KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSOMNIA - VTO DNEVNIK

+27
Erata
LAJTOP
maki79
Hugolina
Ambra
Tinche
Niny
bak
kockicaaa
BiKsi :)
KoMetaK
fight&faith
anasrce
saska1
Mrvica78
pluton1
ivi
SoJa
fmala
leptirko82
Strumfeta78
hocukusurnecuzvaku
noja
PalcicaBg
lelas
MAAKKI
insomnia
31 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od insomnia 26/11/2013, 12:23

Dugo sam razmišljala da li da otvorim dnevnik, a onda pomislim, što da ne, možda ja pomegnem nekom...a možda i vi meni Very Happy 

E ovako, biću sasvim iskrena u svom izlaganju i nadam se da me niko neće pogrešno shvatiti, jer ovo su samo moja iskustva i moje viđenje cele ove borbe, surovo, nema šta...Ja sam od onih (mnogi na forumu ne razumeju takvu sortu Very Happy ) koji ne pitaju mnogo. Za ceo proces vto, ja sam svom dr postavila dva pitanja: Da li smem za vreme stimulacije da treniram? Da li smem da popijem nešto za bolove posle aspiracije? I to je to....u prvoj vto čak nisam ni znala šta od terapije primam, kada sam bila u Betaniji nosila sam knjigu, retko komunicirala...čudno jel da?...ali ja sam znala da samo tako mogu da nastavim ovu borbu...bez onaga: ja sam to ovako, a što ti tako, a možda biti bilo bolje da si, a meni su radili ovo a što tebi nisu,...itd....bojala sam se da ne upadnem u paranoju!!! Mnogo toga sam naučila od poznanika i prijatelja, što ličnih, što onih sa foruma...


E ovako, imam 34 god, mm 35, nepoznat uzrok steriliteta....god dammit!!! affraid 
U braku smo divnih 12 god, od 2009 u borbi sa sterilitetom.
Do 2012 stimulisani ciklusi klomifenom, letrozolom....ništa!!! Bude 1-2 jć, ali ništa

U međuvremenu urađen hsg, laparaskopija i otklanjanje mioma..
Te 2012-te i dr i ja htvatamo da zbog moje meterice koja je sklona miomima, nema smisla više gubiti vreme...ona predlaže insemenaciju, ja odbijam! Već mi je muka...
Shvatam da sam došla do kraja, da mi je ostala još samo vto i to me plaši do besvesti!!! Znači to je to, poslednja šansa...paralisana sam od straha
Potpuno spremna, svesna ozbiljnosti situacije i rešena da jedina osoba sa kojom bi radila vto bude dr Bjelica ( Ne želim Kopitovićku, iako ne mogu ne želim niti hoću da osporim njenu stručnost, ne želim iz nekih drugih razloga...otom potom). Ne želim da radim u Genesisu ( ni tada, ni sada), ostaje mi Betanija, on pristaje da me vodi ( beskrajno mu hvala na tome)...i krenula da skupljam papire.

Prva vto, mart 2013, kratka šema-gonal, menopur, cetrotid...sve gotovo za 10 dana. Izvađeno 5 jajašaca, vraćene tri osmoćelijske...12 dan beta 23, raste kroz dva dana, pa opet kroz dva dana, lepo se dupla, a onda krvarenje, progesteron depo...beta pada...spontani-biohemijska. Šok...suze...haos...Odlazim kod Dr. koji mi govori: Ja znam da se ti sada užasno osećaš, ali mi sada nemamo vremena za tugu, mi moramo dalje, sada i odma!!! I tako i biva....jača, sigurnija, opuštenija ulazim u novu vto
U međuvremenu, čekajući sledeću vto, ureaplazma pozitivna, mesec dana lečena ( samo kod mene), a to lečenje mi je dalo vremena da ispitam sve ostalo, imunologiju, trombofilije....Odlazim kod imunolaga dr Igora Mitić i hematologa Dr Mitić...sve savršeno!!!
Druga vto, oktobar 2013, opet Betanija, opet dr Bjelica, ali ovog puta duga šema..diferelin, puregon, menopur. Odlično odreagovala.
18.11. aspiracija, izvađeno 6 jć, 21.11. na Aranđelovdan ( a da znate taj dan mi je i orhideja procvetala yes ) radimo et, vraćena samo jedna, četvoroćelijska...šok!!! Dr kaže damu nije jasno šta se desilo ( ja mislim da znam, ali ćutim)...ali hrabri me rečima da je taj jedan odličan i da nam je jedan dovoljan. Daje mi fraxi, prednizon, utrogestan, progesteron depo na 5 dana....na vratima se okreće i kaže: Nemoj da se sekiraš, biće sve u redu, veruj mi....i ja mu zaista verujem

DOBRODOŠLI U MOJ VTO DNEVNIK osmeh srce


Poslednji put izmenio insomnia dana 26/11/2013, 15:11, izmenio ukupno 2 puta
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od MAAKKI 26/11/2013, 12:30

Insomnia srecno ti otvaranje dnevnika i da ga zatvoris sa jednom lepom trocifrenom betom roda roda roda roda roda roda roda roda 

Ja svojski navijam za jedince igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od lelas 26/11/2013, 12:35

Insomnija ,verujemo i navijamo za mrvicu da te obraduje!zasto fraxi imas li mutacije ili kao preventiva!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od PalcicaBg 26/11/2013, 12:41

Insomnija srecno otvaranje dnevnika i da ga zatvoris beta  Navijamo za tvoju mrvicu,da se lepo smesti kod mame i da tu ostane narednih osam i po meseci...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od noja 26/11/2013, 13:18

Pa da dobroooo zaprasimoooo trudnica 
beba 
roda roda 
vv vv vv vv
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/11/2013, 13:38

osmeh srce moje želim ti srećno otvaranje dnevnika i da za koji dan bude veeeeliiiikaaaa beta  i jedan angel  u tvojoj tibi igracice igracice igracice igracice igracice c zagrljaj bb bb bb bb bb 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od Strumfeta78 26/11/2013, 14:33

roda roda roda roda roda roda roda 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od leptirko82 26/11/2013, 14:37

Insomnija, srecno otvaranje dnevnika.!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od fmala 26/11/2013, 14:43

Srecno! Vucem za nos!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od SoJa 26/11/2013, 15:16

INSOMNIA, srećno otvaranje dnevnika!!! Dr. ti je rekao da će ovaj put biti sve o.k. a ti mu veruješ i BIĆE tako.SREĆNO!!!!! beta 
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 
napred scuro

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od insomnia 26/11/2013, 15:55

Devojke moje, hvala vam puno, svaka reč podrške znači puno...ali stvarno!!!osmeh srce 

Žvako srca srca srca 

lela, sve lekove mi je dao preventivno, sem utrogestana, koji je standardna terapija Very Happy 

SoJa, dr mi je genijalan, iako i on i ja znamo da on to ne može da zna, bilo je lepo čuti i prilično ohrabrujuće...zato ga ja držim za reč Very Happy


Poslednji izmenio insomnia dana 26/11/2013, 18:48, izmenjeno ukupno 1 puta
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od insomnia 26/11/2013, 16:01

I još jedan info, za devojke iz NS ( ne znam kakva je praksa u drugim gradovima), ako vam na tpusnoj listi piše fraxi, utrogestan, progesteron... imate prava da dobijete inekcije u domu zdravlja, kao ircp za lekove, to vam u Betaniji niko neće reći...Mad 

Inače, zaboravih u svom romanu da napišem, da sam jako zadovoljna osobljem u Betaniji, sestre su super, kao i lekari...jedino što se čeka...ali pomiriš se i sa tim, pa se vremenom i navikneš Very Happy


Poslednji izmenio insomnia dana 26/11/2013, 18:48, izmenjeno ukupno 1 puta
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od ivi 26/11/2013, 17:14

Insomnia navijam jako za debelu betu wavecrowd
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od pluton1 26/11/2013, 17:17

Jao Insomnia mi smo tu negde!
Bice beta 
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od insomnia 26/11/2013, 18:46

Hvala ivi Very Happy 

Pluton draga, tu smo, dan razlike beta beta roda roda 
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od Mrvica78 26/11/2013, 19:56

insomnia srecno otvaranje dnevnika! I znas kako kazu JEDAN AL' VREDAN!

igracice igracice igracice igracice igracice 
navijači2 navijači2 navijači2 navijači2
Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od saska1 26/11/2013, 20:28

Srećno otvaranje dnevnika navijam za deeebeluuuuu betuuuu i laganu trudnoću igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od anasrce 26/11/2013, 21:22

Insomnia srecno i jedva cekam tvoju velikuuuu betu radost radost igracice igracice 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od fight&faith 26/11/2013, 22:13

Insomnija saljem rode!
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od KoMetaK 27/11/2013, 00:42

Insomnija, neka je sa srecom otvaranje dnevnika i da ga zatvoris velikom betom! To sto je jedan embrion vracen ne znaci nista! Mogu da budu i blizanci, imali smo mi ovde cure sa 2 vracena, pa trojke ili 3 vracena pa nosile cetvorke! Samo pozitivno! Very Happy igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice vv vv vv vv vv vv vv 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od BiKsi :) 27/11/2013, 00:51

Insomnia, sa srećom da vam bude ovaj postupak, da beta bude lepa i debela, a na uz da čujete najmanje jedno srculence!igracice igracice igracice 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od kockicaaa 27/11/2013, 00:54

navijamo insomnia :likeit likeit likeit likeit likeit
kockicaaa
kockicaaa

Broj poruka : 201
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od insomnia 27/11/2013, 08:15

Hvala vam puuuuuuuuuuno na divnim rečima, na rodama i veeelikim betama HVALA!!! srca1 srca1 srca1 srca1 srca1 srca1 srca1 srca1 srca1 srca1

Iznenađujuće mirno mi prolaze ovi koraci do bete, nekada i zaboravim.....mada, tako je bilo i prvi put, ali samo prvu nedelju Very Happy , a onda krenula žurka u glavi.
Kometak, baš si me iznenadila ovom informacijom, pojma nisam imala Shocked  Shocked  Znam da je jedan dovoljan, ali nisam to očekivala...kada sam saznala da je jedan, imala sam osećaj kao da nisam uspela....Embarassed
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/11/2013, 10:00

To je draga moja jedan ali vredan smajli angel igracice igracice igracice igracice igracice roda roda roda roda roda igra igra igra srca srca srca srca srca igracice igracice igracice igracice igracice zagrljaj 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od MAAKKI 27/11/2013, 10:02

Insomnia samo ti mirno docekaj betu nikada se ne zna, uspela si samim tim sto si u postupku i sto si sebi dala sansu da postanes majka, a to jedince ce sigurna sam da se izbori za svoje mesto, na forumu ima dosta primera gde je vracen jedan pa eno decice vec porasli roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSOMNIA - VTO DNEVNIK  Empty Re: INSOMNIA - VTO DNEVNIK

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu