KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
lilly13
Arya
lenabeograd
suzanasaki
MAAKKI
kornjaca
neca73
kockicaaa
Star77
anasrce
missile
ivi
sigmabh
ivanicasale
cicsa80
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
Endzi
SannI-AlL
Sofija Veks
Ambra
jekica
Stenli
Crvic
Ema78
dunjas
ganedina
laKole
lelas
JocY
Niny
d77
saska1
pegaz
fmala
tetreb
tatjana2
ragaco
grudva
PalcicaBg
OKacica
KoMetaK
fight&faith
InNaturaVeritas
labradorka
Ninche
bebana.bebana
zvoncica36
Vuchica
BiKsi :)
SoJa
lenjivica
sareni leptir
bak
Erata
59 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 24/10/2013, 12:40

Ono sta ja mogu reci, to je da sam u Spebu naisla na strasan zid i neljudsko ponasanje dr. Ovi me za sada nisu razocarali, ali ne znaci da nece vec prvom prilikom.
Kako sam promenila skoro 20-ak dr, sa mnogima verbalno sukobila, govori da sa dr nesto neumem...ali, dobro...
Molim Boga da resim svoj problem, pa da ih moje oci vise ne vide Very Happy

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 24/10/2013, 12:40

Erata , ne mogu da verujem da se neko drznuo tako nešto da ti kaže ?!! Zar tebi ???!!!

Strašno , ne mogu da verujem da takav neko hodam zemljom, neko ko je bio u istom problemu kao ti i svi mi ovde .Ali, ima valjda Boga .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 24/10/2013, 12:41

zvoncica36 ::
dunjas ::Bebana to je dobra ideja. Mada moje iskustvo možda nikom ubuduće neće koristiti, jer Bilja radi do 1.11. na klinici Ivanović.
Ako znaš gde ide dr.Bilja napiši da bežim iz te klinike.

yaista ne znam,ja sam se opekla sa tulicem,i drugarica mi rekla da ni sa g.ivanovic nista bolje nije prosla......
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 12:42

InVitroVeritas ::Sve OK, neke dve koje i ne znam, prvi put vidim imena ali su očigledno pacijenti (Ivanović klinike, mislim). Hvala žene, neću uopšte dalje da komentarišem štokholmski sindrom.
osmeh srce 
Da neko ne pomisli da sam ja, jer nisam :)

Ja sam napisala svoje iskustvo, kao i mnoge druge devojke, nisam mogla da pišem suprotno od onoga što je bilo. Još ne znam šta će biti sa ovom trudnoćom, i ako ne bude ok (ne daj Bože=, ne verujem da ću opet ići kod Ivanovića. Ne zbog uspeha/neuspeha, već mi je u planu svakako bila jedna strana klinika, ali sam htela prvo da iskoristim postupak preko države. Privatno nisam išla kod Ivanovića na VTO (ok, ona ovaj FET jesam, ali zato što su ostali embrioni iz postupka preko države), već u Kaali.


Poslednji izmenio dunjas dana 24/10/2013, 12:49, izmenjeno ukupno 1 puta

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 24/10/2013, 12:43

d77 ::Ono sta ja mogu reci, to je da sam u Spebu naisla na strasan zid i neljudsko ponasanje dr. Ovi me za sada nisu razocarali, ali ne znaci da nece vec prvom prilikom.
Kako sam promenila skoro 20-ak dr, sa mnogima verbalno sukobila, govori da sa dr nesto neumem...ali, dobro...
Molim Boga da resim svoj problem, pa da ih moje oci vise ne vide Very Happy
cekaj,ne razumem,jesi li ili nisi imala losa iskustva sa spebom i kakva_?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 24/10/2013, 12:44

d77 ::Ono sta ja mogu reci, to je da sam u Spebu naisla na strasan zid i neljudsko ponasanje dr. Ovi me za sada nisu razocarali, ali ne znaci da nece vec prvom prilikom.
Kako sam promenila skoro 20-ak dr, sa mnogima verbalno sukobila, govori da sa dr nesto neumem...ali, dobro...
Molim Boga da resim svoj problem, pa da ih moje oci vise ne vide Very Happy
cekaj,ne razumem,jesi li ili nisi imala losa iskustva sa spebom i kakva_?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 12:48

Joj, hvala...meni znači podrška da nisam rekla nešto što nije realno. Istina=puno suza, čak je i Če plakao;-) No, to sam ja i nije meni ovo ništa novo, verovatno delujem k'o bombarder a...nisam;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 24/10/2013, 12:49

bebana.bebana ::
d77 ::Ono sta ja mogu reci, to je da sam u Spebu naisla na strasan zid i neljudsko ponasanje dr. Ovi me za sada nisu razocarali, ali ne znaci da nece vec prvom prilikom.
Kako sam promenila skoro 20-ak dr, sa mnogima verbalno sukobila, govori da sa dr nesto neumem...ali, dobro...
Molim Boga da resim svoj problem, pa da ih moje oci vise ne vide Very Happy
cekaj,ne razumem,jesi li ili nisi imala losa iskustva sa spebom i kakva_?
Nije moje da odgovaram na pitanje, ali mislim da je reč o tome da malo ko kod nas zna da radi sa devojkama koje imaju male rezerve jajnih ćelija. U Beogradu to, po mom mišljenju, znaju  da rade samo B. Arsić i Ivanovići, u Novom Sadu Genesis i to Z. Crnogorac i Kopitovićka i u Brnu u klinici Reprofit, gde rade mini IVF. Naravno, to pojedinim klinikama ne daje za pravo da se ponašaju kao zločinačka udruženja.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 12:50

Dunja, sve je u redu! Kad ti kažem ljubav 
Ne može da se vrti doveka, mora jednom da stane, pa da zavrti na drugu stranu.
Kolo sreće se okreće, sada je došlo vreme da uživaš i tako ima da bude!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/10/2013, 12:52

zvoncica36 ::
InVitroVeritas ::Za one koje me napadoše u pp i kojima smeta moj mozak ("što se pravim pametna"), zaista mi je žao što sam vam rekla istinu te se unapred izvinjavam što mozgu pridajem značaj. A i zabole me šta mislite sve dok znam šta govorim, evo 'vako javno.
Ja i dalje mislim da je ovde u pitanju duša.

Nemamo ništa od ćutanja a od, nadam se kulturnog i argumentovanog iznošenja činjenica, možda i možemo nešto da dobijemo.
Žalosno je što te neko napada i to preko pp???Ajde žene zapitajte se šta onda nije u redu sa vama????Zar nemate svoje ja da javno kažete šta mislite???Kakve ste vi onda osobe?Po tuđim leđima ništa ne boli.Život je čudo i pre ili kasnije završimo kod dr zbog sebe ili nama dragih,a dr.se loše ponesu.Onda će vas boleti.Zar i ovde gde je sve anonimno branite doktore od žena koje su u istoj ili sličnoj situaciji kao i vi,a ti isti dr bi vas pustili niz vodu.Šta reći?
IVV je velika devojcica pa ce se sama odbraniti, zar ne? osmeh srce 

Ma ja se sa svim slazem, jedino mi ona teza o trgovini jajnim celijama malo klimava, ustvari NE ZELIM DA POVERUJEM U TO!affraid
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 12:54

Erata ::Zvončice, svaka čast!
Ali život zaista jeste čudo, nikada ne znate šta vas iza ćoška čeka. Kada si gore, ne pljuj na one koji su dole (ovo se posebno odnosi na duhovnu dimenziju, ne na materijalnu), jer nikada ne znaš kako može duša da zaboli!
Daaa, baš tako.
I ja se trudim sada da ne poletim, jer ko zna šta me čeka na prvom UZ, gadno je ono što smo proživele proletos. Trudim se da budem opreznija ..kaže mm, nemoj previše u plus, gadno će biti ako ne daj Bože opet padneš i veliki -.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 24/10/2013, 12:56

dunjas ::
Erata ::Zvončice, svaka čast!
Ali život zaista jeste čudo, nikada ne znate šta vas iza ćoška čeka. Kada si gore, ne pljuj na one koji su dole (ovo se posebno odnosi na duhovnu dimenziju, ne na materijalnu), jer nikada ne znaš kako može duša da zaboli!
Daaa, baš tako.
I ja se trudim sada da ne poletim, jer ko zna šta me čeka na prvom UZ, gadno je ono što smo proživele proletos. Trudim se da budem opreznija ..kaže mm, nemoj previše u plus, gadno će biti ako ne daj Bože opet padneš i veliki -.
Dunjas držim fige, navijam i verujem da će sve biti OK. f

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 13:00

Tako je Vule, tačka. Ne znam mila ni ja šta da mislim, meni i još jednoj devojci su nudili donaciju u Jovanovoj, kažu da je to kod nas zabranjeno. Odakle? Nikakav papir, ja sam to lično odbila. Realno, niko ne zna šta se događa sa ćelijama i ne bih d aparanoišem. Opet, čuvena priča iz Fronta o prodaji, đavo bi ga znao. Jedna doktorka mi je rekla (moja drugarica) da ne bih poverovala šta se dešava sa jajnim ćelijama. Dokaze nemam...

FF, tačno je sve što si napisala, to su klinike koje obraćaju pažnju na low respondere.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 13:02

Vuchica ::

Ma ja se sa svim slazem, jedino mi ona teza o trgovini jajnim celijama malo klimava, ustvari NE ZELIM DA POVERUJEM U TO!affraid
Nažalost istina je. Ko god je to spomenuo u pravu je 100%, radi se to. Mojoj drugarici su pre dve godine ponudili tj. pitali je na jednoj od naših klinika (njen školski drug radi tamo), a ona je tada imala 45, ako ne dobiju j.c. zbog godina, da li dozvoljava da joj vrate j.c. druge žene. Ona je pristala, to je bilo pre aspiracije. Na aspiraciji je dobila 2 lepe j.c., tako da nije bilo potrebe, ali znači radi se! Sigurno! i Verujem na svim klinikama kod nas .. nažalost, ježim se.

Na jednom drugom forumu smo o tome pričali pre dve godine, i žene se tada većinom izjasniše da je to u redu, jer nekom drugom omogućiš da postane majka, iako nisi toga ni svestan. Ok u redu. Ja se ipak sa time nisam složila, jer, ček, šta ako su moje j.c nekom date (imala sam ih 12 dobrih, dve se oplodile, dve zamrznute 6. dana!), a šta je sa ostalih 8, čisto sumnjam da još neka nije bila super, ako su ove 4 bile savršene. Šta da sana nije uspelo, ili recimo ne bude ok trudnoća, zar ja nemam prava na još neku priliku sa svojim j.c. umesto da one budu prodate, poklonjene ili šta već drugo?[/quote]


Poslednji put izmenio dunjas dana 24/10/2013, 13:09, izmenio ukupno 2 puta

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/10/2013, 13:04

erata, IVV, F&F, zvoncice... love 

brbljiva, odoh da procitam iskustvo iz hiperbaricne. Evo ovde malo smajlica podrske, da ne zatrpavam tamo gde mu nije mesto!! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

zvoncice, sta je sa komsinicom???
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/10/2013, 13:07

dunjas ::
Vuchica ::
zvoncica36 ::
InVitroVeritas ::

Ma ja se sa svim slazem, jedino mi ona teza o trgovini jajnim celijama malo klimava, ustvari NE ZELIM DA POVERUJEM U TO!affraid
Nažalost istina je. Ko god je to spomenuo u pravu je 100%, radi se to. Mojoj drugarici su pre dve godine ponudili tj. pitali je na jednoj od naših klinika (njen školski drug radi tamo), a ona je tada imala 45, ako ne dobiju j.c. zbog godina, da li dozvoljava da joj vrate j.c. druge žene. Ona je pristala, to je bilo pre aspiracije. Na aspiraciji je dobila 2 lepe j.c., tako da nije bilo potrebe, ali znači radi se! Sigurno! i Verujem na svim klinikama kod nas .. nažalost, ježim se.

Na jednom drugom forumu smo o tome pričali pre dve godine, i žene se tada većinom izjasniše da je to u redu, jer nekom drugom omogućiš da postane majka, iako nisi toga ni svestan. Ok u redu. Ja se ipak sa time nisam složila, jer, ček, šta ako su moje j.c nekom date (imala sam ih 12 dobrih, dve se oplodile, dve zamrznute 6. dana!), a šta je sa ostalih 8, čisto sumnjam da još neka nije bila super, ako su ove 4 bile savršene. Šta da sana nije uspelo, ili recimo ne bude ok trudnoća, zar ja nemam prava na još neku priliku sa svojim j.c.?
I meni je to u redu, ali samo ako ja to ZNAM, odnosno ja kao donor!... A ovo drugo...pa ne moze se reci ni da je kradja, to je suvise blaga rec!!!

Znam da se ta prica provlaci....i zaista ne zelim da verujem...No 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 24/10/2013, 13:07

Vučice , to što sam napisala za krađu j. ćelija da ih nekome doniraju nisam napisala napamet , to sigurno rade i imam primere za to . A to što ti ne želiš da poveruješ u to , to je druga priča . Evo i IVV ti je to isto upravo potvrdila a i ja sam mislila na istu kliniku . Oni to otvoreno nude , a šta se tek radi po ovim velikim državnim klinikama , mislim da ni sam Bog ne zna .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 13:10

Da Dunjas, jezivo. Ako je legalno, kao što se radi u Pragu, OK, stvarno nemam ništa protiv, naprotiv;-) Ja sam to malo drugačije organizovala, probaću još jednom i ako ne uspe idemo na usvajanje.
Sve pije vodu ako se ne valja ispod tezge, to sam mislila da kažem. Ali dokaza nemamo osim ličnih iskustava. Ja i dalje verujem da je nauka tu da pomogne ali da mora da postoji granica. No, to je čista utopija yes i ja potpuno razumem Vule što joj je teško u to poverovati. Tačnije, trebalo bi da žene kojima ostanu ćelije znaju da će ostati za donaciju i da one koje ih uzimaju makar znaju čije su. Barem se napolju to tako radi (ili grešim?)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 13:12

[quote="Vuchica"][quote="dunjas"][quote="Vuchica"][quote="zvoncica36"]
InVitroVeritas ::

I meni je to u redu, ali samo ako ja to ZNAM, odnosno ja kao donor!... A ovo drugo...pa ne moze se reci ni da je kradja, to je suvise blaga rec!!!

Znam da se ta prica provlaci....i zaista ne zelim da verujem...No 
Pa to, radi se bez našeg znanja. Ja čula iz usta jedne od najboljih drugarica, pa sam eto nažalost svesna da je istina. A njoj je to recimo bilo sasvim normalno što su joj ponudili. Ja nju i dalje mnogo volim, ali ne rezonujemo isto, to je sigurno.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 13:15

Ljubim vas, kako god bilo idemo dalje ali četvore oči;-) Hvala, čitamo se!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 13:16

InVitroVeritas ::Da Dunjas, jezivo. Ako je legalno, kao što se radi u Pragu, OK, stvarno nemam ništa protiv, naprotiv;-) Ja sam to malo drugačije organizovala, probaću još jednom i ako ne uspe idemo na usvajanje.
Sve pije vodu ako se ne valja ispod tezge, to sam mislila da kažem. Ali dokaza nemamo osim ličnih iskustava. Ja i dalje verujem da je nauka tu da pomogne ali da mora da postoji granica. No, to je čista utopija :aa:i ja potpuno razumem Vule što joj je teško u to poverovati. Tačnije, trebalo bi da žene kojima ostanu ćelije znaju da će ostati za donaciju i da one koje ih uzimaju makar znaju čije su. Barem se napolju to tako radi (ili grešim?)
I ja nemam ništa protiv da je legalno, da me neko ne shvati pogrešno, Ali ovde kod nas su doktori šaneri za j.c., ništa drugo, i koriste priliku dok mogu, jer kada bude legalno, neće biti toliko para, onda moraju da dobiju dozvolu žene čije su j.c. a neće svaka dati istu.

Isto se radi i sa spermatozoidima, garant.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 24/10/2013, 13:17

Ukoliko se donacija radi u Srbiji, u kojoj to još nije zakonom regulisano reč je o krivičnom delu. Da ne pričam dalje šta znači krađa jajnih ćelija. Drugo je to kada postoji zakon, i kada donatorka svojim voljom odluči ili da pokloni višak jajnih ćelija ili da ih proda. Inače IVV u Češkoj je donatacija anonimna, što je po mom mišljenju potpuno OK.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 24/10/2013, 13:20

Ja nemam ni za sebe jc, tako da ne mogu da me potkradu Crying or Very sad 
A u Spebu, nakon skoro 2 god.mlacenja, sete se da mi traze AMH i onda sa rezultatom krene bombardovanje-gospodjo, vi ne mozete da radite VTO, nema tu sta da se radi, evo idite u Prag na donaciju jc i bla bla, a najgore od svega mi je bilo kad mi je u jednom trenutku rekao "mislim da je sansa da dobijete svoje dete, manja od 2%, da ne kazem da nemate uopste".
Pa  ko si ti da mi dajes procene, izvodis pretpostavke, nagadjas i sl. uh...borba
O prof.Stojkovicu, sve najlepse i dalje mislim...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 13:24

Ja lično znam ženu koja je išla na razgovor za donaciju sperme u klinici Jovanova. Ona opet zna ženu koja je to uradila i sada ima dete. Ovo što mi pišemo nikako neće poboljšati stvari, već samo ohrabriti anonimne čitaoce koji razmišljaju o ovim stvarima i koji žele dete po svaku cenu, da odu u tu istu kliniku i traže te usluge.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 24/10/2013, 13:29

dunjas ::
InVitroVeritas ::Da Dunjas, jezivo. Ako je legalno, kao što se radi u Pragu, OK, stvarno nemam ništa protiv, naprotiv;-) Ja sam to malo drugačije organizovala, probaću još jednom i ako ne uspe idemo na usvajanje.
Sve pije vodu ako se ne valja ispod tezge, to sam mislila da kažem. Ali dokaza nemamo osim ličnih iskustava. Ja i dalje verujem da je nauka tu da pomogne ali da mora da postoji granica. No, to je čista utopija :aa:i ja potpuno razumem Vule što joj je teško u to poverovati. Tačnije, trebalo bi da žene kojima ostanu ćelije znaju da će ostati za donaciju i da one koje ih uzimaju makar znaju čije su. Barem se napolju to tako radi (ili grešim?)
I ja nemam ništa protiv da je legalno, da me neko ne shvati pogrešno, Ali ovde kod nas su doktori šaneri za j.c., ništa drugo, i koriste priliku dok mogu, jer kada bude legalno, neće biti toliko para, onda moraju da dobiju dozvolu žene čije su j.c. a neće svaka dati istu.

Isto se radi i sa spermatozoidima, garant.
Pošto mm ima ok spermogram(nema ni malo bakterija)što je retko u Segedinu,a i Pragu su bili iznenađeni.U Segedinu je bila žena čiji muž nije imao sperm.na dan aspiracije.Pitam ja muža da im ponudimo.On pristane,muž i žena isto,ali Zadori kaže nije po zakonu.Imaju donore i neće da istupi iako smo se svi složili.Na kraju su uradili sa doniranom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu