KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
zvoncica36
dragmilk
sanib
maki021
Mika
masato
JocY
ninica2
dragana76ns
Afrodita
Tebi
SannI-AlL
karakaca
Petkana
AriesGirl
bulevar79
insomnia
Iva79
lelas
branka86
Cala Domingos
BiKsi :)
Ema78
plašljiva
cecilija78
lela1984
Vecka
ShareLove
ivanicasale
SladZana
BabyBear
Niny
ganedina
sandy23
SoJa
jelena.kuburic
Star77
d77
Bubamara
Vuchica
annci
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
Hiperaktivna
luckystar74
Nataly17
PalcicaBg
MalaSaJuga
mamadabudem
mata
Sofija Veks
Ancica 87
sareni leptir
makac71
smile :)
saska1
sandrolina
atomski mrav
62 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/9/2014, 15:12

Kad je na donjoj granici ili ispod nje(meni 21-og dc bio ispod donje granice u FOLIKUL F.,a ta se gleda),onda se radi i 17-OH progesteron,ali 2-og dc strogo!Tako mi endokrinolog rekao.Posto mi je taj bio normalan,rekao mi je da to znaci da ima ovulacije,ali ne u svakom ciklusu.Znaci,ima i anovulatornih.To je ziva istina.Ako ti je taj na donjoj granici,Vecka,mozes da izvadis 17-OH Pg 2-og dc,pa ces znati.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 29/9/2014, 16:13

PROGESTERON

Odrasle
žene:
- folikularna faza ciklusa 0,6 - 4,7 (nmol/L)
- ovulacijska faza ciklusa 2,4 - 9,4
- luteinska faza ciklusa 5,3 - 86,0
- postmenopauza 0,3 - 2,5


U slucaju ng-a vrijednosti se dijele cini mi se sa 3.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 29/9/2014, 16:18

Annci mila pa i ti ces sa nama radost radost radost radost radost radost radost  bice ovaj oktobar bas lep,neka pljuste pozz bete... vv vv vv vv

Nemojte da mi zamerite sto me nema,koristim ovo lepo vreme za setnju,i obicno nismo u stanu.Upoznajemo Novi Sad.Ljubim vas puno!!!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ShareLove 29/9/2014, 16:33

.


Poslednji izmenio ShareLove dana 10/10/2014, 21:22, izmenjeno ukupno 1 puta

ShareLove

Broj poruka : 11
Datum upisa : 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 29/9/2014, 16:37

lela1984 ::Kad je na donjoj granici ili ispod nje(meni 21-og dc bio ispod donje granice u FOLIKUL F.,a ta se gleda),onda se radi i 17-OH progesteron,ali 2-og dc strogo!Tako mi endokrinolog rekao.Posto mi je taj bio normalan,rekao mi je da to znaci da ima ovulacije,ali ne u svakom ciklusu.Znaci,ima i anovulatornih.To je ziva istina.Ako ti je taj na donjoj granici,Vecka,mozes da izvadis 17-OH Pg 2-og dc,pa ces znati.

Radila sam ga 2dc ali jos uvek cekam rezultat, vec 6 punih nedelja...

I 3dc i 24dc su mi izgleda na donjoj granici...
Sad mi je 4dc,znaci ceo sledeci ciklus cekam da bih radila privatno, ako ne stgne ovaj rezultat... androgene cekam vise stvarno nema smisla! Sad


Poslednji izmenio Vecka dana 29/9/2014, 16:41, izmenjeno ukupno 1 puta

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 29/9/2014, 16:39

ShareLove cestitam!

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/9/2014, 16:42

Ja sam privatno radila i taj 17-OH Pg.Pa,covece,sta rade 6  nedelja?!Ne mogu da verujem da im toliko treba da urade jedan nalaz!Ja sve pare dadoh na lecenje,jer stvarno nemam zivaca za tolika cekanja,to je stvarno strasno!A gde si radila,Vecka?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 29/9/2014, 17:37

lela1984 ::Ja sam privatno radila i taj 17-OH Pg.Pa,covece,sta rade 6  nedelja?!Ne mogu da verujem da im toliko treba da urade jedan nalaz!Ja sve pare dadoh na lecenje,jer stvarno nemam zivaca za tolika cekanja,to je stvarno strasno!A gde si radila,Vecka?

U Visegradskoj, stvarno ne shvatam vise sta rade, vec sam bez strpljenja ostala! Prj sam vadila krv za hormone, od tad odradih i HSG, da nisam lose prosla na HSG vec bih bila spremna i za laparo, a oni ne mogu da odrade jos 5 hormona 6 nedelja! Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/9/2014, 17:45

Vecka ::
lela1984 ::Ja sam privatno radila i taj 17-OH Pg.Pa,covece,sta rade 6  nedelja?!Ne mogu da verujem da im toliko treba da urade jedan nalaz!Ja sve pare dadoh na lecenje,jer stvarno nemam zivaca za tolika cekanja,to je stvarno strasno!A gde si radila,Vecka?

U Visegradskoj, stvarno ne shvatam vise sta rade, vec sam bez strpljenja ostala! Prj sam vadila krv za hormone, od tad odradih i HSG, da nisam lose prosla na HSG vec bih bila spremna i za laparo, a oni ne mogu da odrade jos 5 hormona 6 nedelja! Sad

A za laparoskopiju,kakva je procedura da se uradi na uput u Visegradskoj?Mozda bi i to trebalo da uradim,pitacu dr sutra?Molim te,Vecka,reci mi kakva je proceduraza laparoskopiju?Mozes i u pp da mi napises.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 29/9/2014, 18:11

lela1984 ::
Vecka ::
lela1984 ::Ja sam privatno radila i taj 17-OH Pg.Pa,covece,sta rade 6  nedelja?!Ne mogu da verujem da im toliko treba da urade jedan nalaz!Ja sve pare dadoh na lecenje,jer stvarno nemam zivaca za tolika cekanja,to je stvarno strasno!A gde si radila,Vecka?

U Visegradskoj, stvarno ne shvatam vise sta rade, vec sam bez strpljenja ostala! Prj sam vadila krv za hormone, od tad odradih i HSG, da nisam lose prosla na HSG vec bih bila spremna i za laparo, a oni ne mogu da odrade jos 5 hormona 6 nedelja! Sad

A za laparoskopiju,kakva je procedura da se uradi na uput u Visegradskoj?Mozda bi i to trebalo da uradim,pitacu dr sutra?Molim te,Vecka,reci mi kakva je proceduraza laparoskopiju?Mozes i u pp da mi napises.

Nije problem i ovde da napisem osmeh srce

U Visegradskoj u ambulanti 8 ili na odeljenju 7C idi po papiruc sta sve treba od analiza za laparo. Te analize odradis u drugoj polovini cikluasa. Prvog dana narednog ciklusa zoves odeljenje u Visegradskoj da kazes da si dobila i laparo yi zakazuju za narednih 10-15 dana. Meni je dr rekla da radim histerolaparoskopiju, da mi odstrani tu pregradu iz materice koja se stvorila posle carskog reza i da pokusaju da mi rese prohodnost jajovoda,da izvade priraslice. I da vide sta ce sa desnim koji je totalno neprohodan.

Od analiza se radi prvo cerikalni i vaginal bris u ciklusu pre operacije. Kad je bris sterilan ides kod dr da ti da upute da odradis sledece analoze,koje odradis bukvalno za dan, a to su krvna grupa i rh fakor (zauvek vazi) i kks,sedimentacija, a-PTT (privatno se radi i oko 100din je analiza), biohemija (lukoza, urea, kreatinin, ukupni proteini, Cl,K, Na), urin, urinokultura. Nalaz ultrazvucnog pregleda male karlice (radi hinekolog), saglasnost interniste za operativni zahvat. Svebosim krvne grupe i rh faktora cazi mesec dana. Kod interniste ides sa nalazima kks i biohemije. Ja cu jedino uk i biseve radii odmah kad prestane karenje,ostalo od polovine ciklusa.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/9/2014, 18:16

Hvala,Vecka,Samo mi reci kakav uput da trazim od dr sutra za pocetak,plavi ili zeleni?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cecilija78 29/9/2014, 18:35

Hvala vam drage moje na bodrenju d v bice ovog oktobra veliki hor beba.

cecilija78

Broj poruka : 51
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/9/2014, 20:01

Vecka ::
lela1984 ::
Vecka ::
lela1984 ::Ja sam privatno radila i taj 17-OH Pg.Pa,covece,sta rade 6  nedelja?!Ne mogu da verujem da im toliko treba da urade jedan nalaz!Ja sve pare dadoh na lecenje,jer stvarno nemam zivaca za tolika cekanja,to je stvarno strasno!A gde si radila,Vecka?

U Visegradskoj, stvarno ne shvatam vise sta rade, vec sam bez strpljenja ostala! Prj sam vadila krv za hormone, od tad odradih i HSG, da nisam lose prosla na HSG vec bih bila spremna i za laparo, a oni ne mogu da odrade jos 5 hormona 6 nedelja! Sad

A za laparoskopiju,kakva je procedura da se uradi na uput u Visegradskoj?Mozda bi i to trebalo da uradim,pitacu dr sutra?Molim te,Vecka,reci mi kakva je proceduraza laparoskopiju?Mozes i u pp da mi napises.

Nije problem i ovde da napisem osmeh srce

U Visegradskoj u ambulanti 8 ili na odeljenju 7C idi po papiruc sta sve treba od analiza za laparo. Te analize odradis u drugoj polovini cikluasa. Prvog dana narednog ciklusa zoves odeljenje u Visegradskoj da kazes da si dobila i laparo yi zakazuju za narednih 10-15 dana. Meni je dr rekla da radim histerolaparoskopiju, da mi odstrani tu pregradu iz materice koja se stvorila posle carskog reza i da pokusaju da mi rese prohodnost jajovoda,da izvade priraslice. I da vide sta ce sa desnim koji je totalno neprohodan.

Od analiza se radi prvo cerikalni i vaginal bris u ciklusu pre operacije. Kad je bris sterilan ides kod dr da ti da upute da odradis sledece analoze,koje odradis bukvalno za dan, a to su krvna grupa i rh fakor (zauvek vazi) i kks,sedimentacija, a-PTT (privatno se radi i oko 100din je analiza), biohemija (lukoza, urea, kreatinin, ukupni proteini, Cl,K, Na), urin, urinokultura. Nalaz ultrazvucnog pregleda male karlice (radi hinekolog), saglasnost interniste za operativni zahvat. Svebosim krvne grupe i rh faktora cazi mesec dana. Kod interniste ides sa nalazima kks i biohemije. Ja cu jedino uk i biseve radii odmah kad prestane karenje,ostalo od polovine ciklusa.
Hvala ti puno,Vecka.Znaci,za pocetak da trazim uput od svog ginekologa iz DZ,plavi ili zeleni?I,koliko sam shvatila,ne moram da idem kod ginekologa iz GAK-a Visegradska na pregled,vec je dovoljno da odem s uputom da zakazem i onda cu dobiti taj papiric s analizama koje su potrebne za samu intervenciju?Posle dve biohemijske mislim da se nece buniti da mi da uput za laparo sutra.Radila sam histero u junu,sve ok,a ono opet biohemijska! Shocked affraid

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od plašljiva 29/9/2014, 22:10

draga Lela baš mi je žao Sad Uspeće jednom, mora
Bubamaro nadam se da će te prijaviti uskoro na duže pa da možeš da kreneš sa skupljanjem papira za VTO  Very Happy
Ja da javim da u petak ili subotu idem na fet. Inače imam pcos i nemam ovulacije, bar nikada do sada nisam imala prirodno, ali desilo se čudo i imam mogućnost da vratim emriončić. Ljubim vas sve

plašljiva

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/9/2014, 22:16

Plasljiva,navijam da tvoje smrzlice prezive ledeno doba,da se ususkaju kod tebe(mamice) i tu ostanu narednih 9 meseci. sunny

A za mene ne brini,ja sam maratonac! lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 29/9/2014, 22:25

Plasljiva srecno! osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/9/2014, 00:11

Lela, za pocetak uzmes plavi uput, a zelenh uzmes kad ti zakazu.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/9/2014, 00:15

Hvala,Bb,pretpostavljala sam da je tako.

I samo da ne moram kod njihovog dr prvo na pregled,koliko sam shvatila tako funkcionise.Ako bude moralo ipak,necu ni da pokusavam na uput,nemam zivaca za njihova sikaniranja,mnogo su me namaltretirali za 8 god. lecenja,nego cu i to privatno kad skupim malo parice,posto pre leta svakako ne planiram novu VTO. sunny

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 30/9/2014, 06:04

SladZana ::PROGESTERON

Odrasle  
žene:
- folikularna faza ciklusa 0,6 - 4,7 (nmol/L)
- ovulacijska faza ciklusa 2,4 - 9,4
- luteinska faza ciklusa 5,3 - 86,0
- postmenopauza 0,3 - 2,5


U slucaju ng-a vrijednosti se dijele cini mi se sa 3.

Hvala osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 30/9/2014, 06:08

lela1984 ::Hvala,Vecka,Samo mi reci kakav uput da trazim od dr sutra za pocetak,plavi ili zeleni?

Za samu intervenciju treba zeleni uput za stacionarno lecenje. Ne znam da li moras kod njih ili mozes i sa izvestajem sa druge neke klinike, svakako ne cekas dugo.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/9/2014, 06:58

Vecka ::
lela1984 ::Hvala,Vecka,Samo mi reci kakav uput da trazim od dr sutra za pocetak,plavi ili zeleni?

Za samu intervenciju treba zeleni uput za stacionarno lecenje. Ne znam da li moras kod njih ili mozes i sa izvestajem sa druge neke klinike, svakako ne cekas dugo.

A pregled,mora li kod njihovog lekara ili je dovoljno da mi moj ginekolog da uput da bi mi zakazali intervenciju?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 30/9/2014, 09:45

lela1984 ::
Vecka ::
lela1984 ::Hvala,Vecka,Samo mi reci kakav uput da trazim od dr sutra za pocetak,plavi ili zeleni?

Za samu intervenciju treba zeleni uput za stacionarno lecenje. Ne znam da li moras kod njih ili mozes i sa izvestajem sa druge neke klinike, svakako ne cekas dugo.

A pregled,mora li kod njihovog lekara ili je dovoljno da mi moj ginekolog da uput da bi mi zakazali intervenciju?

Joj nisam sigurna, hajde danas svakako idem u Visegradsku (ooopet) pa cu pirati. Mislim da ide njihov konaultativni pregleld, ali ne znam da li je obavezno. Meni na izvestaju pise da zovem telefonom da zakazem prvog dana ciklusaznaci ka zakazujem nikakav izvevstaj ne treba na uvid da bi zakazali.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/9/2014, 09:50

E,super.Onda cu da uzmem uput od svog ginekologa sad.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 30/9/2014, 11:17

Lela, i ja navijam jako !!!

igracice igracice igracice

Inace, ja se pokrenuh sa mrtve tacke,konacno...

Pocela sam sa folikulometrijama, ali s obzirom da mi je ovaj ciklus pomalo cudan, taj nalaz i nije bas sjajan, sto ne znaci da do kraja ciklusa nece biti... 13dc endometrijum 5 mm, jedan jajnik miran, a drugi mikrocistican...u sustini nista posebno.

Zakazala sam i za ASA, da ponovimo, ali mi ni taj nalaz sustinski nista ne menja. Ono sto bitno menja sadasnji red stvari, je da sam za sledecu nedelju zakazala kod dr Sultane Manojlovic, u Bis'u, pa cu videti sta ce ona da mi kaze...ona je asistirala pri prethodnoj IUI, dopala mi se, tako da od sledece nedelje krecemo u napad...

E, a ja razmisljam nesto... bilo bi takoooo dobro da mi sledece nedelje bude ovulacija i da nahvatam ovog mog pustolova, na kvarnjaka, za jednu IUI... bez klomifena, pronizona, glukofaza i slicnih  sarenih pilula... Sledece nedelje je i plata, pa ko velim da imamo na sta da je potrosimo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/9/2014, 12:30

Samo napred Ema. Navijamo da uhvatis tog tvog pustolova Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu