KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
atomski mrav
Ema78
missile
JocY
Star77
bak
insomnia
korpica
Likoli
ariadne69
bulevarka
hemijaH2O
malamara
ninica2
SladZana
tulumba
bulevar79
fight&faith
Afrodita
Endzi
HappyGirl
Gral
lelas
ganedina
SoJa
ivi
makica1984
Strumfeta78
suzanasaki
dunjas
PalcicaBg
Ambra
anasrce
LaFolie
Crvic
lenjivica
saska1
OKacica
Arya
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
Erata
maza1972
ivanicasale
d77
leptirko82
Sofija Veks
BiKsi :)
Niny
Stenli
Dacaa
sareni leptir
fmala
KoMetaK
Simona
InNaturaVeritas
Struzzo
ragaco
karakaca
Shizika
laKole
MAAKKI
luckystar74
Ninche
zvoncica36
69 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 25/12/2013, 13:32

anasrce ::Usvojeno!!! Ja bi to radila 100%!! likeit likeit likeit 

A kad zavrsimo posao, da zajedno idemo na pice, za kraj radnog dana - borovnica sa totemom, dupla!!!  lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 25/12/2013, 13:34

I ja sam za  likeit  Umesto kafe, nudimo klijentima Tothemu  lol!
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 25/12/2013, 13:42

Juhuuuu kakav razradjen biznis plan!!! lol! lol! lol! 
Svidja mi se posluzenje  lol! lol! 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/12/2013, 15:21

Stigao mi je rezultat AMH-a on je:8.6
Nije mi jasmo kako je toliki kada sam na prvu vto radela bio je 4.7 a na drugu odnosno sada 2.42?! da li moze AMH da se povecava doduse sada mi je 20-ti dan ciklusa?
Zvala sam Nis i dr.mi je rekla da pocnem da pijem METFORMIN od 500mg 2x1 tab.Sta vi mislite kako je moguce da se poveca?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 25/12/2013, 15:47

Ivanice,ne znam koliko je bitan dan ciklusa prilikom određivanja nivoa AMH,podeljena su tu mišljenja,a bilo bi fino da su ti sva tri vađenja bila istog d.c. i u istoj laboratoriji,pa bi bilo validno upoređivati.
Može AMH da skoči,kod PCOS,tad je i LH veći u odnosu na FSH,može i samo kod policističnog izgleda jajnika ,a da su ostali hormoni u redu,obično s tim bude udružena i insulinska rezistencija,za šta si i dobila terapiju-eto zato je trebalo da ti mere i insulin prilikom OGTT-a.
U svakom slučaju,dugi protokol je vrlo odgovarajući za tvoj slučaj.
I meni je AMH prvobitno bio 2,2 uz ok hormone i ok jajnike,a neko vreme potom skočio na 5,5 ,levi jajnik proglašen policističnim,hormoni i dalje u normali i ustanovljena insulinska rezistencija.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 25/12/2013, 15:49

Meni je dr Kopitovic rekla da se Amh povecava kod PCOS, gde je skoro uvek prisutna i IR. Zato ti je dr dala metmorfin da pijes.
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 25/12/2013, 16:04

OKacica ::
anasrce ::Usvojeno!!! Ja bi to radila 100%!! likeit likeit likeit 

A kad zavrsimo posao, da zajedno idemo na pice, za kraj radnog dana - borovnica sa totemom, dupla!!!  lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 

Ovde bih ja jos dodala i aloju i kupinovo vino u svecanim prilikama (koje meni licno vise odgovara)  sreca 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/12/2013, 17:18

.,,,,mmmm kupinovo vino ! to nije lose ... Razz  Razz  Very Happy 
 ivanicesale,ja sam radila AMH pred drugu vto negde 7ili 10og dana ciklusa ...bio mi je 0,7 inace je uvek oko 2 moj AMH .onda sam zvala Kopitovicku u Nsadu iako sam radila vto u Nisu,i pitala Genesis za strucno misljenje jer naravno moj doktor ovde mi je rekao da to nema veze koji dan ciklusa se radi ...
 drugarica koja je radila vto u Nsadu me je posavetovala i ubedila da zove Genesis i pitam ,a i ona mi isto rekla da je bitno da to bude treci dan...Genesis mi je potvrdio da AMH  radim treceg dana ciklusa .kada sam ga uradila treceg dana AMH mi je bio 2,24 tako nesto...sto je ok.
 e sad ,na analizama za LE kada i je dat papir pisalo je inhibin b i amh -5ili 6og dana ciklusa...doduse tada mi je rezultat pokazao 2,23 ,ali sam u totalno drugom labu radila sve hormone ovaj put. mislim da je najbolje bilo da si ga odradila treceg dana ko sto rekose cure ....ima tu neke logike zasto mora tim danima ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/12/2013, 18:27

Lajtop, samo da te zagrlim!

Cure, navijam i mislim na vas!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/12/2013, 18:46

Meni je trazila doktorka da tog dana radim Amh.U svakom slucaju hvala vam cure divne ste nadam se da ce da se sve sredi do aspiracije.E da dr.u Zajecaru mi je dala Gluformin kaze da je to isto sto i Metamorfin?!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 25/12/2013, 18:56

Gluformin,Glukofaž,Siofor-šta god nađeš-sve je to to.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 25/12/2013, 19:16

ivanicasale ::Stigao mi je rezultat AMH-a on je:8.6
Nije mi jasmo kako je toliki kada sam na prvu vto radela bio je 4.7 a na drugu odnosno sada 2.42?! da li moze AMH da se povecava doduse sada mi je 20-ti dan ciklusa?
Zvala sam Nis i dr.mi je rekla da pocnem da pijem METFORMIN od 500mg 2x1 tab.Sta vi mislite kako je moguce da se poveca?

AMH treba da uradiš od drugog do petog dana ciklusa da bi se vidio pravi rezultat.Srećno
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 25/12/2013, 19:29

Pozdrav za sve devojke  ljubav  Ja samo da javnem da je danas pao prvi diferelin.  Very Happy Mikroginon pijem do 29og,a kad stigne vestica krecemo sa stimulacijom.Da li kada dajete diferelin ili stimulaciju ubodete iglu do kraja ili ne?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 25/12/2013, 19:45

OKacica ::Devojke, kako se piju vigantol kapi, koliko dnevno i sa cim? srca1 srce srce srce srce srce 


Okačice ja sam pila kapi vigantol i uradim D vit nakon 6mjeseci rezultat ispod normale koliki je bio i prije uzimanja kapi onda krenem sa tabletam D vitamina od Natural Wealth i za dva mjeseca se počeo popravljat sa 50 i nešto na 75 tako da ga još pijem.Eto to je moje iskustvo.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 25/12/2013, 20:43

Palčice  sretan početak 
Zovi u Valjevo,pa pitaj kako se daje,a ima i na Youtube-u raznih klipova o tome,a uskoro će se javiti i ženske koje su se same bockale.
Navijam,draga  bravo 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 25/12/2013, 20:47

Hvala Rale,trudnicice nasa  ljubav  Sestra mi sve lepo objasnila,al eto to zaboravih da pitam.Videh negde da ide do kraja. Kako si mi ti?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 25/12/2013, 20:48

OKacica ::Devojke, kako se piju vigantol kapi, koliko dnevno i sa cim? srca1 srce srce srce srce srce 

Okacice, ja sam pila Vigantol kapi po nalogu endokrinologa, i imam super iskustvo. Elem, početkom godine sam imala uspešnu VTO, međutim kiretaža u 9 nedelji. Nakon toga uradim vitamin D, i on bude dosta ispod 75, loše ... Po nalogu endokrinologa krenem sa Vigantolom (ne sećam se doze, dr- mi je tačno napisala s obzirom na moje rezultate koliko kapi, jer ne piju svi isto). Kapi sam kapala direktno na metalnu kašičicu, i tako ih uzimala. Probala sam par puta na jezik, ali ne mogu da provalim svaki put pada kapne Very Happy Posle dva meseca terapije, rez. 168,2 (75-250), i ubrzo posle toga uspešan Cryo fet, i evo me sada u 4. mesecu trudnoće. I dalje pijem vigantol, tj. od jula nisam prekidala, D dimer je odličan, dr. mi je smanjila terapiju, i sada vikendom ne uzimam kapi, ali uzimam svako veče po 3-radnim danima. Pre trudnoće sam uzimala jednom nedeljno, ali se u trudnoći drugačije doziraju, tj. ne sme cela doza odjednom-jednom nedeljno, već ide dnevno doziranje. Konsultuj se sa svojim endokrinologom, moj predlog.

I da dodam, Vigantol samo uveče, jer se tako najbolje apsorbuje, zato što vit. D pada uveče.

Srećno!


Poslednji put izmenio dunjas dana 25/12/2013, 21:14, izmenio ukupno 3 puta

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 25/12/2013, 20:50

Napredujemo  sunny Žao mi je što ti ne mogu pomoći u ovome,kad god su me bockali,ja okretala glavu na drugu stranu!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 25/12/2013, 20:54

Nije nista strasno,ja dala prvu ko od sale  lol!  Samo vi napredujte,prasi i vuci jako za nosic,da ti se pridruzim za jedno mesec dana.  radost 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suzanasaki 25/12/2013, 21:10

Lakole,mozda se nisam ispravno izrazila....ili sam mozda pogresno shvacena.Nisam mislila da pametujem nikom,samo jednostavno da kazem i ako je put trnovit i naravno ako imamo novcanih mogucnosti i uz to da imamo bilo kakvu soluciju da ostvarimo trudnocu da ne odustajemo. Jer ja znam zene koje se plase bola i ne zele da idu cak ni osnovne analize da urade.Nisam nikako mislila da ako neko nema para ne odustaje,jer hteo ne hteo mora...I nisam nikako mislila da cu sa tim mojim nikako ne odustajati,dirnuti nekoga.Zao mi je ako je ispalo tako,jer nisam u fazonu da sedam nekom na njegovu muku,vec ako mogu da uputim neku pozitivnu misao i naravno da i ja upijem odavde malo pozitivne energije....ali ipak ima ljudi koji ako neko kaze nesto sto ih dirne odmah osuju paljbu po njemu....Jos jednom izvini Lakole,ako sam te dirnula u bolnu tacku...
Svima ostalima pozdrav
Privuklo me ovde par zenica,dobrih,namucenih (Makii,Palcica,Ragaco.InNaturaVeritas,Ivv,Daca,BIKSI)i jos nekoliko ali ne volim videti da pored svih mojih muka,da mogu ocekivati i samar ako kazem nesto.sto neko drugi nije mislio.Svako moze raditi sta hoce.Donirati jc,usvojiti dete ili ga ne usvojiti.Svako ima pravo na svoj izbor a ako neko ima suprotno misljenje,treba ga izloziti ali ne u toj meri da bi povredio nekoga i to samo zato sto se taj neko drugi usudio da misli drugacije...
Pozdrav svima...i izvinite ako je neko povredjen sa moje strane...

suzanasaki

Broj poruka : 34
Location : Vranje
Datum upisa : 29.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 25/12/2013, 21:39

Suzana  zagrljaj  ne znam o cemu se radi,ali ne verujem da si nekog povredila iznoseci svoje misljenje.Svako ima prava na isto,mi i jesmo ovde da bi iznosile svoje misljenje,a ne uvek aminovali tudje. Svu srecu zelim...  zagrljaj 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 25/12/2013, 22:39

Ha mm danas iso po uput za spermogram posto to zaboravio da uzme pa ga dr malo zavlacio te moze te ne moze i stavio mu sifru za oslobadjanje od participacije smejala sam se ceo dan   b   b   b   b 
- "Жене у вези са планирањем породице,
као и у току трудноће, порођаја и
материнства до 12 месеци након
порођаја ( члан 22. тачка 2) ЗЗО);  1811 "
Imam pitnje posto na uputu za stitnu sam imala napisan TSH i FT4 a nije napisan T3 i T4 da li da ih odradim posebno
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 25/12/2013, 23:02

Palčice  napred scuro  ja te stižem za nekih 15-20 dana pa ćemo zajedno u pobedu do naših bebe bebe  srca srca srca vv vv vv vv vv ff
Ja kapam Vigantol direktno na jezik, u kupatilo na ogledalo i tačno vidim koliko sam nakapala  lol! lol!  lol!   na sluzokoži jezika je najbolja resorpcija.
Kao što sam napisala pitala sam za Thotemu ampule i dobila negativan odgovor, zato što se loše podnosi,a za našu priču (ženskaći u postupku) nikako nije dobro imati dijareje nakon ET zbog implantacije, zato sam ja dobila terapiju Betavitevita i Heferola.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 08:55

Dunjas i saska, hvala vam devojke!!! Konsultovacu se sa endokrinologom, zadatak mi je da pre sledece VTO popravim gvozdje i vitamin D i uopste imunitet i zdravstveno stanje...

 osmeh srce 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 08:58

Eto vidis, a ja sam posle aspiracije zaglavila u bolnici zbog hipera, i tad sam dobila dijareju koja je trajala i trajala, uzas...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu