KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
atomski mrav
Ema78
missile
JocY
Star77
bak
insomnia
korpica
Likoli
ariadne69
bulevarka
hemijaH2O
malamara
ninica2
SladZana
tulumba
bulevar79
fight&faith
Afrodita
Endzi
HappyGirl
Gral
lelas
ganedina
SoJa
ivi
makica1984
Strumfeta78
suzanasaki
dunjas
PalcicaBg
Ambra
anasrce
LaFolie
Crvic
lenjivica
saska1
OKacica
Arya
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
Erata
maza1972
ivanicasale
d77
leptirko82
Sofija Veks
BiKsi :)
Niny
Stenli
Dacaa
sareni leptir
fmala
KoMetaK
Simona
InNaturaVeritas
Struzzo
ragaco
karakaca
Shizika
laKole
MAAKKI
luckystar74
Ninche
zvoncica36
69 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 26/12/2013, 09:00

Palcice  sretan početak bravo bravo bravo bravo 

Žvako, i ti imaš manjak D vitamina? Ja pijem D3 kapsule od juče. Ne znam koliko će mi se poboljšati. Sigurno treba mesec dva. Dal uopšte da idem u postupak dok to ne sredim?
A što se tiče Totheme već sam stukla 3 ampule  lol! Jutros sam popila naglo i malo mi je bilo muka posle, ali nije strašno. Odličila sma se ipak za 3 dnevno, jer mi je gvožđe baš nisko.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 26/12/2013, 09:07

dunjas ::
Okacice, ja sam pila Vigantol kapi po nalogu endokrinologa, i imam super iskustvo. Elem, početkom godine sam imala uspešnu VTO, međutim kiretaža u 9 nedelji. Nakon toga uradim vitamin D, i on bude dosta ispod 75, loše ... Po nalogu endokrinologa krenem sa Vigantolom (ne sećam se doze, dr- mi je tačno napisala s obzirom na moje rezultate koliko kapi, jer ne piju svi isto). Kapi sam kapala direktno na metalnu kašičicu, i tako ih uzimala. Probala sam par puta na jezik, ali ne mogu da provalim svaki put pada kapne :DPosle dva meseca terapije, rez. 168,2 (75-250), i ubrzo posle toga uspešan Cryo fet, i evo me sada u 4. mesecu trudnoće

Dunjas, najpre čestitam na trudnoći  trudnica bebe ff  Neka sve protekne školski  bb bb bb bb 

Ja sam juče našla podatak da je baš veliki procenat žena koje su imale spontani, imale i nedostatak D vitamina. Dobro je si to sredila, sad piješ kapi redovno i biće ok. Koliko često kontrolišeš vitamin D? On je opasan u prevelikim dozama.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 26/12/2013, 09:37

Pozz koraci... Nije me bilo 2 dana, vi se raspisale...
Imam nekoliko pitanja, posto ste vi iskusne zene:
1. Kako ste se skidale sa pronisona? Da li postoji tacno odredjena sema ili...?
2. Gvožđe mi je 7,7 (donja granica 7), a Hgb 136 (ok). To nije klasicna anemija. Da li probati hranom da regulisem ili da kupim taj heferol ili sta vec?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 26/12/2013, 09:38

Niny hvala puno! U pravu si, ja mislim da mi je sređena situacija sa vit. D dosta pomogla, zato i pišem iskustvo, jer nisam primetila da baš svi doktori obraćaju na to pažnju. A eto, moje iskustvo pokazuje da je i to jedna od od onih btinih kvačica za uspešnu VTO. U pravu si, čitala sam i ja da je vit D opasan u velikim dozama, i treba gledati i da li ga sadrže suplementi koje pijemo kao pripremu pa sa tim usklađivati dozu Vigantola. Radim nalaze na mesec i po dana, rekla bih, uglavnom kada mi dr. kaže, ona detaljno vodi računa o svemu, tako da sam mirna. Svako malo radim nešto, danas recimo vadim količinu fraxiparina u krvi, pošto i njega primam, za dve nedelje tromesečeni prosek glukoze, jer još pijem i siofor. U svakom slučaju, često sam u labu Very Happy

Svu sreću devojke želim!

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 09:45

Dunjas, super sto imas tako dobru dr, to je tesko naci! Uzivaj u trudnoci i hvala ti sto si ovo iskustvo podelila sa nama  osmeh srce !

Strumfeta, ja sam pila 7,5mg pronizona, a skidala sam se 5 dana po 5 mg pa psole pet dana na svaki drugi dan po 5mg, i to je to... Za Fe ne znam, imas dosta preparata koji smeju u trudnoci, mislim da je bolje njih da koristis jer su ti u trudnoci i potrebe vece pa nisam sigurna da mozes to da nadoknadis hranom.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 26/12/2013, 09:51

Hvala, draga. Ja pijem pronizon od 5mg, cetvrtinu od one od 20mg, dr mi rekao do 12. nedelje.
Pa me vrlo zanimalo kako da slomim tabletu na osminu  v i da pijem 2,5mg...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 09:54

Draga, ja sam pila 7,5mg, znaci cetvrtina od te od 20mg i onda lomljene te cetvrtine... Moze, lako je, uzmi samo neki noz i problem resen  lol! ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/12/2013, 10:11

Dunjas  ff vv vv vv vv vv d d d g 
Niny tako je, isto manjak,ali ja baš imam gadan manjak. Čitala sam dosta o tome, neki misle da ima uticaj neki ne, na kraju krajeva po svim stranim sajtvima ispadne da veze nema manjak vitamina D sa trudnoćom,već sa kvalitetom jć,no ko će ga znati, ja ću piti i u toku postupka i posle,pa ćemo videti. Kad krenem sa lekovima na sabajle gora sam nego neka bakica  lol! lol! lol! 
Okacice ja mislim da je genocid ono što su tebi uradili  c fd možda sam upotrebila previše grubu reč, ali svaka druga bi bila blaga u odnosu na ono šta ja mislim o njima  zbunjen 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 10:15

Kusurko, sta reci?!? Pokusavam da razmisljam trezveno i kujem planove za dalje... Takodje, molim se Bogu da je sve ok samnom, a u Visegradsku se ne vracam... Hvala ti draga  srce 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/12/2013, 10:20

Baš to, šta reći? Ma najgore je što oni ni trepnuli nisu, i zabole njih, bitno da su lovu uzeli, a kako si ti, i kako se osećaš, koga briga...i ja sam to rekla, u svakom slučaju se ne vraćam u taj deo gde se bave ''asistiranom reprodukcijom'' ili čime god... zagrljaj cvet 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 10:28

poljubac 

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 26/12/2013, 10:43

Okacice, bitno je da sada imas iskustvo i uvek sa sobom nosi taj protokol sa prve stimulacije, da vide i potpuno promene protokol. I da, nikako ne treba da pijes kontracepciju pred postupak jer je kontraindikovana mutacijom PAI koju imas.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 26/12/2013, 10:46

Kusur, znači misliš da sme D da se pije i za vreme stimulacije i nakon transfera?

Hoćeš ga ti proveravati opet?

Oki, samo ti smišljaj plan za dalje, sledeći put će biti uspešan  ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/12/2013, 10:46

hocukusurnecuzvaku ::Dunjas  ff vv vv vv vv vv d d d g 
Niny tako je, isto manjak,ali ja baš imam gadan manjak. Čitala sam dosta o tome, neki misle da ima uticaj neki ne, na kraju krajeva po svim stranim sajtvima ispadne da veze nema manjak vitamina D sa trudnoćom,već sa kvalitetom jć,no ko će ga znati, ja ću piti i u toku postupka i posle,pa ćemo videti. Kad krenem sa lekovima na sabajle gora sam nego neka bakica  lol! lol! lol! 
Okacice ja mislim da je genocid ono što su tebi uradili  c fd možda sam upotrebila previše grubu reč, ali svaka druga bi bila blaga u odnosu na ono šta ja mislim o njima  zbunjen 
kusurko jel si radila ti test na vit d ? i dali je ok u toku postupka uzimati ga ,malopre procitah da se vitd povecava ako se hormonska stimulacija estrogenom uvede ...pokusacu da nadjem test ...
 nateracete i mene da i ja to uradim...hm zbunjen 
 imam slab imunitet ,to znam jer mi to uvek govorre kada odem da uzmem nalaze za bakterije ,,,,ali ranije sam korisitla vigantol kapi i ja ...po 7,8 kapi cini mi se u toku dana,2 il 3 x--ne secam se - jer je bila malo jaca doza zbog herpesa koji sa tada isto imala na kozi ..
 e sad ,nezna dali da uradim i ja tets ili da uzmem obicne kapsule od 2000UI,1 u toku dana ...  citam vas unazad ,i svidja mi se ideja o vitaminu d.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 26/12/2013, 10:46

Strumfeta  usne ... Srecom, nisam ni sad pila kontracepciju, tako se pogodilo. Da, ovaj postupak moze da mi pomogne da sledeci bude uspesniji, barem da imam vise embriona...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/12/2013, 10:50

evo ga ,,...

Sa kojim lekovima istovremeno ne treba uzimati vitamin D?
Hormonski preparati estrogena, izoniazid i tiazidni diuretici mogu uticati na povećanje nivoa vitamina D u krvi. Antacidi, kalcijumski blokatori, holestiramin, orlistat, kao i neki antikonvulzivi mogu smanjiti nivo vitamina D, tokom duže primene.
  

evo jos nesto sto sam nasla o vit d .....
Hvala ti i za clanak o vitaminu D. Samo da dodam da sam nasla podatak da vitamin D treba da se uzima kao uljni rastvor a ne u obliku tableta jer je vitamin D rastvoran u mastima. Takođe, visak sintetickog vitamina D se ne izbacuje iz organizma kao sto je slučaj sa prirodnim, pa treba biti oprezan sa dozom. 


90 g haringe sadrzi 1383 IU vitamina D, a 100 g sardine sadrzi oko 500 IU.



     Samo još jedna informacija, Hipotireoza ide ruku pod ruku sa nedostatkom vitamina D! Tako da trazite od vasih doktora da vam prekontrolise nivo vitamina D. Moj doktor je to uradio, naravno da mi je vitamin D i rekao mi je da uzimam 1000 IU (international units). 

Vitamin D Deficiency and Thyroid Disease http://www.goodhormonehealth.com/VitaminD.pdf
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/12/2013, 11:10

Niny tako su meni rekli, i za vreme postupka i kasnije, ja bih trebala da ga proveravam, ali neću pre isteka 2 meseca od uzimanja Vigantola.Ja imam kontrolu kod endokrinologa 16. januara, pa ću je pitati šta kaže za dozu i da li da je smanjujem, kao i za Letrox.

Brbljivice ja sam radila samo vitamin D i meni je dijagnoza Insuficijencija vitamina D,tako da, koliko mi je rekla doktorka vitamin D uziman u dozvoljenoj dozi ne remeti postupak.

Okacice što se tiče šeme stimulacije, ja sada kada sam ulazila u postupak, sve papire sam iskopirala i odnela doktorki, malo je reći da je bila šokirana konjskim dozama hormona i mojim odgovorom na istu, ja više ništa ne prepuštam slučaju.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/12/2013, 11:13

a koliko kapi i koliko puta dnevno uzimas vigantol ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/12/2013, 11:22

Ja za sada uzimam 1x dnevno po 5 kapi, kapam direktno na jezik.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/12/2013, 11:37

Strumfeta78 ::Hvala, draga. Ja pijem pronizon od 5mg, cetvrtinu od one od 20mg, dr mi rekao do 12. nedelje.
Pa me vrlo zanimalo kako da slomim tabletu na osminu  v i da pijem 2,5mg...
Imaš Pronizon od 5mg i njega je lako podeliti.Proizvodi Bosna lijek i košta 60dinara.Tablete kada se podele nikad određeni deo nema jednak procenat aktivne supstance.Mislim da je bilo bolje da si kupila od 5mg nego što si delila 20mg.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 26/12/2013, 12:56

PalcicaBg ::Nije nista strasno,ja dala prvu ko od sale  lol!  Samo vi napredujte,prasi i vuci jako za nosic,da ti se pridruzim za jedno mesec dana.  radost 
Palcice srecno!!! Pridruzujem ti se za neki dan!!!Zelim nam uspesnu vto kao i ostalim curama...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od makica1984 26/12/2013, 14:43

Devojke,treba mi pomoc.21.12.je bio ET,ubacena je jedna blastocista,a 6 je zamrznuto.Mene od sinoc probada stomak,grudi su mi uvecane,cvrste i bolne.Danas u par navrata bolovi ko menstrualni i kad sam bila u toaletu,na papiru se pojavilo malo sekreta i skroz mala tackica braon boje.Ja ovakve simptome imam i pred M.Jel imala jos neka ovakve simtome,a da joj je beta bila pozitivna.Bas sam nervozna,ne mogu da docekam dan za betu,a koji sam maler trebalo bih da je vadim 1.1.a tad nista nece ni raditi.

makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 26/12/2013, 14:49

Makice, zelim ti da nam budes prva pozitivna beta u Novoj godini!!!

Verujem da ce iskusnije zenice od mene da te uvere da su ti to obecavajuci simptomi. Ali ipak se moras strpiti jos koji dan, idu praznici, barem je lako utrositi vreme  pokloni pokloni1 deda mraz 

Ako si iz BG, Biomedica radi 00-24h, sto verovatno vazi i za praznike
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivi 26/12/2013, 14:49

Makice rano je za M, to je mozda implementacija, prosetaj malo, citaj nesto gledaj filmove i brzo ce doci vreme za betu, a ja nevijam najjace  wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/12/2013, 14:57

makiiice ....navijam ,prasim..bice sve u redu ....to se embrioni mucce i traze svoje gnezdo .... igracice  igracice  igracice  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv bice
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu