KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
neris8
malena 92
bulevarka
lilly13
Afrodita
Likoli
InNaturaVeritas
anasrce
noja
JednaSova
djole42
neca73
jovanka.draskic
SladZana
ChillyVilly
hocukusurnecuzvaku
Petkana
Mili
Sofka
Ceca797
saska1
Ninche
mamadabudem
Endzi
KoMetaK
ragaco
OKacica
Strumfeta78
ganedina
ninica2
Star77
fight&faith
nadalica
insomnia
Vuchica
karakaca
sareni leptir
annci
Ninana
MAAKKI
ariadne69
lelas
jelena*mama2andjela*
SoJa
Erata
bak
SannI-AlL
d77
mijaki
JocY
Sofija Veks
BiKsi :)
leptirko82
PalcicaBg
ivanicasale
Niny
bundevica
najdi10
zvoncica36
srculence4me
64 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/3/2014, 14:21

Sofija Veks ::Zene drage,

Nakon 2,5 dana meni se beta skoro pa utrostrucila - 9303!!!  nemam reči  

 cveće cveće cveće cveće 

Diivnooo, pa to su trojke!!! :)  čestitamo čestitamo čestitamo iznenađenje 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/3/2014, 14:23

JocY ::
PalcicaBg ::Sofija vuci za nos,ustvari nemoj da vuces,pipni me samo  Laughing meni jedno dosta  lol! 

  b   b   b

  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/3/2014, 14:31

Vau Sofijaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa ja rekoh jutros da si ti nasa apsolitna rekorderka u beti . Ajde budi drug pa prebaci meni na moj konto bar 1000 od tih tvojih 9300 .

Ninana sunce , nadam se i ja da je to to i da ce me boleti i narednih dana , ziva nisam .

Drage moje, da vas ne imenujem svaku ponaosob , beskrajno vam hvala na tome sto me bodrite i verujete u moje mrvice valjda vise i od mene same .

Vuchice , mislim na tebe i drzim palceve najjace da se mrvice odmah zalepe za svoju mamu .
Jedva cekam tvoj izvestaj sa ET .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/3/2014, 14:35

Da , Sofi vuci nas cekalice i ostale za nosice . Nesto razmisljam da li je moguce da su se te tvoje 2 blaste koje ti je Sonja vratila podelile na jos 2 pa da na kraju budu cetvorke . Beta je zaista za drzavni rekord . Da li si im vec javila u Prag , kome tacno i kakav je bio komentar .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 27/3/2014, 14:44

Sofija, kakvo ludilo  osmeh srce osmeh srce osmeh srce  Bravo draga  ljubav ljubav ljubav ljubav 

Ja mislim da su bar tri bebice  bebe bebe bebe , a možda i više što reče Ganedina  as Divnooooooo  srca srca srca srca srca
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 27/3/2014, 14:46

JocY ::Jbt ja nikad nisam čula za ovoliku betu... sestro slatka  Alal vera, sto kaže Bak autobus...
bas vala ! svaka cast ! pun autobus ! sunny  sunny  sunny  sunny  sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 27/3/2014, 14:49

Sofi, bravooo! Ganedina, da krenes njenim stopama!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 27/3/2014, 14:55

Sofi, rekoh ti ja, tri su bebe tu.... DOBRO DA IH CUVASH, CHUJESH LI!!!!
 bebe bebe bebe ovo ti ja zelim :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 27/3/2014, 15:04

Shocked Shocked Shocked queen f bb d x bb d x bb d x radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost bravo bravo bravo čestitamo sestro slatka nemam reči  nemam reči   i sta htedoh reci  zbunjen   nemam reči  
 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nadalica 27/3/2014, 15:05

Vaaaaaaaaaaaau Sofija,bravo d d d d d d d d d f f f f f f f f f f Moci ces da napravis sportski tim vv vv vv vv vv 
Jedva cekam da cujem izvestaj sa prvog UZ.Mogu biti i trojke :) Samo tako nastavite da napredujete  Very Happy 
Ganedina ,Ninana zelim vam bar trecinu ovako dobre bete kao sto je ima Sofija.Covece moze svima da pozajmi malo i jos ce joj mnogo ostati  b Hvala Bogu,samo uzivaj Sofija!
Srculence,ja sam mislila ako ni sada ne uspe,gotovo je ,vise ne mogu,a evo kako dani prolaze mene tesi ideja da cemo ipak probati,samo kada skupimo novac i dobro se odmorimo od svega.Sada samo zelim da odemo na neko letovanje i uzivamo maksimalno sa nasim andjelom.
Neko mi je ovde predlozio dodatne analize(izvinjavam se ,ne mogu da se setim ko).Ja sam pozitivna na lupus antikoagulans,ostalo je sve ok.Suprug los spermogram.Meni su i pre 4 god.kada sam usla u postupak lekari u MB rekli da to nema veze,i hvala Bogu rodila sam sina bez ikakvih problema.Nikakvu terapiju nisam koristila,sve je bilo savrseno.A evo sada se ne da,cak sam imala i spontani prosle god.u junu.Sve se bojim da to nije od lupusa.Negde sam citala da on ume da bude aktivan i pasivan u organizmu,i kada je aktivan ne treba planirati trudnocu.Samo ne znam kako to da prepoznam.Ja sam malo oticala po rukama 2 ned.pred ET i boleli su me zglobovi,a posle nista.Mislila sam da je neki virus.Sada malo vrtim film u nazad,da nije mozda to u pitanju.U ponedeljak cu ici da vadim krv za lupus posto analize nisam radila 4god.Znam da se pije aspirin ili nesto slicno pre postupka.Ali ovo mi nisu rekli doktori,nasla sam na internetu.Da li neka od vas ima slicno iskustvo?
Ljubim vas sve ljubav 

nadalica

Broj poruka : 106
Datum upisa : 25.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/3/2014, 15:07

Drage moje

Hvala vam svima puno, puno!!  ljubav ljubav love love love love 

Hehe od srca ste me nasmejale!!   b  b  b  b f f f 

Sonji sam javila prvu betu, cestitala je i rekla da nastavim sa terapijom, i to je to  Very Happy Da sam cekala, pa da radim betu 16-og dana nakon transfera, sto je sutra, otisla bi u preko 10.000...!  sestro slatka  lol! 

Ganedina, auh, ne znam da li blaste mogu da se dele?!? Pozajmljujem hiljadarke, da se rasporedi fino Wink  

Ninche  queen aaaaaa malo bi mi trojke/cetvorke bile mnogo, ja sam oduvek zelela blizance Very Happy:aa69: Mada, posle ovolikog cekanja, necu da se naljutim ni malom fudbalskom timu heheh igra A zamislite mene i mm-a same, roditelji nam daleko, pa nema ko da pomaze oko bebica, bila bi to prava zurka igra igra igra igra 

Cekalice moje medene i sve buduce mame, vucem vas sve redom!!!!!!! Ganedina, Palcice, Ivanice, Sojce, Vucice, Brbljiva, Kometa & sve ostale moje zene najdraze, povlacim vam nosice lepe!! ili sto rece Palcica, makar da vas pipnem za nos Wink Razz 

Devojke, kada mislite da bi trebala da zakazem UZV? Sonja je rekla 10-ak dana od bete, to mu dodje krajem sledece nedelje...ili da cekam onu tamo narednu?

 cveće cveće cveće cveće


Poslednji put izmenio Sofija Veks dana 27/3/2014, 15:10, izmenio ukupno 3 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 27/3/2014, 15:08

Sofi stvarno ogromna beta jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 27/3/2014, 15:15

cekaj da bude 7 nedelja trudnoca, racunajuci od prvog dana ciklusa - tad je 99% da ces cuti sva srca koja su unutra :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ceca797 27/3/2014, 15:35

Draga Sofija, jos jednom sve cestitke za veliku betu.Kada budes sledeci put isla u Prag porodicno, a ti  i tvoj dragi muzic zakupite carter let, kako bi upoznala Sonju sa decicom wavecrowd 
 vv vv vv vv vv vv vv
Ceca797
Ceca797

Broj poruka : 49
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/3/2014, 15:38

Hvala Nince  c 

Po kalkulatoru online, meni pise da sam, kada racunas prvi dan poslednjeg ciklusa, 5 nedelja i tri dana trudna  g E, sada, da li se to racuna kao peta ili sesta nedelja?

Nesto razmisljam, mozda mi je beta toliko velika jer su mi blastice, kada su bile vracene, bile "zrele" 5 dana, a znam da se kod vecine devojaka radi transfer drugog ili treceg dana, pa mozda stoga i ovako visoka beta...   love


Poslednji put izmenio Sofija Veks dana 27/3/2014, 15:40, izmenio ukupno 3 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/3/2014, 15:38

Heheh Ceco  lol! lol! lol! 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/3/2014, 15:39

Sofija, ne brini, blaste ne mogu da se podele...samo su 2 bebe tu...
6. si nedelja!
Uzivaj sada!!! 
sreca sreca sreca sreca sreca


Poslednji izmenio Strumfeta78 dana 27/3/2014, 15:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 27/3/2014, 15:40

Sofija, to ti je 6-a nedelja. sačekaj 7-mu za uz  osmeh srce Tad će se sigurno čuti srculenca  srce srce srce  Ideš na bolovanje?

Kako računaš nedelje, od dana transfera ili prvog dana ciklusa?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofka 27/3/2014, 15:41

Sofija meni samo mahni  lol! bicu zadovoljna sa jednom bebicom  Very Happy
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 27/3/2014, 15:41

Strumfeta78 ::Sofija, ne brini, blaste ne mogu da se podele...samo su 2 bebe tu...

A zašto blaste ne mogu da se podele? Zar se to deljenje ne dešava kasnije?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/3/2014, 15:43

Sofija, divno, bravo! I ja mislim da je beta visoka zbog blasti i da su to ipak "samo" dvojke! A malo li je i dvoje na ovu skupoću!? lol! Šalim se malo, nećeš zameriti znam. Sada si šesta nedelja, za sedam dana bi trebalo da se čuju srculenca, mada nema pravila, al svakako će se videti gestacijski smešci! :) Uživaj, nadam se da ćeš večeras uspeti da spavneš bar malo! I da imaš što manje trudničkih "slatkih muka". Jedva čekam izveštaj sa prvog uz-a!
A cure su totalno šašave sa komentarima, pocepah se od smeha! Sad neće biti više posipanje trudničkom prašinom, nego pogledanje i to je to!  lol! 

Ganedina, navijam jako da su se bebice ugnjezdile kod tebe!


Srećno koračaljke!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 27/3/2014, 15:44

Sofija,svaka čast!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 27/3/2014, 15:45

Sofija draga pa cestitam bb bb bb bb bb bb bb bb 

po mom "ekspertnom " misljenju lol! lol! lol! doktor doktor to su dve debele zdrave prave bebice  koje su bile vredne odmah pa brzo uhvatile za svoju mamicu  doktor doktor doktor 
meni je beta 15 dana posle transfer isto blasti bila 8200 tako da je to to,mada moze biti da ces i ti dobiti reklamu za ariel igra igra igra  ja sam pitala Dr da li blate ipak mogu da se podele,mislila sam da to ide u ranijoj fazi,rekla je  yes yes yes

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/3/2014, 15:49

Niny ::
Strumfeta78 ::Sofija, ne brini, blaste ne mogu da se podele...samo su 2 bebe tu...

A zašto blaste ne mogu da se podele? Zar se to deljenje ne dešava kasnije?

Oplodjena j.c. pocinje da se deli na 2, 4, 8 celija...do stupnja od 8 celija, one su totipotentne, sto znaci da mogu da se potpuno razdvoje i iz njih nastanu 2, 4 ili 8 embriona. Kada dodju na stupanj morule, koja prethodi blastocisti, celije se dele ali ne mogu nastati odvojeni embrioni...jer vec na stupnju blastociste pocinje diferencijacija celija tj. celije pocinju da dobijaju buduce uloge itd.itd...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 27/3/2014, 15:52

Joj,ja sam nešto čitala da mogu i blaste.
Pa ima više vrsta monozigotnih blizanaca u zavisnosti da li se dele do 5.,od 6.-10. dana ili od 10.-14. dana,od toga zavisi broj posteljica,amniona,horiona.
Već ako se podele nakon 14. dana onda dolazi do sijamskih blizanaca...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu