KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
JednaSova
Crvic
Smrdica
missile
Ninche
lilly13
boni m
cicsa80
bulevarka
Stenli
fmala
atomski mrav
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
fight&faith
lenjivica
BiKsi :)
KoMetaK
ivanicasale
noja
ariadne69
ganedina
JocY
bak
Endzi
makica1984
karakaca
luckystar74
lelas
Jecka
korpica
mimi982
Afrodita
suzanasakii
leptirko82
OKacica
Vilhelmina
LaFolie
MAAKKI
Sofija Veks
ragaco
saska1
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
SoJa
Vuchica
SladZana
anasrce
sareni leptir
d77
Niny
55 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 4/2/2014, 13:01

Niny ::
Poznajem devojku kojoj je isto tako bilo, i pored stimulacije je imala samo jednu jć i jedan embrion i sada i jednu bebu  osmeh srce  Želim ti isti takav scenario  roda 

I ja i ja  lol! lol! lol! likeit likeit likeit sreca 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 4/2/2014, 13:01

Hvala, Niny, Kusurko  zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 4/2/2014, 13:03

hocukusurnecuzvaku ::
Niny ::
Poznajem devojku kojoj je isto tako bilo, i pored stimulacije je imala samo jednu jć i jedan embrion i sada i jednu bebu  osmeh srce  Želim ti isti takav scenario  roda 

I ja i ja  lol! lol! lol! likeit likeit likeit sreca 

Ha, ha, provalila si me  lol!
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 4/2/2014, 13:04

Niny ::
hocukusurnecuzvaku ::
Niny ::
Poznajem devojku kojoj je isto tako bilo, i pored stimulacije je imala samo jednu jć i jedan embrion i sada i jednu bebu  osmeh srce  Želim ti isti takav scenario  roda 

I ja i ja  lol! lol! lol! likeit likeit likeit sreca 

Ha, ha, provalila si me  lol!


Aham  Very Happy Very Happy Very Happy usne u četvrtak idem na ugnjavljivanje  bebe d d d


Poslednji izmenio hocukusurnecuzvaku dana 4/2/2014, 13:23, izmenjeno ukupno 1 puta
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 4/2/2014, 13:08

Divno  srca  srca  srca  E pa izljubi lepu bebanu punooooo i pozdravi njenu mamicu  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 4/2/2014, 13:09

Hvala vam drage moje na brzim odgovorima! Postupak radimo u Genesisu, dr. Crnogorac, ona nas je primila na prvim konsultacijama (nismo mogli da biramo).
D vitamin mi je nizak 35,6 ref. vr. 75-250, pijem ga u obliku kapsula od 400 IU, neke zuckaste providne.Radila sam i SUK i Insulin naste i 2 sata posle opterecenja sa Glukozom 75 gr:
glukoza 5,3 ref. vr. 3-6,1
insulin <2   ref. vr. 5-26
glukoza posle 2 sata 4,6
insulin posle 2 sata 29,1.
Za ovo posle 2 sata ne pisu ref. vr. da li se i tu gledaju ove prethodne?
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 4/2/2014, 13:18

D77 , pitaj dr.sutra da ti kaže tačno koliki ti je estradiol . 1 zrela jajna ćelija odgovara vrednosti estradiola od 200-250 jedinca nečega . Ako ti njegova vrednost sutra bude bila npr., oko 450-500 , to je 100% znak da imaš 2 zrele jajne ćelije . Ostaje još samo da ih oni obe uhvate . Ne znam u kojoj si klinici u NS, u Perinatalu ili Genezisu ? Ako si u Genazisu mislim da se ne bi smela desiti situacija da ne uhvate sve jajne ćelije . Sačekaj sutra taj rezultat E 2 pa tek onda odluči .

Lenjivice drage , a ja te ovih dana prozivala , pitala se gde si , šta je s tobom ?!!!
A ti nam se izgubila i u tajnosti stimulisala . Ako si sunce . Sad nam dobro pazi i mazi te mrvice . Lepo vam je vreme , tako da u povratku nećete imati problema kao u odlasku .
Polako , opušteno i srećan vam put. Navijam najjače da ovaj put u Prag bude treća srećica .

Lelas , super si našla način da ubijaš vreme koje sada prilikom čekanja bete najsporije prolazi .
Ostalim curama srećni koraci .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 4/2/2014, 13:27

Tatjana 2 , Genezis je u svoju praksu uveo svim ženama koje ulaze u postupak da piju neki metformin (siofor, glukofaž, gluformin jer svi su oni 1 te isto) . To im je kao preventivno , verovatno su ti dali dozu od 1 x 500 mg , ne može da škodi , a ako postoji mali problemčić na ovom polju , može samo biti od koristi . Jednostavno , oni su ta novosadska škola koja je zagovornik korišćenja metformina . Jer , po tvojim rezultatima OGTT ne bih rekla da imaš problem u metabolizmu šećera , jer ti se glukoza posle 2 h vraća čak i ispod početne vrednosti, a i insulin ti se vraća ispod 30 , što je isto OK , mada mi nije jasan taj početni insulin koji je ispod 2 .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 4/2/2014, 13:30

Ganedina, moji folikuli su mali, bili sinoc 11mm, tako da je i E2 mali-85. Ostaje da se strpim do sutra.
Inace, radim u Genezisu, kod V.Kopitovic.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/2/2014, 13:38

JOCY, i ovde da ti pozelim srecan put, jel u cetvrtak bese transfer?

Ajd nista ne brini, pa na okupljanju da proslavimo i tvoju betu  Wink 

 osmeh srce igracice igracice igracice b b b c 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 4/2/2014, 13:43

D 77 , strpi e do sutra, mada realno mislim da ti neće ni raditi aspiraciju , jer ti je E 2 baš mali , a i folikuli koji bi trebali biti bar blizu 20 mm . Ne znam da li si skoro vadila TSH , pošto vidi da imaš i hašimoto. On treba da je ispod 2. Ja bih da sam na tvom mestu ipak odustala od ovog ciklusa , da ne bi bacala još i tih 2500 e što uopšte nisu male pare .

Ali molim te nemoj mene slušati , već V.Kopitović . Ona je jako dobar dr. a ja nisam dr .
Strpi se još do sutra pa sutra preseci , a mislim da će ti i Kopitovićka reći da odustanete , kao što je i meni jednom rekla u sličnoj situaciji .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 4/2/2014, 13:43

Ganedina dali su mi siofor od 850 jednom dnevno, a insulin sam prepisala onako kako mi pise u nalazima, a dr. je rekla samo za vitamin D da je nizak a ovo ostalo nije nista spominjala...
Hvala vam svima, sad mi je lakse kad znam za cega je, ja sam vec pomislila da nesto nije u redu...
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 4/2/2014, 13:48

Hvala, ganedina...
Veliki  zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 4/2/2014, 13:53

Tatjana 2 , ja pijem vitamin D u obliku kapi - Vigantol , mada sam ga skoro proveravala i dobar mi je , tako da sada kapi pijem preventivno , po 3 dnevno . Siofor ti ne može nikako škoditi , sem što ti u početku od njega može biti muka i retka stolica , a malo je i jača doza . Samo strogo vodi računa da ga piješ uvek posle obroka i to jakog obroka .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 4/2/2014, 13:59

Hvala Ganedina jos jednom  ljubav 
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/2/2014, 14:08

Drage moje, prvo sve redom da vas pozdravim...nisam se javljala, imala sam nekih licnih problema, problema sa poslom, sve se sastalo, ali o tome uopste necu da vas davim...procitala sam koliko sam mogla danas, sa nekima sam plakala, sa nekim se radovala...nadam se da ce radovanja biti jos vise :)

Elem, uradih ja nekakvih biseva more, hormona itd itd...i sta se desava..pijem Diane i fsh je 21,6  Rolling Eyes, LH 4,8 i Estradiol 28,9..divno.nego napravila sam ono sa suvim smokvama i maslinovim uljem i krecem od sutra da koristim. Druga stvar je ureaplasma 10 na 4 ??? Da li postoji bilo sta cime bih sebi mogla pomoci sa ovim. Dobila sam teapiju doksiiklin 2x1, deset dna da pijem i pocela sam danas...da li neko zna kako da se najefikanije izborim sa ovim? Dakle, sve se ponovo odlaze dok ne vidimo sta cu sa ovim...kaze doktorica najbolje je tako jer bi bilo glupo ici sa ovakvim nalazima na vto, sa cime se ja apsolutno slazem...eto, to sam htjela da vas pitam i da vam kazem da ce vto jos malo sacekati sto se tice mene :(makar dok ne uspijem nesto uraditi sa ovim glupim hormonima i ovom ureaplasmom....

I da, jos uvijek nikada nisam zapalila...Nekada mi bas fali ta moja najbolja drugarica...recimo sada :)

Ljubi vas mnogo  d 
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/2/2014, 14:19

Suzo, meni je FSH pao sa oko 13 na oko 8, on varira, mada ovo 21!  Rolling Eyes Gde bi isla na vto? Nije lose da odes na konsultacije s tim rezultatima, da cujes strucno misljenje.
Ja sam imala tu ureaplazmu pre 10 godina, i pila sam neke konjske antibiotike, uzasno jake, ne secam se imena, ali posle 1 kutije to je nestalo. Tako da za to ne brini, ako ne prodje od doksicilina, iams npr hemomycin ili sumamed (azitromicini), oni su pogodni za vaginalne infekcije, i jaki su.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/2/2014, 14:27

Zamisli, draga Missile, 21 Sad....uvijek mi je visok ali ovo mi je bas bas...isla bi u Banja Luku, to bi mi bio prvi put...sad cu sacekati opet cikllus pa ponoviti hormone 3dc. Nije mi jasno koliko su vjerodostojni ovi nalazi kada ja pijem kontracepciju?Nikad da napisem,kuckam sa telefona pa pojedoh pola slova...
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/2/2014, 14:29

A ova moja doktorica je subspecijalista za sterilitet i fertilitet...i ovdje gdje sam nenam se vise kome obratiti....
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/2/2014, 14:39

Sto pijes kontraceptive, ako neces uskoro u postupak? Znam da mogu da uticu na TSH, ali ne znam kako uticu na FSH, ako uticu. Javice se valjda uskoro neka devojka koja zna vise.  zagrljaj 
Uzgred, to sigurno znas, ipak... Kad zavrsis antibiotik, sacekaj sa proverom brisa, jer se lek zadrzava bar jos nedelju dana u organizmu i rezultati mogu biti lazni. Bar 10 dana, bolje i duze sacekati nakon antibiotika, pa tek onda kontrola brisa.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 4/2/2014, 15:00

d77, draga neodustaj ako ma samo jedan kvalitetan folikuljc. to moze biti tvoja trudnica bebe  znas da sam ja prvu VTO platila 4700

Suzo, mi smo jednom imali ureaplazmu isto 10 na 4 ali smo imali mnogo jacu terapiju i resili smo se za 2-3 nedelje

Devojke navijam za puno lepih beta i bebica:aa7: igracice sreca 
Zvako napisi mi poruku na mob. srce 
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 34
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/2/2014, 15:03

E, hvala, to nisam znala...pijem kontraceptive jer ako napravim pauzu od 1 mjesec, od folikula mi se stvore ciste koje se zalijepe za jajnike i onda belaj...hvala na savjetu,to zaista nisam znala... smajli angel 
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/2/2014, 15:06

Jovanka,sta ste pili.... mene buni sto suupruga nija poslala da uradi briseve, kaze ne treba jer je radio spermokulturu i ona je uredna...da li ipak treba da uradi i on briseve? Nije mi logicno jer znam da se prenosi polnim putem
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 4/2/2014, 15:07

Suzo, pazi samo od kontraceptiva se najcesce dobija Candida No  to sam bas primetila cesto da se desava devojkama koje koriste kontracepciju i meni je tako bilo pred drugu VTO
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 34
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 4/2/2014, 15:11

Suzo, morate oboje da se lecite, mislim mozes se ti izleciti on opet da prenese, nek uradi i on briseve obavezno.
Mi smo od terapije imali sledece Diflukan150mg 1 tabletu,Runac2x1 5 dana pa Hemomicin500mg 2x1 5 dana i ja vag. Poliginex 10 dana
nikada se hvala Bogu nije vratilo
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 34
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu