KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 12/9/2013, 18:20

Skini listu sa rzza i odnesi i sve trazi
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 12/9/2013, 18:23

I dodaj lepo u wordu analize koje ti hoces pa joj taj spisak odnesi lol! 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 12/9/2013, 18:29

anasrce ::I dodaj lepo u wordu analize koje ti hoces pa joj taj spisak odnesi lol! 
lol! lol! lol! lol! lol!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/9/2013, 20:12

Nisam uspela da ispratim ko ima frku sa bakterijama u spermokulturi...kod nas su pronašli dragom u martu, pre postupka, osam dana je pio Cirocinal 2x500. Imao je streptokoku.

Kad o uputima, MORAJU da daju u Domu zdravlja. ako neće pravo kod čikatete za prava pacijenta, postoji u svakom. Ja tako radim i ne mrzi me da ih cimam. Ako neće ginekolog onda možda hoće lekar opšte, moja je jako cool.

Ja sam radila karitip u Jovanovoj, ne znam koliko košta jer je ulazilo u čuveni paket od tri soma. Kod njih je kao obavezno pred postupak, j...im ja mater:aa67: 

Uzdravlje!
ps. Ljuta sam jer neće biti četvrte sezone serije The Killing. Preporučujem ;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/9/2013, 20:14

F&F, ti si moja sista' poor responderka? Volela bih da znam tvoj slučaj...ljub
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 12/9/2013, 20:22

Ja sam sve od potrebnih uputa dobila od gin, a za mm od lekara opste prakse! I da bi dobio te upute definitivno morate poneti onaj spisak! Dto se tice ogtt ja sam trzila uz objasnjenje da ne zelim da zbog jedne propustene analize pravim sebi problem u celom procesu vto. Srecno devojke i kaze IVV ako nedaju odmah kod teta zastitnice! ljubiiim
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 12/9/2013, 20:41

zvoncice ,to su deca mm ,i vec imaju 18 i 15 godina ,ne zive sa nama.ali on brine i o njima,takva je osoba.
  danas smo stavili na papir lovu (evrice ) koliko i sta imamo tj .licno ja -licno moja ustedjevina.ispostavilo se da imam dovoljno novca za vto i histeroskopiju i jos koji dinar preko ,dobar kurs evra smo nasli i zamenili evrice.
sto se tice analiza proslog puta ,trombofilije sam po nesto platila ,a nesto jedva na uput u KC.Nis ,ovaj put planiram hormone u priv labu da platim i da dodam i anti tpo za svaki slucaj da odradim,ove viruse i ASA  cu na Torlaku(sto sam navela predhodno ), nesto u transfuziji kod nas i to bi bilo to .
 samo da kaze da sam ja kariotip u priv labu platila ravno 10.000 pre 3 meseca.
Sto se tice Torlaka ,danas me kontaktirali povodom mojih uputa (ukoliko mi moje socijalno ne odobri te upute !),da im se pismeno obratim i onda ce Torlak reagovati ,posto imam prava kao i svi drugi ,da odradi analize na uput i da moja filijala ima ugovor sa Torlakom! 
 tako da devojke ,morate nekada biti i bucne i dugackog jezika da bi VAS  neko cuo i dao odredjene upute !
 hiperbaricnu komoru sam pokrenula na blef i eto ,dobila upute ,malo me je strah ...ali znam da mi nece naskoditi ,vec samo pomoci .
 cini mi se da je OKACICA,spomenula neke bestije sad pred pocetak vto....
 mi smo imali tu situaciju i bila je trka sa vremenom,ja bolesna -kasljala ko konj,on ponovo -ureaplazmu.Srecom prepisali mu antibiotik ,meni takodje (panklav) za kasalj,i to je taman pred et bilo sanirano.isto su i meni neki leakri jednom objasnili da se sperma centrifugira i cisti pred et ,tako da to nije neki problem.
 ne sekiraj se ,samo se opusti i ne budi napeta.prepusti se doktorima ,ja sam tada sve to nekako primila srcu i bas sam pozurivala stvari .ovaj put sam malo opustenija i prepustam sve njima ,pa makar  i sledece god bio vto proces ....samo neka idu redom i temeljno.
 ogg test mi nikad niko nije trazio ....videcu dali ce neko ovja put to traziti...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 12/9/2013, 20:55

InVitroVeritas ::F&F, ti si moja sista' poor responderka? Volela bih da znam tvoj slučaj...ljub
IVV vidim da si mi isto pitanje postavila i u pp. da bi bila sigurna da cu pitanje videti. Mislim da je bolje da ti odgovorim ovde, mozda ce moj odgovor jos nekom koristiti.
Draga IVV pisala sam o "mom slucaju" nasumicno, mislim da imas najvise u posebnim temama o AMH, FSH, poor responderima i sl. E sad ja sam kao poor responder u dva postupka u NF primila konjske doze, oko 80 ampula za stimulaciju, da bismo dobili samo 3 jc i 2 embriona. Ta dva postupka su bila 2009. i 2010. Secam se da mi je Ela G. rekla da mi jajnici reaguju na stimulaciju kao da imam 10 ili 15 godina vise. Tada mi je FSH bio uglavnom u granicama normale, ali je posle poceo polako da ludi. Inace za VTO koje su se o trosku Fonda radile u to vreme nije bio potreban rezultat AMH, sada sa nalazom od 0.1 ne bih prosla Komisiju. I to mi je receno otvoreno. Ja sam inace iskoristila jedan postupak o trosku Republike i jedan o trosku Grada. Isla sam i na jedan cist prirodnjak u Jevremovoj, ali jajna celija nije bila dobrog kvaliteta. Doduse sama sam kriva jer u bas ciste prirodnjake treba ulaziti samo ako su hormoni 2 dana tog ciklusa idealni. Ako je estradiol previsok mozda je folikul koji pratimo u prirodnjaku prazan, ako je FSH previsok verovatno se u tom ciklusu nailazi losa jc. Meni je 2 dana ciklusa kad mi je radjen prirodnjak FSH bio 14.
Koliko sam ja shvatila u slucajevima kao sto je nas postoje dve varijante - ili konjske doze ili pracenje UZ svakog meseca pocev od 2 dana ciklusa na osnovu cega dr procenjuje kada je najbolje poceti stimulaciju. To zavisi od nalaza hormona 2 dc u datom ciklusu i broja antralnih hormona. Ako vidi da ima bar 4 - 5 antralaca moze da odluci da krene u stimulaciju u bas tom ciklusu, da bi sa mnogo manjim brojem ampula ili kombinacijom ampula i klomifena dobila iste te 2-3 celije koje se dobiju i konjskim dozama u ciklusima koji se odabiraju nasumicno i pre kojih obicno ide neka supresija jajnika u smislu kontracepcije i cikloproginove. E tako sam ti ja draga IVV shvatila citavu pricu. yes

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 12/9/2013, 21:02

Fif ti samo furaj prirodnjake uz light stimulaciju mozda klomifen plus par gonala menoupara i slicno i pratite uz
Smokve u maslinama i onaj lek dha sto preporucuje.kopitovicka ne znam tacno lako se zove znaju zenske
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 12/9/2013, 21:09

Noja u pravu si tako su mnoge nase saborke uspele. Zato i znam detalje. Bila sam pazljiva na casu. g Najnovija mama nase divne Sonje Duske  je imala lajt stimulaciju. Ako IVV nije pratila rec je o Menori koja je radila kod dr. Crnogorac u NS.
Noja ljubni te dve lepotice jednom za mene. poljubac

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/9/2013, 21:15

Hvala F&F! Probaću da pronađem, nisam često ovuda...mislim da isto mislim;-)
To je otprilike i moje saznanje.
Hvala ti puno, pričaćemo još, ljub!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 12/9/2013, 21:17

IVV nema na cemu. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/9/2013, 21:20

Pa da, k'o što kaže Noja, a veliš i ti + praški i naški (novosadski) doktori za nas fercera prirodni light na kraju tunela;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 12/9/2013, 21:53

anasrce ::Hvala Brbljiva!
Nadam se da ce se neko javiti sa vise iskustva.
Mi smo takodje radili kariotip, i ok je.
Ali ove dve nismo, nisam znala da treba..

Jel se obe te analize rade analizom krvi? Ili se ASA kod muskarca radi iz sperme?
Antispermatpzoidna antitela (ASA) pokazuju jedan blik imunoloske reakcije, naravno nezeljene. Nesto kao alergija na sopstvene spermatozoide. UVEK ih ima muskarac koji ih prenosi zeni putem seksa. Uticu na sve aspekte zaceca. Najcesce se na ASA sumlja ako u spermogramu postoji losa morfologija, mala pokretljivost ili, najcese aglutinacija. Terapija je pronizon, a ako od njrga nema poboljsanja preporucuje se ICSI metoda VTO...to je teorija...

MM ima ASA... 100% u spermi, 80% u krvi... nije pio nikakvu terapiju...spermogram mu je bio UVEK u granicama normale...

Petar ima 3 meseca i nedelju dana...zakljucak izvedite same...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 12/9/2013, 21:55

E da, ako zena ima ASA, terapija je relativno jednostavna... apstinencija cini mi se mesec dana... ja na svu srecu nisam imala...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 12/9/2013, 22:31

torlak nam je reko da uzima krv i da apstinira jer ce samim tim spermokulturu da odrade ...verovatno je to bas to sto ti pricas ema....
ja se secam da je pre par godina radio asa metodu ,samo krv cini mi se u priv labu i da je pisalo da nema antispermtozoiidna antitela.radio je samo on...
 ocigledno je to promenljiva analiza ?! znaci to nije strasno i ako ima ,jel da -postoji terapija za njega ,tako ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 12/9/2013, 23:10

Ako idete na VTO nema nikakve veze da li ima ili nema ASA jer se dperma svejedno obradjuje...
Inace, ako su ASA prisutna i u krvi muskarca to znaci da je u pitanju ozbiljniji problem. MM je izuzetno sklon alergijama,pa pretpostavljam da je to to...
Inace, pije se pronizon, on pripada grupi kortikosteroida, i posle nekog vremena se prekontrolise ponovo, pa ako ima poboljsanja onda se ide na  terapiju pronizonom, a ako nema poboljsanja radi se IUI ili VTO.
Meni su dva ginekologa rekla da se ASA ne uzimaju u obzir , ali eto cinjenica je da sam ja ostala trudna tek kada je sperma ociscena od ASA...kako god, Petar je tu, sto znaci da ASA nisu prepreka za trudnocu, tj moguce je ocistiti spermu od njih.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 13/9/2013, 08:37

Dobro jutro drugarice :))
Brbljiva, svaka čast za ušteđevinu. Ja nisam sposobna da uštedim ni jedan jedini dinar. Plata prosečna, ali nije da se ne bi moglo uštedeti. Ja samo jednog dana pogledam u novčanik i vidim da para nema, ili ubacim karticu i vidim nulu. Nikada ne znam koliko imam para. Znam kada primim platu i kada dođem do nule. Šta se dešava u međuvremenu, nemam pojma. Very Happy A ne troškarim, zato me i čudi kako sam uvek na nuli i onda čujem da su ljudi uštedeli, pa se divim!

Bila sam juče kod idiota. Čekaona prazna, nigde nikog, a ovamo celi septembar zauzet. I tako svaki put kada dođem, jer ja nikada ne zakazujem, inače bih vadila nalaze 3 godine. Elem, sestra opet zakoluta očima kad me vidi. Svi me već dobro znaju. Primi me doktorica, nasmeje se za divno čudo. To nam je prvi susret nakon kiretaže. Mislila sam da je malo omekšala, da ima malo osećaja, ali ne.
Imale smo ranije i jedan konflikt gde sam joj ja rekla da nema pojma i da je sujetna i nakon toga je bila relativno ok. Pisala upute, ćutala, oseća se ona muka u vazduhu između nas, dobar dan i doviđenja. Juče me pita šta mi treba, Bože, kao da ne zna. Kažem analize za novu vto i + dodatne koje mi traže Ivanovići (to slažem da mi lakše napiše). Poturim joj spisak sa sajta RZZO, sve mi ispiše bez reči, ja kontam super, strava, sad će i ostalo ići lako, kad kreće ona:
"Što se tiče ostalih analiza, ja sam vama sto puta rekla. Ne mogu vam ja dati upute bez preporuke lekara koji vam leči sterilitet!"
"Ali ja nemam lekara koji mi leči sterilitet. Ja treba da predam papire na prvostepenu, pa da dođem do drugostepene, pa da mi tamo kažu da radim kariotipizaciju, pa da se vraćam kod vas, pa da zakazujem u institutu...Meni su Ivanovići rekli šta treba da uradim, preko telefona. Oni ne pišu preporuke. Ako hoću da mi nešto napišu, treba da dam 10.000 za konsultacije, da bih dobila neki papir! A zvala sam i Institut i rekli su mi da treba da uradim tu analizu. Osim toga, ne dajete vi meni uput za analizu već za savetovalište, pa će da oni vide da li treba ili ne treba."
"Ne dajem uput za analizu??? Ok, onda ću da vam napišem!...Sa vama se priča uvek ponavlja, opet isto."
"Doktorice, ja sam sve platila iz svog džepa, to znate. Dala sam 500 evra za analize."
"Pa ne treba da plaćate." Strašno!
Inače, sada traži neke preporuke, a kada sam joj donela izveštaj sa konsultacija u Jevremovoj, gde mi je Milica Ilić napisala sve dodatne analize, na moje insistiranje naravno, ova kada je to videla rekla je da je to prepisano iz udžbenika i zamisli kada bi se svaka žena tako kontrolisala i da ona ne može da mi da upute.
I tako...dala mi je sve osim listerije, brucele, CMV, mumps...to ću privatno.
Kolposkopiju i papu nije htela da mi uradi, već me tera da zakažem termin kod nje i dođem za mesec dana, uz konstataciju da me je primila NA PAUZI!!! Kada sam joj rekla da mi treba mesec dana da zakažem, pa još mesec da sačekam rezultat, rekla je: "Pa, kad završite - završite!"
Užas! O ovoj ženi mogu roman da napišem. To je dr. Rada Arsenović iz Doma zdravlja Kanarevo brdo. Žena koja nema dece, koja mrzi sve trudnice (znam jer su mi sestre kod nje) i sve žene koje se bore da dobiju decu! Zašto, ne znam...da li ja nju podsećam na nešto što je muči, ne znam zašto je takva.
Nakon neuspele VTO mi je rekla: "Pa, embrionima nije bilo lepo kod vas! Nešto im nije prijalo!"
Šta reći???
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 13/9/2013, 08:46

Erata,

Ja bih na tvom mestu promenila lekara. Na to imas pravo, a ako pre toga jos potrazis zastitnika pacijentovog prava, koji postoji u svakom dz, resila si problem.
Ja u svom dz imam super doktorku, ono sto moze da mi uradi ona, ona i uradi, a sto ne moze , da mi preporuku i uput gde da radim.
Cak sam na svoj zahtev trazila uput za Torlak za ASA, nije ni trepnula vec ga je pisala.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 13/9/2013, 09:07

Ti Sunac...Erata, imaš pravo da promeniš lekara (evo, Ema ti isto kaže) i slobodno se obrati Domu zdravlja, možeš i pismeno. U zakonu piše da moraju da ti daju uput. Moja drugarica koja ima veliki problem štitnom i vazda joj trebaju uputi jer devojka ne može d aplaća privatno, otišla kod svog skota od lekara i snimila razgovor diktafonom;-) Odnela je to savetniku za prava pacijenta i napravila šou u Savskom vencu.

Znam da je nezgodno i da nas teraju da glumimo pandure ali plaćamo socijalno i ne smeju d apisnu. To što pokušavaju da smanje protok, za sada samo ostaje na pokušajima, znaju i oni da postoji zakon samo se ćutolozi nikada ne bune pa im to ide na ruku.

Samo napred, probaj i kod lekara opšte prakse. Kakve su smrde, ne mogu d averujem...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 13/9/2013, 09:20

Torch isto moze kod naa y ns je u higijenskom
Erato bolecete neka si je izvukla iz takta boze kakve su jos one da stoje na putu svasta
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/9/2013, 09:54

BRBLJIVA76 ::zvoncice ,to su deca mm ,i vec imaju 18 i 15 godina ,ne zive sa nama.ali on brine i o njima,takva je osoba.
  danas smo stavili na papir lovu (evrice ) koliko i sta imamo tj .licno ja -licno moja ustedjevina.ispostavilo se da imam dovoljno novca za vto i histeroskopiju i jos koji dinar preko ,dobar kurs evra smo nasli i zamenili evrice.
sto se tice analiza proslog puta ,trombofilije sam po nesto platila ,a nesto jedva na uput u KC.Nis ,ovaj put planiram hormone u priv labu da platim i da dodam i anti tpo za svaki slucaj da odradim,ove viruse i ASA  cu na Torlaku(sto sam navela predhodno ), nesto u transfuziji kod nas i to bi bilo to .
 samo da kaze da sam ja kariotip u priv labu platila ravno 10.000 pre 3 meseca.
Sto se tice Torlaka ,danas me kontaktirali povodom mojih uputa (ukoliko mi moje socijalno ne odobri te upute !),da im se pismeno obratim i onda ce Torlak reagovati ,posto imam prava kao i svi drugi ,da odradi analize na uput i da moja filijala ima ugovor sa Torlakom! 
 tako da devojke ,morate nekada biti i bucne i dugackog jezika da bi VAS  neko cuo i dao odredjene upute !
 hiperbaricnu komoru sam pokrenula na blef i eto ,dobila upute ,malo me je strah ...ali znam da mi nece naskoditi ,vec samo pomoci .
 cini mi se da je OKACICA,spomenula neke bestije sad pred pocetak vto....
 mi smo imali tu situaciju i bila je trka sa vremenom,ja bolesna -kasljala ko konj,on ponovo -ureaplazmu.Srecom prepisali mu antibiotik ,meni takodje (panklav) za kasalj,i to je taman pred et bilo sanirano.isto su i meni neki leakri jednom objasnili da se sperma centrifugira i cisti pred et ,tako da to nije neki problem.
 ne sekiraj se ,samo se opusti i ne budi napeta.prepusti se doktorima ,ja sam tada sve to nekako primila srcu i bas sam pozurivala stvari .ovaj put sam malo opustenija i prepustam sve njima ,pa makar  i sledece god bio vto proces ....samo neka idu redom i temeljno.
 ogg test mi nikad niko nije trazio ....videcu dali ce neko ovja put to traziti...
Brbljiva svaka čast za muža.Stvarno je divna osoba pošto brine o tako ''velikoj'' svojoj deci.Sad kad dobijete vaše ovoj deci više neće ništa trebati.Danas retko ko brine o tuđoj deci,a ne o svojoj.Super što si od svojih para(a živiš sa mužem)skupila parice za vto.Ja najviše što mogu da skupim je oko 2000din''mojih'' para.Obično naše plate su zajedničke pare,ali ja volim kao i ti da skupim malo parica pa to bude tih 2000din.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 13/9/2013, 10:00

zvoncica36 ::
BRBLJIVA76 ::zvoncice ,to su deca mm ,i vec imaju 18 i 15 godina ,ne zive sa nama.ali on brine i o njima,takva je osoba.
  danas smo stavili na papir lovu (evrice ) koliko i sta imamo tj .licno ja -licno moja ustedjevina.ispostavilo se da imam dovoljno novca za vto i histeroskopiju i jos koji dinar preko ,dobar kurs evra smo nasli i zamenili evrice.
sto se tice analiza proslog puta ,trombofilije sam po nesto platila ,a nesto jedva na uput u KC.Nis ,ovaj put planiram hormone u priv labu da platim i da dodam i anti tpo za svaki slucaj da odradim,ove viruse i ASA  cu na Torlaku(sto sam navela predhodno ), nesto u transfuziji kod nas i to bi bilo to .
 samo da kaze da sam ja kariotip u priv labu platila ravno 10.000 pre 3 meseca.
Sto se tice Torlaka ,danas me kontaktirali povodom mojih uputa (ukoliko mi moje socijalno ne odobri te upute !),da im se pismeno obratim i onda ce Torlak reagovati ,posto imam prava kao i svi drugi ,da odradi analize na uput i da moja filijala ima ugovor sa Torlakom! 
 tako da devojke ,morate nekada biti i bucne i dugackog jezika da bi VAS  neko cuo i dao odredjene upute !
 hiperbaricnu komoru sam pokrenula na blef i eto ,dobila upute ,malo me je strah ...ali znam da mi nece naskoditi ,vec samo pomoci .
 cini mi se da je OKACICA,spomenula neke bestije sad pred pocetak vto....
 mi smo imali tu situaciju i bila je trka sa vremenom,ja bolesna -kasljala ko konj,on ponovo -ureaplazmu.Srecom prepisali mu antibiotik ,meni takodje (panklav) za kasalj,i to je taman pred et bilo sanirano.isto su i meni neki leakri jednom objasnili da se sperma centrifugira i cisti pred et ,tako da to nije neki problem.
 ne sekiraj se ,samo se opusti i ne budi napeta.prepusti se doktorima ,ja sam tada sve to nekako primila srcu i bas sam pozurivala stvari .ovaj put sam malo opustenija i prepustam sve njima ,pa makar  i sledece god bio vto proces ....samo neka idu redom i temeljno.
 ogg test mi nikad niko nije trazio ....videcu dali ce neko ovja put to traziti...
Brbljiva svaka čast za muža.Stvarno je divna osoba pošto brine o tako ''velikoj'' svojoj deci.Sad kad dobijete vaše ovoj deci više neće ništa trebati.Danas retko ko brine o tuđoj deci,a ne o svojoj.Super što si od svojih para(a živiš sa mužem)skupila parice za vto.Ja najviše što mogu da skupim je oko 2000din''mojih'' para.Obično naše plate su zajedničke pare,ali ja volim kao i ti da skupim malo parica pa to bude tih 2000din.
g g g 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 13/9/2013, 10:01

Erata menjaj dr.Zašto si na Kanarevom brdu?Čula sam pre par god da na Labudovom brdu je neka divna dr(ginekolog).To pripada istom Domu zdravlja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 13/9/2013, 10:06

Erata najezila sam se na bezobrazluk te zene! Kao sto su i rekle devojke podhitno je menjaj! Drago mi je da si dobila sve upute! Poljubac zagrljaj 

Ema Hvala ti na objasnjenju za ASA, onda mi definitivno ne treba i ta analiza da se ne stresiram i oko toga..

Brbljiva i ostale devojke d 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu