KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 2/10/2013, 11:13

Cure, znate li koliko košta transvaginalna laparoskopija u N. Sadu? Ili jednodnevna dijagnostika? Pitam opet za drugaricu. Znam da ste pisale, ali nema šanse da sada to iskopam.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 11:42

zvoncica36 ::Vidim da je neka od vas napisala da se pre OGTT testa jede čokolada?Pa da ne bi devojke sledile taj primer pre nego što rade test bolje da pitaju endokrinologe da li je to ok?Više doktora,a među njima i ginekolozi koji rade sa trudnicama pre testa savetuju par dana da se izbegavaju slatkiši.Ovo savetuju doktori iz Bg. možda iz Niša doktori imaju drugu metodu.
Zvončice, draga, ja sam pisala, upravo iz razloga da mi se neka od vas javi sa svojim iskustvom, tj. u nadi da ću dobiti pravi savet. Što se tiče ugljenih hidrata, nije meni dr.gin. ni endokrinolog savetovao, već su mi u labu rekli da treba da se unosi dnevno 150g UH, iskopirala sam i neki tekst, vezano za pripremu za OGTT, gde, takođe, piše - normalan režim ishrane koja mora da sadrži najmanje 150 g ugljenih hidrata i to u toku tri dana pre izvođenja testa. Na sajtu zagrebačke poliklinike Breyer piše:
3 dana prije izvođenja testa konzumirajte svoje uobičajene obroke, bez promjena u
unosu količine i vrste hrane i pića.

Na sajtu DZ dr.Ristić, Beograd, piše:
U danima pre izvođenja testa može se imati uobičajena fizička
aktivnost, ali se ne sme izlagati intenzivnom vežbanju, ukoliko ono
nije uobičajen stil života.

Normalan režim ishrane koja mora da sadrži najmanje 150g ugljenih
hidrata i to u toku tri dana pre izvođenja testa.

Evo i sajta http://www.dr-ristic.com/download/flajeri/ogtt_flajer.pdf
Pa sad, recite vi meni, da li treba da se ponašam u skladu sa režimom lab. u kojoj radim analize, ili ne? Što se čokolade tiče, ona sadrži u 100g oko 50g UH

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 2/10/2013, 11:59

Soja meni,a i mojoj sestri kad je radila test su doktori rekli da slatko izbegavamo tri-četiri dana pre testa.Ja inače nisam ljubitelj slatkiša,ali moja sestra jeste.Ona je radila u Frontu(u trudnoći),a ja sam radila privatno(nisam bila trudna).Dan pre testa treba jesti laganu večeru do 20h,a do ponoći piti vodu.Posle ponoći ništa.Na dan kada ti rade test ponesi limun da bi lakše podnela glukozu.Izračunaj koliko ugljenih hidrata ima u ostalim namirnicama koje jedeš,pa ćeš videti da li ti je čokolada potrebna.Ti pošto(vidim gore 36)imaš 36 godina svaki dan treba minimalno da pešačiš 40minuta.Ako piješ tabl.za kontracepciju rezultati testa će ti biti promenjeni.Tvoji dr.najbolje znaju.Ovo je moje iskustvo i mišljenje,ali ono nije obavezno tačno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 12:01

BRBLJIVA76 ::aj prenesi  sutra ovde info o tim analizama ,sta se sve radi na uput a sta mora da se plati na VMA...osmeh srce
Brbljiva, ovako stoje stvari, na uput može da se uradi samo Protrombin II i Faktor V (Leiden V), ostala dva gena koštaju oko 11000, što je više nego u Nišu, privatno. Lupus antikoagulans i sve ostalo radi se samo kod ležećih pacijenata. Mada, to se radi i u Nišu, tako da nije bitno. Idem ja danas na prvostepenu da se raspitam šta sve mogu da uradim u niškom zavodu za transfuziju, pa pravac po uput. Javiću ti šta sam uradila. Wink

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 2/10/2013, 12:06

Mislim da je korisnije pisati o ovim stvarima na određenim temama.Prednost ovog foruma je baš u tome što se zna gde je šta.Ovako žene pišu svuda svašta i sve gubi smisao.Sve nas kad nešto zanima trebale bi da idemo na temu koja je za to predviđena.Bilo je puno žena pre nas(na žalost)sa istim problemima.One su već pisale o svemu.Nije loše pročitati od početka neku temu(koja nas interesuje)mnogo korisnih saveta ćemo naći.Ovo o čemu pišemo će nekim ženama koje dolaze(posle nas)možda značiti,a neće moći da nađu.Neću se više praviti pametna,ali mislim da neki red treba da postoji pošto je neko to već lepo osmislio i pridržavali su se svi pre nas nekih pravila.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 12:09

Zvončice, ja inače unosim dosta UH jer jedem dosta hleba, slatkiša... ali po nekoj tabeli koju sam gledala, kad sve saberem, čak i nema 150g UH. Da ne poveruješ! Kontracepciju ne pijem, a neću je piti ni sad, pre VTO, pa sam mirna. Hvala za limun, to mi niko nije rekao Wink

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 12:11

zvoncica36 ::Mislim da je korisnije pisati o ovim stvarima na određenim temama.Prednost ovog foruma je baš u tome što se zna gde je šta.Ovako žene pišu svuda svašta i sve gubi smisao.Sve nas kad nešto zanima trebale bi da idemo na temu koja je za to predviđena.Bilo je puno žena pre nas(na žalost)sa istim problemima.One su već pisale o svemu.Nije loše pročitati od početka neku temu(koja nas interesuje)mnogo korisnih saveta ćemo naći.Ovo o čemu pišemo će nekim ženama koje dolaze(posle nas)možda značiti,a neće moći da nađu.Neću se više praviti pametna,ali mislim da neki red treba da postoji pošto je neko to već lepo osmislio i pridržavali su se svi pre nas nekih pravila.
U pravu si, nekako smo se zanele Embarassed , ako misliš da ima nečeg bitnog (za druge žene), prekopiraj na temu

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/10/2013, 12:29

..meni i treba samo protrombin II i leiden v. hvala ti SoJa77,srce si veliko ! usne usne usne 
 ne mogu naci cenu u Human lab za PAI ,MTHFR sam kod njih radila vec privatno.Lupus antikoagulans (lac ) ,sam radila na uput u Kc Nis.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/10/2013, 12:31

necu vise ni ja .....ok sorry !cvet
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 2/10/2013, 12:35

Cure, ajde budite dobre pa prekopirajte same, pošto vi o tome pričate Very Happy 
U pravu je zvončica. I ja često kršim pravila, sram me bilo. I slažem se da su cure pre nas bile odgovornije.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 2/10/2013, 12:41

To o čemu pišete najviše će značiti vašim zemljakinjama.Nama u Bg.je lako da uradimo analize.Vi najbolje znate šta je po vama korisna informacija.Nije mi namera da vas postidim,ali uvek mi se sviđalo što sve postoji odvojeno,pa onda može svako da dobije korisne informacije.Nisam ni ja cvećka.Pišem i ja svašta svuda.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 12:53

BRBLJIVA76 ::..meni i treba samo protrombin II i leiden v. hvala ti SoJa77,srce si veliko ! usne usne usne 
 
Drago mi je da sam ti pomogla osmeh srce

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 2/10/2013, 13:18

Dodjoh da vas iscimam za nosice! Nema sanse da iscitam sve sto ste pisale, nemojte mi zameriti, nadam se da je sve ok ovde.. Veliki ljubac za svaku!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 2/10/2013, 13:22

Evo ja sam svoj poturila O`MA`! O mama! sreca srca1 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/10/2013, 13:52

...ja iskopira neke vase i moje bitnije postove na temi imunologija ...a u medjuvremneu naleteh na jedan jako lep tekst ...ja sam se odusevila ,procitajte .
http://www.kurir-info.rs/novi-rekord-u-beogradu-za-24-casa-rodeno-78-beba-clanak-1013731
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 13:55

Drage moje cure, sve što ovde pišem su moji koraci do VTO. Ja sam ovu temu tako doživela. Znam ja da treba neke stvari i na zasebnim temama napisati, tj. prekopirati, ako su bitne, pročitala sam sve teme koje sam stigla, ali, u suštini, sve što budem radila nadalje, od analiza, pregleda itd, postoji negde na toj nekoj temi, i ako treba da pišem o svemu zasebno, čemu onda "Koraci"? Negde sam pročitala post, ne znam koje cure, da je na Koracima najveći broj onih koje prate, i da je tu najveća verovatnoća da se dobije savet, pomoć... Prosto, eto, doživela sam ovu temu kao PRE-VTO dnevnik, gde nas čeka podrška, ne samo u čekanju BETE, već i u svim peripetijama koje prethode. Eto, to sam htela da kažem...

Brbljiva, hvala ti, pretekla si me Very Happy 

A, evo, FMALA, dušice, poturih i ja svoje njuhalo, ako je za vajdu osmeh srce 

Srećno, Koraci ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/10/2013, 13:58

SoJa77 ::Drage moje cure, sve što ovde pišem su moji koraci do VTO. Ja sam ovu temu tako doživela. Znam ja da treba neke stvari i na zasebnim temama napisati, tj. prekopirati, ako su bitne, pročitala sam sve teme koje sam stigla, ali, u suštini, sve što budem radila nadalje, od analiza, pregleda itd, postoji negde na toj nekoj temi, i ako treba da pišem o svemu zasebno, čemu onda "Koraci"? Negde sam pročitala post, ne znam koje cure, da je na Koracima najveći broj onih koje prate, i da je tu najveća verovatnoća da se dobije savet, pomoć... ..............
....potpisujem isto likeit  ,ali pravila su ocigledno- pravila...Wink
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 2/10/2013, 14:00

E, tako! Sad sve licite na Jovu Radovanovica lol! 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 2/10/2013, 14:20

zvoncica36 ::To o čemu pišete najviše će značiti vašim zemljakinjama.Nama u Bg.je lako da uradimo analize.Vi najbolje znate šta je po vama korisna informacija.Nije mi namera da vas postidim,ali uvek mi se sviđalo što sve postoji odvojeno,pa onda može svako da dobije korisne informacije.Nisam ni ja cvećka.Pišem i ja svašta svuda.
Zvončica je u pravu, dodjoh da vas zaprašim i poželim sreću ali moram i ja da dodam.
Puno korisnih informacija odleti u nepovrat u starim koracima. Za nove cure mnogo znači da ima preglednost. Koraci su za podršku, navijanje, šta ste, dokle ste, i naravno i ovde da potražite savet, ali nije loše iskopirati bitan deo, na odgovarajuću temu. To je minut posla.
Ovako se uvek iznova svima priča, kad vi budete dugo ovde i sve imale sažvakano, mrzeće vas po stoti put isto da objašnjavate.
A svi mi pišemo svuda, ponese nas...Ali lepo je bar iskopirati bitne stvari posle, ako se već ne vodi "konverzacija" na odgovarajućoj temi.

Kad sam ja došla na forum, nije se pisalo na koracima ali iste stvari su radjene u VTO dnevnicima koji su stajali beskonačno otvoreni, jedan isti i za dva tri postupka ako je prvi bio neuspešan. I onda je admin radi preglednosti odredio da vto dnevnici traju od početka postupka do prvog srećnog UZ i srculenceta na monitoru. A na koracima da se navija, prati, traži savet i podrška, i upućuje na kom delu foruma postoji tražena info.

Tako je i na trudničkim, čim u nečijim dnevnicima se zatrpaju info korisne za trudnice (bilo kakvi problemi u trudnoći) mole se članice da ako već ne idu na odgovarajuće teme to iskopiraju u njih.

Ljubim ja vas sve i navijam jako za svaki naredni korak.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 2/10/2013, 14:25

Niko nije rekao da ne treba ovde pisati, svasta.
Ali nije lose kad imate neke vazne info da ih iskopirate i tamo, tipa, to i to moze da se uradi tu i tu. Pogotovu za gradove u unutrasnjosti
Ovo je bila samo sugestija, da kad posle nas dodju neke nove zene, da nadju sta im treba cvet 

Koraci samo napred osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 2/10/2013, 15:25

Orlin, bak, ja sve što me zanima, tražim na temu istog, tako da odlično razumem sve što ste napisale i potpuno se sa vama slažem. Eto, iskopirala je Brbljiva, a da nije ona , ja bih Wink .  Mene je zbunilo ono "i ja pišem svašta", razumete. Ja to skontah tako da ne bi trebalo na koracima da se piše o svemu tome, a ne samo kao sugestiju da se kopira. Ma, razumemo se mi osmeh srce 

FMALA, neka ličimo, samo ti vuci lol!

d 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 2/10/2013, 15:28

Soja ljubav 
A nije ni upućeno tebi i Brbljivoj (vi ste i iskopirale, uostalom) , nego onako, nije zgoreg ponoviti. Nego me vi podsetile.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/10/2013, 15:31

naočare naočare naočare konfete konfete konfete sestro slatka usne usne
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 2/10/2013, 19:57

Ma možete ovde o svim vašim koracima, kao i do sada SoJa, dobro si razumela, samo bitno da se kopira po temama.

Ja sam se kanila otvoriti temu o heparinu, nemamo je, a bila bi korisna, kako se daju injekcije, koje su sve u opticaju, kako se dolazi do njih, gde se mogu kupiti ako ne može na recept i slično. Olenjile smo se sve, slažem se, jer je ovde lakše o svim problemima pričati.

Al ćemo se popraviti, je li tako, tako je!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/10/2013, 20:32

valjevcanke ...evo jedan lep dogadjaj povodom vto procesa i svih uspeha u toj bolnici....lepa prica...
http://www.vamedia.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3598&Itemid=59
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu