KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 3 od 41 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 3/9/2014, 11:57

Baby ,koliki ti je bio endometrijum i da li si lezala na ledja ili na stomak?

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 11:59

Kod:
sareni leptir ::Ja nemam secer ni polic jajn ali am otkrila vislji insulin, sad sam jos pred vto krenula sa gluforminom.
Da, naravno da je jako jako bitan za implatanciju i nadalje za trudnocu. Kontrole se rade kasnije u trudnoci...
Ja za koji dan radim ogtt

Gde radis ogtt?
Meni je dr u Visegradskoj rekla da i u Dragise Misovica i na Zvezdari, i kod njih u Visegradskoj rade OGTT sa insulinemijama.Dr mi je preporucila da pokusam ranije da zakazem u Dragise Misovica ili na Zvezdari jer je u Visegradskoj bas guzva, ali posto mi dr gin ne da uput za ove dve klinike, ipak sam se vratila u Visegradsku. I obavezno je da na uputu pise naznaceno "sa insulinemijama". Ako je "sa insulinom" onda se radi samo prva i poslednja vrednost insulina, a sa insulinemijama se radi za svako bockanje.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 12:05

luckystar74 ::Smirena sam...koliko mogu..
ja nemam svoj poslednji nalaz FSH jer mi je dr samo rekla da je 17 (u februaru, pred stimulaciju u maju nije ni radjen)... takodje poslednji rezultat spermograma imamo iz decembra a radjena su jos dva jedan u februaru pred IUI i drugi u maju pred VTO ali rezultata nemam..
Da li je to praksa po klinikama da se pise ili ne daju nalaz spermograma?

Mislim da bi morali da ti daju nalaze...
Ja sam radila neke hormone u priv. laboratoriji, izgubila sam (budala) celu fasciklu, i posle 2 meseca od vadjenja istampala sam nalaze koje su mi poslali na mail, i odnela u istu lab, oni su mi istampali originale ponovo, lupili pecate na te papire i ponovo se potpisali. Tako da predpostavljam da bi i tebi mogli da istampaju u klinici i ponovo lupe pecate i potpis...
Naravno ako imaju ljudskosti u sebi...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 12:09

annci ::Juuu, sto se ja izbrukah! Sad se cula sa sestra mirom i konacan termin moje histero je sutra u 11.30. Al me zena pita "kakvu radimo, dijagnosticku ili operativnu?" A ja kazem "Beeee..."
Nemam pojma. Nista mi dr nije rekla. Po meni i jednu i drugu. Da vidimo sta se desava tamo dole ima li nekog septuma ili nekih drugih prepreka, a na proslom UZ mi je videla i neki glupi polip. To nikada u zivotu nisam imala, ali eto...Pa posto ce mi valjda i to sada skidati, pretpostavljam da je "operativna". Ali posto ce valjda da gleda i ostalo, onda je valjda "dijagnosticka"

Ma kako god, vazno je da cu sutra i to da skinem sa spiska.

BabyBear, ti ne brini, ja cu navijati sve vreme, osim dok sam uspavana na stolu. Da me lepo obradujes kada se probudim, jasno?!?

Navijam da sutra sve bude reseno i da to bude jedan veliki korak do bete radost igracice

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 12:10

ganedina ::MDB, ti si jos pod dejstvom hormona iz juna , koji deluju bez obzira sto ih posle toga vise nisi primala, jer oni imaju produzeno delovanje do 3 meseca Wink . Mnogo ima primera zenica kojima ne uspe IVF , pa odmah u narednom cilkusu zatrudne prirodno . Zelim ti slican scenario i nadam se da te vrednosti hormona nevaju veze ni sa kakvim cistama, vec sa predstojecom ovulacijom.  osmeh srce

Hvala na smirujućim rečima sunny sunny sunny Hajde videćemo št aće biti, pa da sve budemo već jednom trudnica Kad ti ideš u Prag po bebane?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 12:12

Tebi navijam za veliku betu:aa75: b b

I za BB za sutrasnju betu b b b

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 3/9/2014, 12:18

Vecka ::
luckystar74 ::Smirena sam...koliko mogu..
ja nemam svoj poslednji nalaz FSH jer mi je dr samo rekla da je 17 (u februaru, pred stimulaciju u maju nije ni radjen)... takodje poslednji rezultat spermograma imamo iz decembra a radjena su jos dva jedan u februaru pred IUI i drugi u maju pred VTO ali rezultata nemam..
Da li je to praksa po klinikama da se pise ili ne daju nalaz spermograma?

Mislim da bi morali da ti daju nalaze...
Ja sam radila neke hormone u priv. laboratoriji, izgubila sam (budala) celu fasciklu, i posle 2 meseca od vadjenja istampala sam nalaze koje su mi poslali na mail, i odnela u istu lab, oni su mi istampali originale ponovo, lupili pecate na te papire i ponovo se potpisali. Tako da predpostavljam da bi i tebi mogli da istampaju u klinici i ponovo lupe pecate i potpis...
Naravno ako imaju ljudskosti u sebi...

Ja na tu kliniku vise ne idem! Tako da nista od toga...
Ne zelim da se nerviram...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 3/9/2014, 12:24

BB, za sutrasnju veliku betu! igracice igracice igracice igracice

Tebi, otidji kod nekog dr da te pogleda na uz, mozda je stvarno hiper, a ja navijam da je bekanić već fino ugnježden kod tebe!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 12:26

Vecka ::Tebi navijam za veliku betu:aa75: b b

I za BB za sutrasnju betu b b b

I ja , i ja igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda sreca sreca sreca sreca likeit likeit likeit likeit
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/9/2014, 12:28

Koju "tu kliniku" Lucky?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 3/9/2014, 12:34

Ja sam radila u BIS-u...
Iako mi je pored kuce ali bukvalno 5 min hoda ne zelim da udjem tamo vise...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/9/2014, 12:47

A znam, ti si sa njima imala lose iskustvo. U stvari sa Spremovickom. Rekla sam ti da sam i ja bila kod njih, ali nisam imala losa iskustva... Zao mi je Lucky

Tebiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii navijam jako
navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 3/9/2014, 12:48

Anci ja sam odmah posle tebe. Meni rekli u 12h da budem tamo. Sve znas da ti ne pisem sta treba da poneses. I meni se radi dijagnosticka. Tako da sutra smo zajedno:) Kao sto rece lela sutra je veseli Cervrtak
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 3/9/2014, 13:03

Ivanice i Annci, srećno sutra osmeh srce osmeh srce osmeh srce Da to završite pa da se onda bebe lepo zakače beba beba beba beba
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 3/9/2014, 13:04

Hvala Niny, dace bog!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 3/9/2014, 13:22

ne gubim nadu ::Baby Bear, srecno sutra a i Tebi,samo me interesuje posle Et dr.Sonja je neke zene okrenula da leze na stomak a meni s obzirom da je bila puna besika na ledja jer necu moci da izdrzim pritisak. Javila mi se jedna od njih i beta je 16.dan 1500? i koliki ti je bio endometrijum pre ubacivanja ?

Draga ne gubim nadu, ja sam prosle god u maju na ET lezala na ledjima, u oktobru na FET na stomaku (rekla Sonja, da mi prazna besika, pa bolje da lezim na stomaku). Bez uspeha. Ove god u martu (nova donacija jc!) lezala sam na ledjima, i evo nosim devojcicu.
Jedna moja poznanica isto je imala ET i FET u Pragu, oba puta uspela (1. put 1 decak, 2. put 2 devojcice), i uvek se salila, da je sigurno uspela, jer pre ET lezala na stomaku.
Ja mislim, da uspeh ne zavisi od toga, da li lezimo na stomaku ili na ledjima. Ali sigurno je vazno odlezati sat vremena posle ET!
Moj endo je uvek bio super, Sonja je uvek verovala, da su embrioni (iz donacije jc) i moj endo dobitna kombinacija, medjutim, samo 3. put je bila dobitna. U martu sam imala endo od 16 mm, mozda sam od pocetka trebala piti samo 2x1 Estrofema umesto 3x1.
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 3/9/2014, 13:28

ne gubim nadu ::Sobzirom da ja nemam secer , ni plicisticne jajnike da li je neophodno da radim OGTT, sa insulinemijom, i da li je bitno za implataciju?

Ja sam uvek imala ciste na jajnicima, ali nemam ins.resistenciju. Kontrolisala sam u decembru. Ja sam 2-3 nedelje pre donatorskog ciklusa pitala endokrinologa, da li da pijem hrom za bolju implantaciju. Ona mi preporucila neki multivitamin za secerne bolesnike, i to sam pila do 7. ili 8. nedelje, kada nam je vec i uz u dz pokazao plod, kada sam vec bila sigurna u trudnocu. Samo sam tada presla na Elevit.


Poslednji izmenio ariadne69 dana 3/9/2014, 13:30, izmenjeno ukupno 1 puta
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 3/9/2014, 13:29

Tebi navijam, i vucem te za nosic! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/9/2014, 13:36

ne gubim nadu :: Baby ,koliki ti je bio endometrijum i da li si lezala na ledja ili na stomak?

Endo mi je bio 10 mm u cetvrtak pre puta, i rekli su mi da od petka pocnem sa utrogestanom. Kad sam dosla u PFC u ponedeljak, nisam isla na UZV, vec odmah u utorak na FET.

Ja sam posle FETa lezala na ledjima. Bile smo nas 3 u isto vreme na ET i samo je jedna izasla lezeci na ledjima (to sam tada prvi put videla). Znam da je npr. i Tebi lezala na ledjima. Ali meni je bila puna besika, a i imam veliki stomak pa cisto sumnjam da bih mogla na njemu da lezim. Tj. mogla bih, ali ne znam na sta bi to licilo lol!   I ova treca je bila mrsavica, ali je i ona izasla na ledjima. E sad, ne razumem kakve to veze ima sa punom/praznom besikom ne znam, nije mi logicno kad svima nama kazu da treba da nam bude puna besika i daju nam tamo vodu da pijemo...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 3/9/2014, 13:59

MDB, ja sam planirala da idem po moje ledenke u decembru, ako bude sve u redu i ako skupim parice do 1 mesec pred put . Jos sad me hvata strah i panika kad pomislim da treba prvo da udjem u sobu kod embriolpga , strah od toga sta ce mi reci koliko je embriona od ukupno njih 3 prezivelo. Napominjem da imam 1 blastu koja je bila razmrznuta pri novembarskom FET u , i posto je Sonja smatrala nepotrebnom i nije htela da ih ubaci sve 3, nju 1 je jadnicu opet zamrzla, kaze bez garancije da ce sigurno preziveti i sledece odledjavanje. Pored nje imam i jos 2 iz martovskog ciklusa sa drugom donorkom, cetvorocelijska, od kojih je 1 bio odlicnog, a drugi osrednjeg kvaliteta . E sad sta ce od njih ukupno 3 preziveti odmrzavanje, to tek ostaje da se vidi, ali ja ziva nisam. Bilo bi idealno da prezive njih 2. A tek posle ET jos 1 , to poslednje cekanje bete , e mislim da cu za vreme tog cekanja potpuno da odlepim, tim pre sto znam da ce mi to biti poslednji moguci pokusaj u svakom smislu. Jooooooj  Shocked  , jos sad .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 14:03

luckystar74 ::
Vecka ::
luckystar74 ::Smirena sam...koliko mogu..
ja nemam svoj poslednji nalaz FSH jer mi je dr samo rekla da je 17 (u februaru, pred stimulaciju u maju nije ni radjen)... takodje poslednji rezultat spermograma imamo iz decembra a radjena su jos dva jedan u februaru pred IUI i drugi u maju pred VTO ali rezultata nemam..
Da li je to praksa po klinikama da se pise ili ne daju nalaz spermograma?

Mislim da bi morali da ti daju nalaze...
Ja sam radila neke hormone u priv. laboratoriji, izgubila sam (budala) celu fasciklu, i posle 2 meseca od vadjenja istampala sam nalaze koje su mi poslali na mail, i odnela u istu lab, oni su mi istampali originale ponovo, lupili pecate na te papire i ponovo se potpisali. Tako da predpostavljam da bi i tebi mogli da istampaju u klinici i ponovo lupe pecate i potpis...
Naravno ako imaju ljudskosti u sebi...

Ja na tu kliniku vise ne idem! Tako da nista od toga...
Ne zelim da se nerviram...

Sad((

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 14:05

Ivanice srecno sutra! osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 3/9/2014, 14:07

Annci , Ivanice srecno sutra na histero . I meni je Kopitovicka rekla da ako uspem da nekako overim uput od strane komisije dodjem u Betaniju da i meni ona uradi histero, bez obzira sto mi je radjena u januaru u NF, da ona vidi unutrasnjost kucice , da slika i napise Sonji gde bi bilo najbolje da ubaci embrione To bi trebala da uradim u ciklusu pred FET. Toliko je zlatna zena, da nemam reci queen . Da je nema trebalo bi je izmisliti . Laughing
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 14:15

ganedina ::MDB, ja sam planirala da idem po moje ledenke u decembru, ako bude sve u redu i ako skupim parice do 1 mesec pred put . Jos sad me hvata strah i panika kad pomislim da treba prvo da udjem u sobu kod embriolpga , strah od toga sta ce mi reci koliko je embriona od ukupno njih 3 prezivelo. Napominjem da imam 1 blastu koja je bila razmrznuta pri novembarskom FET u , i posto je Sonja smatrala nepotrebnom i nije htela da ih ubaci sve 3, nju 1 je jadnicu opet zamrzla, kaze bez garancije da ce sigurno preziveti i sledece odledjavanje. Pored nje imam i jos 2 iz martovskog ciklusa sa drugom donorkom, cetvorocelijska, od kojih je 1 bio odlicnog, a drugi osrednjeg kvaliteta . E sad sta ce od njih ukupno 3 preziveti odmrzavanje, to tek ostaje da se vidi, ali ja ziva nisam. Bilo bi idealno da prezive njih 2. A tek posle ET jos 1 , to poslednje cekanje bete , e mislim da cu za vreme tog cekanja potpuno da odlepim, tim pre sto znam da ce mi to biti poslednji moguci pokusaj u svakom smislu. Jooooooj  Shocked  , jos sad .

Poslednji pokušaj će biti dobitni pokušaj d d d d d d d d d d d d d d
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 3/9/2014, 15:06

I ja imam sutra u 15h kod Kopitovicke u Genesis-u.

Annci,Ivanice,srecno na histero sutra!Da sredite kucice za bebe!Bb,da beta bude ogromna sutra,jer,sutra je "veseli cetvrtak"! lol!
Tebi,da nam uskoro javis ogromnu betu i da budes nova praska trudnica i zvanicno! sunny
Ja se nadam novom prirodnjaku od sutra,pokusaju NUMBER SIX!Ali,sutra je "veseli cetvrtak"! lol! osmeh srce sunny

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 41 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu