KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 10:39

Hajde da napisem i ja moje iskustvo sa Sioforom, meni je dr vise puta naglasavala da nikako ne prekidam terapiju (2x1000mg), ali nikako... Ja sam izgubila 22-23kg, i to mi je barem neka svetla tacka u ovoj borbi... Kad me neko vidi ko me nije video dugo, ne pita me o deci i sl., nego odmah je tema moja dobra linija i KAKO sam uspela (hehe, pa ne moze svako da bude IR lol! ). Navikla sam se na lekic, pijem ga od marta prosle godine, mada i sad ponekad imam neke iznenadne dijareje i gadjenje na hranu... Ciklusi su mi na 28-29 dana, ovulacije uredne, sve je super ali nisam zabebila pa se sad spremamo za VTO... MM-ov spermogram vaki put sve gori i gori, uprkos sve vecoj paznji koja se pridaje tome u smislu Profertila, vitamina, poseta urologu... Sto se vise trudimo imamo sve manje pliovaca, tako da smo od slucaja "mozda moze prirodno" dosli do "moramo na VTO"... Neka ide zivot, barem imam mog drugara metformin-a da me tesi i da mi omoguci da nosim velicinu 36 i farmerke 28 affraid ...

Poljubac za sve devojke d !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 11/9/2013, 10:44

Da li glukofaz pijes uz jelo,on se pije u toku jela ili po zavrsetku,obavezno znaci uz obrok,a ima na temi ir nacin ishrane i dijeta! Meni se desava da mi padne secer pa pocnu ruke da mi se treesu ali sam konacno naucila da uvek imam neki slatkis kod sebe.
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 11/9/2013, 10:47

Pegaz . D77 sretno i bebicetno !!!
Cvekla narandza ananas i setnja brzi hod ...
Erato ja sam skroz prestala da se farbam ni sad jos i samo skracujem feniram se ...
Koraci samo napred
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 11/9/2013, 10:47

Ja uvek pijem posle dorucka, a posto sam izbacila veceru, obicno posle nekog zalogaja popijem i tu 2.dozu leka. Svako reaguje na svoj nacin...
Hvala, noja sunny 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 11:20

Devojke, spremam se za VTO, jutros sam radila TSH i stigao je rez. - 2.1, sta mislite da li bi trebalo da odem do moje dr endokrinologa po neku terapju?

Unapred hvala!

srca 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 11/9/2013, 11:28

Okacice ako mozes idi i konsultuj se,bices mirnija jer tsh skace od stimulacije a koliko se secam i kontraceptivnih,ali uradi i antitela na stitnu i ostale nalaze koje idu uz to! Srecno
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 11:29

hvala ninice osmeh srce 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 11/9/2013, 11:52

Slazem se sa ninicom...meni uvek skoci TSH od kontracepcije,a ko zna koliko bi skocio u toku stimulacije. Konsultuj se sa nekim endokrinologom, Okacico.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 11:54

Hvala d77, iskreno sam se nadala da je manji, jer mi ne nekad bio 1.5, ali sta da se radi...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 11/9/2013, 11:55

Draga, vec sam pisala...meni je uvek oko 1,8~1,9. Sada sam ovog meseca opet na Mikroginonu i vec je skocio na 2,5.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 11/9/2013, 12:05

BikSI:) ::Anasrce, dobrodošla, imaš raznoraznih tema, mislila sam da znaš! No, bitno da si otkrila ovu našu družinu u pravo vreme, i da ti postupak bude plodonosan baš!
Hvala Biksi :*

Erata promena uvek dobro dodje, ja se posle promene frizure uvek osecam bolje! I ja sam je malo promenila prosle nedelja, da me malo podigne :)
A sto si spomenula Vimbldon i 1.mesto, ja kazem da se za VTO spremam kao za Olimpijadu lol!  Ima istine u tome!

Pegaz drzim palceve za dobar endometrijum, i da sve prodje kako treba!

d77 samo misli pozitivno! Imas na You tube dokumentarni film Tajna Ronda Bern OBAVEZNO ga pogledaj i sve druge devojke!!! Meni je bas pomogao da posmartam sve na drugi nacin! Kupila sam i knjigu!

Okacice svaka cast na skinutim kg, pa ti si sad bukvalno druga zena! f 
Takodje se slazem sa devojkama za endokrinologa, nista te ne kosta da se kosultujes, bices mirnija!
Poljubac za sve osmeh srce
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 11/9/2013, 12:08

E da zaboravih da prokomentarisem..

Okacice i nama je spermogram uvek bio sve losiji i losiji i pored proxeed-a vitamina urologa.. evo sad ne pije nista vec 5 dana i meni se smucilo da ne vidim nikakvog efekta.. mozda sl nedelje uradimo jos jedan da vidimo..
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 12:15

Anasrce, za dve godine spermogram se pogorsao 10 puta, ali je cinjenica da je svaki sledeci spermogram gori od prethodnog.A sa druge strane, ja sam danas odradila i progesteron na 21dc i on je 39, on recimo nikad nije bolji, hahah, stvarno crni humor...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 11/9/2013, 12:16

Anasrce, ja ti juce ne pozeleh dobrodoslicu Rolling Eyes  Dobrodosla draga i da sto predjes na one vedrije strane ljubav 

Erato, da te obradujem, mi uopste nemamo TV Laughing Godinama. Svaki put kad potegnemo temu kupovine TV (obicno pred neki veliki sportski dogadjaj), shvatimo kako je bolje te novce sacuvati i dodati i negde otputovati. I tako mi godinama negde landramo, a TV nikako da kupimo.
Sto se psihologa tice, toplo ga preporucujem svim devojkama. Teske su ovo stvari, nije lose podelite svoja osecanja sa nekim. Cak je i pozeljno. Ne valja drzati sve u sebi. Svi smo razliciti, nekom je dovoljno da se ovde izjada, neko ima nekog ko mu je dovoljan da se isprica, nekom je potrebno da prica sa potpuno neutralnom osobom, nekom je dovoljan jedan razgovor, neko ce mozda redovno ici kod psihologa. Sve je to OK. Jedino nije OK da sve drzite u sebi i mucite se bez potrebe.

Metformin je super stvar za regulisanje kilaze, ali samo tamo gde je prepisan. ne bih se ja sa njime igrala tek tako. Evo i sama se razmisljam da li da ga prekinem na neko vreme ili ne.

Pegaz, Okacice, D, Ragaco, sa srecom radost radost radost radost radost radost 
Okacice, idi ti kod enndoktinologa, nemoj nista prepustiti slucaju yes 
Ninice, cmoka 

Ako sam nekog zaboravila da pomenem. Izvinjavam se c
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 12:19

Lilya zagrljaj !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 11/9/2013, 12:24

Okacice nama se od januara do juna srozao sa 54mil i 10% prog pokretnih na 11 mil i 0 % prog pokr... Ne smem ni da pomislim sta ce biti kad dodjemo na komisiju u Front Sad 
Kako ste vi prosli tamo, kakav je tamo bio nalaz sa kojim ste prosli?

Lilya hvala draga najlepse! osmeh srce
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 11/9/2013, 12:26

E da spermogram, mi smo prestali da ga radimo. I onako je los. Sto ga vise radi, to je na njemu sve veci pritisak. Prema tome ni ne proveravamo ga. Sad pred FET nismo ni pomislila da ga proverimo. Sta mi znaci da znamo da je los? Nije ni njima lako. Iskreno, meni iz moje perspektive se cini da je na nasim muzevima jos veci pritisak, mi se kao mucimo, a oni eto samo treba da daju svoj doprinos. Nije to lako. Pogotovu na mestima gde ne mogu imati ni malo privatnosti. Ne znam, mozda smo mi preterane ladovine, ali ja vidim da je mm srecniji od kad nema "davanja doprinosa".

I jos nesto kad sam vec ovoliko pametna ovih dana lol! Ne znam koliko pricate o svemu ovome sa vasim muzevima. Pokusajte da pricate sto vise. Nekad njima neke stvari padnu mnogi teze nego nama, a onda je njima potrebno rame za plakanje isto kao i nama. Mm i ja smo bas dugo pricali posle poslednjeg neuspeha (pricali smo i posle prethodna dva, ali ne toliko) i oboje smo priznali da nam je nakon tog razgovora bilo mnogo lakse yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 12:27

Anasrce, mi smo prosli drugostepenu sa 1,7mil, s' tim sto smo mi izabrali Visegradsku a ne NF.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 11/9/2013, 12:29

Eto tek sad vidim sta sam zaboravila Anasrce dobrodosla i da sto pre ostvaris svoju zelju! Sigurno ima jos nesto,ali ne vredi neradi mozak:-/ Lilya :-*
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 12:30

MM mi je pre neki dan na "priznao" da ga cela prica oko VTO bas ne ostavlja ravnodusnim i da bas razmislja kako ce sve razvijati i sta ce ako ne bude imalo dovoljno plivaca... Tako da Lilya, u pravu si... Ja sam mu rekla da nema veze, jer ce mu dozvoliti da dva puta daje uzorak i da ionako idemo na VTO pa nije bitno koliko ce plivaca da ima, bitno je da ima bilo sta...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 11/9/2013, 12:30

Ne mogu da verujem koliko je vas na terapiji glukofazom i sl.!Ni sanjala nisam da je to tako ucestao poremecaj.Ja ogtt test nisam ni radila misleci da ako mi je glukoza uvek u granici,nema ni potrebe..izgleda gresim?Da ne lazem,bas me zainteresovala cela prica o kilama koje odlaze u nepovrat pa cu sto pre otici da se prekontrolisem.Dali rade privatni labovi?
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 11/9/2013, 12:32

Labradorka, rade...cena je bila do 5000din., ukljucujuci insulinemiju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 11/9/2013, 12:32

Labradosrka, rade privatni labovi, ali OGTT sa insulinemijama (koje su bitne kao i glukoza) kosta oko 7000rsd... Sa druge strane, na uput se dugo ceka, devojka koja je bila samnom na konusltacijama za VTO je dobila da odradi taj test i kad je pokusala da zakaze rekli su joj da je prvi slobodan termin 10.03.2014.!!!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 11/9/2013, 12:41

Lilya mm ne prica puno o vto,samo me ponekad zakuca nekom recenicom! Sad posle negativne bete povremeno prokomentarise ko zna sta vam sve daju i cime vas bockaju,ili kod nas dr kada bi radili svoj posao ako trebasve bi bilo drugacije. Kontam da nema poverenja u dr a trenutno ni ne spominjem treci pokusaj,previse brine da ce mi zdravlje otici u tri lepe ako opet odem. Cutim dok ga ne prodje bed od dr pa cu polako ponovo :-)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 11/9/2013, 12:42

Sto se spermograma tice,mi se konstantno vrtimo oko 4 miliona.Ovde u NS se sugerise da se radi ili u Betaniji ili Biot..Resismo zimus pred Prag da probamo sa drugom laboratorijom i odabrasmo Jugo..b koji takodje ima dobru reputaciju.Dolazi moj muz kuci sa rezultatom,potpuno ozaren i kaze 20 miliona f Ja u cudu,kome verovati,razlika u odnosu na predhodni ko nebo i zemlja.Sumnjamo mi al nam negde drago Very Happy 
Nedelju dana posle toga,uradise nam spermogram u Pragu gde se samo potvrdjuje nazalost onaj rezultat od 4 miliona v Naravoucenije,moras stvar da ispitas u vise labova i izvuces srednju vrednost ili ces ziveti u laznom ubedjenju da je mozda sve dobro a ustvari cemer!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu