KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
Erata
Petkana
HappyGirl
mirjana 7888
tiramisu
libertte
Ema78
srculence 84
aleksandra b
smiley77
Endzi
JocY
sareni leptir
KoMetaK
lelas
peki78
marija123
ne gubim nadu
Iva79
fight&faith
Vuchica
Hiperaktivna
maki021
SoJa
mamadabudem
BiKsi :)
saska1
Nataly17
luckystar74
Tebi
annci
SladZana
sandrolina
tatjanica
Ancica 87
ivanicasale
PalcicaBg
cecilija78
Afrodita
micaubica83
AriesGirl
Star77
bak
Blanka
Smrdica
MalaSaJuga
lela1984
BabyBear
zvoncica36
Vecka
54 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marija123 11/12/2014, 09:12

Maki, izvestaj sa transfera ti je divan vv vv vv vv Sad navijamo da se obe bebe lepo smeste igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki021 11/12/2014, 09:17

hvala Marija123 osmeh srce osmeh srce dame moje ja stavljam utrogestan vaginalno i bas lezim stalno ali on opet iscuri a mislim da ga bas dobro stavim :) :) ako se ne varam negde sam procitala da on mora da iscuri iako lezim dva sata posle
maki021
maki021

Broj poruka : 167
Godina : 35
Location : zrenjanin
Datum upisa : 10.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 11/12/2014, 09:23

Ma ne Maki, nema veze sto iscuri. Ne iscuri bas odmah. Ne brini.
Ja sam ga stavljala gde god sam stizala, i u restoranu, ma gde god sam se nalazila u toku dana. Ne brini, ostane sta treba Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki021 11/12/2014, 09:44

pa da ne iscuri odmah nego kad ustanem posle tih dva sata onda malo iscuri a bas imam problem sa zatvorom od kad sam ga pocela koristiti,mislim da me danas stomak boli bas zbog toga Sad Sad
maki021
maki021

Broj poruka : 167
Godina : 35
Location : zrenjanin
Datum upisa : 10.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 11/12/2014, 09:47

Liberte, divne vesti.... ovih dana nam Kutak posecuju rode, nije da nije...evo ja svim devojkama saljem jos... roda roda roda

Sto se tice utrogestana, i ja ga stvljam vaginalno, jer ne mogu da ga pijem... prosli put sam spavala samo tako...i meni iscuri veci deo, i osecam se nekako prljavo i lepljivo...

Maki, mora da iscuri,ustvari iscure pomocne supstance, asam hormon bi trebao da se resorbuje u krv...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 09:47

bak ::Pih Ahosame, bas bezveze.... Popricaj sa dr, nesto od suplemenata, q10, dhea...... Mozda nesto upali... Drzi se

Hvala mnogo bak... zagrljaj pricala sam o tome vec kod proslog neuspesnog IVF pokusaja...ona je bila u stilu da njeno iskustvo kao pokazuje da od tih suplemenata u konacnom skoru kao nema nekog efekta...u stilu dhea moze da prividno poveca br j celija, ali da sto se njihovog kvaliteta tice, kao to je sto je... meni je rekla da u mom slucaju dhea bi izazvao jos vecu androgenizaciju, a i onako su mi androgeni uvecani i onda kao da ne uzimam.. ja sam, na svoju ruku, izmedju ta dva pokusaja jela maticni mlec skoro 3 meseca... u stilu, ako pomogne, super, ako ne, nece da skodi...
a jbga...
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 09:50

lela1984 ::
ahosame ::da se jos jednom zapljunem...
opet duplo golo... Sad

danas stigla beta=3... i drugi IVF postupak se zavrsio neuspehom...  Crying or Very sad

sada je pokusano sa kratkim protokolom, gonal 300IU od 2. dana ciklusa u trajanju od 12 dana; a od 7. dana uveden i orgalutran - 6 dana ...samo 1 folikul aspiriran, oplodjen i vracen posle 2 dana - cetvorocelijski... endo 9.5mm...sve izgledalo ok...dan iza aspiracije uvedeno 2x dnevno po 3 vaginalete lugesterona od 100IU... danas radjena beta, i ...  tuga

Jbg,Ahosame. No Bice bolje,mora.Od mene jedan zagrljaj

Hvala Lela zagrljaj srce
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 09:51

BabyBear ::Ahosame, bas mi je zao. Ne gubi nadu i samo napred.

Maki BRAVO! Bice to pre
slatki blizanci.

Liberte, cestitam od srca


Hvala BabyBear srca1
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 11/12/2014, 10:02

Bogami,ahosame,kod mene su se prvi put oplodili uz koriscenje dhea,poboljsala je kvalitet,utice i te kako.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/12/2014, 10:12

BabyBear ::A evo i mog izvestaja od veceras. Ako ste mislili da kod mene nesto moze glatko i lako da ide grdno se varate, jer ja nastavljam ljutu borbu pa ce neko morati da pobedi, ja ili folikul, ali nadam se da cu to biti ja Very Happy

Elem, ima napretka u odnosu na ponedeljak. Endo se malo udebljao i sad je 6,5, a bio je tanak, linijski. Folikul je i dalje onaj isti, samo jedan na levom jajniku, ali je porastao na 11 i kako dr kaze, bas lepo izgleda i lepog je oblika.Dr je rekla da idemo na sve ili nista sad i zato mi je produzila menopur jos veceras i sutra i povecala ga na 3x75 i.j. i uvela mi estrofem za veceras 4 sutra uvece po 2 (tj 4mg).
U petak da dodjem ponovo u NS kod nje na folikulometriju i tada cemo odluciti jel radimo nesto dalje ili prekidamo sve.

Ja sam odlucila da u ovoj borbi pobedim JA i naoruzala sam se svime i svacime, pa cik nek mi izadje na crtu Very Happy

Taaaakoooooo je!!!! nema predaje!!! boks boks boks boks boks boks boks boks boks boks boks boks boks boks
borba borba borba borba borba borba borba
Ali isto tako nemoj da budes u grcu! opusti se....  vidis ima i napretka od ponedeljka! tako da samo napred!
a ja cu da prasim! vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/12/2014, 10:13

Sanjci87 ::Devojke da se upisem ovde :)
Nova sam...tek radim trecu inseminaciju..da bi usla u program Vto,pokusala sam da stavim svoj potpis,valda sam uspela...
Zelim svima koji cekaju od <3 velike bete...


Dobrodosla Sanjci87! igracice igracice igracice igracice igracice igracice
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/12/2014, 10:16

maki021 ::Drage moje tek sad sam dosla do lap topa pa da vam se javim Very Happy e ovako imamo 8 embriona mislim da su 12-celijski jer su mi rekli da su na korak do blaste za tri dana su jako napredni ali me dr.savetovala da vratimo dva samo jer ona misli da su sanse velike da se prime sva tri a ja ne bi isla na onu embrioredukciju tako da smo resili da vratimo dva radost radost radost radost ostalih 6 embriona smo zamrznuli na betaniji to kosta 35000 i placa se odmah pisem zbog cura koje su me pitale za tu proceduru.na klinici sam lezala sat vremena i vec sam mogla kuci da idem sad tako leskarim bas uzivam osmeh srce blagi hiper imam pa me stomak verovatno boli zbog toga i dalje ali se nadam da mojim bebicama to nece nista smetati radost
od terapije koristim utrogestan vaginalno,femibion,cardiopirin i glukofaz :) ja sam totalno opustena a nadam se da cu i dalje biti u ovakvom dobrom raspolozenju,sve je sad u bozjim rukama i ja verujem da ce on uraditi ono sto je najbolje ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
ljubav ljubav


Maki draga, jeste da smo se cule preko mob, ali moram i ovde da ti pozelim svu srecu ovog sveta!!!!
Da bude sve kako zelis!!! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 11/12/2014, 10:21

Sanjci,dobrodosla!Navijam za uspesnu IUI! Razz

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 11/12/2014, 10:40

Liberte čestitam na debeloj beti. Neka ti trudnoća bude lagana i školska. likeit trudnica
Ahoshame, žao mi je zbog tvog iskustva. Razumem te u potpunosti. Što se tiče dhea, lela je u pravu i možeš naći puno istraživanja koja dokazuju efikasnost dhea. Međutim, ukoliko su ti androgeni visoki, meni je npr. testosteron ispod donje granice, tvoja dr je u pravu. Naime dhea je prohormon nadbubrežne žlezde koji se u organizmu pretvara u testosteron i estrogen. Kada računamo na njegov pozitivan učinak u broju antralnih folikula i odgovoru na stimulaciju, mi računamo upravo na taj testosteron. Svakako možeš koristiti matični mleč, polen, veoma su bitne velike količine koenzima q10, jer one obezbeđuju energiju mitohondrijama jc delujući kao duracel baterije. Naravno tu su drugi antioksidansi pre svega C vitamin, a bilo bi dobro nabaviti i mladu pšenicu. Takođe, kod poor respondera je bitno ubosti pravi ciklus, kada ima više antralnih folikula i kada fsh nije previše visok. Eto pročitaj malo na kutku o tome, a mnogo možeš naći i na netu. Razumela sam da si na  postdoktorskim studijama što znači da poseduješ istraživački duh i da ćeš sigurno naći dobitnu kombinaciju za tebe. cvet
BB držim fige za jedinče. beba
Sanjci dobrodošla. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 10:59

lela1984 ::Bogami,ahosame,kod mene su se prvi put oplodili uz koriscenje dhea,poboljsala je kvalitet,utice i te kako.

znam lela zagrljaj , samo ti kazem sta mi je ova rekla...a ko bi ga vise znao...
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 11/12/2014, 11:04

Libetre cestitam na beti radost radost radost radost radost radost

Bb drzim fige za jedince i da u petak bude dasa ipo!

Maki, sjajan izvestaj sa transfera sad cekamo beta

Lelas draga, jesi ponavljala betu? Cekam vucenje za nos!

Koracaljke napred scuro
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 11:09

fight&faith ::Liberte čestitam na debeloj beti. Neka ti trudnoća bude lagana i školska. likeit trudnica
Ahoshame, žao mi je zbog tvog iskustva. Razumem te u potpunosti. Što se tiče dhea, lela je u pravu i možeš naći puno istraživanja koja dokazuju efikasnost dhea. Međutim, ukoliko su ti androgeni visoki, meni je npr. testosteron ispod donje granice, tvoja dr je u pravu. Naime dhea je prohormon nadbubrežne žlezde koji se u organizmu pretvara u testosteron i estrogen. Kada računamo na njegov pozitivan učinak u broju antralnih folikula i odgovoru na stimulaciju, mi računamo upravo na taj testosteron. Svakako možeš koristiti matični mleč, polen, veoma su bitne velike količine koenzima q10, jer one obezbeđuju energiju mitohondrijama jc delujući kao duracel baterije. Naravno tu su drugi antioksidansi pre svega C vitamin, a bilo bi dobro nabaviti i mladu pšenicu. Takođe, kod poor respondera je bitno ubosti pravi ciklus, kada ima više antralnih folikula i kada fsh nije previše visok. Eto pročitaj malo na kutku o tome, a mnogo možeš naći i na netu. Razumela sam da si na  postdoktorskim studijama što znači da poseduješ istraživački duh i da ćeš sigurno naći dobitnu kombinaciju za tebe. cvet
BB držim fige za jedinče. beba
Sanjci dobrodošla. Very Happy

hvala ti mnogo fightandfaith smajli angel ... meni je testosteron u granicama normale, ali mi je uvecan androstenedion...sto je pripisano dugogodisnjem pcos (sa svim neprijatnim pratecim efektima istog)...svi ostali hormoni (kao i one dodatne standardne analize) bile su u granicama normale, osim, naravno amh koji je vrlo nizak... Sad uzimam multivitaminske suplemente i vrlo vodim racuna o ishrani... nacitala sam se tekstova i tekstova, kao i verujem sve mi koje imamo tu (ne)srecu da moramo da se borimo sa ovim problemom, a na kutku sam vec odavno...sve sto si rekla, potpisujem, i rekla bih da je ovo poslednje mozda i presudno za poor respondere...ubosti pravi ciklus... yes
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 11/12/2014, 12:16

I meni je povisen od androgenih hormona DHEA-S,ali jos odavno.Sad je od DHEA verovatno jos skocio.Testosteron isto normalan,a progestreon blago povisenZa AMH vec i vrapci znaju-ocajno nizak,tiha jeza!Za donaciju! affraid Ali,ipak nekako konacno dodjoh do transfera.Pitanje je hocu li vise ikad...Rolling Eyes Nadamo se da ce dhea opet odraditi posao.Bice bolje,ahosame,uspecemo jednom!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 11/12/2014, 13:18

Najviše koenzima Q10 ima svinjsko srce. Ko može da ga jede nije loše. Što se tiče matičnog mleča,propolisa,...prirodan proizvod koji sve to ima u sebi je Apisin. Ima ovde negde na forumu sam ostavila br.tel. i adresu čoveka koji ga pravi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 13:22

lela1984 ::I meni je povisen od androgenih hormona DHEA-S,ali jos odavno.Sad je od DHEA verovatno jos skocio.Testosteron isto normalan,a progestreon blago povisenZa AMH vec i vrapci znaju-ocajno nizak,tiha jeza!Za donaciju! affraid Ali,ipak nekako konacno dodjoh do transfera.Pitanje je hocu li vise ikad...Rolling Eyes  Nadamo se da ce dhea opet odraditi posao.Bice bolje,ahosame,uspecemo jednom!

Lela draga i meni je amh ocajan  Crying or Very sad ... u srbiji kad sam radila jednom je bio 0.1, drugi put 0.13...(isto s, samo drugo pakovanje)...kad su mi ovde radili u finskoj na rezultatu je bio <0.2 - postmenopauzna kategorija... i meni su pominjali donaciju, ali jos uvek ne zelim da mislim o tome... sve se nadam uspece jednom, samo je jedan dovoljan, samo jedan...
i meni je ovo bio prvi transfer...krenulo je sa po 1 folikulom na oba jajnika, onda je jedan na pola odustao, a ovaj drugi se razvijao lepo...aspiriran, oplodjen, dobio dobru procenu kvaliteta, endo super, jbga, sve je bilo ok po recima dra, ali nije uspelo...
Hvala ti na podrsci! zelim ti svu srecu i da se sto pre zajedno radujemo ovde nasim najmilijima... zagrljaj zagrljaj zagrljaj
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 11/12/2014, 13:53

Ahosame, borac si ti.... Navijam da uskoro ulovis pravi ciklus i pravu jajnu celiju! yes


Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 11/12/2014, 13:59

Libertte, divna beta!!! Cestitam!! Neka je sa srecom!
Hajd sad trkom na trudnicke strane!!! radost radost radost

Stvarno, Koracaljke, ispraznilo se dosta mesta na trudnickim stranama...dolaz'te!
igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 11/12/2014, 14:03

Vuchica ::Ahosame, borac si ti.... Navijam da uskoro ulovis pravi ciklus i pravu jajnu celiju!  yes



Hvala Vucka od srca smajli angel srce
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 11/12/2014, 14:08

Takodje.Ja vec bila na donaciji dva puta i opet cu ako bude trebalo.Ali,biohemijska i iz donacije i s mojom.Ali,bice bolje. sunny

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 11/12/2014, 18:18

Drage moje ,znam da me cekate!
Danas ,16 dpt beta-hcg je 2138! radost radost radost radost radost
tako da vas sve redom vucem za nosice f i posipam! vv vv vv vv vv vv vv
Proverila sam i tsh koji je 2.48 sto mislim da je ok.
ft4 19.2.
pocetkom oktobra je tsh bio 2.20 i tad je endokrinolog povecao dozu!
danima me blago boleo stomak,kao tupi menstrualni bolovi,samo ujutru ,pa sam se ususkala i odmarala.sad je sve ok.
ljubav
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu