KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 15/10/2013, 20:15

Brbljiva super, kreces, jos jedan korak!Nek prodje lagano!Very Happy 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 20:17

polako i lagano .....i ti ces uskoro !sunny sunny 
 jel  si imala nekih simptoma nakon histeroskopije ? tipa _bolovi itd...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 15/10/2013, 20:18

Kao kad dobijes,nista srasno,kao i slabo krvarenje.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 15/10/2013, 20:20

Brbljiva, draga, miomi i polipi se otklanjaju histeroskopijom, ali nemoj ti sada da zamaras svoju lepu glavu, vec cekamo petak da nam se javis, da je sve proslo u najboljem redu. Otkaci tu stavku, pa ce da se spusti i prolaktin i TsH na idealno, pa ces ti nama biti buckica!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 20:22

ma vi ste ovde bolji lek od bilo kakvog hemijskog leka osmeh srce osmeh srce osmeh srce usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne ljubim ja vasu dusu !ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 15/10/2013, 20:24

Kao sto Lela rece, nista strano posle histero, malko krvarucka i boli kao menstruacija. Dobila sam da pijem pet dana doksicilin i to je to!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 15/10/2013, 21:13

brbljiva76 drzim ti fige da sve prodje u najboljem mogucem redu!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 15/10/2013, 22:55

Koraci moji dragi, pa ovde se zahuhtava d d d 
Okatica, Brbljiva, Ragaco, navijam jakoooo igracice igracice igracice 
Brbljiva, srećno na histeroskopiji, da sve prođe u najboljem redu i što pre da nam budeš trudnica 
Javi se kad budeš imala malo više vremena u Le ljubav 
Ljubim vas sve poljubac

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 15/10/2013, 23:48

Ragaco, neka je sa srecom pocetak stimulacije i da urodi plodom!!! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

OKacice, neka je sa srecom i tebi, kad god krenula da se bockas!!! Verujem da lekari znaju sta rade! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Brbiljiva, miomi mogu da se uklone na histero, ali samo ako nisu intramuralni, tj ako su u materici direktno a ne u zidu, kako shvatih. Ja imam taj intramuralni, koji mi nije odstanjen na histero, i za koji su mi rekli da mi nece praviti problema ni za zatrudnjivanje ni kasnije u trudnoci, i hvala Bogu, do sada nije. Pisem ti samo da se ne iznenadis ako ti ne uklone miom. Ne znam kakav je tvoj, to ce oni videti na histero i skloniti ako se moze. Srecno, svakako! MEne nije boleno nista ni posle prve ni posle II histero, posle druge sam izasla 1h posle intervencije iz bolnice ,zujala po NS-u sa Dacom i vratila se kuci busom, nisam imala ni bolove, ni krvarenje. Radila m ije Kopitovcika. Mada, misli mda krvarenje zavisi i od toga da li su ti radili nesto ili ne, meni nisu, samo je bila dijagnosticka.

Erata, draga, ja sam za sve sto moze da pomogne da se proba. Ne vidim nista kontraindikovano u terapiji koju si dobila, moze da pomogne, ne verujem da moze da odmogne. Ima tu jako dobrih saveta, nekih sam se i ja pridrzavala i ne znajuci da mogu da koriste, ali izgleda da jesu. Znam samo da vuna, i stvari od vune ubrzavaju cirkulaciju a samim tim i greju, nisu nase bake za dzabe nosile vunene carape do iznad kolena i suknje i to im je bilo dovoljno. Isle su bez gaca pa se nikad nisu smrzle niti imale bilo kakve upale. Vidjala sam u it zene koje u kolica stavljaju kao podlogu od vune za bebe i to koriste i leti i zimi, jer hladi leti a greje zimi. Bila sam u soku kad videh u Turskoj italijanku koja ima to u kolicima na 40 stepeni, ali mi je onda objsanila sta je i ne videh da se bebac nesto zali. Svakako, od svega pomenutog, ono sto najvise preporucujem je pozitiva i pozitivna energija. Svako od nas ima drugaciji nacin da dodje do nje, meni je ovog puta pomoglo mnogo savetovaliste i psiholozi tamo. Pisala sam vec, da smatram da mnogi nasi problemi dolaze iz glave i da se u ovoj nasoj borbi opteretimo svim i svacim, ceznemo da sto pre ugledamo pozitivnu betu, padamo, ustajemo... i na kraju se pogubimo u nekom trenutku. Bar sam se ja tako osecala. Pored psihologa, pomogle su mi i molitve, nekako sam se osecala bas opuusteno i maksimalno pozitivno u odnosu na ostale postupke. Ja verujem u Boga, i kad sam pre mnogo godina izgubila mamu i pricestila se prvi put, osetila sam tu neku "energiju" ili kako god je zvali i pocela da verujem bezrezervno! Ono sto mi se u tom periodu desavalo je bilo prosto neverovatno! Sta god da sam pomislila, htela, zelela... ostvarilo mi se, a ja sam bila u takvom blazenom stanju i stalno govorila - Gospode, neka bude volja tvoja... i prepustala se i neverovatno je koliko sam se osecala puna elana, bezbrizna, srecna i puna pozitivne energije, za mene tada nisu postojali problemi, jer sam znala da je Bog uvek uz mene ida ce mi pomoci kad zatreba. Moja vera me je spasavala tada, bilo je dana da ostanem bez dinara (to su bile one lude '90-te) da ni na vidiku nemam nesto gde mogu da zaradim a tek za 10-15 dana je bila plata (koja je tad iznosila 5 maraka) i oept su se desavale najneverovatnije stvari i otvarali putevi da nesto zaradim (drzeci casove pre svega u to vreme). Na zalost, pala sam u veri i sad se polako pridizem. Neka mi oproste cure koje su ateisti ili drugih vera (mada svako od nas ima svog Boga), ali sam iznela svoje iskustvo i ono kako sam se ja osecala, ne propagiram nista. MEne je to spasavalo tada, psiholog sada... a vi samo pronadjite ono sto vama moze da odgovara i da vas dovede do zadovoljstva i spokojstva i pre svega do trudnoce.

Vucem vas sve za nosice, prazne nam se trudnicki, cekamo vas gore u sto vecem broju!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/10/2013, 00:58

Brbljiva, srećno u petak. Ponovi tsh, ako bude preko 2, daće ti terapiju, ili ti insistiraj na istoj. Dr će kad budeo imao preglednost tvoje materice na histero sigurno proceniti da li će skidati miom ili ne. Amh ti je ok, a i inhibin, prolaktin će ti se spustiti sa lekićem, i eto te spremne. Ne gledaj sada debljinu enda, jer si na kontracepciji, ništa ti značiti neće, niti ćeš moći kakav zaključak izvući, nit ima potrebe za tim. Držim fige za petak. Možda da pitaš dr da ti uvede najmanju dozu lekova za smirenje kad od aspiracije do čekanja bete, ako si toliki živac i ne možeš to da iskontrolišeš?! Ima cura koje su tako bile opuštenije i imale pozitivne bete.

Ragaco, Okačice, držim fige i prašim vas. Bebana, tebe takodje prašim bebećom prašinom.

Koraci, navijam!



BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 16/10/2013, 06:26

dobro jutro .meni je 18 dan od transfera i juztros na ulosku mi se pojavilo nesto bledo rozikasto,a kako stavljam utrogestan videla sam nesto tamno braon.uplasila sam se,a kontrola tek u ponedeljak.zenice javite se,ziva se pojedoh,nazvacu doktoricu da je pitam,sta je sad ovo.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/10/2013, 07:35

Jekice, manje više smo sve imale to rozo i smedje mrljanje, čak krvarenje i sve bude u najboljem redu. Postalo je skoro pravilo da se krvari u trudnoći. Može biti zato što popucaju neki kapilari u materici kada se beba gnezdi. Ne sekiraj se. Miruj i ne radi ništa teško.
Brbljiva, ja bih se složila sa Biksi. Ti si veliki borac i mnogo toga si uradila, ali si veliki živac i ne bi bilo loše da izomaš nešto za smirenje u postupku. Razgovaraj o tome sa doktorom, možda nešto prirodno, čaj od valerijane, neke kapi.
Kometak, što se tiče vere, kao da sam ja pisala. Baš su me pogodile tvoje reči, pravo u srce. Opisala si stanje u kojem sam ja bila, koje sam izgubila i nikako da ga povratim. Dugo sam pevala u crkvenom horu, bila u veri, čitala, išla u Crkvu. I stalno mi se mota po glavi da je za mene baš to najkraći put do mira. A krenula sam i u savetovalište, povedena baš tvojim iskustvom :) Divna, mila, blaga mamica, ali i turbo raketa - Kometa! love 
Ragaco, Okačice, jedva čekam da se radujemo!d b 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/10/2013, 09:33

dobro jutro cure .jako mi je lose od nocas ...sad sam bila do interniste ,pritisak pao na 90 sa 60 ,izgleda od nocas.
 elem,popila prvu tableticu bromokriptina i zeludac mi se okrenuo ,povracala sam citave noci -dal od njega ili od toplog mleka sa plazmom -neznam .jedva sam docekala jutro .osetila sam od bromokriptina da me glava prestala boleti istog trena,kad eto ti -jutros pritisak 90 sa 60.ukinula mi terapiju za pritisak(lek se zove -metildopa-,inace je za trudnice namenjen ).sada sam samo na mikrognonu i bromokriptinu
jutros isto ponovila tsh ,pa cemo videti popodne kakav je rezultat.
 jekice ,mrlja moze da bude od implatancije ,ali ....znam kako ti je kad si to videla zagrljaj 
 biksi,draga moja vodiljo kroz postupak poljubac u pravu si za tableticu za smirenje ,pitacu .samo to cu na prvom UZ a ne sad na histeroskopiji da pitam ,,tako ?
 erato ,pametnice nasa ...svi smo i borci ovde ,i ti si svasat prezivela ali eto zelja za bebo je jaca od svega ,moras dalje !
kometak ,verujem da je tako ...ali ja o tome ne mozgujem ,oni ce sami videti i znati dali treba miom da se otkloni ili ne .eto iz tog razloga sam ja odradila ceo tretman oko vto kod istih ljudi ,koji ce mi i raditi vto.imace uvid u celu situaciju ,pa nek sai procene .znam da kosta ,ali neka samo bude uspesno .
 divne ste cure ,poljubac za ostale koje su na bockama poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/10/2013, 10:06

Dobro vam jutro! Vidim dosta postova, pročitala sam nekoliko baš lepih i korisnih.
Mogu samo da vas podržim! Svaki korak za koji same verujete da je pravi je pola uspeha. To je moja teorija. Svaka od nas ima pravo na izbor, način, vreme i mesto. Kako god, unutrašnji mir je jedini zakon koji poštujem kao i promišljanje problema na osnovu i isključivo na osnovu logike. To pomaže da korak bude lagan a samim tim i cilj zadržava jedini smisao. Kada dođe beba-ja sam i dalje zdrava u svakom smislu jer tek tada počinje prava žurka. Tako ja to vidim.
Zbog toga želim svakoj da do cilja dođe nasmejana, zdrava, lepa i spremna!
Ljubim vas sve, znate da vas podržavam:12a: 
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 16/10/2013, 10:51

nisam izdrzala i morala sam da uradim test na trudnocu,naravno,negativan je....povod je bio taj sto su cure oko mene radile do bete,pocev od 5og dana od transfera i pocela im je kao jedva vidljiva crtica koja se sve vise udebljavala!kod mene opet c o r a k !...
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 16/10/2013, 10:55

bebana, test nije pouzdan, i to sto ti je negativan ne mora da znaci da je stvarno negativan. Znam da ti je tesko, ali najmerodavnija je beta, a testovi za utvrdjivanje trudnoce su pouzdaniji sto je trudnoca veca, a posto si ti an samom pocetku cekanja bete, velika verovatnoca je da je lazno negativan...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 16/10/2013, 10:56

Bebana test na trudnocu nije pouzdan,kad treba da radis betu?
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 16/10/2013, 11:03

Bebana prerano si uradila test.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/10/2013, 11:05

Dobro jutro cure.
Jekice obavezno se cuj sa dr.koji ti radeo vto i samo lezi ne radi nista,i bice sve ok.
Brbljiva meni je tsh bio 3.4 pa onda odmah posle 2.9 kada sam radela vto u Le,ali meni tada nisu dali nikakvu terapiju.Vec mi samo rakli kao bilo bi pozeljno da bude ispod 2,ali to su mi rekli par dana pred vto i ja nisam imala vreme da ga smanjim pricala sam sa lekarom koji mi je rekao da je potrebno barem 6 nedelja da lek nacini prvi korak u organizmu.Mozda mi zato nije uspela vto????Ko bi ga znao.Zato sam ja sada cim sam prosla drugostepenu pravac lekar pa terapiju za tsh i dali su mi da pijem "Euthyrox" od 25 mikrograma ujutru pola sata pre dorucka pa 9.12 kontrola.Tako da pocni sto pre sa terapijom da to sredis pre vto.Srecno na histeroskopiji.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/10/2013, 11:07

Bebana uradi betu,pouzdanije je.
Okacica gde radis vto?Vidim da su te brzo pozvali na konsultacije!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 16/10/2013, 11:08

Evo ovo sam jos ranije nasla, cini mi se, na ovom forumu, pa sam prekopirala za sebe.

Nakon transfera zametka starog 3 dana događa se sledeće:

1 dpt...zametak raste i razvija se
2 dpt...zametak se razvija u blastocistu
3 dpt...blastocista se izleže iz omota
4 dpt...blastocista prijanja na sluznicu maternice
5 dpt...započinje imlantacija (ugneždenje) i blastocista sve više tone u sluznicu
6 dpt...proces implantacije se nastavlja, morula i dalje tone u sluznicu maternice
7 dpt... morula se kompletno ugnezdila u sluznicu maternice, ima stanice placente i fetusa
8 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv
9 dpt...sve više HCG-a se luči kako se fetus razvija
10 dpt... još više HCG-a se luči
11 dpt...nivo HCG-a sada je dovoljno velik da se može detektovati


Nakon transfera zametka starog 5 dana događa se sledeće:

0 dpt...zametak je u stadiju blastociste
1 dpt...blastocista se izleže iz svog omota
2 dpt...blastocista prianja na sluznicu maternice
3 dpt...započinje implantacija (ugneždenje) i blastocista polako tone u sluznicu
4 dpt...implantacija se nastavlja kako morula sve dublje tone u sluznicu maternice
5 dpt...morula se u potpunosti ugnezdila u sluznicu i ima stanice placente i fetusa
6 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv
7 dpt...više HCG-a se proizvodi kako se fetus razvija
8 dpt... više HCG-a se proizvodi kako se fetus razvija
9 dpt... nivo HCG-a sada je dovoljno velik da se može detektovati

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 16/10/2013, 11:20

ivanicasale, radim u Visegradskoj radost 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/10/2013, 11:27

okacice da li mozda znas gde mogu da se raspitam o listi cekanja za vto???
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 16/10/2013, 11:28

hvala vam svima na podrsci.bila sam jutros na klinici i primila progesteron inekcije.treba na tri dana da primam.rekli su da nije to strasno.  jutros sam ponovila betu i cekam rezulate,nadam se da ce biti dobro.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 16/10/2013, 11:30

Jekice, bice to sve OK. Krvarenja su cesta u ranoj trudnoci ne brini. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu