KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jevremova- Iskustva

+72
Caberneta
Nessi
Hande
chudobka
Angie83
Zmajuška
sonja r
alisa
jelena.kuburic
Principessa
Deni
Soned
lela1984
HappyGirl
mamadabudem
sunny.tp
najdi10
diki81
mis
minja82
zvoncica36
Ema78
Tebi
JocY
lelas
Pilce
saska1
luckystar74
minceeeee
JelenaKmg
Manndarinas
hocukusurnecuzvaku
Annie
fight&faith
Gala
kristina33
dragmilk
dacans
heart84
Mirjana
Struzzo
Januar
suncokret
lilya
tetreb
missile
KoMetaK
djole42
Sofija Veks
Ninche
Gral
SannI-AlL
ciklama
anak
Gramatika
lilly13
neca73
Simona
ivi
Niny
MARA
Abacus
malaplava
alex88
bak
plavaptica
Vuchica
LaFolie
Tanja83
Erata
lenjivica
hany
76 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od alisa 3/8/2016, 10:21

Ja sam citala da je to podmladjivanje sto oni rade cisto bacanje para.... neko najnovije je podmladjivanje sa maticnim celijama ali to je tek u fazi istrazivanja
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od sunny.tp 3/8/2016, 14:01

Stavila sam link na drugoj temi o klinici u Atini koja se bavi podmladjivanjem, ali sa krvnim plocicama. Ljubic radi i to i podmladjivanje maticnim celijama koje je mnogo skjplje. Sto se tice ovih u Atini, oni kazu da imaju dosta uspeha, da su pioniri u tome. Drugi im zameraju sto ta studija nije pravilno izvedena - prvo na zivotinjama pa na ljudima, pa prikupljanje rezultata, objavljuvanje itd. Taj dr to radi i veruje da pomaze.
Moje misljenje je da sva ta podmladjivanja nisu dovoljno ispitana, ali da pokusavanke ne moze da skodi. Ko ima novac, moze da proba, bar ovo iz krvi.
Na yt imate Ljubicevo predavanje o tome i on govori o procentu uspesnosti u svojoj klinici, ali je radio jako malom broju zena, zato mi je i logicno sto toga nema po forumima. Da imam pare, ja bih pokusala, ali mislim da je uspesnost vrlo mala.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od luckystar74 3/8/2016, 14:43

Principessa ::Imam jedno kratko pitanje za vas cure. Da li neka od vas zna za ove dve metode ozivljavanja jajnika i podmladjivanja jajnika, koje dr. Ljubic radi u Jevremovoj? Pokusavam da dobijem termin kod njega jos od aprila meseca i jos uvek me zavlace. Jel moguce da je do te mere problem dobiti termin kod njega za pregled? Kako bi tek onda izgledalo da hocu i to i vantelesnu da mi on radi...?

Jeste problem je, zasto ne znam!
Zato sam i promenila kliniku jer sam ostavila gomilu para i pre svega sam imala poverenje u dr (koje mi je bilo jako tesko da steknem posle svega) a zavlacile su me sestre...
I da nisam dobila izvestaj sa VTO kada je prekinuta stimulacija kao da postupak nije ni radjen a narokana sam bila hormonima...
Ja sam ceo februar pokusavala da zakazem za ponovni VTO postupak i nisam uspela (niti jednom se nisu javili sa klinike)...
Nemam iskustva sto se tice podmladjivanja jajnika pa ne mogu nista da kazem, malo sam skepticna a i za mene u mojim godinama nema poente mozda kod nekog mladjeg....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 26/11/2016, 19:53

Ja imam nesto da kazem povodom ovih metoda podmladjivanja jajnika koje dr. Ljubic primenjuje.
Pitala sam ujaka u Nemackoj, koji je i sam dobio svoje blizance iz VTO, a hirurg je po struci (doktori to ipak drugacije dozivljavaju i informisaniji su sigurno od nas- u krajnjoj liniji "na izvoru" su i mogu uvek da pitaju kolegu za sve sto ih zanima, jelte..). Zamolila sam ga da se raspita u Nemackoj i Svajcarskoj (gde njegova rodjena sestra radi kao ginekolog na klinici gde se radi VTO) u vezi bilo kojeg postupka podmladjivanja jajnika. On mi je rekao da se to tamo ne radi, i posebno mi je skrenuo paznju da i ako mi padne napamet nesto od ta 3 sto Ljubic radi- da mi nippsto ne padne na pamet da se igram sa maticnim celijama, jer je to jako opasno i nedokazano koliko je koristi a koliko stete generalno vezano za njih...kaze da mogu veoma lako da razviju auto imunu reakciju i da se sa tim stvarno nije za igrati...
Eto, kad ste vec pokrenuli temu- ja da vam prenesem, pa vi kako hocete :)


Poslednji izmenio Principessa dana 26/11/2016, 21:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od mamadabudem 26/11/2016, 20:56

Ne bi mi palo na pamet i u najvećem ludilu da dozvolim bilo kome da se za..bava sa mojim jajnicima. Da mu budem "miš za ispitivanje"...ne dolazi u obzir. Po mom mišljenju bolje je lepo ići na donaciju i bez maltretiranja doći do cilja.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 26/11/2016, 21:47

Pa sad, i ne bih se bas slozila sa tobom, ali postujem tvoj stav.
Ja npr nikad ne bih isla na donaciju, jer to dete ni u jednom procentu ne bi imalo moje gene. Ko tvrdi suprotno- laze. Imalo bi gene muza, ali od zene koja ga nosi ne. U tom slucaju bih radije usvojila dete, iskreno...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lela1984 26/11/2016, 22:27

Donacija je sasvim normalna stvar i itekako je tvoje kad ga nosis,zavisi kako to dozivljavas.
Samo,ni ona ne uspeva tek tako,ja sam zivi dokaz.
A to podmladjivanje mi nesto ne uliva poverenje.Preskupo je,a ni najmanje ispitano.
Slazem se s mdb da si tu zamorce.
Ja cuvam tudju decu i,i ako mozda razmisljam o usvajanju u nekoj daljoj buducnosti,tvrdim da nije ni slicno kao donacija.
Kod donacije ga ti nosis,cije moze da bude,nego tvoje.
Ja bi sutra opet otisla na donaciju da znam da ce mi konacno uspeti
do kraja.
Ali,ni ona ne uspeva tek tako,to je problem.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 27/11/2016, 00:07

Luckystar, u starijim godinama bas i ima poente raditi to podmladjivanje, ako sam dobro razumela bas zato sto se izvlaci jos preko rezerve preostalih jc nesto sto postoji u organizmu, ali prirodnim putem ne izlazi na van, pa se zato aktiviraju jajnici da proizvedu, tj izbace i te jc...moja interpretacija ovih metoda zvuci dosta primitivno, ali to je negde sustina...


Poslednji izmenio Principessa dana 27/11/2016, 00:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 27/11/2016, 00:09

Lela, slazem se da je tvoje jer ga nosis, ali nema tvoje gene...ne zameri mi, ali meni licno se ta koncepcija ne svidja...ja bih u tom slucaju radije usvojila dete, jer pored ovog glavnog, imam i druge razloge zdravstvene prirode zbog kojih ne bih rizikovala da radjam u tom slucaju...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od HappyGirl 27/11/2016, 08:58

Cure, trudite se da nekad svoje komentare stavite i na predviđenu temu ili ih makar iskopirajte radi preglednosti. Hvala! https://kutak.forumotion.com/t3168-metoda-ovarijalne-in-vitro-aktivacije-ova


Poslednji izmenio HappyGirl dana 27/11/2016, 09:21, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lela1984 27/11/2016, 09:03

Pa dobro,a meni je glupo usvajati ako vec postoji donacija.
Prvo bi prosla donacija,kao sto vec jesam 2 puta.Za dalje cemo da vidimo.
To s genima meni nije toliko bitno,jer ga nosis.
Ali,videcemo.
Ni donirane celije nisu carobne.
A to s podmladjivanjem mi nista nije pouzdano.Mozda bude za neku godinu,za sad se jos uvek uce,vezbaju i eksperimentisu.A uzimaju ogromnu lovu,preskupo je.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od HappyGirl 27/11/2016, 09:19

Cure, ovde nije tema o donaciji ili usvajanja niti o podmlađivanju jajnika.... Imate na forumu mesta za to. Prebacite se tamo i diskutujte. Već sam vas upozorila ako nastavite da kršite pravila bićete brisane. Molim vas shvatite koliko je bitno da tema bude jasna i pregledna i da se svi držimo pravila. Kada pišete na temama koje su lepo obeležene vi i pomažete svima koji će posle vas doći na tu temu kao što je neko ovde pomogao vama. Molim vas držite se pravilnika. Ajd žive bile i trudne uskoro Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od HappyGirl 27/11/2016, 09:27

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 27/11/2016, 11:00

Izvinjavam se, nisam nigde videla tu temu...hvala, prelazim tamo 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 5/12/2016, 23:50

Zelim kratko da se osvrnem na 2 mogucnosti: Ivanovici ili Jevremova?
Ono sto je vrlo indikativno je da kod Ivanovica imate drskost i Gocinu hladnocu (neko je to osetio, neko ne, ja npr nisam jer sam bila jednako "drska" sa njom, pa je valjda provalila da ne moze da me voza kako ona hoce...), i sto je jos mnogo gore- nestrucnost i propuste, sto je bio moj slucaj.
Sa druge strane, Ljubica uloviti u Jevremovoj je jednako kao i nekog ozbiljnog drzavnika (ne naseg! 😂), ali opet ne vidim da se bilo ko zali na njegov sud, znanje i strucnost.
Mozda je u tom slucaju vredno potruditi se ipak oko jurcanja tih termina u Jevremovoj, jer mi oni ipak na kraju balade deluju u bg-u bar kao najcelovitiji i najstrucniji tim...
Zene, molim Vas da cujem vasa misljenja, ubi me vise ova dilema... 🙈🙈🙈
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od mamadabudem 6/12/2016, 08:36

Ako ti pare i čekanje da dođeš na red nisu problem onda se opredeli za Ljubića.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 6/12/2016, 10:19

Pare su mi manji problem od cekanja, za to se moraju naci pare.
Ali se brinem da ce svako zakazivanje (a ne samo ono prvo) kod njega biti problem, a bojim se da za to stvarno nemam ni zivaca, a ni vremena...imam 43 god i zaista bih da cekam samo jos koliko je neophodno do sl. postupka, a ne da se to razvlaci u nedogled...ja sam to planirala jos na jesen, pa onda kao zbog akupunkture (da ispostujem 3 meseca koja mi je doktorka rekla) u januaru, sad me Vujovicka zeznula da ne smem do marta dok ne proradi ta terapija hormonska sto mi je dala, uh! I poprilicno sam sa zivcima i strpljenjem na kraju, da ne kazem pred pucanjem 😩😡
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Soned 17/12/2016, 16:12

Molim vas da ako neko ima mejl od jevremeove, da ga pise. Ja sam pisala na jevremova@jevremova.rs, ali niko mi nije odgovorio. Ukoliko neko ima neki drugi mejl, molim vas da ga pise. Hvala unapred :)

Soned

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Deni 17/12/2016, 19:52

Soned, najbolje bi bilo da ih pozoves, pa ce ti oni dati validan e-mail.

A sto se tice mog iskustva sa Jevremovom, mogu reci sve dobro o njima kao o timu. Ali, dobiti profesora Ljubica da vam radi vto , mislim da nema sanse. Ukoliko i ugrabite termin koji cete debelo platiti kod njega, tu ce sedeti jos dva ginekologa. On ce sa vama popricati, pogledati vas na uz i onda preneti instrukcije kolegama koji odatle preuzimaju ako se odlucite za Jevremovu. Tako je u mom slucaju bilo.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 17/12/2016, 21:03

Ja sam juce bila kod Ljubica na pregledu i zakazao mi je folikulometriju za sutra kod dr. Milice Ilic. Navodno mi je receno da ako bude ovog meseca punkcija, da ce je on raditi. Nadam se da me ne lazu, jer se nisam odlucila za njih da me neko drugi vodi, jer u slucaju da to nije dr. Ljubic ici cu u drugu kliniku.


Poslednji izmenio Principessa dana 19/12/2016, 01:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Soned 18/12/2016, 23:23

Hvala Deni na savetu, tako cu uraditi. Mislila sam da neko mozda ima neki drugi mejl, ali svakako cu morati da se javim.
Ja sam iz Makedonije i zainteresovana sam za podmladjivanje jajnika u Jevremomovoj, samo iz vasih postova vidim da je veliki problem cekanje kod nijh, a ja nemam toliko vremena, starija sam, svaki mesec mi je vise bitan.
Mislim da na forumu ima posebna tema o podmladjivanju, pitacu tamo za iskustva.

Soned

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od jelena.kuburic 20/12/2016, 11:26

ako si odlucila Jevrwmovu tesko da ce Ljubic biti tu retko kad je i na transferu i na aspiraciji tsko da razmisli za tu opciju ako zelis bas samo Ljubica bice nemoguca misija

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Principessa 23/12/2016, 15:46

U pravu si skroz, sad se raspitah i kod njih. Mislim da mi se onda smesi Ns, jer po meni placati Jevremovoj onolike bezobrazne cifre bez Ljubica, to bas ni malo nema smisla...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od sonja r 2/3/2017, 14:49

Uskoro treba da idemo u Jevremovu na konsultacije oko postupka za VTO po državnom programu sreca .Pošto smo komisiju prošli još u junu sve analize su nam zastarele b .Da li neko zna da li će nam i šta tražiti da ponovimo?
sonja r
sonja r

Broj poruka : 9
Godina : 44
Location : Plandište
Datum upisa : 21.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od alisa 2/3/2017, 23:06

Pa predpostavljam da ces morati da ponovis briseve i hormone tipa fsh,lh,e2 i pg... eventualno i tsh ako imas problem sa sritnom... srecno! I pisi kako napredujes
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu