KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
sareni leptir
mamadabudem
fight&faith
Strumfeta78
bulevarka
Jecka
Crvic
Petkana
fmala
annci
Olja-B
MAAKKI
korpica
Afrodita
Ema78
tatjana2
masato
JednaSova
zoxa
BiKsi :)
KoMetaK
noja
lenjivica
suzanasakii
Endzi
SladZana
ChillyVilly
maus
LaFolie
Ninana
Ninche
lilly13
Mika
makica1984
JocY
Likoli
Vuchica
luckystar74
cicsa80
karakaca
laKole
malena 92
lelas
Star77
SoJa
bak
missile
Niny
ganedina
ragaco
jovanka.draskic
PalcicaBg
saska1
hocukusurnecuzvaku
Sofija Veks
anasrce
leptirko82
d77
atomski mrav
ivanicasale
jelena*mama2andjela*
65 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 12/2/2014, 15:26

Joko moram biti spremna na sve,ja sam taj tip da unapred razmotri sve moguce opcije  Laughing 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 12/2/2014, 15:31

Znam, znas da sam i ja imala tu brigu,ali sve je bilo ok, znas koliko imamo trudnica bas sa FET-om, tako nebrigaj mnogo
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 33
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 12/2/2014, 15:43

Palcice

Ja mislim da ih mogu u istom procesu odmrznuti ako se prvi ne pokazu dobrim (sto naravno nece biti, ali kao sto kazes dobro je spremitise za plan B), ali predlazem da svakako to sa njima direktno proveris, jer od klinike do klinike ume da varira...

Zagrljaj veliki!  zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 12/2/2014, 15:46

Sofija pitacu svakako doktora kad budemo isli,nego me je kopkalo da saznam dok ne odemo.
 zagrljaj srca1 srca1 srca1

Ne znam da li ti je pravo ime Sofija,ali je odavno na mom spisku imena za zensku bebicu  osmeh srce
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 12/2/2014, 16:09

Lenjivice navijam jako za sutrašnju deeebeelu beeetu  roda roda roda beta beta beta roda roda roda beta beta beta roda roda roda beta beta beta roda roda roda beta beta beta roda roda roda 
Joci i za tebe šaljem rode i navijam jako  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 12/2/2014, 16:41

Lenjivice, i ja svim srcem navijam za sutrasnju trocifrenu betu igracice igracice igracice igracice igracice b b b b b b  beta beta beta beta beta 
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 33
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 12/2/2014, 17:20

Lenjivice , ja rekoh da tebi i JocY ovde ne priznajemo ni jednu drugu betu sem trocifrene . Prema tome , ti si sutra prva na redu da nas obradujes, da slavimoi na osnovu bete nagadjamo da li su kod mame jedna ili 2 bebe . Draga moja , srecno sutra i navijam najjace svim srcem .

Jocy , le je red na tebe .

Sofija , hocu da ti kazem da sam i ja u novembru imala potpuno istu situaciju kao ti sada . Naime , posle junskog ET sa svezim embrionima preostalo nam je jos 5 za zamrzavanje . I ja sam isto razmisljala kao i ti da su mi odvojeno zamrzli 3 i 2 embriona . Kad sam to u medjuvremenu htela da proverim s Danicom , ona nije bila u stanju da mi da tu informaciju . Posto u tom momentu i nisam imala neki izbor rakla sam sebi / OK , idemo na FET pa cemo videti tamo kad dodjemo . Onda nam je embriolog u PFC rekla da su od 5 razmrznuti 3 nastavila sa daljim razvojem , da su sve 3 blaste i da ce mi ih na ET vratiti sve 3. Ja sam tako shvatila da su svi zajedno zamrznuti i bila sam vrlo razocarana tom cinjenicom da vise necemo imati mogucnost za jos 1 FET , bez obzira na prvobitnih 5 embriona .
Medjutim , kad sam dosla na sam ET Sonja nije bila za varijantu da se vrate sve 3 blaste , na kojima je tada radjen asistirani hecing a takodje je koriscen i E mbriogen . Pogledala je endo , rekla da je on dobre strukture , da mi ona predlaze vracanje samo 2 blaste a da ce onu trecu ponovo da zamrznu , ali da mi ona ne moze garantovati da ce ona sigurno preziveti ponovno razmrzavanjei opet nastaviti dalji razvoj . Kako nisam imala puno vremena na raspolaganju jer sam vec lezala na stolu , morala sam brzo da razmisljam i donesem odluku . I tako sam se slozila sa njenim predlogom i ona je embrion koji je bio prvi u kateteru vratila da ga ponovo zamrznu , a ubacila mi ona 2 u kateteru preostala .
Kad smo se vracali za BG , ja sam plakala u vozu za onom preostalom blastom sto i nju nismo poveli za Srbiju , vec ga ostavili da samuje .

Sada imamo plan da idemo ponovo na ET sa svezim embrionima , ali cemo obavezno traziti i tu blastu od pre da je svakako razmrznu , pa kako joj Bog da .

Dobra ti je kalkulacija troskova za FET ,i nas je samo malo manje kostalo , jer smo isli vozom koje 2 povratne karte su kostale 25.000 din , a sad su avionske nesto skuplje , mada komfor uopste nije za poredjenje .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/2/2014, 17:45

Lenjivice navijan za sutrasnu veliku betuuuuuuuu!!! vv vv vv vv b b b b b b b srca srca srca srca 
JocY,da druga nedelja brzo prodje i onda radovanje! igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
Korpice i Sojo ,ozdravite brzo i zavrsite obaveze koje imate.
Sofija,pocele pripreme za Fet?Nama su rekli ,tj dr.Sonja je rekla da ce da zamrznu 2+2 embriona.Sad posto to embriolog radi,kako su uradili pojma nemam.Samo oprema im je vrhunska tako da mislim da su oni to sve usavrsili kako treba.
Palcice,drugarice ,moguci su problemi sa ciklusom posle stimulacije,tako ne sekiraj se.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/2/2014, 17:45

Lenjivice, draga moja, držim palčeve najjače za  sutra  beta   beta   beta   beta   beta   beta   beta   beta   beta   beta   beta   roda   roda   roda   roda    roda   roda   roda   roda   roda   roda    roda   roda   roda   roda   vv   vv   vv    vv    vv   vv   vv   vv   vv   vv   vv    vv   vv   vv   vv
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/2/2014, 17:47

Ganedina,svidja mi se tvoj plan!!!! Wink 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/2/2014, 17:48

Korpice, a zašto opet ideš na histeroskopiju?  osmeh srce 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 12/2/2014, 17:57

Ganedina, čitam sve sto si napisala i u svakoj reci se isto desilo i nama, čak i to plakanje za jednu ostalu blastu i razmisljanje da radimo ponovo sa svezim embrionima. smajli angel  zagrljaj 

naravno da ce mo i mi iskoristiti i taj jedan eskimcic,ako bude preziveo,ako ne neznam gde da radimo ponovo, u ovu kliniku imam veliko poverenje ali bih pokusala i u PFC
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 33
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninana 12/2/2014, 18:36

Lenjivice, pridružujem se navijanju  beta beta beta b b 
Afrodita, ne mogu da verujem šta ti se dešava! Troše ti živce bez griže savesti, baš me iznervira takvo ponašanje, a tek će ti trebati strpljenja kada konačno počneš proces, ne daj se obeshrabriti  srca1 
Odlučila sam da probam sutra sama sebi da dam diferelin, ako bude prošlo ok biće mi mnogo lakše tako nego da jurcam kao luda u sred radnog vremena.
Ninana
Ninana

Broj poruka : 149
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 12/2/2014, 19:07

ganedina ::Lenjivice , ja rekoh da tebi i JocY ovde ne priznajemo ni jednu drugu betu sem trocifrene . Prema tome , ti si sutra prva na redu da nas obradujes, da slavimoi na osnovu bete nagadjamo da li su kod mame jedna ili 2 bebe . Draga moja , srecno sutra i navijam najjace svim srcem .

Jocy , le je red na tebe .

Sofija , hocu da ti kazem da sam i ja u novembru imala potpuno istu situaciju kao ti sada . Naime , posle   junskog ET sa svezim embrionima preostalo nam je jos 5 za zamrzavanje . I ja sam isto razmisljala kao i ti da su mi odvojeno zamrzli 3 i 2 embriona . Kad sam to u medjuvremenu htela da proverim s Danicom , ona nije bila u stanju da mi da tu informaciju . Posto u tom momentu i nisam imala neki izbor rakla sam sebi / OK , idemo na FET pa cemo videti tamo kad dodjemo . Onda nam je embriolog u PFC  rekla da su od 5 razmrznuti 3 nastavila sa daljim razvojem , da su sve 3 blaste i da ce mi ih na ET vratiti sve 3. Ja sam tako shvatila da su svi zajedno zamrznuti i bila sam vrlo razocarana tom cinjenicom da vise necemo imati mogucnost za jos 1 FET , bez obzira na prvobitnih 5 embriona .
Medjutim , kad sam dosla na sam ET Sonja nije bila za varijantu da se vrate sve 3 blaste , na kojima je tada radjen asistirani hecing a takodje je koriscen i E mbriogen . Pogledala je endo , rekla da je on dobre strukture , da mi ona predlaze vracanje samo 2 blaste a da ce onu trecu ponovo da zamrznu , ali da mi ona ne moze garantovati da ce ona sigurno preziveti ponovno razmrzavanjei opet nastaviti dalji razvoj . Kako nisam imala puno vremena na raspolaganju jer sam vec lezala na stolu , morala sam brzo da razmisljam i donesem odluku . I tako sam se slozila sa njenim predlogom  i ona je embrion koji je bio prvi u kateteru vratila da ga ponovo zamrznu , a ubacila mi ona 2 u kateteru preostala .
Kad smo se vracali za BG , ja sam plakala u vozu za onom preostalom blastom sto i nju nismo poveli za Srbiju , vec ga ostavili da samuje .

Sada imamo plan da idemo ponovo na ET sa svezim embrionima , ali cemo obavezno traziti i tu blastu od pre da je svakako razmrznu , pa kako joj Bog da .

Dobra ti je kalkulacija troskova za FET ,i nas je samo malo manje kostalo , jer smo isli vozom koje 2 povratne karte su kostale 25.000 din , a sad su avionske nesto skuplje , mada komfor uopste nije za poredjenje .

Ganedina

Da, bas je veoma slicna situacija, hvala na detaljnijem pojasnjenju  cvet 

Meni bas nije najjasnije to sa razmrzavanje, pa zamrzavanje, pa ponovnim razmrzavanjem, i to sto oni kazu da nisu sigurni kakvog ce biti kvaliteta kada se blasta odmrzne po drugi put. Volela bih da vidim statistiku (trazila sam na netu, ali nisam nista pronasla) koji je procenat uspesnosti "regulrnog" FET-a, a koji kada se blaste po drugi put zamrazvaju i odmrzavaju. Mislim da bi mi tada bilo lakse da izvagam da li ubaciti 3 blaste ili 2, pa naknadno smrznuti/razmrznuti trecu. U potpunosti razumem tvoju odluku, naspram svih informacija koje si u datim okolnostima imala, mislim da bih i ja takvu odluku poput tebe donela.

Sada mi se svidja kako razmisljas - uzeti i nove embrione, i postojecy blasticu.

Navijam jako za mart, draga!  igra 

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 12/2/2014, 19:22

Lenjivice, navijam jaaaako za betu!
Ganedina,super plan!!!
Djevuske moje, navijam za sve vas naajvise!!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 12/2/2014, 20:48

drage moje, nije me bilo par dana a vi se bas raspisale.

navijam jako za sve vas, a lenjivici mojoj dragoj držim jako pesnice sutra, da nas obradujes velikom betom :)

meni ciklus kasni već par dana, pod strašnim sam stresom bila na poslu, danas zavrsih jednu vaznu prezentaciju, pa mi je malo lakše. i stomak počeo da me bolucka malopre, izgleda stiže vestica konačno.
sutra idem kod elezovica, bas me zanima sta ce da mi kaže.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 12/2/2014, 21:38

Kutnjakinje drage, hvala puuuuuno na podrsci!  osmeh srce srca 
Javljam rezultat sutra. Uhh, bice ovo duga noc. Bas mi je frka.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 12/2/2014, 22:15

Lenjivice draga,navijam od sveg srca  ljubav   navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 

Nesto sam razmisljala da bih mogla da odradim one analize za insulin,nije na odmet zar ne?
Ne znam samo kako se tacno zovu te analize...Insulinska rezistencija i OGGT test sa 75g glukoze,m? Jel ga ubodeh?  lol! 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 12/2/2014, 22:18

Lenjivice,stizem i ja da navijam,puno srece sutra i da nas sve obradujes velikom betom igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice beta igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
Soja,znam kako ti je,ni meni nije nista bolje Crying or Very sad 
Sto pre ozdravila
Vuchice draga,prvi put radim histeroskopiju.Kada sam prikupljala nalaze za ovu vto,doktor mi je rekao da je odradim.Ja se lomila i odustala.Sad kad sam bila na konsultacijama,rekao covek da radim i tacka Laughing 
Iskrena da budem,iscimala sam se samo tako.Ovde kod nas ne rade pod anestezijom a ja citam ovde da je vecina sa.Tako da sam ja odlucila,trazicu lokalnu ili necu raditi.Celi dan ginem sa mm,on mi kaze ako su mi rekli tako,tako i treba,da ja puno ne pametujem Rolling Eyes 
E bas hocu,pitala bih ja njega da je on u pitanju za nesto,muskarci!
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 12/2/2014, 22:19

Lenjivice držim pesnice jako i navijam za  beta beta beta navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd b b b b b b b b b b  i u to ime još malo  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda d d d d d 

Genedina draga plan je good job  napred scuro  tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica 

Imam jedno pitanje za Praške cure  sunny Postoji li verovatnoća da se raspitate, da li bi recimo mogle taj Embrio-Gen da donesete, kupi kod njih? Meni se baš đa njegovo dejstvo i ne može da škodi  likeit likeit likeit  Možda sam se nalupala, ali me zanima, može li  lol! lol! lol! 
 d  svima
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 12/2/2014, 22:23

korpica ::
Ovde kod nas ne rade pod anestezijom a ja citam ovde da je vecina sa.Tako da sam ja odlucila,trazicu lokalnu ili necu raditi.Celi dan ginem sa mm,on mi kaze ako su mi rekli tako,tako i treba,da ja puno ne pametujem Rolling Eyes 
E bas hocu,pitala bih ja njega da je on u pitanju za nesto,muskarci!

affraid Shocked affraid Shocked 
Ja ako mogu, uvek biram bol da prespavam  lol! lol! lol!  Živela anestezija  likeit likeit likeit 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 12/2/2014, 22:39

Da,Kusurko,strasno.Mislim,sta sve preziveh ali ne moram valjda i ovo da trpim,strasno
I dalje sam pri tome,anestezija pa makar i lokalna yes 
A procedura(to je bitno,nije bitno sto se zena muci)u ponedeljak otvaraju mi istoriju bolesti,da legnem na odeljenje,utorak mi rade,u sredu kuci.Ludilo,sta da radim ja 3 dana u bolnici,da skrenem Rolling Eyes 
Mada,ako rade na zivo,zene mozda pretrpe traume pa moraju da ostanu da leze Laughing  Shocked 
Palcice,nikako da te pitam,kada si krenula sa stimulacijom,terapiju si primala u Va ili si nosila kuci i davala samoj sebi?

korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 12/2/2014, 22:44

Lenjivice  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
za sutrašnju  beta igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 13/2/2014, 08:14

Korpice , moj ti je savet da histero obavezno radis u anesteziji . Ja sam je radila sad u jenuaru , naravno u totalnoj i kad sam se probudila imala sam uzasno jake bolove u donjem stomaku . Da su mi radili na zivo cini mi se da bih crkla od bola i svikala ceo N.F. i pola Beogada .

Kusurko , otprilike da sam ja prva sledeca putnica za Prag . Evo zvanicno ti obecavam da cu ih u PFC pitati da li postoji mogucnost da se kupi Embriogen pa ako bude to izvoddljivo mozda bi se mogle dogovoriti da ti ga ja onda i donesem .

Lenjivice , mislim na tebe od kako sam se jutros probudila i navijam najjace za debelu teta betu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 13/2/2014, 09:35

Lenjivice, danas je tvoj dan  b b b b b beta beta beta beta  Navijamo jakooooooo  navijači2  srca  navijači2  navijači2  srca 

Vuchice, jer danas kontrola?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu