KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
hocukusurnecuzvaku
noja
Sofija Veks
zvoncica36
dragana76ns
nadalica
Nataly17
Ninche
djole42
lenabeograd
Strumfeta78
Endzi
fmala
SannI-AlL
nina :)
JocY
InNaturaVeritas
Afrodita
JednaSova
insomnia
boni m
tulumba
sandrolina
Struzzo
mijaki
ninica2
sareni leptir
Simona
KoMetaK
neris8
bak
Erata
OKacica
Petkana
ivanicasale
missile
ariadne69
annci
PalcicaBg
karakaca
Star77
najdi10
MAAKKI
jjjJelenajjj
Ninana
saska1
d77
Vuchica
fight&faith
mamadabudem
aleksandra b
Mili
minceeeee
leptirko82
anasrce
SladZana
ChillyVilly
Vilhelmina
SoJa
lelas
Smrdica
Niny
jelena*mama2andjela*
ragaco
BiKsi :)
Likoli
jovanka.draskic
71 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/4/2014, 23:22

Neris, objasni situaciju, sigurno će te udenuti ranije, naročito što si kod njih radila, pretpostavljam.

Petkana, srećno!

Ninice, grlim draga. Čuj, ako mora napolje, mora napolje, nek ide, znam da ti nije svejedno, al ako smeta i pravi probleme, bolje što pre to da središ. Malo se saberi od dobijene info, pa onda ćeš već lako prelomiti, sigurna sam. I onda si bliže jednom malenom čedu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 8/4/2014, 07:28

Bak, drago mi je za dobre rezultate  sunny 
Ninice, razumem te u potpunosti, jer i mene zeza levi jajovod vec god.danu. Naime, ja sam ga laparoskopski zatvorila, ali se sada tako zatvoren puni i prekriva ceo levi jajnik, pa dr isti ne moze videti na UZ. Dr Kopitovic je morala i januara i marta meseca da vrsi punkciju tecnosti, ali mi je napomenula da to nije resenje, vec-vadjenje.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 8/4/2014, 07:30

Moje misljenje vezano za Uz je drugacije. Ne treba preterivati naravno ali ako ce UZ uveriti napetu i uplasenu trudnicu da je ave ok zasto ne ponoviti. Ne vidim da je mom detetu naskodio... sa druge strane UZ pracenje ploda moze da ukaze na razne stvari i ne daj Boze anomalije kojih je na zalost ave vise... moja drugarica je i pored uredne AC morala na pobacaj jer je plod kasnio u razvoju i na UZ se svasta neato videlo... elem nikoga ne zelim da plasim alibsa ZA ultrazvuk kao dijagnosticku metodu jer smo u 21 veku:-))))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/4/2014, 09:08

Bas tako. Zivimo u 21. veku, koji donosi i dobro i zlo, kao svako doba u razvoju civilizacije. U tom 21. veku se najvise UZ-ova radi kod nas, vakcine su obavezne, a u Evropi ne itd. Neka istrazivanja ukazuju da upravo UZ uzrokuje intrauterini zastoj u rastu ploda, cak i greske u DNK, a kakve su posledice sutra u zivotu, to se jos ne zna. Ranije se smatralo da su x zraci bezbedni za trudnicu. Danas se zna da nije tako. O ovome ce se u buducnosti sve vise govoriti, a u medjuvremenu cemo dobiti nove metode. Tako je to. Ja licno bih rodila dete bez obzira na sve. Moje je i brinula bih o njemu da ima ne znam kakvu anomaliju. Ipak, ne pitam se samo ja i dolazi vreme kada i moj mm treba da se suoci sa tim, da li je spreman i za to. U velikoj vecini su ipak u pitanju zdrava deca. A ima slucajeva da je savrsen i UZ i AC i opet se rodi bolesno dete. Garancije nema.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 8/4/2014, 09:14

Petkana, srećan početak  sretan početak zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje 

Ninana, bravo za drugo srculence  srce srce  sad se opusti  ljubav ljubav

Ninice, daj sebi malo vremena da razmisliš o svemu i da nađeš najbolje moguće rešenje. ja ne znam ništa o tome, ali devojke su već pisale.  osmeh srce
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 8/4/2014, 09:29

Erata :: Ja licno bih rodila dete bez obzira na sve. Moje je i brinula bih o njemu da ima ne znam kakvu anomaliju.


Ovom rečenicom objašnjavaš mnogo.

U pravu si, kako god garancije nema. Ali razumem I žene koje nisu spremne na ono što si ti.

Pozdrav I uživaj u  trudnica 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 8/4/2014, 09:31

Sofija, čestitam na  srce srce  Divno!!!!

Ninana, takođe....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/4/2014, 09:40

Bravo zene za  srce srce 

Meta, meni stigla  Wink Odoh da zakzem histero, pa sledeci ciklus polecem! Bas se radujem, imam super osecaj za filing  lol! Ajmo zajedno  Wink 

Koracaljke, cekalice  osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 8/4/2014, 09:42

Bravo Bak, samo napred  vv vv vv vv vv vv
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 8/4/2014, 09:42

bak ::Bravo zene za  srce srce 

Meta, meni stigla  Wink Odoh da zakzem histero, pa sledeci ciklus polecem! Bas se radujem, imam super osecaj za filing  lol! Ajmo zajedno  Wink 

Koracaljke, cekalice  osmeh srce 

Bak, navijam!!! Polećeš za Prag?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/4/2014, 09:52

Jok odustala, iz nekoliko razloga, polecem za NS u maju  Wink 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 8/4/2014, 09:57

bak ::Jok odustala, iz nekoliko razloga, polecem za NS u maju  Wink 

U Novom Sadu, u Novom Sadu, hejjjj.... Navijam za maj u Novom Sadu!  b b b b 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/4/2014, 10:01

Hvala divna majko  c 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 8/4/2014, 10:03

Samo napred bak, i m smo razmisljali o Pragu, ali Novi Sad je blizi, videcemo...

Cmokic za sve kutanjke, zene ne znam kud bih bez vas...

 lol! 

 poljubac 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/4/2014, 10:11

Bak, bravo za rezultate. Sitno brojis :) Najvise je trudnica iz Genezisa na ovom forumu. Samo nastavite pozitivan niz. Brbljiva, lepo je to sto hocete da javite u Le da odustajete. Ja im se ne bih javila. Nisu vam dali termin, vozaju vas jos od prosle godine. Totalno neprofesionalno. Nemoj da vam to javljanje bude neko opterecenje. Kazete im CAO i vozite dalje :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/4/2014, 10:54

Histero najverovatnije sledeci cetvrtak. Taman mi se uklapa extra! Bas sam poletna radost . Hvala na zeljama  osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 8/4/2014, 10:58

Bak, bravo za histero, proleteće vreme i eto tebe u NS Very Happy Jako se radujem zbog tebe, ostani tako pozitivna i poletna do kraja  radost Ljubim te  ljubav 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/4/2014, 11:23

Erata ::Bak, bravo za rezultate. Sitno brojis :) Najvise je trudnica iz Genezisa na ovom forumu. Samo nastavite pozitivan niz. Brbljiva, lepo je to sto hocete da javite u Le da odustajete. Ja im se ne bih javila. Nisu vam dali termin, vozaju vas jos od prosle godine. Totalno neprofesionalno. Nemoj da vam to javljanje bude neko opterecenje. Kazete im CAO i vozite dalje :)
erata ,..neznam sta da kazem,malo sam se ohladila tj omeksalo mi srce ,misljenja su podeljena sto se LE  tice ...jedva cekma da kreenem vise u Genesis,pa kako mi Bog da !a Dace Bog  i meni jednu bebicu (kao i vecini ovde koje dolaze bas  iz Genesisa ). sunny  sunny  sunny  sunny 
 nekako zelim da mi savest ostane mirna i cista ,iako su me u Le  zeznuli ...nikad se nezna,ja opet ponavljam -ne kazem da mozda nisu strucni ,ali ...nazalost jako bezobrazno sa njihove strane ...ili cemo pozvati ili cu napisati email...
 bak ,druzicemo se u genesisu ..samo ako dodjes pocetkom maja ,ja se nadam da  cu dotle sve zavrsiti i sacekati samo betu ... lol!  lol!  lol!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 8/4/2014, 11:42

Saljem puno  roda roda roda roda roda roda roda roda 
A imam pitanje, posto sutra idem u DZ da se obracunam oko Fraxija. Posto sam ubedjena da u DZ nema Fraxiparina, koja je procedura-sta je potrebno od papira, da bih refundirala od RZZO?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 8/4/2014, 11:50

Sto volim sto je ovo prolece ovako uzbudljivo na Kutku!!!
A jesen i zima neka nam budu ispunjeni bebecim placom

 roda  roda  roda  roda  roda  roda 
Brbljivi leptiru kako ide bockanje? Kad ocekujes ciklus?
Bak, super za histero, drzim fige za generalku!
Ninice,  cvet verujem da nije prijatno, ali rekose ti vec zenice, kad se misli slegnu, bice lakse.
D77, ne mogu nikkako da ti pomognem, neko ce se javiti, sigurna sam





Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/4/2014, 11:53

d77 ,ja sam se vec raspitala za fraxiparin .meni je doktorka opste prakse rekla da joj donesem samo otpusnu listu sa izvestajem gde pise da moram primati fraxiparin ,i oni ce mi davati tj dom zdravlja ,dobijacu bocke naravno uz nalog i necu nista placati .
 obzirom da sam ja htela da uzmem te bocke i kuci se bodem ,ona mi rekla da nesme tako da mi daje -NA RUKU -,nego ce tada slati svaki dan sestru (ili kako to vec ide ...)kao kucna nega ,pa ce mi ona dati bocke kuci .
ja cu tako uraditi ,jer fraxiparin svakako nije jeftin.a prvih 10 inekcija dok sam u N sad cu kupiti .nisam cula za refundaciju ,jel to uopste moze ?


Poslednji izmenio sareni leptir dana 8/4/2014, 12:09, izmenjeno ukupno 1 puta
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/4/2014, 11:55

Vuchica ::Sto volim sto je ovo prolece ovako uzbudljivo na Kutku!!!
A jesen i zima neka nam budu ispunjeni bebecim placom

 roda  roda  roda  roda  roda  roda 
Brbljivi leptiru kako ide bockanje? Kad ocekujes ciklus?
Bak, super za histero, drzim fige za generalku!
Ninice,  cvet verujem da nije prijatno, ali rekose ti vec zenice, kad se misli slegnu, bice lakse.
D77, ne mogu nikkako da ti pomognem, neko ce se javiti, sigurna sam





vucko ,ove bocke su vezane za martovski ciklus ,i prema tome se kopitovicka vodila .bar su mi tako rekle sestre iz Genesisa, kada smo se cule .tako da uopste nije vezano za aprilski ciklus i rekose da moram raditi UZ i Hormone tacno kao sto i pise na izvestaju ,bezobzira dal sam dobila ili ne ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/4/2014, 12:00

D77 nemaju, ali trebuju iz centralne apoteke kad imaju pacijenta koji treba da prima. Onda oni to daju kucnoj nezi, a ovi jedva docekaju da ti daju boce u ruke da ne moraju da dolaze svaki dan  Wink I inace je cilj patronaze da obuce pacijente za samodavanje, tako da...

Brbljiva ja krecem sredinom maja da posecujem Genezis Wink 

Ninice sve sto kvari sliku i umanjuje sanse, napolje! I ovako nije funkcionalan, sta ce ti? U svakom slucaju trazi jos jedno misljenje da budes mirna  osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/4/2014, 12:03

e ....bre ,a taman sam mislila da cu imati drustvo .... Very Happy
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/4/2014, 12:16

Ovako sam ja regulisala fragmin injekcije:
1. Treba vam nalog. Nalog vam daje ginekolog, a mozda moze i lekar opste prakse, na osnovu izvestaja hematologa.
2. Ginekolog me je poslala kod nacelnice ginekologije, da mi overi taj nalog. Nacelnica je u drugom objektu, u drugom naselju, pa su me iscimali da je trazim.
Obe su tvrdile, kao i sestre u DZ, da ja to iskljucivo mogu primati u DZ, tj. dolaziti 2 puta dnevno. Kazu tako dolaze sve trudnice, cak i one koje krvare  affraid 
3. Zahtevam da mi dolazi kucna nega, jer mi ne pada na pamet da dolazim ja 2 puta dnevno i da je takav njihov stav ustvari zajebancija, da bi me naterali da ja to kupujem, a ja necu, jer imam pravo :)
4. Vracaju me nazad kod ginekologa, da mi prepravi na nalogu, umesto primanje boca u DZ, da mi zaokruzi kucnu negu.
5. Kada je doktorka to prepravila, odem u patronaznu sluzbu. Ostavim im nalog, a oni mi tada daju 5 boca, pa sledeci put 10, kako kad imaju. Oni to kako kaze bak porucuju iz centralne apoteke za taj DZ. Nalog mi je bio za 15 dana, a onda sam otisla kod Miljica na kontrolu. On je napisao da terapija ide naredna 3 meseca, pa opet kontrola. Na osnovu toga, ginekolog mi je ispisala naloge za ta 3 meseca i to je to. Dalje idem samo u patronazu i podizem injekcije. Njima odgovara da ih dajem sama. Nisu ludi da mi dolaze kuci.
I to je to, resen problem.

Jako vazno!! Ako kupujete injekcije same, necete moci refundirati u RZZO, bez obzira sto imate izvestaj od hematologa. Bez naloga iz DZ nema refundacije. To znam zato sto sam ja proslog puta sve kupovala sama. Krvarila sam i lezala i nisam htela da se potezem ni oko cega. Skupljala sam sve racune od injekcija, imala i izvestaj hematologa i sa tim otisla u RZZO i nista. Bez naloga je sve dzaba. Luda zemlja.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu