koracima,lepo se videla.2 dana posle kad je beta bila 45 bila je jos jaca.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/3/2015, 16:53

Pa,jeste individualno,sve zavisi,ali,mene samo nastresirao dodatno.Nikad vise!A kod prve donacije bio neg. 11-og dpt 3-dnevnih embriona,a i beta 13-og dpt neg.Ali mi je u januaru,recimo pokazao biohemijsku iz prirodnih radova.Test svakako batali,betu radi kad odlucis.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/3/2015, 17:12

Hvala na savetima devojke ljubav ljubav
Ne planiram nista do petka,al mi nekako lakse da cekam betu ako to jutro uradim test.Manje cu se razocarati ako je negativna,a svakako obradovati ako je test lazno negativan.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 29/3/2015, 17:33

Meni su na otpusnoj listi napisali da se savetuje da uradim betu 12. dana nakon et trodnevnih embriona. Necu raditi kucne testove, jer im uopste ne verujem. U subotu odoh u laboratoriju, pa sta mi Bog da.

Upravo sam se vratila iz setnje. Prijalo mi je da izadjem iz kuce, ali se bas brzo zamaram u poslednja dva dana. Kao da ne mogu da nadisem dovoljno vazduha. U stomaku mi povremeno nesto "grgolji" i grudi su mi bas natecene i bolne. Jedino sto vise nemam onaj osecaj u stomaku kao pred m. Kao i moje saborkinje, pripisujem sve to Utrogestanu.

Napred, cekalice, pa da se zajedno radujemo velikim betama!

Ljubac i bockalicama i trudnicama i svim koracaljkama!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daki_mm 29/3/2015, 17:39

Joj, ovi koraci su cudo. Ni da se radujemo niti sta... citam I cutim kao mis. Mene stomak grci ne popusta. Pocinje lagano da mi bude muka..
za sada-to je utogestan. Test u lab-u radim verovatno 10.ti dan od et 3dnevnih...
hajde da menjamo recepte do tada, bilo sta.. ceka nas jos duuugih 7-8 dana. Treba to izdrzati
hrabro I pozitivno, saborci
daki_mm
daki_mm

Broj poruka : 123
Godina : 46
Location : Lapovo
Datum upisa : 26.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 29/3/2015, 21:30

Evo i mene  d , samo da javim da je aspiracija prosla dobro, dobili smo 8 jc, a od toga 5 kvalitetnih koje se sada, nadam se, u labu lepo druze sa mm-ovim plivacima Laughing Laughing Laughing Vecka, bila si u pravu, jeste onaj bol bio od antibiotika, sve se smirilo tokom noci, pa nije bilo nikakvih problema danas. Palcice, Hiperaktivna, Aries, evo malo navijacica, ne moze da skodi: igracice igracice igracice igracice radost radost radost radost vv vv vv vv vv vv vv

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 29/3/2015, 21:30

Palčice trudnice to je dobar znak ,navijam jako,jako roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Ierapetra srećno .

Navijam i ja za plodnonosan april roda roda roda roda radost radost radost radost beba beba beba beba beba beba
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 29/3/2015, 21:41

radost radost radost radost radost radost radost radost radost igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Napred koraci... ova godina mora biti plodna svima yes yes yes yes yes yes yes yes
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 29/3/2015, 21:49

Ierapetra ::Evo i mene  d , samo da javim da je aspiracija prosla dobro, dobili smo 8 jc, a od toga 5 kvalitetnih koje se sada, nadam se, u labu lepo druze sa mm-ovim plivacima Laughing Laughing Laughing Vecka, bila si u pravu, jeste onaj bol bio od antibiotika, sve se smirilo tokom noci, pa nije bilo nikakvih problema danas. Palcice, Hiperaktivna, Aries, evo malo navijacica, ne moze da skodi: igracice igracice igracice igracice radost radost radost radost vv vv vv vv vv vv vv


Navijamo za dobar sex u labu sex good job navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 29/3/2015, 21:57

Blanka likeit lol!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 29/3/2015, 22:01

Daki_mm, da dani do bete prodju sto brze i da bude ogromna beta d d d

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 29/3/2015, 22:28

Za uspesan sexic u labu igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu