KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+67
Star77
Mili2
Mili
neris8
Sofija Veks
mamadabudem
d77
karakaca
jelena*mama2andjela*
caci
Likoli
ivka
anasrce
veki1
smarija
Ninche
Erata
zvoncica36
Orline
tetreb
ChillyVilly
kockicaaa
makica1984
buby
Vuchica
KoMetaK
mrsbg
ninica2
Ema78
MAAKKI
Klarica
JocY
lilly13
pluton1
dragana76ns
Botox
hocukusurnecuzvaku
noja
neca73
lenabeograd
BiKsi :)
Stenli
fmala
lelas
Endzi
bulevarka
cufta
fight&faith
saska1
missile
leptirko82
cicsa80
ragaco
SladZana
zoxa
bak
ganedina
SoJa
PalcicaBg
Niny
Strumfeta78
Simona
vivijen
lenjivica
Struzzo
LaFolie
nina :)
71 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 27/4/2014, 12:32

Ja juce uzela kapri straus,fino ga smazala i na kraju,bukvalno zadnja kasika se sjetila da u njemu ima jagoda... lol! lol! Onda je sljedilo pola sata vjecanja sa mm i babama dal da bebu dojim...Ipak sam joj dala dohranu a ja se izmlazala i zali boze,bacila mlekce...mada mislim da to nema nikakve veze,jer ja nisam alergicna...Nego-imamo drugi problem,Maja je malo lenja da kaki,prodje i po par dana i nista...evo danas je 4 dan i vec smo se debelo zabrinuli,posto na ovom internetu svasta mozes naci- od vezanih creva,hitne operacije itd...STA DA RADIMO? affraid 
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 27/4/2014, 12:36

Endzi,mislim da je i LaFolie pomenula da je kod njene Ane slična situacija,lenja crevca,ali se to za bebe toleriše baš nešto dosta.
Možda vidi,pa da uporedite iskustva.

Sladzana,no sikiriki u napred!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 27/4/2014, 13:02

Endzi 7 dana je ok kad beba sisa.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mili 27/4/2014, 15:12

Toliko ste se raspisali o jagodama da sam otisla na pijacu,kupila i sad ih u slast pojela  Very Happy ali ono sto ja cekam su tresnjeeeeee...njamiiiiiii love 
Mili
Mili

Broj poruka : 194
Datum upisa : 10.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 27/4/2014, 15:49

Eh,Milichice,da znaš da i ja o njima danas mislim,ali nisam bila za šetnju,a mužić radi,pa ostadoh bez jagodica.
Naiđe mi sve češće u zadnje vreme dan da sam samo za krevet,bole krsta,kukovi,prepone,trtica-ovaj se mali baš baškari i pritiska na sve strane.
Još kad dodam gorušicu i piškenje non-stop,pa one mučnine do 5.meseca-sve u svemu uopšte nisam oduševljena trudnoćom fizički,iako mogu da kažem da nikad nisam bila srećnija i raspoloženija u životu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 27/4/2014, 15:53

Endzi ::Ja juce uzela kapri straus,fino ga smazala i na kraju,bukvalno zadnja kasika se sjetila da u njemu ima jagoda... lol! lol! Onda je sljedilo pola sata vjecanja sa mm i babama dal da bebu dojim...Ipak sam joj dala dohranu a ja se izmlazala i zali boze,bacila mlekce...mada mislim da to nema nikakve veze,jer ja nisam alergicna...Nego-imamo drugi problem,Maja je malo lenja  da kaki,prodje i po par dana i nista...evo danas je 4 dan i vec smo se debelo zabrinuli,posto na ovom internetu svasta mozes naci- od vezanih creva,hitne operacije itd...STA DA RADIMO? affraid 
ja sam sad bas u porodilistu pitala pedijatr.sestru jel normalno da mi dete kaki svaki podoj...ona rece skroz normalno i da 10 stolica dnevno ima...i tolerise se i do 10 dana da nema stolicu..jesi probala neki cajic,zasladjenu kamilicu...ja sa dunjom nikad nisam imala taj problem...skoro se desilo da nije kakila 3 dana...a za male beke nemam neko iskustvo ali se secam ovde na kutku da su mamice pisale o tome
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 27/4/2014, 18:30

Endzi, ništa strašno, toleriše se do 7 dana. Ako baš ne kaki a vidiš da je muči stomačić, zasladjena kamilica rešava problem.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 27/4/2014, 20:46

U trudnoći ako majka nije alergična može da jede jagode u poslednjem trimestru.Naravno bez preterivanja.Posle porođaja ako dojite kažu da nije ok.Alergije mogu da se manifestuju i kod dece kasnije.Neko otkrije da je alergičan i pod ''stare'' dane,a nekad se desi da jednom odreagujete na nešto i nikad više.Ako ste jele u trudnoći nema mesta panici,ali dok se doji najbolje proveriti da li je ok.Deca mala jagode mogu da jedu oko druge godine.Ja lično više volim trešnje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/4/2014, 23:08

Nasmejah se slatko za Vo Djina!  lol! 

Ne znam za jagode, ja ih ne volim nešto baš. U petom razredu sam imala trovanje istim, u blažem obliku i od tada ih ne ljubim.

Endži, divan ti je avatar, Maja slatkača prava. Meni Arsa nije kakio pet dana al zbog gvoždja koje smo mu ponovo počeli bili da dajemo, pa opet odustali. I ja sam se raspitala, osam dana se toleriše. Meni je dete s početka kao grlica kenjalo, posle svakog podoja, sad otprilike jednom do dva puta dnevno. Al to jednom smrdi više nego onih osam u toku dana!  lol! lol! lol! 

Ja sam mislila da ću raditi ac sigurno, al kad ostadoh trudna odustah, mislim da je tu jako bitno naći dobrog stručnjaka za uz, pa sve do tančina do pogleda, nego se izlagati riziku, naročito kod blizanačkih trudnoća. Čini mi se da je dabl kod blizanačkih nesigurna metoda, tako je dr Sonja Lazarovska svojevremeno Parižanki rekla, ako me pamet i sećanje služe.
Sofija, pošalji email dr Sonji, i pitaj za savet, ipak si ti njihova trudnica, baš me zanima šta će ti reći.

Ragaco, he, he, baš danas na nekom rodjendanu pričam kako mi trudnoća uopšte nije bila blaženo stanje, kako obično ženama bude, zbog svega pobrojanog kao kod tebe.  lol! Naravno da sam se isto osećala super što sam trudna, al me gorušica spalila i pišanje na svakih pet minuta, plus grčevi u nogama, trnjenje, pubična kost i kukovi kao da moji bili nisu, zatvorčina i slično, smorko teški, jedva sam čekala da se porodim... lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 28/4/2014, 08:14

Prominjete jagode kao alergen, a sta reci za mleko i gluten koji su najveci alergeni?! Meni je imunolog iskljucio mleko i mlecne proizvode jos pre 7meseci i sada nikome ne pada da mi uvede u ishranu ove namirnice. Plasim se da nedovoljno unosim kalcijum i da cu imati problema.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 28/4/2014, 08:24

[quote="BiKsi :)

Ragaco, he, he, baš danas na nekom rodjendanu pričam kako mi trudnoća uopšte nije bila blaženo stanje, kako obično ženama bude, zbog svega pobrojanog kao kod tebe.  lol! Naravno da sam se isto osećala super što sam trudna, al me gorušica spalila i pišanje na svakih pet minuta, plus grčevi u nogama, trnjenje, pubična kost i kukovi kao da moji bili nisu, zatvorčina i slično, smorko teški, jedva sam čekala da se porodim... lol! [/quote]
vala bas...i ja sam rekla,mogla bih jos 3 CR al nijednu vise trudnocu...eto toliko mi nije prijala,tj tesko mi je bilo dal zato sto imam dunju pa sa njom ceo dan...
a sad posebno posle ove spontane vise se ne "zezam"...ionako dr rece da smo uradili CR u zadnejm momentu koliko mi se istanjila materica na mestu starog reza da smo cekali kontrakcije bilo bi fatalno..tako da sam sa trudnocama po svim pitanjima zavrsila...a i lepe su to godine  lol! ( da me neko ne shvati pogresno) da nemam nijedno ne postoji ta granica...al vec sa dvoje i mojih 35...dosta je ...sem gorusice sto biksi spomenu sve me strefilo
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 28/4/2014, 12:34

E pa ja bi mogla biti jos deset puta trudna,al CR neeeeeeeeeeeeeee vise...Meni je stvarno trudnoca,kad vidim ove vase,bila melem..niti sam imala mucnine,niti gorusicu,niti zatvor,ma sve super,sem nekih bakterija na kraju,al jbg nesto mora  lol! lol! al zato kad se sjetim onog prvog ustajanja nakon carskog  affraid affraid affraid No No No No Majce jos nije obavilo posao u peleni i bas me brine,slatki caj od kamilice kod nje ne reaguje,danas je peti dan  Crying or Very sad Sad 
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 28/4/2014, 12:48

d77 ::Prominjete jagode kao alergen, a sta reci za mleko i gluten koji su najveci alergeni?! Meni je imunolog iskljucio mleko i mlecne proizvode jos pre 7meseci i sada nikome ne pada da mi uvede u ishranu  ove namirnice. Plasim se da nedovoljno unosim kalcijum i da cu imati problema.
Susam,leblebije,suve smokve,svež brokoli,mahunarke,pomorandže,...Eto za početak sve to u sebi ima kalcijum.Da li ti imaš problem sa laktozom?Da li podriguješ posle mleka ili imaš problem sa varenjem posle banane?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/4/2014, 13:53

Endzi mislim da jos nije za sjekiraciju. Moja kumica je isto bila lijena da kaki ali sve ok.

Bila na UZ u bolnici, trceci me pogledao, NT 1,1mm, sjutra pustam krv za dabl.
Sta mislite kad bi valjalo ekspertski da radim?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 28/4/2014, 14:27

Pa to je trebalo da bude prvi ekspertni.
Drugi 20.-24.nedelja okvirno.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/4/2014, 14:30

Ma ovdje su im neke nenormalne logike.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 28/4/2014, 14:43

SladZana ::Ma ovdje su im neke nenormalne logike.
Znam o cemu pricas,al radi se 20-24 nedelja,ja pitala Cejovica za to,i on me oduva,kaze,danas svako ko ima 4d je ekspert,batali se toga,dovoljan ti je pregled kod mene....I tako ja nisam otisla u Codru,niti smo ga radili ...
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/4/2014, 14:49

Ma ja samo zbog toga sto je ovaj danas izmjerio crl 46,3mm i NT 1,1mm, ne znam je li dovoljno. Za 3 nedelje sam kod Motrenko vjerujem da ce ona detaljno uraditi.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 28/4/2014, 14:49

Nama je NT bio 1,2 , a beba je tada bila 11+1, a po ciklusu 10+0. Jel ovo ok? Sad sam se nešto zabrinula kad videh Slađin. CRL je bio 37mm.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/4/2014, 14:51

Niny meni je danas 11+1 tiker nije ok, a po uz je 11+6.
Zasto si se uplašila?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 28/4/2014, 14:54

Ma znam da si ti ispred mene par dana. Velika mi je vrednost u odnosu na tvoju.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/4/2014, 14:57

Draga i meni je sa 10+2 crl bio 37mm.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 28/4/2014, 14:59

A koliki ti je tada bio NT?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 28/4/2014, 15:00

SladZana ::Ma ja samo zbog toga sto je ovaj danas izmjerio crl 46,3mm i NT 1,1mm, ne znam je li dovoljno. Za 3 nedelje sam kod Motrenko vjerujem da ce ona detaljno uraditi.
koliko znam normalna vrednost je do 3mm
a sto se tice tog eksper.UZ.ja sam posle doble i triple testa radila u 22oj nedelji
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/4/2014, 15:01

Tnx drugari.
Nije tad mjeren NT, danas je prvi put.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu