KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podrška Petkaninim dečacima

+44
veki1
libra35
ivanicasale
sareni leptir
Sami
Marie
jelena*mama2andjela*
Star77
neris8
OKacica
Klarica
saska1
Sanjci87
Stenli
Blanka
JocY
ragaco
snedra
tatjanica
fight&faith
lela1984
Ancica 87
Niny
zvoncica36
Vuchica
Vecka
Petkana
Ema78
SladZana
MalaSaJuga
Djurdjevak79
MAAKKI
bak
Sofija Veks
makac71
KoMetaK
lelas
mamadabudem
Simona
PalcicaBg
dragana76ns
viktorija
nina :)
BiKsi :)
48 posters

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od BiKsi :) 12/1/2015, 21:30

Draga Petkana,

znam da ćeš sada biti najhrabrija, jer ti si sada mama! Mama dva dečaka! Koji su malo požurili, jer su želeli pre da vas upoznaju!

Nije lako kad se suočiš sa tim da si se pre vremena porodila i sa tim da deca treba da ti budu na neonatologiji, da treba da porastu, ojačaju, napreduju, ali iz dana u dan će ti bivati lakše, vi ćete im pomoći, a oni će vama davati povratnu snagu. Prebrodićeš to u krugu porodice, nas ovde i tvojih ostalih prijatelja. Naoružaj se pozitivnim mislima, dobrim vibracijama, ljudima koji su ok, koji će ti pomoći, makar da ti spreme ručak, ako ništa drugo. Mnoge mame su preživele isto, padale, dizale se, sa svim krizama koje su im deca imala, i evo ih sada, naučene da se treba boriti maksimalno, iz petnih žila, ma najjače do sada.

Ja te molim da što manje plačeš, kako oni ne bi osetili to, a osećaju sigurno, videćeš i kad te dodirnu ručicama, pa ti instiktivno stegnu prst! Nadji način da se smiruješ, diši pravilno, jedi redovno, unesi dovoljno tečnosti. Okreni se ka tome da treba da im stvoriš mleko, i bavi se time, biće ti lakše, nek to bude tvoja misija i pomoć njima.

Piši ovde, izbaci sve strahove i muke. Biće ti i tako lakše.

Prevremeno rodjena deca često imaju krize, krvarenja, infekcije, svakakve komplikacije, al to su Divovi, izbore se oni, mačići mili!

Javiće ti se ovde mame, nadam se, koje su pregrmele isto, čija su deca bila u centru i po mesec, dva, dok nisu ojačali i sve muke prebrinuli. Sećam se kad se Viktorija porodila, u tako nekoj nedelji kao i ti, i isto su joj deca bila u centru, i ono ih sad lepotaneri, bez ikakvih posledica.

Moli se ako ti to predstavlja vid olakšanja.

Ja ti šaljem pregršt dobrih vibracija i svu moju pozitivnu energiju, kako bi izdržala što lakše, i kako bi deca što pre bila s vama skupa kod kuće.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od nina :) 12/1/2015, 21:40

petkana saljem ti pozitivnu energiju da mali divovi ojacaju sto pre.citala sam na raznim forumima bas o nedonoscadima i uvek sam se divila roditeljima te dece kroz sta prolaze ta mala stvorenja a i oni sa njimaq.ali sam naucila isto da je njima svaki dan nova pobeda i da se tako raduju kad god prodje jos jedan dan i znaju da ce sto pre izaci sa neontologije i doci kuci.koliko god si sad nervozna i pod stresom pokusaj zbog njih dvojice da budes jaka i da ih pocnes hraniti svojim mlekom a za to ti treba snage za hranom i vodom,sili sama sebe da moras zbog njih dvojice ako nemozes zbog sebe da jedes jer im ti trebas jaka i da izboris se sa svim da oni imaju kad izadju iz bolnice svoju mamu koja ce ih raniti svojim mlekom
drzim fige da budete dobri.sa nestrpjenjem cekam tvoje poruke da cujem kako su mali divovi,veliki zagrjaj od mene i ova dva moja andjela za njihove drugare i naravno tebe itvog muza
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od viktorija 13/1/2015, 01:02

Draga Petkana zelim da te svojm iskustvom ohrabrim jer znam koliko su meni pozitivni primeri znacili..Evo moja decica Nikola i Jana su bas jedan takav primer .Rodjeni su 28+1,bez ikakve najave i bolova pukao je vodenjak i nakon dva sata uradjen je hitan carski rez. Nikakvu trapiju za sazrevanje njihovih pluca nisam primila sto je znatno otezalo situaciju u prvim danima njihovih zivota.Moje mrvice rodjene su sa 1200 i1150 gr i 36 cm duzine..Odmah su prebaceni na Institut za neonatologiju,3 nedelje boravka na intezivnoj nezi i ukupno 3 meseca u bolnici...Ne bih da te opterecujem detaljima kroz koje smo prolazili ali ta malena bica imaju toliko snage da je to zadivljujuce...Na zalost, suocili smo se sa krvarenjem na mozgu, sepsom,upalom pluca, operacijom duktusa,respiratornim distres sindromom, retinopatijom itd...Ovo sada spominjem samo zato sto su to stanja kroz koja vecina prevremeno rodjenih beba prolaze ali i stanja koja se potpuno prevazilaze..Danas Jana i Nikola imaju 3 godine i tri meseca,nemaju NIKAKVE posledice,odavno su stigli svoje vrsnjake u svakom smislu.Ne kasne u nijednom aspektu razvoja i pravi su pozitivan primer malih divova.Pogledaj moj dnevnik trudnicki tu ces videti slikei koliko su oni majusni bili...Ja ti zelim da u sebi nadjes dovoljno snage, smirenosti i da na taj nacin i njima pomognes da sto pre prodju kroz ovaj period.Oni tvoju ljubav i neznost mogu da osete i to im je sad najpotrebnije..Zato mama,nemoj plakati, veruj u svoje borce i zelim ti da nam se uskoro javis sa lepim vestima..Tu sam ako ikako mogu da ti pomognem...Saljem ti pregrst pozitivnih misli i energije...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od dragana76ns 13/1/2015, 02:00

Najezim se svaki put kad procitam sta sve prezive ali i POBEDE ta malena bica zajedno sa svojim roditeljima...veliki pozdtav za Viktoriju i njene duplice
petkana,mogu samo da ti pruzim podrsku sa zeljom da sto pre budete svi zajedno...






jedno.
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od PalcicaBg 13/1/2015, 07:27

Petkana molim se za vase andjele,da sto pre prebrode krizu i da uskoro budete zajedno.
Moras biti jaka zbog njih,znam da nije nimalo lako,ali moras.Veruj da oni osecaju svaku tvoju emociju.
Ljubim te puno i grlim!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Simona 13/1/2015, 07:32

Petkana,
šaljem tvojim sinovima i tebi puno pozitivne energije. Da bude sve u najboljem redu i da uskoro budete zajedno kod vaše kuće srca srca srca srca srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od mamadabudem 13/1/2015, 09:53

Petkana, izdrži još malo pa ćete svi biti kod svoje kuće srećni! Dečaci su borci, izdržaće će oni sve to! molitva c
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od lelas 13/1/2015, 10:28

petkana ,drzi se draga.tvoji mali divovi ce biti dobro!veruj! srca srca srca srca
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od KoMetaK 13/1/2015, 11:12

Petkana, duso, tvoji momci su veliki u odnosu na to koliko mali mogu da budu prevremeno rodjena deca. Oni imaju po vise od 2kg, i verujem mnogo vise snage da se bore i dad istraju u toj borbi i dodju sto pre kuci.
Evo, i Viktorija je napisala svoje iskustvo, oni su rodjeni i ranije, bili manji, pa ih evo zive i zdrave kuci. Ja sam na kolevci citala iskustva dosta beba koje su rodjene sa 600, 700, 800 gr, pa su sad zdrava i prava deca, od 4-5-6 godina.

Evo i Arse, koji je rodjen otprilike kad i tvoji momci, pa je sad prava momcina i zafrkan, zdrav i prav!

Moras da verujes u njih! Moras da nadjes snage da budes hrabra kad si uz njih, da probas da budes sto vise uz njih, ako ti dozvole, da dobijes i odrzis svoje mleko jer je ono za njih najvaznije. Tvoja ljubav i hrana ce im pomoci da se sto lakse izbore sa svime sto ih je snaslo. I sigurna sam da hoce! Borci su oni i divovi mali! Prepuni snage, za koju nismo ni svesni da postoji. A tu snagu im dalje ljubav, pre svega mamina, njen dodir.

Prosla si mnogo toga, znam da ti je sad tesko, da se vracaju i javljaju strahovi, ali... probaj da ih ostavis po strani dok momci ne dodju kuci, pa se onda isplaci za sve do sada.

Saljem vam mnogo poljubaca momci, divovi, da obradujete mamu i tatu, da se izborite sa svime i da dodjete kuci sto pre! osmeh srce osmeh srce

I moram da prokomentarisem da mi nije jasno ako si vec bila pod rizikom od prevremenog porodjaja sada, zasto im nisu dali injekciju za sazrevanje pluca. Ustvari, ja sam bar shvatila da im je nisu dali. CItala sam da je daju ako postoji rizik, pa je ponavljaju ako beba ostane kod mame.

Cini mi se da se i Botox porodila tako rano, sa 31-32 nedelje, pa evo Vladete momka velikog. Veruj i bice sve u redu!

Molim se da im Bog da snage da prebrode sve sto pre i da sto rpe dodju mamici i tatici kuci! molitva molitva molitva molitva molitva
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od makac71 13/1/2015, 12:15

Petkana, jako je tezak period kroz koji prolazis, ali vidis koliko ima divnih primera da na kraju decica potpuno ozdrave i nadoknade sve. Oni su sa najboljim strucnjacima i dobijaju najbolju negu. Slusaj savete ovih mudrih zena, budi jaka i zbog sebe i zbog njih.
Od srca ti zelim da sto pre ojacaju i da ih povedes kuci family
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Sofija Veks 13/1/2015, 12:34

Petkana,

Decaci su ti sa tezinom super, skoro slicno koliko si moje devojcice imale kada su se rodile, a one su bile u 37-oj nedelji. I kao sto ti napisase cure iznad, oni su Divovi i borci! Moja drugarica se porodila u 28-oj nedelji, bebac je imao samo 900 grama, i 3 meseca neizvesnosti i puno komplikacija, cak je sa sebe dva puta bebac sam skinuo aparate na kojima je bio, zamisli. Evo ga sada napunio u decembru 3 godine, zdrav i prelep, divan, potpuno jednak sa vrsnjacima i bez ijedne komplikacije. Tako da se drzi draga, za ta dva mala a tako velika borca...!

Ljubim vas i grlim puno...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od bak 13/1/2015, 14:26

Petkana, ja samo mogu da vam posaljem puuuuno pozitivne energije! Bice tvoji momci super, ubedjena sam. Borci su to veliki! srca srca srca
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od MAAKKI 13/1/2015, 17:48

Petkana, verujem da ti je tesko, ali isto tako verujem da ce dva momka biti super, borci su oni kako vec cure rekose, saljem i ja pregrst pozitivne energije srca srca srca srca srca srca srca
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Djurdjevak79 13/1/2015, 18:01

Petkana, draga, drzi se i nemoj da se predajes ocajanju. Moje dalje rodjake rodjene su u 32.nedelji, dvojajcane bliznakinje iz prirodne trudnoce, sa po 1,5 i 1,7 kg i imale su silne probleme sa vodom u plucima, krvarenjima, infekcijama i frasevima  a sve to u Zrenjaninskom porodilistu gde uslovi i strucnost nije preterana pa su, hvala Gospodu Bogu pregrmele sve to i sada su vesele i nestasne petogodisnjakinje koje su iste poput svojih vrsnjakinja! Bice momci dobro, svi mali heroji su veliki borci! Dace Bog! ljubav ff ff zagrljaj
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od MalaSaJuga 13/1/2015, 18:22

Petkana drzim palceve da sve bude dobro i da se tvoji borci izbore. Jaki su oni, videces uskoro ces ih dovesti kuci. family
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od SladZana 13/1/2015, 19:47

Petkana molimo se za hrabre djecake i njihove roditelje, da ubrzo budete zajedno svojoj kucici molitva osmeh srce
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Ema78 13/1/2015, 22:43

Petkana, i ja ti saljem svoje pozitivne misli i energiju !!!
Verovatno ti je sada tesko, ali potrudi se da budes optimista, jer ce biti sve u redu.. koliko sam procitala, imaju lepu tezinu, to je najbitnije !

Moja drugarica je rodila svoju devojcicu toliko rano, da su je vodili kao spontani... sa 800 gr spala je na 500 gr...8 meseci na neonatologiji...eno je sad u drugom razredu...


c
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Petkana 13/1/2015, 23:10

Hvala na svakoj reci ohrabrenja,podrske,na pozitivnoj energiji,divne ste kao i uvek.Ja sam od danas u Decjoj bolnici na odeljenju za mame,ici cu da se izmuzavam kod mojih bebica i to mlekce odmah dobiju.Doduse ,prvi pokusaj je zavrsio sa manje od 10ml mleka,najveci mi je problem napraviti vakum sa sveze sterilisanom,vrucom i vlaznom pumpicom.No napravili smo korak napred,Andjel je prvi probao mamino mlekce,dusa mala slatka.Inace,on je mnogo mirniji od Despota,male slatke dusice, koji je i u stomaku bio pravi zvrk,te smo ih zvali Mirko i Nemirko.Uh,carobni su,neodoljivi,tesko mi pogled skinuti s njih,topim se od miline gledajuci ih i mazeci.Od danas obojica disu samostalno,vidi se da se muce al ne daju se.Leukociti se danas malo spustili,promenili su im antibiotike al tek kad stignu nalazi hemokulture moci ce im dati ciljanu terapiju.Vidim da su i smrsali,sto je bilo i za ocekivati jer jedu na cevcicu .Ovde je atmosfera prilicno sumorna,nas deset je nabijeno u sobi,mame su nezadovoljne sa negom koju bebe dobijaju na poluintenzivi,rekle su mi da trazim vezu da mi decica sto duze ostanu na intenzivi.Meni je jedina veza Bog Svemoguci,sve je sad na Njemu.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od SladZana 13/1/2015, 23:14

Petkana draga bravo za samo stalno disanje! Mlijeko ce polako krenuti ne brini, danas 10ml sura ce biti vise i iz dana u dan ce se povecavati, a i dokse ispraksas sa pumpicom. Pazi na bradavice da ne popucaju od pumpice, mazi nekom kremicom na bazi lanolina, ja sam koristila Medelinu.
Mislimo i navijamo za Mirka i Nemirka a Gospod ce urediti sve onako kako treba osmeh srce
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od KoMetaK 13/1/2015, 23:43

Petkana, bravo za momke, za male divove! Eto, poceli su samostalno da disu, videces, svkodnevni napredak. Mleko ce krenuti, samo da se ti smiris i da se uspostavi laktacija kako treba. Kak osam shvatila i u NS-u postoji banka humanog mleka, tako da mislim da ih oni inace hrane tim humanim mlekom. Tako je u Bg-u bar, za prevremeno rodjene bebe. Izborice se oni vrlo brzo, videces! Ovolika energija sa kutka i nase molitve mora da im pomognu! Sad im je i mama blizu, pa ce osetiti svu ljubav i mazenje i pazenje i brzo ce krenuti napred. Normalno je da svaka beba izgubi nekoliko stotina grama po rodjenju, posle par dana krenu da dobijaju gramice i da rastu, bez brige.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Vecka 14/1/2015, 04:56

Petkana uz tebe sam i molim se za tvoje decake, da sto pre ojacaju!
I ja sam prevremeno rodjena bliznakinja, rodjena sa 900gr, a sestra sa samo 200gr vise, pre 27god. Ovo ti pisem da ne gubis nadu, medicina je napredovala, tvoji decaci su jaki! Sigurno brines, ali pre svega veruj tvojim decacima jer oni to zasluzuju! ♡♡

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Vuchica 14/1/2015, 09:30

Petkana, draga, samo hrabro! Vidis kako su tvoji decaci hrabri i zilavi. Pravi divovi!

Verujem u vas svakodnevni napredak, uskoro ce sve ovo biti iza vas, doci cete svojoj kuci i uzivacete
ljubav ljubav ljubav
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od nina :) 14/1/2015, 11:31

petkana vidis da deca svaki dan napreduju ,videces da ce oni brzo izadji iz intezivne nege jer su veliki momci bili pri rodjenju
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od BiKsi :) 14/1/2015, 11:33

Petkana, drago mi je da se situacija popravlja, pu, pu, pu, usrale vas koke. Ne slusaj nikoga tamo, sem doktore, često imaš tih negativnih žena, samo nešto smaraju. Ja sam obično čula najleppše priče o osoblju iz Centra, ne samo lekarima nego i sestrama, oni su tamo maksimalno angažovani i maksimalno se trude da bebama bude bolje. Srećom pa su i uslovi poboljšanji akcijom Bitka za bebe, to je stvarno velika stvar.
Mleko će sad da nadodje, kad si ti bliža njima, videćeš. Pamet u glavu, samo se usmeri mislima ka njima, ogradi se od kojekakvih komentara i crpača energije, ti si hrabra mama, koja će uskoro svoju dečicu da odvede kući! Samo tako razmišljaj! Hrabriše, Divovi, vi samo gurajte napred i lepo napredujte od maminog mlekca!Svim srcem sam uz vas!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 20:50

Petkana ::Hvala na svakoj reci ohrabrenja,podrske,na pozitivnoj energiji,divne ste kao i uvek.Ja sam od danas u Decjoj bolnici na odeljenju za mame,ici cu da se izmuzavam kod mojih bebica  i to mlekce odmah dobiju.Doduse ,prvi pokusaj je zavrsio sa manje od 10ml mleka,najveci mi je problem napraviti vakum sa sveze sterilisanom,vrucom i vlaznom pumpicom.No napravili smo korak napred,Andjel je prvi probao mamino mlekce,dusa mala slatka.Inace,on je mnogo mirniji od Despota,male slatke dusice, koji je i u stomaku bio pravi zvrk,te smo ih zvali Mirko i Nemirko.Uh,carobni su,neodoljivi,tesko mi pogled skinuti s njih,topim se od miline gledajuci ih i mazeci.Od danas obojica disu samostalno,vidi se da se muce al ne daju se.Leukociti se danas malo spustili,promenili su im antibiotike al tek kad stignu nalazi hemokulture moci ce im dati ciljanu terapiju.Vidim da su i smrsali,sto je bilo i za ocekivati jer jedu na cevcicu .Ovde je atmosfera prilicno sumorna,nas deset je nabijeno u sobi,mame su nezadovoljne sa negom koju bebe dobijaju na poluintenzivi,rekle su mi da trazim vezu da mi decica sto duze ostanu na intenzivi.Meni je jedina veza Bog Svemoguci,sve je sad na Njemu.
Pre nego se izmlazaš istuširaj toplom vodom grudi.Mlekce će bolje da krene. Imaš i čaj za dojenje. Jedi što više čorbasto kuvano. Što se bebaca tiče to su lavići. U sobi sa mnom je bila žena čiji je bebac rođen sa 1700gr. Sad je skoro koliko i moj dečko veliki, a moj je rođen sa 4200gr. Male bebe brže napreduju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu